Koniki polskie

LatentPony   Pretty Little Pony :)
12 stycznia 2012 19:03
Pierwsze zdjęcia są z kłusa, więc technika może być dziwna. Dwa ostatnie są z galopu i nam odskok nie wyszedł tam, gdzie powinien 🙂

Dzięki, że rozwiałyście moje wątpliwości co do siodła. Dzisiaj już naprawdę nie wiedziałam gdzie to siodło umiejscowić 🙂 Zdecydowanie mam za krótkiego konia.

Sisisa, siodło mam 16'' i jak widać eskadronowy full wystaje sporo z każdej strony. Myślę, że pony będzie idealny.
LatentPony, to poniak będzie okej, ale pod 17 jest już za mały...

Wiecie, że kocham mojego konisia?  Bardzo ładnie robi już lotne przez cavaletti i zagalopki na drążku 🙂.
LatentPony- sprawdź sobie tylko, czy tylni łęk się nie podnosi.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
12 stycznia 2012 19:20
Nie podnosi się, pod tym względem jest wszystko ok.
Powracamy 🙂 na szczęście wszystko tak się ułożyło że mojego Misiaka mogę widywać co drugi dzień 😅
Mamy śnieg i mega wiele radości 😀
Piękne zdjęcia🙂 w końcu zima nam zaczęła dopisywać😀
Odnośnie dziwnej, falowanej sierści u koników: one mają odmienną budowę okrywy włosowej. Polejcie suchego konika z góry wodą, np. z butelki, to zobaczycie, co się stanie. Krople wody rozbiją się o pręgę na grzbiecie, następnie zsuną po bokach konia, gdzie sieść jest ułożona jak dachówki, kępka nad kępką. Tłumaczyli mi to wieloletni hodowcy tej rasy spod Ostrołęki (Huzarova prezentowała swoje zdjęcie na Liptonie, jeźdiłam na jego rodzicach i innych koniach z Przystani).

parę naszych stajennych koników










Qń, Rude też ma licencję?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
19 stycznia 2012 18:27
Qń, gdzie są takie cuda? Raj dla miłośników koników 🙂
Qń, cudowne stadko. Myszaki pięknie wyglądają 🙂

Za to ukradłam z fejsa Arroch zdjęcie. Patrzcie jak Jasnowaty potrafi wciągnąć brzuch, żeby się popisać przed nowo poznanym koniem!  😂

Jasnowata, haha, a jaki malutki przy Badziu i jego grubej dupce.
tak tak, jakbym nie kochała hucułów to bym kochała kny
Qń, Rude też ma licencję?


Rude jest już wałaszkiem i nie ma prawa do wpisu.
Stronkę stajni mam w profilu 🙂
podkarpacie zaprasza!

jak będę mieć chwilę to co nieco napiszę i powstawiam więcej zdjęć  :kwiatek:
Tak BTW, mój koń miał dzisiaj kleszcza ;/. Tak się zastanawiałam, czego on taki niegrzeczny na jeździe, a później patrzę o_O kleszcz, bardzo go swędziało!
Nie wiedziałam, że to cholerstwo w zimie też jest, czyżby mój koń nocami chodził na spacery do lasu ;D?
A i Myszo, nasze kopytka już się krzywić zaczynają ;(. Trzeba się szczególnie prawymi zająć będzie
-BOŻE ! 3 zdjęcie...ten kasztan tak pięknie wyszedł...Ja go chcę ! Cały czas oglądam Twoje zdjęcia i napatrzeć się nie mogę  😍
.
a to my z dzisiaj  😉 [fiolo]
Jaka ty chudzinka jesteś przy tym koniu grubasku ;D.

Moje z dzisiaj:



Było tak zimno, że aż wąsiki nam zamarzły:
Sisisa, pieknie się prezentuje te Twoje konisko  🙂

My mamy jeszcze coś takiego 😀

.
Wasze też tak teraz sierśc gubią? -15, a ja prawie garściami wyskubuję.
Podobnież na roztoczu kobyły zaczęły się już źrebic. No powariowały te konie.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 stycznia 2012 13:08
U nas koniczka zaczęła gubić już z miesiąc temu 😵
eee, mój to zarosnięty jak mamut i ani jeden kłak z niego nie spadł..  🙄
Mój cały czas linieje. Dzisiaj na wszelki wypadek go w polar zapakowałam, bo chcę, żeby na wybieg wychodził, więc może być mu zimno ;P.
Mój trochę gubi, ale jeszcze bez przesady ; ).
ruda gubila jak byly piździawy (wiatr z deszczem i troche powyzej 0) a chodziła w plandece, przestaliśmy jej zakładać (skończyły się pizdziawy, ale zaczęły mrozy) =skończyła linieć.
u "dzikich" ani włos nie wypadnie  ... nastroszone są takie, wyglądają jak maskotki 😀 młp też zresztą - upodobnił się do nich - i sierscią i tłuszczem 😉))

ech...zimno... a mam zdjecia z 28 grudnia jak jeżdze w polarze, dzień poźniej w polarze i płaszczu -płaszcz testowo ...
jak nie ma śniegu to ja chce plusowe temp!!!

edit - a co tam - to i ja jakąś fote dodam:P
tu chyba jednak wiecej warstw miałam...ale zimno nie bylo ...
"pozdrawiam!"



horse_art, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie trochę śniegu leży. Nie lubię zimy! ;/.
moje hucki też zaczęły w zeszłym tygodniu gubić, pewnie wymieniają na grubszą🙂
tak, śniegu brak .... wiec chyba po prostu przeproszę się z bryczką odstawioną na zime 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się