kącik skoków

Mam super konia  😅 Pojechalismy dzisiaj do aro na parkury treningowe bez zadnego przygotowania, nawet nie mamy hali  😁 2 parkury na czysto  😎
Filmik Etera fajny 😉
I mnie zawsze ciekawi jak się uczy konia robić takie sztuczki typu stęp hiszpański itp.
A czy uczenie konia dębowania może się obrócić przeciw uczącemu? w sensie że koń będzie robił podczas jazdy bez prośby o to?
Może. Wystarczy bystry koń a niekonsekwentny właściciel i problem gotowy.

Sztuczek możesz uczyć różnie, zazwyczaj sie uczy smakołykami. Co do samych metod to albo naprowadzając albo czekając na samowolne zachowania z których małymi kroczkami można 'zbudować' coś, co sie chce by koń robił (kształtowanie).
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 stycznia 2012 07:18
domiwa, to nie te, które obiecałam 😉
Perlica, Eter nigdy nie stanął mi dęba bez mojej komendy. One są jasno sprecyzowane, koń wie kiedy ma co robić 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 stycznia 2012 07:36
Tyska a to pardon 😉 ale widac w koniu mozliwosci🙂
majeczka   Galopem przez życie!
16 stycznia 2012 07:45
tyskakonik, zarąbistego masz chłopaka!!!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 stycznia 2012 10:24
tyskakonik, nie pytam teraz złośliwie - nie myślałas o wkkw?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 stycznia 2012 11:00
Ktoś wiesz, zastanawiałam się, ale chyba jednak wolę skoki 🙂 Chociaż kto wie. Wczoraj usłyszałam, że Eter najlepiej chodzi ujeżdżeniowo w naszej miejscowości, i to od doświadczonej osoby, co mnie niezmiernie ucieszyło, bo naprawdę ogromny nacisk kłądziemy ostatnio na ujeżdżenie. I jest znaczna poprawa, również w umieśnieniu 😉. Z crossem problemów nie ma, ze skokami też, więc może... 🙂
domiwa, majeczka, bardzo nam miło, dziękujemy 🙂
A co do filmiku, to pierwszy skok jest z tego treningu, gdzie był ten potrójny szereg. Ten się zachował, bo kręcony komórką, mam jeszcze dwa, ale w dalszej odległości i nic nie widać... Widać pierwszy człon,a  trzeci ja zasłoniłam koniem, ale stojaki też widać. Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości 😉
[quote author=Ktoś link=topic=18.msg1262022#msg1262022 date=1326709444]
tyskakonik, nie pytam teraz złośliwie - nie myślałas o wkkw?
[/quote]

Ja też uważam że to będzie super WKKW-ista !!!!!
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 stycznia 2012 12:15
fabapi, dziękuję, a na jakiej podstawie tak wnioskujesz? 🙂 Bo w sumie tylko 2 filmiki ze stałych przeszkód tam są 😉
Bardzo dobry galop, pewne skoki, pewne lądowania, styl skoku "bezpieczny" tzn. praca zadu pozwala szybko wylądować tyłem w przypadku potknięcia się przodem. Poza tym więź z człowiekiem - WKKW wymaga większej współpracy pomiędzy stronami niż ujeżdżenie czy skoki
Nie wiem czy jasno tłumaczę ale szalenie mi się ten zwierz podoba
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 stycznia 2012 13:12
fabapi, dzięuję za wyręczenie. przed tyśką tylko trochę pracy,bo bezpiecznie to ona w skoku nie siedzi,ale koń mógłby na prawdę się sprawdzić 🙂
Dołączę się do dziewczyn 🙂 Dokładnie tak!
A w ogóle jak tyskakonik zdecyduje się wystartować w WKKW to zwolnię ją z wpisowego na zawodach w Facimiechu.

tyskakonik co ty na to ?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 stycznia 2012 14:42
Kusząca propozycja, jak się nie sprawdzimy w skokach, to przerzucę się na WKKW 🙂 Najpierw jednak chciałabym spróbować skoków. Może sporadycznie WKKW, ale Ktoś pisała, że dla skoczka nie jest to za dobre rozwiązanie... 🙁 Sama nie wiem.

EDIT:
No właśnie Ktoś, trochę "latam" czasami. O ile nad triplami na filmiku nie jest najgorzej (chociaż też są błędy oczywiście), to na pierwszym filmiku z tego oksera strasznie mną jakoś pomiotało ;P Nie wiem, wydaje m się, że trochę to wynika z tego, że jest nieduży i bardziej "czuć go" w skoku, szczeólnie tym większym.
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
16 stycznia 2012 16:17
Oj ,ależ mnie się ten koń podoba!!!!Coś bardzo pozytywnego płynie z widoku Waszej pary i ja też oczyma wyobrażni widzę Was na crosie.Widać więż pomiędzy Tobą a koniem,bardzo ładny widok. 👍
Happiowa   córka grabarza
16 stycznia 2012 16:20
myślę, że niedługo będziemy ich oglądac na Eurosporcie 😉 trzymam kciuki, oby tak dalej 😀
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 stycznia 2012 18:29
myślę, że niedługo będziemy ich oglądac na Eurosporcie 😉


Oj bez przesady 🙂 Ja będę szczęśliwa bardzo, jak ten koń będzie C klasę chodził z powodzeniem 🙂 Jest nam niezmiernie miło, bardzo, bardzo dziękujemy!
Witam Was.

Mam pewien problem. Dzisiaj pierwszy raz skakałam na moim koniu i od razu po przeszkodzie brał łeb w górę jakby zaraz miał dostać po zębach i bardzo brykał. Miałam do czynienia z końmi , które brykają po przeszkodzie ale za którymś zarazem się uspokajały a on nie.
Jak mogę to zwalczyć .?
Ja miałam ten problem, ale w trochę innym "kształcie".
Konik dostawał trubo-doładowania po głupim krzyżaku. Żadnej filozofii na to nie ma, oprócz volt po skoku lub jakiś pojedynczych cavaletek, aby do samego końca był skupiony :-)
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 stycznia 2012 19:56
Może nieduże przeszkódki skakane po kole? 😉
Tylko właśnie on nie dostaje turbo dopalacza tylko zadziera łeb jakby się bał , że za chwilę go za niego wyszarpię. No a przy okazji strzelał jakieś małe bryczki. ; p
Myślę, że volty mogą temu dopomóc, albo ustaw sobie coś małego, a dodatkowo po tym 3/4 drągi na galop, coby mógł "ochłonąć". Zawsze jakiś pomysł.
Na Twoim miejscu sprawdziłabym grzbiet i dopasowanie siodła.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 stycznia 2012 19:59
Sprawdzić plecy i zęby? pracować nad spokojną ręką i nie zaburzaniem równowagi w skoku.

Aroid - kiepski pomysł.
Oczywiście wykluczając problem zdrowotny/niedopasowanego siodła.
Strzygo, dlaczego ? Mojemu niesfornemu wierzchowcowi pomogło. A w pewnym sensie jest zbieżność szkopułu, brak kontroli po skoku.
Strzyga z tym akurat jest wszystko w porządku.  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 stycznia 2012 20:09
zbieżność szkopułu?

Koń najwyraźniej  się BOI.  Co mu na strach da volta? Albo BOLI  i koń się boi albo ma bardzo złe doświadczenia i się BOI. Możesz mi opowiedzieć jak volta pomoże przełamać mu strach?
ale z czym?
bo Strzyga podala Ci 4 przyklady. wszystko jest ok w Twoim mniemaniu, czy mniemaniu Twojego trenera?
cieciorka   kocioł bałkański
16 stycznia 2012 20:11
po pytaniu Mam pytanko.
Jaki rozmiar siodła będzie najlepiej pasował na arabka .?  👀

śmiem wątpić 😉

ja ani jeździec, ani tym bardziej skoczek, ale jak przeczytałam, to zadzieranie głowy w góre skojarzyło mi się z łapaniem równowagi, żeby nie polecieć na ryj- może tak być?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się