Wybór kierunku studiów

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
12 września 2011 16:26
oj trochę nie składnie napisane, matma i geografia rozszerzenie, prawdopodobnie też angielski i polski na pewno podstawa  :kwiatek:
Myślałam o gospodarce przestrzennej, geodezji albo np zarządzaniu i inżynierii produkcji tylko nigdzie nie ma tych przeliczników  😵 i dlatego wciąż nie wiem czy ang podstawa czy rozszerzenie...
Zu, jeszcze na geologię z takim mixem możesz próbować (ja się dostałam tam z matmą podstawową i angielskim pdst.)
Mimo wszystko uważam, że angielski lepiej zdawać rozszerzony, nic nie zaszkodzi, a może pomóc. 😉
Na www.perspektywy.pl też była taka opcja, że można było wpisać zdawane matury i wyskakiwały kierunki, na które można pójść..tak mi się teraz o tym przypomniało. 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
13 września 2011 06:51
dziękuję wszystkim  :kwiatek:
http://www.tropiciel.maturzysty.pl/ możesz też tutaj spróbować. albo startuj na logistykę 🙂
Chcę zdawać maturę identycznie jak Zu + jeszcze francuski podstawa albo rozszerzenie i mam identyczny problem z wyborem kierunku.

Czy ktoś jest zainteresowany studiami na SGH albo już studiuje na tej uczelni i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 września 2011 11:41
Strucelka, też się śmiałam, chociaż sama nie wiem czy to faktycznie jest takie śmieszne!  😂
haha, już wiem, co mnie czeka  😂
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
10 stycznia 2012 17:16
Pilnie potrzebuję Waszej pomocy...

ktoś wie, jak wygląda dietetyka w Krakowie? jakoś nie mogę się w tym połapać... można zrobić magistra?
I PRZEDE WSZYSTKIM : jaka matura do rekrutacji - biologia - rozszerzona ? i czy chemia - a jeśli tak - to czy podstawa czy rozszerzenie?

jestem teraz na biol chemie... o ile biologie ograniam, to chemia jest dla mnie istną masakrą... z biologią widzę się tylko  na dietetyce, ale jesli idzie to w parze z chemią, to odpada totalnie i muszę szybko podjąć decyzję o zmianie profilu na mat-inf....

czy ktoś może mi poradzić coś? jest sens w ogóle o dietetyce myśleć?
po technicznych studiach praca będzie zawsze... pomocy 🙁 szukałam w necie, nie znalazłam żadnych konkretów.
naprawdę, potrzebuję, żeby ktoś mi udzielił jasnych i przejrzystych informacji, bez szczególnego czepiania się i odsyłania do googli,
może dupiato szukam, ale nie jestem w stanie ostatnio nic ogarnąć... z góry dzięki za pomoc.
Cariotka   płomienna pasja
15 stycznia 2012 17:05
ale dietetyka na uj czy na ur czy na prywatnych uczelniach?
jest na forum ktoś studiujący optykę lub optometrię ? mam parę pytań na pw 🙂
Sanndy, dietetyka w Krkowie na uj zaczyna się od rozszerzonej biologii i chemii na maturze niestety  😉
Poncioch, kilku moich znajomych poszło na SGH. Opinia taka sama jak o Politechnice w W-wie. Dostać się to pryszcz. Przetrwać 1-szy rok to wyczyn.
Tak trudno przetrwac pierwszy rok na SGH? Ja właśnie zupełnie co innego widze po moich znajomych...
bera, cos masz nieaktualne informacje. Ja sie smieje ze zeby wyleciec z sghu trzeba napisac podanie 😀
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
15 stycznia 2012 20:21
prywatne raczej odpadają.
dziękuję bardzo Babi.  :kwiatek:
rozszerzona chemia daje mi odpowiedź na wszystko... innego kierunku dla siebie nie widzę po biol chemie - mam nadzieję, że prośba o przeniesienie zostanie pozytywnie rozpatrzona...
sienka, byś może. to było ponad 10 lat temu 😉
Sanndy
Na dietetyce (przynajmniej na sggw) jest dużo mniej chemii niż na żywieniu, ale za to jest biochemia, duzo biochemii 😉
A co myślicie o psychologii? Studiuje tu ktoś? Chodzi mi głównie o Kraków i ew. Wrocław. Na maturze zdaje z rozszerzeń: polski, WOS, angielski. Mam jakiekolwiek szanse? Czy studiowanie psychologii jest choć trochę przyszłościowe? Nie chce iść na stricte humanistyczny kierunek... Myślałam nad czymś z matmą np. na UEKu, ale nie wiem czy sobie poradzę (nie jestem totalnym dnem z tej dziedziny, ale matma to nie jest moja największa miłość 😉 )
Dietetyka dietetyce nie równa. Na UWM za to jest mało chemii, bo jest tylko chemia żywności, na której np. suszy się mąkę i jest mało chemii, której nie da sie wykuć na pamięć. Ale jest biochemia bodajże, którą zalicza w pierwszym terminie 5 osób na 60  😉  No i trzeba się liczyć z zajęciami w prosektorium (sggw chyba jako jedyna dietetyka w Pl jest na wydziale o żywieniu, a nie na medycznym).
A ja już nie wiem na co iść. Nie idzie mi biologia kompletnie i czarno widzę rozszerzoną maturę z tego przedmiotu.
Chciałam być wetką, ale teraz coraz poważniej obawiam się, że sobie nie poradzę z taką ilością nauki.
Myślę teraz o zoot. hodowli koni i jeździectwie. Pewnie bez problemu się dostanę, studia przeżyję, ale co dalej?

Czuję, że jeśli nie pójdę na wet., to zawiodę wszystkich, ale jeżeli mam się męczyć... Po prostu ogarnia mnie strach, którego nie sposób opisać.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
16 stycznia 2012 16:09
Pilnie potrzebuję Waszej pomocy...

ktoś wie, jak wygląda dietetyka w Krakowie? jakoś nie mogę się w tym połapać... można zrobić magistra?
I PRZEDE WSZYSTKIM : jaka matura do rekrutacji - biologia - rozszerzona ? i czy chemia - a jeśli tak - to czy podstawa czy rozszerzenie?

jestem teraz na biol chemie... o ile biologie ograniam, to chemia jest dla mnie istną masakrą... z biologią widzę się tylko  na dietetyce, ale jesli idzie to w parze z chemią, to odpada totalnie i muszę szybko podjąć decyzję o zmianie profilu na mat-inf....

czy ktoś może mi poradzić coś? jest sens w ogóle o dietetyce myśleć?
po technicznych studiach praca będzie zawsze... pomocy 🙁 szukałam w necie, nie znalazłam żadnych konkretów.
naprawdę, potrzebuję, żeby ktoś mi udzielił jasnych i przejrzystych informacji, bez szczególnego czepiania się i odsyłania do googli,
może dupiato szukam, ale nie jestem w stanie ostatnio nic ogarnąć... z góry dzięki za pomoc.



jęsli chodzi o Kraków to masz
UR tylko dziennie! biologia i chemia muszą być rozszerzone na maturze
UJ podobnie jak na UR biol i chem rozszerzone i dobrze zdana matura, są zaoczne ale z tego co mi znajoma mówiła to drogie, a magisterka kosztuje ok 5 tyś na semestr
MWSZ ( prywatna) ja tam studiuje i nie narzekam wykładowców mamy z AWF, UJ, UR więc poziom trzymają, rekrutacja jest na październik i luty, na maturze wystarczy biologia rozszerzona 😉
wyższa szkoła promocji zdrowia- ( prywatna) ponoć wystarczy wpłacić wpisowe i jest się przyjętym

na temat MWSZ mogę udzielić bardziej szczegółowych informacji 🙂
Jasnowata, zanim wybierzesz kierunek zastanów się co będziesz robić później. Bo studia to raptem 5 lat, a faktycznie to 2-3 lata, bo później już z górki.
Zootechnika fajna, ale niestety większość osób po tych studiach nie bardzo wie co z sobą zrobić.
Ja też w przyszłym roku ruszam na studia. U mnie w grę wchodzą tylko przyrodnicze. Prawdopodobnie na zootechnikę, ale bardzo zależałoby mi na specjalizacji hodowla koni. W Poznaniu nie ma, tak? Dodam, że ja raczej szykuję się na studia zaoczne więc nie wiem czy w ogóle hodowla koni wchodzi w grę. O moją przyszłość po tym kierunku się nie bójcie, wiem co chcę robić 😉

Znacie jakąś stronę, która ma przystępnie opisane kierunki stacjonarne i niestacjonarne w różnych miastach? Kilka stron sprawdzałam, ale wszędzie albo panuje chaos, ale jest za mało informacji.
Atea, ale wy macie zdaje się już agroturystykę, konie itp. To trochę wykształcenie będzie uzupełnieniem do rodzinnego biznesu. A wiele osób kończy zootechnikę, bo kocha zwierzęta i później nie znajduje miejsca dla siebie poza sklepem zoologicznym.
W Krakowie zootechnika jest super, ale paranoją jest to, że poza moją specjalnością wszystkie inne mają po pół sem. takich przedmiotów jak anatomia, chemia i chyba biochemia.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 stycznia 2012 17:39
annn ja dostałam się na psychologię do Wrocławia z maturą: 88% angielski, 79% polski, 62% biologia, wszystko rozszerzone  😉 Ale w końcu wybrałam inne studia  😉
Jasnowata, idź na wete, zobaczy czy jest ok, najwyżej po roku zrezygnujesz. Lepiej zmarnowac rok na wecie niż 3 czy 5 lat na kierunku, który niekoniecznie Cie będzie satysfakcjonował 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się