Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
20 grudnia 2008 10:15
naszlo mnie kiedys takie glupie pytanie i meczy mnie juz dlugi czas. zarywal do mnei kiedys chopak o takim samym nazwisku jak ja i teraz mnie zastanawia czy jesli kobieta i mezczyzna ktorzy biora slub maja tak samo na nazwisko ( przykladowo zajac) a kobieta chce zostac przy swoim nazwisku w dowodzie bedzie meic zajac czy zajacc- zajac ??
galopada_   małoPolskie ;)
20 grudnia 2008 13:07
czym roznią się ( o ile w ogole sie roznią  😁 ) koniki polskie od koników biłgorajskich  👀 😁
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
20 grudnia 2008 13:42
Czemu wszyscy pytacie w wątku w siodłach o skakanie 160 cm na piff beauty?
Horn ma czy co?
Dobry jeździec skoczy i na takim.

Taniu, nie wiem jakim florcia9 jest jeźdźcem, ale czytając jej posty można wywnioskować, że jest ona młodą osobą, bez większego doświadczenia. Nie każdy ma możliwość skakać 160cm na jeździe i przynajmniej dla mnie, jest to duży wyczyn, na który mogą sobie pozwolić osoby naprawdę znające się na rzeczy i dobrze jeżdżące. Na dodatek owe siodło w pewnym momencie utrudnia właściwą pracę z koniem, oraz nie zapewnia dobrego dosiadu, zwłaszcza podczas skóków. Dlatego (przynajmniej mnie) zdziwiło to, że florcia się chwali takim wyczynem.
Więc albo trochę sobie dodała centymetrów, albo jest nadzieją polskiego jeździectwa 😉
[quote author=galopada_ link=topic=20.msg125034#msg125034 date=1229778435]
czym roznią się ( o ile w ogole sie roznią  😁 ) koniki polskie od koników biłgorajskich  👀 😁
[/quote]

Z tego co wiem niczym.  😁
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
20 grudnia 2008 14:09
[quote author=galopada_ link=topic=20.msg125034#msg125034 date=1229778435]
czym roznią się ( o ile w ogole sie roznią  😁 ) koniki polskie od koników biłgorajskich  👀 😁
[/quote]
No jak to czym?? Nazwą 😁
[quote author=Tania link=topic=20.msg123347#msg123347 date=1229606669]
Czemu wszyscy pytacie w wątku w siodłach o skakanie 160 cm na piff beauty?
Horn ma czy co?
Dobry jeździec skoczy i na takim.

Taniu, nie wiem jakim florcia9 jest jeźdźcem, ale czytając jej posty można wywnioskować, że jest ona młodą osobą, bez większego doświadczenia. Nie każdy ma możliwość skakać 160cm na jeździe i przynajmniej dla mnie, jest to duży wyczyn, na który mogą sobie pozwolić osoby naprawdę znające się na rzeczy i dobrze jeżdżące. Na dodatek owe siodło w pewnym momencie utrudnia właściwą pracę z koniem, oraz nie zapewnia dobrego dosiadu, zwłaszcza podczas skóków. Dlatego (przynajmniej mnie) zdziwiło to, że florcia się chwali takim wyczynem.
Więc albo trochę sobie dodała centymetrów, albo jest nadzieją polskiego jeździectwa 😉
[/quote]
To i ja tak myślę.
Mnie ta tez,że na tym siodle się NIE DA zastanawiała=ale może nie zrozumiałam do końca.
trzynastka   In love with the ordinary
20 grudnia 2008 14:31
Ogląda ktoś serial CSI las vegas albo podobny?
Bo męczy mnie jedno, dlaczego oni wchodząc do ciemnego mieszkania przeszukują je latarkami zamiast normalnie zapalić światło?
odpowiedź na podobne, intrygujące pytania zawsze jest jedna:
bo tak było w scenariuszu
:emota2006092:
trzynastka   In love with the ordinary
20 grudnia 2008 14:38
ale oni tak przez 9 sezonów za każdym razem :P
Myślałam, że w tym jest jakaś logika. Już się domyślałam, że np mając światło latarki możesz dokładniej zbadać punkt i nic Cie nie rozprasza, bo patrzysz tylko na oświetlone kółeczko i nic poza tym. Ale to moje teorie :p
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
20 grudnia 2008 14:38
ninevet, zeby bylo trudniej i ciekawiej  😀 😉
mnie rozbawilo kiedys to jak w jednym odcinku z kamery przemyslowej byli widac tablice rejestracyjne auta ledwo lewo a oni fiku miku i mieli ja ustawiona tak ze widzieli cala i wszytskie cyfry widac bylo  :wysmiewacz22:
ta dzisiejsza technika 🤣
mnie bawi krwisto czerwona krew po wielu godzinach :wysmiewacz22:
Solina, moja ciocia wyszla za faceta, ktory ma tak samo na nazwisko jak ona. nazwisko w dowodzie miala takie samo- panienskie, nie podwajane ani nic. a jako ze mieszkaja w hiszpanii to zmienila tylko ost litere z 'a' na 'i', zeby byla forma meska.
ale oni tak przez 9 sezonów za każdym razem :P
Myślałam, że w tym jest jakaś logika. Już się domyślałam, że np mając światło latarki możesz dokładniej zbadać punkt i nic Cie nie rozprasza, bo patrzysz tylko na oświetlone kółeczko i nic poza tym. Ale to moje teorie :p


Wlasnie wyczytalam w necie (ktos zadal to samo pytanie jakiemus tam specjaliscie), ze tylko z latarka mozna te malutkie detale zauwazyc, jakies wlosy, krople itd. Radzi samemu w domu sprobowac.  😀
A dlaczego w horrorach jest tak, że jak ktoś jest ścigany to zawsze ucieka w głąb domu, w "ślepy zaułek" a nie na zewnątrz, do ludzi, sąsiadów- po pomoc?  🤔wirek:
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
20 grudnia 2008 15:35
Kopyciak,  tez mnie to zawsze zastanawia 🙂 bo na zdrowy rozasdek nawet w stresie cieka sie na otwarta przestrzen albo do ludzi ( przynajmniej ja mam taki odruch) ale moze to jest zrobione po to by byla "ta" chwila grozy co dalej 🙂
jak wyżej 😉
odpowiedź na podobne, intrygujące pytania zawsze jest jedna:
bo tak było w scenariuszu
:emota2006092:
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
20 grudnia 2008 19:10
albo zamiast uciekać w dół po schodach na zewnątrz, biegną po schodach na góre na dach  🤔wirek:
Mnie jeszcze zastanawia czemu scenariusz każe anatomopatologowi jeść ?
W sali sekcyjnej! Tak niby nonszalancko w trupie grzebać jedną ręką a kanapkę mieć w drugiej. I w ogóle-piękne panie patolog bez czepków sypiące własne włosy do badanego materiału a potem odkrywające obce DNA.
Zwłoki /szczególnie ludzkie/ mają potworny zapach. Okejający nos,włosy etc.
Nikt normalny tam nie je.
Tania,  ale w filmie przeciez moga, bo tak jest w scenariuszu :P
A dlaczego w horrorach jest tak, że jak ktoś jest ścigany to zawsze ucieka w głąb domu, w "ślepy zaułek" a nie na zewnątrz, do ludzi, sąsiadów- po pomoc?  🤔wirek:


z tego samego powodu, dla którego w wielu filmach akcji uciekając przed pociągiem biegnie się po torach, a nie uskakuje na bok 😁
[quote author=kurczak_wtw link=topic=20.msg125381#msg125381 date=1229810001]
A dlaczego w horrorach jest tak, że jak ktoś jest ścigany to zawsze ucieka w głąb domu, w "ślepy zaułek" a nie na zewnątrz, do ludzi, sąsiadów- po pomoc?  🤔wirek:


z tego samego powodu, dla którego w wielu filmach akcji uciekając przed pociągiem biegnie się po torach, a nie uskakuje na bok 😁
[/quote]
Albo ucieka przed autem pieszo środkiem ulicy. 🙂
I,co ciekawe zawsze ucieknie.
Ta szybkośc jest zawsze fajna: bohater ucieknie pieszo przed lwem,wilkiem, autem,motorem w ogóle i ucieknie i dogoni spokojnie.
I druga "właściwość" :
-bohater/bohaterka -wisi na końcach paluszków na krwędzi-skały,wieżowca etc i się podciąga,wyciąga jak mistrz olimpijski w gimnastyce .
No a jak mowa o bohaterkach-ganiają i biją się w butach na szpilkach - też godne podziwu.
o tak.... a to co mnie zawsze dobija, to to, że w horrorach czy thrillerach zawsze, ale to zawsze ta głubia baba (bo zazwyczaj są to kobiety) sama, w środku nocy, w nawiedzonym domu czy też akurat wtedy gdy w mieście grasuje psychopatyczny morderca wstanie z bezpiecznego łóżka i pójdzie na zewnątrz lub tam, gdzie jest najciemniej i najstraszniej...  😵
Mnie jeszcze zastanawia czemu scenariusz każe anatomopatologowi jeść ?
W sali sekcyjnej! Tak niby nonszalancko w trupie grzebać jedną ręką a kanapkę mieć w drugiej. I w ogóle-piękne panie patolog bez czepków sypiące własne włosy do badanego materiału a potem odkrywające obce DNA.
Zwłoki /szczególnie ludzkie/ mają potworny zapach. Okejający nos,włosy etc.
Nikt normalny tam nie je.


widzialam na wlasne oczy jak anatomopatolog je przy sekcji...
a jakies ciasteczka/ slodkie buleczki lezace na stole 1,5 m od stolu sekcyjnego, do tego niczym nie "zabezpieczone", to norma...  🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 grudnia 2008 17:08
Ihp- mój znajomy pracował przez jakiś czas jako sanitariusz na bloku operacyjnym. I z jedzeniem drożdżówki podczas operacji problemu nie było.

A podobno "żywe wnętrzności" pachną na prawdę ohydnie.
No to widać prawda z tym jedzeniem.Dziwne.Ja bym na swojej sali sekcyjnej nie jadła a co dopiero na ludzkiej!Może to jest taki przekaz,że brak pokoju socjalnego dla antomopatologa ?
Jedzenia w sali operacyjnej przy otwartym brzuchu i chwalenia się tym,jeśli tak w ogóle było- nie skomentuję.
🤔wirek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 grudnia 2008 21:53
Taniu- a czym to się ludzie nie chwalą? Ja osobiście bym nigdy czegoś takiego nie zrobiła. Poza faktem, że nigdy z własnej woli bym na salę operacyjną nie weszła...
trzynastka   In love with the ordinary
21 grudnia 2008 23:04
czy jest badanie które sprawdzi ilość insuliny w ciele?
w takich zwykłych badaniach krwi to jest?

właśnie wyczytałam na stronie http://masterminds.pl/anatomia_czlowieka.18/Niewiarygodne,dolegliwosci.421.html historie pewnego Pana który nie może utyć i jest tam wzmianka o nadprodukcji insuliny.
Ninevet- można sprawdzić insulinę, ale o wiele łatwiej jest oznaczyć glukozę, bo to głównie insulina odpowiada za regulację poziomu cukru np. po posiłku.
A niemożliwość utycia, to może być milion innych rzeczy, zaczynając od nadczynności tarczycy.
trzynastka   In love with the ordinary
22 grudnia 2008 08:38
jakie badania byś poleciła dla osoby która nie może utyć ?
Lov   all my life is changin' every day.
22 grudnia 2008 12:12
Dlaczego zawsze w ciągu dnia nasuwa mi się kilka pytań, które mogłabym tu wpisać, a jak podchodzę do kompa to o nich zapominam? 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się