Re-voltowe zbiórki na wykup potrzebujących koni

Papiery będa przy koniu, proszę Was dokończmy to razem.


Presja, decyzja o tym co dalej, powinna należeć do osób które na konia się złożyły i niech one decydują,ja grosza nie dałam więc głosu nie zabieram...


m.indira- A czy ja za kogoś decydowałam? Napisałam co ja bym im mogła doradzić w zaistniałej sytuacji, a nie co mają zrobić no bez przesady. Jak dla mnie to mogą nawet za radą duni upiec go i przerobić na szaszłyki.
odnosnie transportu, po co zamawiac transport, ktory musialby jeszcze dolozyc km zeby dojechac do Przeworska skoro na miejscu w caballo jest do wypozyczenia koniowoz, a wlasciciele byc moze zdecydowaliby sie dac rabat skoro to o ich konia chodzi?
druga opcja Paterka - po co ma dokladac sie np. tysiac do transportu skoro taniej wyszloby gdyby zaplacila za paliwo do wlasnego auta i przewiozla Niko do kopyciak?
Paterko, czy sa jakies techniczne przeszkody zebys wlasna przyczepka przewiozla Niko tyle kilometrow?
[quote author=marta__sz link=topic=73901.msg1266063#msg1266063 date=1326961933]
, proszę Was dokończmy to razem.


[/quote]

Jeden głos niewiele znaczy przy 18 . Za to dla mnie- całkiem sporo.

p.s pieniędzy oczywiście nie wycofuję.
Tomek_J mi tu zarzucił, że "pojechałam" tekstem z fundacji.
Zabolało, ale w sumie racja. Pojechałam.
Ale szukając początku tego kłębka znalazłam inny tekst:
Jest źrebaczek w potrzebie. Na imię mu Niko i ma dopiero 7 miesięcy. Jego starszy brat niedawno trafił do handlarza, gdzie od trzech tygodni jest przywiązany w stanowisku i tuczony. Nkosia też czeka ten los, ponieważ jego właściciele mają problemy finansowe.  Nie chcą koni sprzedawać do handlarzy, zamieszczają ogłoszenia, ale nie ma zainteresowania. O tyle dobrze, że już nie zaźrebiają więcej swoich klaczy. Cena za źrebaka to 1000 zł. Wiem, może proszę o zbyt wiele, ale muszę spróbować a nie tylko patrzeć i użalać się nad jego losem.
Pisała PATERA . To dopiero jest tekst z fundacji.
A ja się , jak zawsze, nabrałam.  😡
Oddam (w prywatne ręce, nie do szkółki) w bezpłatną dożywotnią dzierżawę z możliwością  przeniesienia do innej stajni wałacha małopolskiego po Minneapolis. Wiek: 5 lat, zdrowy, niezajeżdżony. Jest to koń dla doświadczonej osoby. Oferta skierowana do osób pełnoletnich. Zapewniam bezpłatny transport do nowej stajni do 300 km.


Pozwoliłam sobie zacytować jedno z ogłoszeń Patery z wątku "Oddam, przyjmę, czyli nowy dom dla konia".
Widać, że Patera ma możliwości przetransportowania konia nawet na dłuższe dystanse, więc jaki jest problem z przewozem Niko? Inna rzecz, że w świetle ostatnich wydarzeń powinien jej towarzyszyć ktoś kompetentny.
Ja zdecydowanie chcę, aby źrebol trafił do domu Kopyciak, bo wtedy mamy pewność, że jest w profesjonalnych, dobrych rękach.
[quote author=Faza link=topic=73901.msg1266015#msg1266015 date=1326959556]

1. Za przewiezieniem konia do Kopyciak                               2. Za wykupieniem przez Paterkę
    - Faza                                                                                    - Tereska
    - Bera7
    - Tania
    - Marta Sz
    - Mikstura


[/quote]
Na stronie 28 odkopałam wpis, jakoby właściciele konia byli bezrobotnymi .
A to są właściciele ośrodka czy się mylę?
Jestem za tym aby Niko pojechał do Kopyciak.
Tania - Prowadzą stadninę jako dorywczą pracę, ale pracy normalnej nie mają.

1. Za przewiezieniem konia do Kopyciak                               2. Za wykupieniem przez Paterkę
    - Faza                                                                                    - Tereska
    - Bera7
    - Tania
    - Marta Sz
    - Mikstura
    -czeggra1


[/quote]
Jestem za tym aby Niko pojechał do Kopyciak.


1. Za przewiezieniem konia do Kopyciak                               2. Za wykupieniem przez Paterkę
    - Faza                                                                                    - Tereska
    - Bera7
    - Tania
    - Marta Sz
    - Mikstura
    -czeggra1
    -galantova


słuchajcie
dzisiaj dzwonił do mnie Pan, że jutro przyjeżdża po Waćpanne, on jedzie z okolic kotliny kłodzkiej to daleko od tego Przeworska??? może by tak za jednym razem przywieź nico do kopyciak??
to druga strona PL 🙁
,
bardzo daleko niestety

Ja też jestem za tym żeby jechał do Kopyciak, większość głosów jest ZA, więc moze zaczniemy debatować , jak to uczynić.

Propozycja Patery nie jest dla mnie głupia- dziewczyny by jej pomogły z obsługą młodego, a przede wszystkim byłby odsadzony- po tygodniu skoro matka będzie dalko problem zniknie. Spokojnie w ten czas można go nauczyć wiązać i trochę oswoić.
Jeden warunek jak dla mnie- PATERA pokrywa koszt pensjonatu i opieki nad koniem.

W tym czasie można się faktycznie pokusić choćby o jedną lekcję z nauki wchodzenia do przyczepy ( o ile za tydzień czasu źrebak będzie w ogóle chodził w ręku).
Druga propozycja jest taka: dodgadać sie z "hodowcą"- ładuje kobyłę ze źrebakiem do koniowozu, odwozi Kopyciak, kobyła staje ze źrebakiem na noc w boksie, rano się zawijają do Przeworska. Robi to po koszcie paliwa.
Ponawiam pytanie o transport z caballo. Dlaczego nie chcecie sie do nich zwrocic? Swiadcza uslugi transportowe, maja koniowoz, a nie przyczepke, moze zrobia to za zwrot kosztow paliwa? W koncu im tez zalezy zeby sie tego konia od siebie pozbyc i zamknac ten rozdzial.

1. Za przewiezieniem konia do Kopyciak                               2. Za wykupieniem przez Paterkę
    - Faza                                                                                    - Tereska
    - Bera7
    - Tania
    - Marta Sz
    - Mikstura
    -czeggra1
    -galantova
    - Marysia550


duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
19 stycznia 2012 10:40
A ja rezygnuję z dalszego uczestnictwa w tym cyrku.


💃 💃 💃 serio? 😉

watpię w to zeby patera zapłaciła za transport  🙄 choć powinna ponieść te koszty
ale oczywiscie nie zrobi tego, wiec ktos inny bedzie musiał zapłacić, czyli wszyscy my
tak wiec 7 mies źrebak bedzie kosztował 2700 zł  🤔

ciśnie na usta się pytanie: ludzie, czy wy macie dobrze w głowie??

cholera wie co zrobic w takiej sytuacji, czy patera nie wykręci sie sianem i nie zrezygnuje z niko, ale jesli go chce to niech go bierze, zwróci kasę na fundusz i po sprawie

edit; dalej uwazam patere za osobę niestety niepowazną, ale chciałabym miec z głowy i źrebca i ją

1. Za przewiezieniem konia do Kopyciak                               2. Za wykupieniem przez Paterkę
    - Faza                                                                                    - Tereska
    - Bera7                                                                                  - Duunia
    - Tania
    - Marta Sz
    - Mikstura
    -czeggra1
    -galantova
    - Marysia550


duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
19 stycznia 2012 10:49
czy wiecie o tym ze 1700 zł to jest 17 osób pozbywających sie stówki, albo 34 osoby pozbywające się 50 czyli całodniowego wyżywienia w domu np na 2 osoby; na tak idiotyczny cel?

jezeli patera to pokryje, to ok...ale jakos w to nie wierze
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 stycznia 2012 11:10
Jak już wcześniej pisałam: to patera spieprzyła sprawę na całej linii i powinna ponieść koszty. jak chce to niech wykupuje tego konia.
[quote author=Faza link=topic=73901.msg1266197#msg1266197 date=1326969329]

1. Za przewiezieniem konia do Kopyciak                               2. Za wykupieniem przez Paterkę
    - Faza                                                                                    - Tereska
    - Bera7                                                                                  - Duunia
    - Tania                                                                                  -Notarialna
    - Marta Sz
    - Mikstura
    -czeggra1
    -galantova
    - Marysia550



[/quote]
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
19 stycznia 2012 11:28
Nico do Kopyciak
i za transportem zorganozowanym przez Paterę - którą bardzo proszę o publiczne wypowiedzenie się w sprawie transportu

1. Za przewiezieniem konia do Kopyciak                               2. Za wykupieniem przez Paterkę
    - Faza                                                                                    - Tereska
    - Bera7                                                                                  - Duunia
    - Tania                                                                                   -Notarialna
    - Marta Sz
    - Mikstura
    -czeggra1
    -galantova
    - Marysia550
    -Kika


Ponawiam pytanie o transport z caballo. Dlaczego nie chcecie sie do nich zwrocic? Swiadcza uslugi transportowe, maja koniowoz, a nie przyczepke, moze zrobia to za zwrot kosztow paliwa? W koncu im tez zalezy zeby sie tego konia od siebie pozbyc i zamknac ten rozdzial.


Nie przewiozą, z prostego powodu. Współpracowali z znajomym który przyczepkę miał i z grzeczności zamieścili go na stronie w ramach dobrych relacji. Nie wiem czy znajomy nadal świadczy usługi, chyba tak ale tam jest telefon wystarczy zadzwonić zapytać.

Guli wstrzymuje sie od głosowania? Tak?
Jeszcze brakuje nam głosów 5 osob - tj Forty, AVA, Monqa, Rzepka i Sio.
,
Nawet jeśli wszyscy 5 będą za wykupieniem przez Paterkę, to i tak większość jest za przewiezieniem konia do Kopyciak...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się