Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
18 stycznia 2012 10:44
udorka, ja pierwszego też nie czułam. Dopiero jak musieli poprawić to usłyszałam położną no i się niepotrzebnie na tym skupiłam :/

Za chwilę wychodzę na USG i KTG do szpitala. Laski trzymać kciuki, żeby wszystko było ok i nie chcieli mnie tam zostawić  :kwiatek:
Cięcie jak się o nim nie wie to nie boli, gorzej ze zszywaniem! Ałć!
Hypnotize, ja za cala te klinike to nie recze, bo nie wiem, jak tam jest tak naprawde w kwestii leczenia nieplodnosci, ale mam nadzieje, ze sa dobrzy i profesjonalni tak samo jak ich endokrynolog. Powodzenia 🙂
Proszę o kciuki dziś o 18😲0, żeby dzidzia pokazała, co ma między nóżkami. No i oczywiście, żeby wszystko było oki 🙂
Trzymał będę!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 stycznia 2012 13:50
dziewczyny i chłopaku jak długo dziecko powinno spać na takiej płaskiej podusi? Moja teściowa usilnie w delikatny sposób jak Hania ma tam drzemkę południową próbuje wcisnąć jej taka mocno puchatą i w sumie dosyć wysoką poduszkę. Ja wciąż mówię nie  😫
Euforia ja nie wciskałam i moja nadal śpi na takiej płaskiej (ma 3 latka). Jak do nas przychodzi to woli spać bez poduszki. Nie wiem czy to dobrze, ale skoro ona chce?
[quote author=Euforia_80 link=topic=74.msg1265044#msg1265044 date=1326894615]
dziewczyny i chłopaku jak długo dziecko powinno spać na takiej płaskiej podusi? Moja teściowa usilnie w delikatny sposób jak Hania ma tam drzemkę południową próbuje wcisnąć jej taka mocno puchatą i w sumie dosyć wysoką poduszkę. Ja wciąż mówię nie  😫
[/quote]

moja ma po nad 2 lata, nadal spa na plaskiej lub bez, sama wybiera, bo czesto spi na brzuchu. Nie radzilam klasc tak male dziecko na wysoka poduszke.
[quote author=Euforia_80 link=topic=74.msg1265044#msg1265044 date=1326894615]
dziewczyny i chłopaku jak długo dziecko powinno spać na takiej płaskiej podusi? Moja teściowa usilnie w delikatny sposób jak Hania ma tam drzemkę południową próbuje wcisnąć jej taka mocno puchatą i w sumie dosyć wysoką poduszkę. Ja wciąż mówię nie  😫
[/quote]

Jak najdłużej. Takie poduchy szczególnie te puchate bardzo źle dzialaja na szyjną część kręgoslupa u dziecka. Poza tym jak dziecko lubi spać na brzuchu istnieje duże ryzyko uduszenia.
Moje dziecko nawet nie ma takiej płaskiej podusi i nie narzeka.
Wystarczy mu miękkość materaca pod główką
Muffinka, przepraszam, ze dopiero teraz, ale moja uzywalnosc komputera spadla gwaltownie odkad Victor zaczal chodzic 🙂
oto link, zapomnialam, ze rekawy sie odpinaja

http://www.babyboum.be/nl/Producten/Slaapzak/6-24m_Polar/161SPLFT94,Slaapzak_Funny_Text_Pingu.html


BASZNIA   mleczna i deserowa
18 stycznia 2012 18:17
Euforia_80, Marciocha spi do dzis.
SYYYYYYYNNN!!!!!!!!!!   😅 😅 😅 😅 😅

Wawrek dziękuję, wykciukowałeś dobrze  :kwiatek:
💃
kenna gratulacje 😅
A my dziś obchodziliśmy roczek 😀.oczywiście świeta córeczka wybrała różaniec 🤔
I narobiła nam stracha,mąż trzymał ją na rączkach jak płakała ona się zaniosła a on jej nie klepnął,zobaczyłam jak główka jej opada i ma białka na wierzchu,jeszcze nigdy się tak nie wystraszyłam 🙁,stało się to 3 godz,temu,a ja ciąglę się trzęsę 🙁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 stycznia 2012 19:26
kenna, no widzisz, nie trza było zazdrościć AleksandrzeAlicji 😉
Fajnie.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
18 stycznia 2012 19:44
Euforia_80, Adam też bardzo długo spał na tej takiej cienkiej poduszce. Dopiero gdzieś od pół roku śpi na takiej prawie normalnej - puchowa, szyta na zamówienie, trochę mniejsza i cieńsza niż standardowa. Spanie ja płaskim jest zdrowsze.

kenna, gratuluję synka.

iga07, wszystkiego najlepszego dla córci  😅

A moja wizyta przełożona na piątek, bo mieli w szpitalu młyn i lekarka nie była w stanie mnie przyjąć.
Filip też śpi na płaskiej i póki co nie zamierzam mu zmieniać.

Kenna gratulacje!

Iga wszystkiego naj dla małej.

Lalena super, dzięki.
kenna gratulacje 🙂
To zaprzęgajcie swoje kopytne i na kulig!!! 🙂 Mi się nareszcie udało, od 3 lat każdej zimy marzył mi się taki kulig, ale nie dało rady, bo brzuszek za bardzo zawadzał. Wreszcie udało mi się spełnić swoją zachciankę i za razem zrobić frajdę dzieciom. Teraz chcą, żeby codziennie je tak ciągać.
Kosteczka - ale super mieliście 🙂 cała trójka jechała?
Nie, Weronika na taką sannę jeszcze za mała, grzecznie spała w wózeczku pod okiem tatusia. Ale za to na zdjęcie załapał się też synek męża, Pierwszy kulig zrobiłam głównie z myślą o nim.
Co do znieczulenia to ja bym się na przykład nie zdecydowała. Wydaje mi się, że poród jest dla kobiety czymś tak naturalnym, że jest sobie w stanie poradzić z tym bólem. Co innego, jak by to rodził facet, wtedy znieczulenie musiało by być na bank  😁  😉

Ja za ostatnim porodem pękłam, ale to tylko i wyłącznie z mojej winy. Już pod koniec porodu, za przyzwoleniem lekarki parłam nawet wtedy, kiedy parcia nie miałam. Bo ja to taki charakter jestem, że wszystko muszę i lubię mieć na już  😁

kenna GRATULACJE!!
iga07 :kwiatek: wszystkiego najlepszego dla córci.
Musiałaś się na prawdę mocno wystraszyć. Zawsze uważałam, że to, że dziecku może się coś stać, jak się zaniesie płaczem to tylko takie straszenie. A widzę, że z tym rzeczywiście nie ma żartów.
Bardzo wszystkim dziękuję 🙂 Na usg też wszystkie wymiary i parametry w porządku, książkowe 🙂 Wiecie, jak już się dowiedziałam płci, to zupełnie inaczej zaczęłam tego małego mieszkańca mojego brzucha czuć. Jakoś tak.. bardziej pod sercem 😉 No i bardziej osobowo - to już jest KTOŚ, czyli mój synuś 🙂
Dziękujemy bardzo za życzenia :kwiatek:
iga07, przemknęła mi w mojej euforii Twoja notka 😉 A to takie normalne jest, że dziecko się zanosi i może tak odlecieć?.. Szczerze mówiąc, to bym chyba narobiła ze strachu 🙁
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 stycznia 2012 20:33
ok, dzięki za utwierdzenie mnie w słuszności mojego postępowania z teściową  😫
Pamiętaj, z teściową nigdy nie wygrasz. Ja już nauczyłam się potakiwać i robić swoje, bo inaczej jeszcze trochę to psycholog i psychiatra nie daliby sobie ze mną rady.
Kenna gratulacje, fajnie jest mieć synusia!
Iga  to obie dzisiaj najadłyśmy się strachu bo ja spadłam z Tadziem ze schodów....
wszystkiego najlepszego dla malutkiej!

Co do znieczulenia uważam, że jak jest to warto korzystać, mnie bardzo pomogło i mimo, że bałam się wkłucia to okazało się, że nie bolało wcale( zresztą maltretowałam wcześniej na forum pytaniami dziewczyny). Dostałam podobno małą dawkę bo była to już końcówka porodu i musiałam czuć parte ale przez to mogłam się skupić na rodzeniu a nie na bólu. Każdy ma inny próg odczuwania bólu, dla jednych poród jest dla wytrzymania, inne mdleją....sprawa bardzo indywidualna. Żałuje bardzo, że poród zakończył się kleszczowo bo byłam uśpiona i nie mogłam dostać malutkiego od razu do przytulenia...ale może następnym razem🙂

pegasuska jak tam praca?
my karen  jak Daruś...?
kenna gratulacje i witam w klubie 🙂 Ten rok chyba nalezy do płci męskiej 🙂
Super kenna! Znaczy, że trzymałem za właściwego kciuka  🤣

A wracając do poduszek. Jagoda śpi na plaskaczu wciąż, dużych poduch nie znosi. Można też taką próbować zastosować 😀
E nie gadajcie

Kenna gratulacje 🙂
Kenna, gratuluję! Na kiedy masz termin?
Ja też jak się dowiedziałam, że będzie synek to zaczęłam o nim myśleć bardziej osobowo, już nie jak o małej fasolce, a o prawdziwym człowieku. To jest niesamowite 🙂
Czy hermafrodytyzm można wykryć na USG? Jakoś ostatnio przypadkowo ciągle się to przez moje życie przewija i tak się zastanawiam.
Dziękuję jeszcze raz 🙂
shagyaaa, termin mam na 2 czerwca.

A miałyście jakieś śmieszne pomyłki w ocenie płci? Np. powiedziano Wam po usg, że na bank jest dziewczyna, a urodził się znienacka chłopak? To dopiero zaskoczenie 😀 Teraz, jak już się nastawiłam, że to chłopak, to chciałabym żeby tak zostało. Nie to, że nie chciałabym dziewczynki - po prostu chciałam wiedzieć i nie mieć niespodzianki 🙂
kenna niestety tak może się zdarzyć jeżeli zbyt wcześnie nie "odklepniesz"maluszka i zdąży się zapowietrzyć.Jeszcze nigdy się tak nie wystraszyłam jak wczoraj,co chwilę w nocy patrzałam czy wszystko jest ok z nią.
Chaff ale wszystko jest ok?Coś pechowy ten dzień był 🤔
Ale najważniejsze,że wszystko jest już ok 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się