Jakie pasze dajecie swoim koniom?

szemrana, tak, jest mniejsza, ale póki nie ma sezonu intensywnych startów może wystarczy.
Gru- właśnie podałam stronę Lamri, gdzie sprzedają jeszcze w 20 kg workach, za 85 zł Sportsfit, w Equishopie też widziałam chyba jeszcze 20 kg worki.. cena Dodsona to jakaś przesada.. a już myślałam, że wkońcu znalazłam paszę świetną jakościowo i cenowo..  🙄
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 stycznia 2012 20:14
będę robiła większe zamówienie z Muehldorfer Polska na przełomie stycznia/lutego - jakby ktoś z moich okolic chciał się przyłączyć,to śmiało proszę atakować na pw.


no właśnie -Pavo... pojawił się u nas worek...klient cały zadowolony,bo kupił w promocji,zdawałoby się,że w dobrej cenie...a potem zobaczył,że to 15kg worek...żadna oszczędność niestety 😉
Hartog Energy w ogóle mojego nie ruszył. Nawet jak któregoś dnia nawiał z boksu i zjadł całkiem sporo. Zero reakcji, a potrzebowałam go świeżego i jurnego przed zawodami
busch, tak, serio tak uważam. Kupiłam dwa worki dwa lata temu i na trzeci na pewno się nie skuszę. I zgadzam się, że alfaalfa bardzo suche. Najbardziej 'wilgotnością' mi odpowiada s&s Dodsona, ciężko będzie znaleźć sieczkę zastępczą. Spróbuję tego pegasusa, a jak nie przypasuje, to w ogóle zrezygnuję z sieczki..
siwa, Zaręczam Ci, że jak zaczniesz normalnie padokować swoje konie, to poprawi im się wygląd ogólny oraz kopyta.

szemrana Nie ma już w ogóle pavo w 20 kilogramowych workach? Orientujesz się może?


Jeśli wogóle ktoś takie ma to....... albo ze starych zapasów sprzed 3 miesięcy lub zwyczajnie sklep nie zmienił oferty.
W Pavo worki z musli po 20 kg są od dość dawna niedostępne.
Nowe granulaty są pakowane po 20 kg - wczesniej po 25 kg
Wszystkie musli i mesz pakowane są po 15 kg
Gru - 15 kg.

Edit
Cennik Pavo jest tu i to sa aktualne cenniki i aktualne wagi opakowań.
http://www.pavo.pl/cennik+pasz

Lamri ma stare opakowania w starych cenach. Byc może mają cos u siebie w magazycie.
Jak rosły ceny Pavo ostatnio ?

Pavo Nature’s Best
Wcześniej opakowanie 20 kg kosztowało 98 zł
Teraz opakowanie 15 kg kosztuje 79 zł

Pavo All-Sports
Wcześniej opakowanie 25 kg kosztowało 85 zł
Teraz opakowanie 20 kg kosztuje 75 zł

Zmiana opakowań - zarówno gramatury jak i wyglądu i jednocześnie powyżka cen o ok 10 %




Hufeisen, strona lamri podaje nieaktualne informacje...szata graficzna worków dawno się zmieniła, nie mówiąc o gramaturach

20 kg musli Pavo to Herbalmelange i Herbasan, czasami Nature's Best wypuszczą w zwiększonej gramaturze http://www.pavo.pl/cennik+pasz
Pisałam i pisałam tę edycję bo liczyłam dokładnie zeby sie nie pomylić🙂
No sie wcięłam przed McBetka.

Nie będę już zmieniała.
zen, ja skarmiam s&s i identyczny wygląd miała Happy Hoof Spillersa.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 stycznia 2012 01:42
zen Pegasus żadną miarą nie przypomina S&S 😉 Przynajmniej ta sieczka Pegasusa, którą ja widziałam wyglądała mniej więcej tak [[a]]http://www.kehoefarming.com/images/products/Chaff%20[[a]](Small).jpg
Obie wiemy, że S&S to trochę inna bajka 🙂
tak jak Burza napisała, S&S blizej do Happy Hoofa


Dobrze widzę, że Max E Glo wróciły na polski rynek? 🙂
Gillian   four letter word
15 stycznia 2012 02:35
tak, są dostępne 🙂
Dzieki Edytka, Burza! 🙂 Na probe zamowie i zobacze, chociaz wiem, ze ciezko bedzie o nastepce..ponad 100zl za 18kg to jednak za duzo jak dla mnie (mowie o s&s)..
Hej,

Pytam, bo koleżanka zastanawia się nad tą paszą, a nie ma konta na r-v. Koń pracujący 5x/tyg, w dni wolne karuzela na stępa + padok. Do rzeczy, podawał ktoś Havens'a Draversbrok'a lub Pavo Condition? Jeśli tak - co myślicie o tych paszach? Proszę o szybką odpowiedź.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
15 stycznia 2012 16:01
koleżanka podawała pavo condition zwierzakowi pracującemu rekreacynie (takie trochę wozidupstwo w okolicach klasy L ujeżdżenia i małe podskoki az na jakiś czas) koło 5 razy w tygodniu, poza tym karuzelowany i padokowany. zwierz sobie chwalił, ładnie wyglądał i miał odpowiednią ilość energii (ale też nie był wybuchowy).
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 stycznia 2012 16:08
Dzięki Sierra, a gdzie jest napisane to o wysłodkach? Jest gdzieś napisane w ogóle bo nie wykluczam, że już ślepnę powoli 😉


Dokładne składy paszy Marstalla są w katalogu też: http://www.marstall.nl/Portals/0/Brochure/marstall_Katalog_polish_WEB.pdf
busch   Mad god's blessing.
16 stycznia 2012 01:08
busch, tak, serio tak uważam. Kupiłam dwa worki dwa lata temu i na trzeci na pewno się nie skuszę. I zgadzam się, że alfaalfa bardzo suche. Najbardziej 'wilgotnością' mi odpowiada s&s Dodsona, ciężko będzie znaleźć sieczkę zastępczą. Spróbuję tego pegasusa, a jak nie przypasuje, to w ogóle zrezygnuję z sieczki..

Może przez dwa lata zmienili coś w tej sieczce, bo teraz gdybyś spytała o najbardziej wilgotną sieczkę jaką znam, to bez zastanowienia palnęłabym, że Marstall 😉

Ten Pegasus mi się kojarzył raczej ze standardem ekonomicznym, drobno posiekany, niezbyt zdrowy żółty odcień - chociaż też zmieniali ostatnio worki na dwudziestokilowe, ciekawa jestem, czy środek też zmieniony 😉

Edytka, - wróciły, ale niestety tylko w proszku jak dotąd 🙁


Ktoś planuje karmić Baileysem?
Dava   kiss kiss bang bang
16 stycznia 2012 01:36
Ja myślę, że spróbuje  🙂
Bardzo, bardzo zachęcający jest ich program lojalnościowy i wysyłka za free. Zauważyłam taką tendencję, że jeśli już ktokolwiek w stajni zamawia pasze w sklepach internetowych to pierwsze czym się kieruje to czy 'wysyłka jest za free'. Bądz co bądz to jest kilkanaście zł za każdą paczkę. Rocznie to się robi bardzo ładna sumka  😀iabeł:

A program lojalnościowy też sprytny: 12 kuponów z pasz i jeden worek za free  🙂

Jeśli tylko Majorex mi nie zbojkotuje tej paszy i będzie jej wychodzić 'na zdrowie' to będę przeskakiwać.

Niestety D&H zrobił się kosmiczny. Przy wysłokach i suplementach pewnie zostanę ale sieczki i musli to już będzie inna półka.
Karmiłam Baileysem kilka lat temu, ale wówczas nie miałam wygórowanych wymagań w stosunku do paszy, podawałam Meadow Sweet. Koń zadowolony, cena przystępna.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 stycznia 2012 07:51
bush ja mam w planach przetestowanie Baileysa- skarmię tylko 'muesli' Spillersa i w zależności od tego jak się dogadam z Marstallem to albo zacznę od niego albo od rzeczonego Baileysa
ash   Sukces jest koloru blond....
16 stycznia 2012 09:04
Ja będę próbowała Baileysa i MUHLDORFER.
Kiedyś karmiłam Baileysem i byłam zadowolona.
Cześć wszystkim 🙂
mam pytanie, już o to pytałam, ale umieściłam swój post w złym wątku więc pisze to po raz 2  😡
W każdym razie chodzi o moją kobyłę, która wygląda jak szkielet, pracuje normalnie, trenujemy, chodzi pod siodłem, startuje w zawodach itd a mimo to wygląda naprawdę strasznie... nie chodzi mi o to, że jest jakoś straszliwie chuda, po prostu nie ma ani grama mięśni. Możecie mi polecić jakieś preparaty wspomagające rozrost mięśni?
Zastanawiałam się nad tym http://sklepkarina.pl/marstall-aminomuskel-plus-35kg-p-3462.html lub nad tym http://www.sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=3356&lang=pl i nad tą paszą : http://www.atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=333&sName=a-spillers-conditioning-mix Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tą paszą, albo tymi preparatami ? 😉
patrztoja świetnym preparatem na budowę mięśni jest Equitop Myoplast. Oczywiście koń musi być w treningu. Szukasz suplementu i paszy czy tylko jednego ?
szukam paszy i suplementu  😉 tylko właśnie nie mogę znaleźć paszy która jest przeznaczona do rozbudowy mięśni, jedyne co znalazłam to ten spillers...
stosowałam Conditioning Mix  Spillers'a w połączeniu z lucerną Dodsona. Bardzo dobre efekty po 3-4 miesiącach.
A Dodson? Build Up i Sales Prep? Osobiście mam bardzo pozytywne doświadczenia z tym pierwszym, o drugim jedynie słyszałam pochlebne opinie 😉
@Grace no właśnie nad tą paszą się zastanawiałam, myślisz, że dodatkowo poszukać jeszcze jakiegoś suplementu czy sama pasza wystarczy? 🙂
@fioukova dziękuje bardzo, poczytam sobie o tych paszach  :kwiatek:

można też dodawać Barley Rings Dodsona.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 stycznia 2012 22:28
patrztoja polecić na pewno można otręby ryżowe:
Equi Jewel (naprawdę świetne efekty u mnie) , Max E Glo, D&H Build&Glow, 
Muhldorfer też ma.
Patrztoja, suplementy na przyrost masy mięśniowej:
Eggesrsmann Aminoral
Equitop Myopast
Derbymed Myocrescat
Derbymed Orysanol E albo inny preparat z gammaoryzanolem, najlepszy efekt daje w połączeniu z preparatem aminokwasowym jak powyższe lub po prostu białkiem w postaci chociażby lucerny
Otręby ryżowe Maxeglo albo Build & Grow Dodsona, zawierają gammaoryzanol więc łączyć je najlepiej z preparatami zawierającymi aminokwasy, np. trzy pierwsze
Humavet Gammaorysanol

Pasze, np. Spillers Conditioning Mix, Dodson Build Up
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 stycznia 2012 22:38
Z tym, że gammaoryzanol jest dopingiem, więc w okresie startów to
raczej ryzykowne jest jego użycie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się