Re-voltowe zbiórki na wykup potrzebujących koni

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 naprawdę zamiast siedziec zmartwiona ,ja sie smieje. Wykiszowano nas i to jeszcze jak. I co...mamy teraz dac, sprzedac konia Paterze?????
Ja dostałam anonim, że Patera poprosiła o azyl w Czechach.
Cóż, wydawało mi się że osoby mocno zaangażowane w tą sprawę raczyły chociaż poszukać kim są właściciele Nika i Nestora, a nie że dziś zostają oświeceni że prowadzą normalną stajnię rekreacyjno-hodowlaną.

Met- Dla mnie płacenie 1700zł to też głupota, ale wasze pieniądze wasza sprawa - sami decydujecie na co je wydać. Fakt, bera zorganizowała transport prawie że za darmo ale widać jak wyszło, w tym wypadku winy już nie ponosicie, a powinien ją ponieść ten kto dał ciała- kto to taki nie wiem.

Nie wiem na kogo stoi umowa, nie wiem kto został wpisany w paszporcie wiem tylko tyle że jak się nie którzy dowiedzą gdzie to wszystko jest mogą dostać wylewu, zawału albo padaczki  😉

Kopyciak - Ja się dowiedziałam nie tak dawno, że kupiec na Nika była i dawał 1500zł, czy to prawda nie wiem to wiedzą właściciele, kupiec i pewnie Patera.


Cdn  🤣
rozmawiałam z Paterą - jest w stajni z M.Indirą i robią kopyta, temu nie mam jej tu z nami.

mówi to, co napisała na forum wcześniej - może go wziąć do siebie do pensjonatu i zacząć cywilizować. może też pomóc w szukaniu domu/transportu

wyszło z tym ładowaniem, jak wyszło. jest lekcja na przyszłość
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
18 stycznia 2012 12:41
🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 naprawdę zamiast siedziec zmartwiona ,ja sie smieje. Wykiszowano nas i to jeszcze jak. I co...mamy teraz dac, sprzedac konia Paterze?????


nie... pisałam zeby ubic, równo podzielić, poporcjować i rozesłac po wpłacających wg wagi, za tyle ile wpłacili  😉 Faza akurat dostaniesz najwiecej, ale nie martw sie - dysponuje ksiazką "Konina na naszym stole"
służę ksero 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 stycznia 2012 12:44
Cyrk na kółkach.... no po prostu cyrk na kółkach.
Dlaczego wiedziałam, że tak będzie? Mówiłam, że zostaniecie wyrolowani, że takie zbiórki są o d*pę potłuc. Chora sytuacja. Lepsze to to niż telenowela z 5000 tys odcinkami!
(...)Nie wiem na kogo stoi umowa, nie wiem kto został wpisany w paszporcie wiem tylko tyle że jak się niektórzy dowiedzą gdzie to wszystko jest mogą dostać wylewu, zawału albo padaczki  😉
(...)
Cdn  🤣

Mogę zgadywać? U wrotki? Kupił Ktoś konika na urodziny?
Czy u arkady66? Wtedy rzeczywiście lecę na sor do tunridy.
Mecik -kocham Cię. Ale Patera miala cale 3 tygodnie na uczenie , cwiczenie z tym zrebakiem podstaw.
W normalną stajnie też nie za bardzo wierze, bo ponoc (popraw mnie Presja jesli cos nie tak piszę) pare koni w jednym kierunku już pojechało. Interes nie kwitł.Było też napisane ,ze wiecej "produkowac" zrebaków nie bedą a aktualnie pozyczyli jakiegos ogiera. No i ..co to za hodowcy którzy nie maja czasu i 7 miesiecznemu zrebakowi ani razu nawet kantara nie zalozyli.

Duunia zszokuje Cię ale...jadłam koninę, dla mnie za slodkie jest to mieso.Nie smakuje mi , alebo rzeczywiscie nie umiem go odpowiednio sporządzic.
[quote author=Faza link=topic=73901.msg1264911#msg1264911 date=1326890200]
🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 naprawdę zamiast siedziec zmartwiona ,ja sie smieje. Wykiszowano nas i to jeszcze jak. I co...mamy teraz dac, sprzedac konia Paterze?????


nie... pisałam zeby ubic, równo podzielić, poporcjować i rozesłac po wpłacających wg wagi, za tyle ile wpłacili  😉 Faza akurat dostaniesz najwiecej, ale nie martw sie - dysponuje ksiazką "Konina na naszym stole"
służę ksero 😉
[/quote]
Aaaa! Wydało się dlaczego Faza tyle udziałów kupowała! Ma dużą rodzinę i głodną.
[quote author=lets-go link=topic=73901.msg1264898#msg1264898 date=1326889803]
Poczekajcie:
Czy Wy kupiliście konia od HODOWCY?  🤔
http://www.orh-caballo.dev.vot.pl/konie
[/quote]

O kur.a. Nie widzieliście.  🤔
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
18 stycznia 2012 12:49
Faza...ja toć dlatego służę fachową literatura  😉 😉
no i wydało sie dlaczego tyle ofiarowałaś  😀
Arimona, to bardzo sensowne co napisałaś. Ale nie na warunki tego wątku. Bo opiera się na ustaleniu zasad.  A tu każda wzmianka o ustaleniu zasad byla traktowana jak policzek wymierzony grupie ratowników.

Duunia, a jak dorzucę się z opóźnieniem, moge dostać jedno kopytko? Nie w celach konsumpcyjnych, ale edukacyjnych, do nauki werkowania.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
18 stycznia 2012 12:52
🥂 no dobra...jedno kopytko dla trusi
zostały juz tylko 3 kopytka  🙄 kto jeszcze chętny?
Faza...ja toć dlatego służę fachową literatura  😉 😉
no i wydało sie dlaczego tyle ofiarowałaś  😀


No masz....wydało sieę!!!!
Trusia  😤 nie ma mowy, lista juz zamknieta. I tak jest za duzo do podzialu.
Wiecie co - może po zakończeniu tych wszystkic hzakupów - zamiast kupować "wirtualne" konie warto byłoby zbierać fundusz na pomoc koniom realnym?? Re volta już pomogła kilku koniom - przy koniecznych operacjach i drogim leczeniu - może w ten sposób przeznaczać fundusz - rzeczywiscie pomagając koniom, nie koniecznie fundując konie ;-) (bez urazy)
Można wtedy ustalić konkretne zasady. Np: diagnoza od lek weta na piśmie - skan na forum. Wyszczególnienie kosztów i wspólna decyzja o dofinansowaniu (nie pełnym sfinsnowaniu, a np częściowym) leczenia...
taka mała dygresja...

Jak nie wpłaciłam kasy (z uwagi an bałagan tutaj) to mam szanse na ogon??  🤣 dopięłabym jednemu z moich bo lichy ma ;-)
Moze ja sie nie znam ale Hodowca i Handlarz to wspolne maja jedno -litere H.
Tyle bylo dymu, ze kon od handlarza, a to kon od hodowcy!?

Dobra jaki zatem gry plan jest?

Transport przewyzsza wartosc konia.
Guli miala doputac o cene.
Kasia sie oferowala z pomoca.
Jak to wszystko logicznie poskladac zeby byl jakis logiczny ciag dalszy?

Hm?
W takim razie podejmuję się jeszcze zrobić to ksero dla Fazy. Bo faktycznie potrzebuje kobieta kulinarnego natchnienia.

Edit: Faza, ale na kopytka chyba chętnych nie ma?
rozmawiałam z Paterą - jest w stajni z M.Indirą i robią kopyta, temu nie mam jej tu z nami.

mówi to, co napisała na forum wcześniej - może go wziąć do siebie do pensjonatu i zacząć cywilizować. może też pomóc w szukaniu domu/transportu

wyszło z tym ładowaniem, jak wyszło. jest lekcja na przyszłość

nie wyszlo jak wyszlo, sory, to jest smiech na sali.
moim zdaniem:
kon powinien trafic do kopyciak
patera powinna go przetransportowac na wlasny koszt (skoro popedzenie konika miotla jest "biciem konia"😉, ona byla odpowiedzialna za zaladunek, wiec ona powinna poniesc konsekwencje
skoro remedioss oferuje swoja pomoc, to warto z niej skorzystac.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
18 stycznia 2012 12:55
Faza nie badź taka...daj kooopytkooo trusi i ogonek dla gagi  🙇
W takim razie podejmuję się jeszcze zrobić to ksero dla Fazy. Bo faktycznie potrzebuje kobieta kulinarnego natchnienia.

Edit: Faza, ale na kopytka chyba chętnych nie ma?


a nie ma nic w tej ksiązce o kopytkach? Może da sie jakąs zupę na nich uwarzyc?
Duunia przecież ja słynne z zachłannosci. Nie wiedziałas?
[quote author=marta__sz link=topic=73901.msg1264949#msg1264949 date=1326891254]
(...)
Guli miala doputac
(...)
[/quote]
hahaha! Jeszcze doputać brakowało. Ale Ci śmieszna literówka wyszła.
[quote author=marta__sz link=topic=73901.msg1264949#msg1264949 date=1326891254]
Moze ja sie nie znam ale Hodowca i Handlarz to wspolne maja jedno -litere H.
Tyle bylo dymu, ze kon od handlarza, a to kon od hodowcy!?

Dobra jaki zatem gry plan jest?

Transport przewyzsza wartosc konia.
Guli miala doputac o cene.
Kasia sie oferowala z pomoca.
Jak to wszystko logicznie poskladac zeby byl jakis logiczny ciag dalszy?

Hm?
[/quote]


Ja też nie wiem , o co chodzi z hodowcą, skoro od handlarza nie można.
Ale mniejsza z tym.
Mam wrażenie, że kopyciak już nie bardzo chce tego źrebaka- jaki więc sens dalsze ustalanie?
No i ciągle nie wiadomo co z umową, czy Nico jest faktycznie sprzedany, czy nie.
Bo tylko uniki czytałam dotychczas.

Jedna informacja rzetelna, którą można zweryfikować.
a nie ma nic w tej ksiązce o kopytkach? Może da sie jakąs zupę na nich uwarzyc?

Nie, bo gotowane kopyta mało przyjemnie pachną. Wiem, bo wąchałam.


hahaha! Jeszcze doputać brakowało. Ale Ci śmieszna literówka wyszła.


Taniu, nie powiem, z czym mi się "doputać" skojarzyło  😡
No doputac 😉 dopoty dopoki nie doputasz to nic nie wiadomo 🙂

Nie wiem jak edytowac posta, musze doczytac...



Taniu, nie powiem, z czym mi się "doputać" skojarzyło   😡

No z jednym się kojarzy. Dlatego śmieszne.
Kopyciak konia chce, ale nic na siłę- moja logika (wiem, czasem zawodzi  🤬 ) podpowiada, że koszt transportu o wartości 1,5 konia nie jest logiczny  🥂


Miejsce jest uszykowane, transport też, ja się nie wycofuję, ale może coś bardziej logicznego ( :emoty327🙂 przyjdzie nam do głowy?
"Świadczymy również usługi transportowe, posiadamy auto do przewozu 4 koni - cena do uzgodnienia pod numerem telefonu: 507 197 205"

ze strony wlascicieli Niko... moze da sie z nimi dogadac jesli kon nadal ma trafic do kopyciak?

chociaz uwazam, ze najlepszym wyjsciem bedzie jesli faktycznie patera odda kase i wezmie konia do siebie/bedzie go "ratowac" na wlasna reke :/
Też tak uważam, niech odda kasę za niego i transportuje sobie sama za pomocą kukurydzianych chrupek.
Nie dość, że zbiórka do d.. to jeszcze nielegalna. Dobrali się do naszych babek na Warmii za loterie i pierogi "na szczytny cel" i dobiorą się pewnego pieknego dnia do zbiórek Internetowych. Ale Wasza sprawa....

BTW nie chcecie innego Nika? 🙂 Taki ładny jest w stajni, gdzie stoimy, też Nico, wiosną 3 lata skończy, spokrewniony z Nepalem ridera (ta sama mamusia), po czymś fajnym (Radeberger?), i nie wiem czy dom znajdzie, bo ma francuza na przodach i pewnie nikt się nie zaintere4suje.. a taki fajny kurcze, kupcie mi co? 🙂 (edit: to oczywiście nie na poważnie, bo się jeszcze ktoś nie kapnie 🙂 )
I jeszcze druga wersja - skoro właściciela obrazili się nie wiadomo dlaczego i właścicielka nie pozwoliła pogonić konia miotłą, a właściciel nie raczył ruszyć zadu, to powinni oni oddać kasę. Skoro nie ma możliwości zabrania takiego konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się