Konie achał-tekińskie

Momm z linii Sowhoza dał b. dużo potomstwa w półkrwi na matkach trakenkach, z przyczyn oczywistych w macierzystej stajni w pełnej krwi krył mało, stosunkowo mało,potomstwo b.dobre vide "Damir". Na sprzedaż jest wystawiony od ponad dwu lat cena mniej więcej co miesiąc spada o tyśka. Ma pewne problemy zdrowotne uniemożliwiające wykorzystanie go pod siodłem, ale na chwilę obecną jeszcze może być użyty w hodowli. Potomstwo do nabycia za kwotę kilkakrotnie wyższą niż on sam dziś w stajni Geli i nie tylko.
Ok, szykuje się 😉 .Tylko może niech trochę tego błota zejdzie 😫
trzynastka   In love with the ordinary
11 stycznia 2012 18:38
To niech Balicka da znać, tez sobie wpadnę 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
11 stycznia 2012 18:41
[b]Katarina_89[/b], dla mnie ogier AT ma się przede wszystkim sprawdzić w swojej rasie, a on (obecnie 15-letni) ma zarejestrowaną zaledwie czwórkę potomstwa czystej krwi. Fajnie, że pasuje na klacze półkrwi, ale mając 5 tysięcy euro (i nie będąc miłośniczką AT), wolałabym kupić nasienie sprawdzonego, topowego reproduktora, skoro i tak mam już robić mix w rodowodzie. 😉

Pursat oj tam , skoro licencje ma i jakieś potomstwo też to jest rozpłodowy. Powinien być drozszy od przeciętnego roczniaka.
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
11 stycznia 2012 18:45
Ok, szykuje się 😉 .Tylko może niech trochę tego błota zejdzie 😫


of course! teraz to ja mam dość tego błota.. ostatnio zostawiłabym kalosza kumpeli na padoku, a sama o mały włos nie zaliczyła maseczki błotnej na twarzy..


To niech Balicka da znać, tez sobie wpadnę 😉


na pewno 🙂
To ja proponuje siarczysty mróz i piękne zimowe foty lub majową sesje . Tylko żeby ta zima do nas w końcu zawitała 🙇
Pursat nie namawiam Cię do kupna Momma, wyjaśniam z czego wynika niska cena - z poważnej choroby, na tłumaczenie koncepcji hodowlanej pani Szabasowej mnie także nie namówisz. Udowodniać, że potomstwo jest świetne też mi się nie chce, toż wiesz swoje i niech tak zostanie.
Wszelako pracując w ośrodku profesjonalnie zajmującym się hodowlą dostrzegam różnicę między amatorstwem i zawodowstwem i przy całej niekłamanej i szczerej sympatii dla Ciebie proponuję zabierać głos mniej autorytarnie.
Pursat   Абсолют чистой крови
11 stycznia 2012 20:35
Wyrażam tylko swoje zdanie, chyba że jako osoba "nie pracująca w ośrodku profesjonalnie zajmującym się hodowlą" nie mam takiego prawa? Mój wpis kogoś obraża, wymusza coś na kimś? A może po prostu nie wypada źle mówić o ojcu waszego najlepszego konia?
Ależ mów sobie co chcesz, masz do tego pełne prawo, nawet lubię Cię czytać, gdybyś nie zauważyła prosiłam tylko o mniej nieusprawiedliwionego autorytaryzmu, właśnie dla przyjemności czytania. Nie wypada się o niczym wypowiadać źle nie mając pełnego obrazu sytuacji - po prostu.
A czy Somah jest najlepszym koniem naszej stajni - na razie nie - mamy kilka sportowo lepszych, chodzących Grand Prix w ujeżdżeniu czy skokach, wiec przy całej miłości do niego - na razie nie - oby za kilka lat. Pozdrawiam.
Pursat   Абсолют чистой крови
11 stycznia 2012 22:06
Jesteśmy w wątku o AT, więc chodzi mi oczywiście o najlepszego tekińca. 😉
[quote author=Katarina_89 link=topic=135.msg1256446#msg1256446 date=1326313307] dostrzegam różnicę między amatorstwem i zawodowstwem i przy całej niekłamanej i szczerej sympatii dla Ciebie proponuję zabierać głos mniej autorytarnie.
[/quote]

Jak to ktoś kiedyś napisał - ten wątek jest jedynym PROFESJONALNYM wątkiem w temacie AT, a jako taki, potrzebuje profesjonalnych autorytetów. 🙄
Chyba że autor tej opinii miał jedynie na myśli siebie jako JEDYNEGO PROFESJONALISTĘ /sukcesy hodowlane, sportowe itp.....  😉 /.
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
12 stycznia 2012 01:16
To ja proponuje siarczysty mróz i piękne zimowe foty lub majową sesje . Tylko żeby ta zima do nas w końcu zawitała 🙇


no no! z tą zimą to nie wiadomo.. oby nie zawitała w maju...  🤔wirek:
Jesteśmy w wątku o AT, więc chodzi mi oczywiście o najlepszego tekińca. 😉

Powiedz sama czy nie ośmiesza się osoba, która ocenia konie w cudzej stajni, w dodatku nie widząc ich na oczy. Na jakiej podstawie niby miałabym napisać, że Somah jest lepszy od Samuraja, czy Sabantuja, Mogę napisać jedynie, że jest pozytywnie /na chwilę obecną, biorąc pod uwagę wiek/ zweryfikowany sportowo, mogę także napisać, że ma piękne, doskonałe pod względem charakterologicznym potomstwo.
Ocena lepszy- gorszy która dla Ciebie wydaje się istotna, a co ważniejsze możliwa do postawienia zależy wyłącznie od kryteriów. Kto jest lepszy : Totillas, czy Puciek z hipoterapii, czy Baśka od wozu? Do hipoterapii Puciek, a do wozu Baśka.
Twoje arbitralne próby ocen ogierów, których na oczy nie widziałaś, przy całkowitej nieznajomości uwarunkowań, na podstawie tego co jest w internecie delikatnie mówiąc są odrobinę dziecinne.
Pozostaję z sympatią i pozdrawiam.
Pursat   Абсолют чистой крови
12 stycznia 2012 15:27
Ręce mi opadają. Czepiasz się słówek, bo już chyba nie masz czego. Uważam, że jak na razie, to chyba właśnie Somaha można określić jako najlepszego waszego tekińca, bo kryje, startuje, ma sukcesy, potomstwo, jest najbardziej znany i rozpoznawalny. Nie degraduję innych waszych koni. Nie czuję się też żadnym autorytetem, specjalistą, nie wypowiadam się w sposób, jakbym tylko ja miała rację. Po raz kolejny napiszę - wyrażam tylko swoje zdanie, własny pogląd. Czujesz się przez to stłamszona? To chyba masz jakiś problem, bo ja w swoich postach nie widzę żadnego "autorytarnego tonu"...

Masz rację, nie znam Momma (bo wygląda na to, że ciągle to o niego ci chodzi), ale mam dostęp do statystyk i z całym szacunkiem, ale nie zabronisz mi mówić, że są lepsze ogiery od niego. Nigdzie nie napisałam, że jest do niczego!

[b]Donia[/b], a co za ogier rozpłodowy z niego? Kilka sztuk potomstwa, które nic nie pokazało (ok, nie licząc Somaha). 😉 Jest mnóstwo lepszych. 🙂 Ale koń fajny i za taką cenę, to raczej okazja.
A niech Ci opada co chcesz, przeczytaj jeszcze raz i postaraj się zrozumieć istotę myśli:
[/quote]

Ocena lepszy- gorszy która dla Ciebie wydaje się istotna, a co ważniejsze możliwa do postawienia zależy wyłącznie od kryteriów. Kto jest lepszy : Totillas, czy Puciek z hipoterapii, czy Baśka od wozu? Do hipoterapii Puciek, a do wozu Baśka.

[/quote]

Dostęp do statystyk ma każdy, ale niektórzy umieją z nich korzystać
Pursat   Абсолют чистой крови
12 stycznia 2012 18:16
Z mojej strony koniec tematu. Nie chce mi się po raz setny tłumaczyć swoich intencji, rozum sobie to jak chcesz. Jeżeli masz zastrzeżenia co do jakości moich postów, sama udzielaj się więcej. I nie, nie każdy ma dostęp.
A ja wstawiam zimowego Sahaba. Jego pierwsze spotkanie ze śniegiem.

zdjecie autorstwa Kasi
cieciorka   kocioł bałkański
15 stycznia 2012 12:15
a co powiecie na takiego ahałtekińca?
To jest at? Heheh, jkobus wyrzuci monitor za okno, jak go zobaczy 😉
Ci amerykanie to chyba faktycznie mają problemy z nadwagą, nawet u koni :P
cieciorka   kocioł bałkański
15 stycznia 2012 12:28
ale takiego, to ja bym wreszcie mogła mieć 🤣
może nie wygląda jak tekiniec, ale jak koń owszem

mam jednak nadzieję, że jkobus nie poniesie strat 🙂


swoją drogą, wiecie co najbardziej urzeka w tekińcach moją mamę?
uszy=) pokazałam jej zapisane zdjęcia at i rozpływała się nad uszami 🙂
Sahab wygrywa - jest piękny, a jaki charakter?
katharina_89Przyjacielski bardzo, ciągnie do ludzi i do obcych koni, ale swoje zdanie musi miec i kiedy chce coś zrobić to basta. Z tym sie akurat w mamusie wdał . No i troche też w tym mojej winy. bo Sahabowi wolno więcej niz innym koniom 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
15 stycznia 2012 12:51
a co powiecie na takiego ahałtekińca?


Okropny! 😎
To ja jeszcze tylko Gazele wstawiam i Sahaba z całym stadem , do porównania jaki on juz duży 😉 🙂 i juz mnie tu nie ma

Post pod postem, ale  wstawiam linka :
http://www.tekesale.com
Zmieniłam na ogólną stronę, na niej można znakeźć Sahaba 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
16 stycznia 2012 16:13
Lepiej usuń link, zanim dostaniesz ostrzeżenie za przemycanie ogłoszeń. 😉
Donia Twój źrebak najlepszy  😀iabeł:

http://www.tekesale.com/in-training/Salam/  ja cieee, jaki zombie  😜 😜
Zorilla dzięki, żałuje tylko że mały nie ma prezenterki ubranej, ale trudno. A mnie sie ten cremello podoba , nawet bardzo 😉
A tak swoja droga w ramach ciekawostki. Sahab w polskim paszporcie ma wpisaną maść złoty kasztan, a już 2 osoby z Rosji , które wystawiły go na sprzedaż są wręcz pewne że jednak to palomino.Więc jak to jednak jest ?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 stycznia 2012 20:05
cieciorka, a fuj. Mnie się podobają najbardziej tekińce w wersji fit-wyścigowej  😜, ale się chyba powtarzam  😁

Swoją drogą ciekawe, że w Rosji wszystkie konie biegają na wyścigach już dwulatkami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się