praca

Averis   Czarny charakter
05 stycznia 2012 11:04
Wojenka, jak znajomi usłyszeli, że mam staż w Polsacie, to spytali, w którym odcinku "Dlaczego ja?" gram 😁.
natchniuza podstawa prawna była konkretna, niestety nie mogę upublicznić na forum o co chodziło


Co Ty mowisz? Podstawa prawna to konkretny przepis (np. artykul Kodeksu Pracy), ktory mowi, ze mozesz zwolnic dyscyplinarnie pracownice na L4. Ja nie pytam, co ona zrobila, pytam jaka jest podstawa prawna potwierdzajaca to, co piszesz o zwolnieniu podczas niezdolnosci do pracy.
A ja dziś pierwszy dzień w nowym miejscu pracy. ( takim dodatkowym)
Jakoś cholerka mam tremę. 😉 Inne zasady, inne zwyczaje, wszystko inne w porównaniu z moim miejscem pracy.
( Oj tam tremę.....napiszę szczerze- boję się po prostu i tyle.)
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 stycznia 2012 10:09
tunrida, powodzenia! :-)
tunrida, fajnie! A gdzie ta praca i co będziesz robić? Zaharujesz się kobieto 🙂!

Averis, brzmi mega ciekawie, masz szansę zostać tam i zarabiać kaskę? Odpisz mi na PW babo!!

Wojenka, miałam to samo jak szukałam pracy. W ogłoszeniu dot. bezpłatnego stażu: "poszukujemy psychologa do pracy z rodzinami zastępczymi". Myślę sobie - świetnie! Idę na rozmowę i okazuje się, że moim zadaniem będzie dawanie korepetycji dzieciom z tych rodzin. Za darmo. Ogólnie inicjatywa fajna, ale dlaczego wprost nie napisać zakresu pracy w ogłoszeniu i nie marnować czasu innych?
Dzionka-A niby nic takiego. Zwykły dyżur w oddziale psychiatrycznym ( plus obsługa oddziału leczenia uzależnień i oczywiście zajmowanie się skierowaniami na izbę przyjęć na te oddziały) Tyle, że obce miasto, obcy szpital. Inne zasady panujące w szpitalu. Inny program komputerowy. Inne zasady leczenia. Wszystko inne.
Kiedy się dyżuruje na swoim oddziale, to pikuś, że tak powiem. Znasz pacjentów, znasz personel, wszystko znasz. A tak..idziesz w zupełnie obce miejsce i jakoś tak.... dziwnie i nieswojo i nie wiadomo czego się można spodziewać.  🤔
Ale jest taka polityka, że nie mogę dyżurować w swoim oddziale i do mojego oddziału na dyżury przyjeżdżają lekarze z innego miasta. A ja mogę za to dyżurować w innym mieście.
No więc tak się jeździ. Paranoja i  bezsens, ale cóż poradzić?  😉

( jak podliczyłam ile mam od nowego roku miejsc pracy i zobowiązań na różne usługi, to wyszło mi osiem.  😲 Nie wiem czy podołam, ale mam plan, żeby w tym roku pocharować ostro i w końcu coś zaoszczędzić sensowniej. Zobaczymy, czy dam radę. Na razie daję. To nic, ze to dopiero 6 styczeń, ale jestem nastawiona pozytywnie i na razie radę daję.  :hihi🙂
tunrida, no to świetnie, oszczędzaj oszczędzaj 🙂 Tylko wiesz, uważaj na siebie. Psychiatrzy to mają przerąbane, ja bym chyba nie dała rady...
Averis   Czarny charakter
08 stycznia 2012 09:24
Dzionka, szansę zawsze mam- będę robić wszystko, by ją wykorzystać 😀 Mam nadzieję, ze w marcu nie będą się już mogli beze mnie obejść. A nawet jeśli nie wypali, to we wszystkich telewizjach programy do tworzenia newsów są podobne, więc co się naumiem, to moje 🙂!
tunrida, trzymam kciuki, ogarnięta babka z Ciebie- dasz radę!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 stycznia 2012 09:26
Averis, poznałaś już Piaska? 😀
Averis   Czarny charakter
08 stycznia 2012 09:43
JARA, jestem w Polsat News, nie w Polsacie jako takim 😀 Piszemy newsy i nagrywamy materiały, nie śpiewamy ani nie gramy w "Trudnych sprawach", niestety ;( 😁 Budynek ten sam, ale pion inny. W naszym są jeszcze Wydarzenia i Polsat Sport ( jeśli się już przeniósł).
Gdzie jest moja pensja?🙁 Czy ona nie wie, że ja jej bardzo, bardzo potrzebuję?
A tak bardziej pracowo: miałam mega męczący weekend a tu jeszcze do wolnego piątku daleeeko. Chociaż jeśli moje wyniki będą przez ten tydzień równie genialne jak ostatnio, to jestem skłonna się poświęcić z uśmiechem na ustach. Dawno nie miałam takiego powera🙂
Szam my też czekamy 😉 jeszcze w listopadzie mi źle policzyli, to czekam na wyrównanie 🙂
i jeszcze dostaję umowę na nieokreślony, żyć nie umierać  😜
Kaktus, u mnie już jest;] Nie za wielka, ale zawsze. W związku z czym wydałam już 4 stówki, bo prosz państwa wracam w siodło🙂 więc żeby szybko ogarnąć mój falujący tłuszcz zamierzam też 2 razy w tygodniu pobieżać na basen. Tego mi było trzeba! Kocham swoją pracę, bo mimo, że stresująca, to pozwala mi na realizację takich małych przyjemności🙂
u mnie dalej nie 🙁 więc mam nadzieję, że po 12 już będą!  🤬
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 stycznia 2012 12:01
💃 wracam do pracy od poniedziału i coś ruszyło do przodu, bo nie na zlecenie, a na umowę obsługową, niestety na razie na 4 miesiące  😅
ovca   Per aspera donikąd
10 stycznia 2012 12:02
A ja szuuuukam... za mało zleceń mam ostatnio, żeby zarobić na siebie i konia  🤔
pytania mam dwa pilne
- ile mniej wiecej teraz się zarabia w biurze? powiedzmy na stanowisku sekretarki?
- czy ktoś pracuje na stanowisku Account Executive w jakiejś firmie i jak zarobki na takim stanowisku?

oczywiscie pełen etat
sznurka, ostatnio zwątpiłam, jak narzeczona brata zdawała mi relację właśnie z rozmowy na stanowisko sekretarki + miała dodatkowo jakieś jeszcze jedno stanowisko piastować - chyba aktualizować bazę klientów w firmie czy coś z tym związane... miała propozycję 500zł a jeszcze pytali się, czy nie ma jakiegoś orzeczenia o niepełnosprawności... bo pewnie mieliby dopłatę na firmę z tego tytułu  🤔wirek:
sznurka, mojej przyjaciółce zaoferowali 3500 na rękę na stanowisku sekretarki w kancelarii prawniczej. Z tym, że ona jest w zasadzie native speakerem jeśli chodzi o angielski. W Warszawie średnio można zarobić 2 tys na rękę na tym stanowisku.
sznurka - to zalezy🙂
od miasta, wielkosci firmy, branzy, zakresu obowiazkow.
Jestem sekretarka/asystentka, wiec obie wlasciwie wszystko - od spraw czysto firmowych😀elegacje, korespondencja,kalendarz spotkan przez rezprezentacyjne:zyczenia, kwiaty na rozne okolicznosci, po czyto prywatne moich szefow🙂 firma spora, prawie 100osob zatrudnionych, mam niecale 1900 na lapke🙂
faith, wiadomo;] ja kiedyś w pracy kleiłam pudełko od puzzli syna szefa;]
hah, cos w ten desen ;> ja jestem za to na biezaco z ofertami wakacyjnymi dla mlodziezy ;>
pytania mam dwa pilne
- ile mniej wiecej teraz się zarabia w biurze? powiedzmy na stanowisku sekretarki?
- czy ktoś pracuje na stanowisku Account Executive w jakiejś firmie i jak zarobki na takim stanowisku?

oczywiscie pełen etat


Ja na stanowisku sekretarki/asystentki w dużej korporacji zarabiam 1450 zł na rękę oraz umowa zlecenie.
sznurka płaca na stanowisku handlowca (czy Account Executive) zależy od rejonu Polski, branży i obrotu
i nie ma chyba jakiś konkretnych ram - można zarabiać tzw pensję minimalną + spora prowizja, można być bez prowizji ale na stałej pensji itd itp... Wiele zależy też od doświadczenia - inaczej płaci się nowemu w branży, inaczej komuś kto ma kontakty juz wyrobione i jest rozpoznawalny...
_Gaga, ja rozumiem ze "to zależy"
zastanawia mnie jakie są dolne i górne widełki
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2012 16:06
- ile mniej wiecej teraz się zarabia w biurze? powiedzmy na stanowisku sekretarki?
Wszystko zależy od tego gdzie masz pracować jako sekretarka. Niestety sekretarka sekretarce nie równa. Moja bratowa pracuje dokładnie jako asystentka dyrektora, parzy kawę i organizuje maratony*, to państwowa fucha i zarabia ok 3000zł.

edit:
* obowiązków ma oczywiście dużo więcej, ale chciałam pokazać rozrzut - od parzenia kawy dla szefa, do organizowania dużych imprez
A sekretarka w szpitalu, robiąca wypisy, wystawiająca różne zaświadczenia, pracująca na programie komputerowym, robiąca rozliczenia, statystyki, piszaca różne pisma itd itp zarabia coś pewno około 1500-1800 zł na rękę. ( zależy jaki szpital)
JARA, ja gdybam ogólnie, bo zupełnie nie mam pojęcia o zarobkach nie na swoim
w koło wszyscy na własnej działalności wiec w zasadzie dyskusja wynikła  z tego, ze zastanawialiśmy się na ile zmieniły się zarobki w biurach przez ostatnie 5 lat
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 stycznia 2012 16:24
w mojej firmie sekretarki zarabiają od 1500 do ok.4000 zł na rękę (najmniej te świeże,młode,ładne,najwięcej najdłuższa stażem,ale i z największą "wiedzą" 😉 wieloletnia sekretarka prezesów naczelnych 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 stycznia 2012 11:32
Muszę napisać życiorys ... odręcznie. Mam napisany na komputerze i zastanawiam się czy dobrze jest on rozmieszczony.

W lewym rogu moje dane, w prawym data, na środku napis życiorys. Tak ma być? Czy muszę pisać "naczelnik urzedu.." czyli komu go składam?
Czy podpisać się pod życiorysem muszę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się