Re-voltowe zbiórki na wykup potrzebujących koni

m.indira   508... kucyków
15 stycznia 2012 17:15
Metka, za dużo ruchu dla niej, kobyła stała przecież Bóg wie ile uwiązana, pasła się na łańcuchu a ty tak od razu, heja na kilka godzin, zakwasy jak nic będą 😉  wiesz jak sie jej stawy poruszały? stare zastałe a tu wygibasy no i jeszcze do tego hormony, mieszanka wybuchowa jak nic, lizawki to przecież na oczy nie widziało nigdy jak taką dopadnie to w jeden wieczór wymaści, ale zdrowia życzę bo kobieta zasługuje
ech... jakoś tak inaczej się zrobiło
zuza   mój nałóg
15 stycznia 2012 17:25
wiem,ze OT,bardzo przepraszam  😡ale
Met bardzo się cieszę widząc tu Siwą.Ja ledwo co wróciłam do domu a tu ją widzę  😅
Mam nadzieję,że się babcie zaaklimatyzują i polubią
bo kazde niepowodzenie ,kazde ..jest sierotą. Nikt nie lubi gdy coś sie nie udaje, zostaje niesmak, powstaja kłotnie. A powinnismy spojrzec na to inaczej. Jest Babcia, jest zrebak- dwa uratowane zycia.
Szczególnie cieszy Babcia , miała dobrych wlascicieli, włascicieli którzy malo wiedzieli o dobrym trzymaniu konia ale po swojemu ją kochali. Starsi ludzie nie dawli sobie juz rady ale chcieli aby ich kobyłka na staosc miała dobrze, szukali pomocy dla kobylki. Taka pomoc , takie zycie poprostu cieszy. Niech babcia i 100lat żyje u naszego Mecika.



Kochani w dniu dzisiejszym tj 16.01.2011 Patera przelała na moje konto kwotę 1520 zl. Są to pieniądze które wspolnie zbieralismy na ratowanie koni. Poniewaz do dnia dzisiejszego nie ma konta, regulaminu itp itd to proponuję aby kazdy darczynca napisał mi na pw co mam zrobic z pieniedzmi przez niego wysłanymi.Jesli moge to proponuje aby pieniadze te zostały przekazane do Met ale..pozostawiam decyzje darczynom. Aby uniknąc dalszych kłotni i nieporozumień proszę o kontakt na pw. Brak dyspozycji przez 3 dni bedę traktowała jako zgodę na przesłanie pieniedzy do Naszej Szkapy
przepraszam za naruszenie regulaminu. Nie chciałam pisac post pod postem ale gdy dopisuje do swojego ostatniego posta nie widac ,że jest to nowa wiadomosc i temat ginie na drugiej stronie. Sprawa pieniedzy i ewentualnego ich zwrotu jest jednak sprawa wazną  i zaryzykuje ostrzezeniem.
Prosze wszystkich zainteresowanych o przeczytanie tego co napisłam w poscie powyżej.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 stycznia 2012 18:03
Jestem jak najbardziej za przesłaniem pieniędzy do Naszej Szkapy.
co jesli za chwilke dowiemy sie o jakims koniu potrzebujacym pomocy? co z rzeczami wystawionymi na bazarku?
czy te pieniadze nie moga polezakowac na koncie nie ruszane? jesli faza nie moze trzymac ich na swoim moge tymczasowo udostepnic jedno z moich nieuzywanych kont w mbanku i podac 3 osobom dostep do niego.
Co prawda nie ma tam moich pieniędzy, ale mam taką uwagę: jeśli zdecydujecie się przekazać pieniądze met, może warto rozważyć zrobienie tego osobiście przez darczyńców. Bo wtedy będzie możliwość uwzględnienia darowizny w rocznym rozliczeniu podatkowym i zmniejszenia trochę należnego podatku. Co prawda dopiero w 2013, ale zawsze coś.
Faza- czytasz wiekszosc postów?
To prosba  bery 7

A ja mam jeszcze 1 pomysł i chciałabym, żeby wstrzymać się z robieniem czegokolwiek z pozostałą kasą.


Może dac jej szanse ?
I skąd pomysł, żeby pisac pw do Ciebie, skoro mozna zdecydowac w tym wątku?
Przeciez i wpłaty i glosowanie było jawne.

p.s jeszcze jedno

Niby jak rozliczyc darowizny prywatnie?

To powiedz mi czyje pieniadze poszły na Nico, albo ich czesć 😉
guli, rozmawiałam z Fazą. Z uwagi na dużą niezgodę w wątku stwierdziłyśmy, że każdy ma prawo rozporządzić swoimi środkami. Są pytania co się dzieje z pieniążkami na PW. Stąd decyzja Fazy, że pieniążki chce oddać lub podarować Met. Wg życzenia darczyńcy.
Tylko to technicznie niewykonalne.
Bo powiedz mi: czyje pieniądze zostały na koncie ?

czy kto pierwszy napisze do Fazy ten "lepszy" 😉

I mial byc pokryty transport za Nico .
Sio   nowe wcielenie marchewki
16 stycznia 2012 18:32
bera7-to co z tym tajnym (fajnym) planem?? Bo od tego zależy moja decyzja. Jeśli tajny plan bery7 padnie to ja jestem za przelaniem do Met 🙂
Środki, ktore wpłaciłam pozostawiam do dyspozycji osoby je posiadającej, mogą wesprzeć Met lub posłużyc w innym celu.
Zwrotu nie przewiduję.
Nie wiem jak liczymy rzeczy z bazarku - zakupiłam konia-szajbuska od sio zatem tu jest jej wkład rownież.
Za sio zdecydowac nie mogę.


Teraz ja:
Środki, ktore wpłaciłam pozostawiam do dyspozycji osoby je posiadającej, mogą wesprzeć Met lub posłużyc w innym celu.
Zwrotu nie przewiduję.
guli, za transport Nico zapłaci jutro Kopyciak- tak zadeklarowała

Czy możemy dojść do porozumienia chociaż w kwestii pozostałych pieniędzy  :kwiatek: Racja, nie wiadomo czyje pieniądze zostały na koncie, ale każdy z darczyńców ma wybór:
1l zwrot na konto wpłaconej kasy  
2) przekazanie pieniędzy Szkapie
Każdy z nas ma jakąś cząstkę w wykupie Nico. Ja również nie chcę zwrotów.
guli- trzeba będzie wyliczyć %
Przewidziałam pytanie Guli, spokojnie odpowiadam. Zrezygnowałam ze zwrotu 1000zl ,przeznaczyłam 700 zł na transport babci a 300zl dołożylam do pieniedzy zbiórkowych w ten zamiast 1220 jest 1520 zlotych.
Dla wszystkich którzy zgłoszą chęc zwrotu pieniedzy spokojnie starczy, nie ma i nie bedzie sytuacji kto pierwszy ten lepszy. Rzeczy zbiorkowych nikt mi nie przekazal nie dyspoznuje nimi wiec nie moge nimi rozporzadzac. Chyba wszystkie darowizny rzeczowe zostały u KW.
a co z rzeczami aktualnie wystawionymi na bazarku?
guli, transport za Nico płaci Kopyciak na miejscu. Nico jeszcze dziś będzie zabrany. Przenocuje k. Niska i jutro jedzie do Kopyciak 🙂
Pieniądze będą policzone proporcjonalnie. tj. Jeśli zostało 50% zgromadzonych środków wykorzystanych, to każdy ma do dyspozycji pozostałe 50%.
Sio mój pomysł jest w trakcie dopracowywania. Jak dojrzeje to się podzielę. Jutro ulatniam się na 2 dni w delegację.

Tak w ramach koni do wykupienia. Właśnie dostałam telefon, że pewien hodowca koni małopolskich ma nadwyżkę. Konie mają obustronne pochodzenie. Zdrowe konie, 2-3-4 -latki. Ceny rzeźne. Jeśli ktoś chce sobie kupić fajnego konia to pod koniec tygodnia powinnam mieć więcej informacji.
guli- trzeba będzie wyliczyć %


To głupie jak dla mnie 🙂
Zeby ułatwic rozliczenia, moich pieniędzy nie ma u Fazy- poszły w całości na Nico 🙂
Dlatego wiecej juz w tej sprawie nie wypowiadam się.
Juz wypowiadałam się -nie wiem, jaki procent jest mioch pieniędzy -ale pozostawiam do decyzji ich  aktualnego posiadacza; mogą zostać przekazane met 🤣
To jeszcze tylko spytam- ja kasę przesyłam do Met czy oddaję forum?  👀
pogubiłam się
ten drugi ogierek od handlarza nie zostal kupiony ze względu na popuchnięte nogi zawyżoną przez handlarza cenę?
Epikea- była tam Pokemon- koń jest w złej kondycji, nie można takiego "zwalić" komuś na głowę, tym bardziej, że cena jest zawyżona.
Kopyciak- jaką kasę znowu?
Za Niko?  👀 Chciałam go spłacić, więc kasę do Met wysyłać? Jej na pewno się przyda  :kwiatek:
Osobiście od poczatku bylam przeciwna zwrotom/ratom i innym formom zwrotu kasy za konia.
Zamysł był taki, żeby konia wykupić i ulokować w dobrym domu.
Dom jest, wydatki będą, więc nie wyobrażam sobie abyś oddawala kasę.
Ale jednocześnie uważam, że powinny sie tu wypowiedziec jeszcze inne osoby.
Kopyciak- poczekaj trochę, najpierw rozstrzygnijmy co z tą kasą, która jest. Bo za dużo wątków dyskusji będzie. Po drugie- co taka uparta jesteś z tym oddawaniem?
Eee tam nie taka znów uparta, ale wolała bym jakąś wiążącą decyzję w tej sprawie przeczytać  😁
Jak też jestem za tym, żeby Kopyciak nie oddawała. Zainwestuj w Małego 🙂
To jeszcze tylko spytam- ja kasę przesyłam do Met czy oddaję forum?  👀


Kopyciak- rozdzielana jest kasa, która pozostała po zapłacie za Nico 🙂
Nie wprowadzaj jeszcze większego zamieszania 🙇
Ok. Nie było pytania  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się