Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 stycznia 2012 17:40
Też się nad tym zastanawiałam, ale te banany to tylko dodatek, konie to wcinają, aż im się uszy trzęsą. Po kulach melasowych Doddsona, pardon, znaczy sieczce nic koniowi nie było, więc jak zje kilka takich bananów też jej nic nie powinno być, tym bardziej, że tej paszy daje się na prawdę mało. Mój koń dostaje nieco ponad kilogram, to jest dawka pełno porcjowa dla stojących
ja tam nie spotkalam kul melasowych w dodsonie 😉
spoko, to nie byl atak w twoja strone, tak tylko mi sie "wymsklo" 😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 stycznia 2012 17:48
A mnie te kule zmusiły do rezygnacji z sieczki Doddsona, bo już zaczęły pojawiać się nagminnie. Widać masz szczęście z workami 😉
Jak wprowadzić koniowi mesz do diety? Jaka ilość będzie najodpowiedniejsza na pierwszy raz dla fryza w treningu i dla wlkp na emeryturze? Nigdy wcześniej chłopaki tego nie wcinały, a zakupiłam dziś eggersmanna gotowy mesz i tak się zastanawiam...
A mnie te kule zmusiły do rezygnacji z sieczki Doddsona, bo już zaczęły pojawiać się nagminnie. Widać masz szczęście z workami 😉


no albo Ty pecha, bo "troche" tych workow przerobilam  🤣 jesli mozna spytac- w jakiej to sieczce te kule sie pojawialy? Pamietasz moze nazwe?
Gdzie w necie można znaleźć te pasze Ibeka -Panto? W google nic sensownego mi nie wyskakuje...
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
18 stycznia 2012 18:14
Też mi się przytrafiły takie zbitki melasy w sieczce Dodsona- bodajże Fiber Performance (?)
no to pozostaje mi tylko sie cieszyc, ze w workach dla moich kopytnych takich kul nie bylo  🤣
Gillian   four letter word
18 stycznia 2012 18:18
D+A, sęk w tym, że z netu nijak nie idzie ich zamówić bo nigdzie nie ma - na razie, może z czasem się pojawią. Póki co bierze się od lokalnych dystrybutorów a skąd oni biorą to niestety nie jest jasne.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 stycznia 2012 18:20
Katja, w Fiber P (pisałam razem z Zu). Wybacz, ale nijak nie rozumiem Twojej wesołości. Takie to zabawne, że firma z dobrą opinią puszcza coś takiego na rynek?
D+A, ja również nic sensownego w necie nie znalazłam, dlatego tutaj zapytałam- do naszej stajni przyjechał przedstawiciel- zostawił cennik, próbki i ulotki do pasz. A jako, że nasz dotychczasowy dostawca miał duże problemy z terminowością dostaw, to cała stajnia przeszła na te pasze (tzn. ci, co je dają, bo przymusu nie ma). Póki co, wywiązują się wzorowo, zobaczymy, co będzie dalej. Jeśli dobrze kojarzę, to przedstawiciel firmy Osadkowski, ale łapki obciąć sobie za to nie dam.
Gillian   four letter word
18 stycznia 2012 18:21
Makrejsza, a jaką masz? bo ja mam dostęp póki co tylko do jabłkowej.
Eh a w okolicach Warszawy jest jakiś przedstawiciel? Chciałabym chociaż zobaczyć skład tych pasz i może wziąć jakiś worek na próbę. Kurcze..dziwna sprawa.
Gillian   four letter word
18 stycznia 2012 18:22
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 stycznia 2012 18:28
Gillian, mam takie podstawowe, które ma 9 MJ energii w kilogramie. Nazwy dokładnie nie pamiętam - wszystkie materiały są w stajni...
[quote author=panterka-23 link=topic=25.msg1264690#msg1264690 date=1326881922]
xxagaxx - a na co tak zbierałaś?
[/quote]


zbierałam na pasze ze sklepu Atos. Polecam 😉 Kontakt fajny i duży wybór. Zamówiłam pasze chyba z 6 różnych firm, aktualnie czekam na rachunek i płacę. Wcześniej pisałam "wstępne zamówienie" i wszystko ma być w przeciągu 3-5 dni roboczych.
Dava   kiss kiss bang bang
18 stycznia 2012 19:06
ulotka z musli jabłkowego:
http://imageshack.us/photo/my-images/341/skanowanie0009f.jpg/


Możecie dać namiary do tych przedstawicieli? Skoro w necie nie ma to hmm ciężko ich będzie namierzyć  🤣
Gillian   four letter word
18 stycznia 2012 19:11
ja biorę od sąsiedniej stajni - ale jak już mówiłam nie wiem skąd oni mają, a ciężko się tego dowiedzieć od nich. Szkoda trochę, bo pasze fajne i z tą ceną pewnie miałyby branie  🤔wirek:
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 stycznia 2012 19:29
Na 90% to jest [url=http://www.osadkowski.com.pl/index.php?cmd=2&idm=9\]TA[/url]  firma, trzeba znaleźć najbliższego przedstawiciela, ja jutro wezmę kontakt ze stajni.
[quote author=panterka-23 link=topic=25.msg1264690#msg1264690 date=1326881922]
xxagaxx - a na co tak zbierałaś?



zbierałam na pasze ze sklepu Atos. Polecam 😉 Kontakt fajny i duży wybór. Zamówiłam pasze chyba z 6 różnych firm, aktualnie czekam na rachunek i płacę. Wcześniej pisałam "wstępne zamówienie" i wszystko ma być w przeciągu 3-5 dni roboczych.
[/quote]

Ile razy słyszałam że ma być jutro a był za dwa tyg albo i dłużej  😉 O miłym kontakcie już na forum gdzieś było  😉 chociaż akurat w moim przypadku na prawdę był ok
xxagaxx - skoro w Atosie transport gratis to po co zbierać zamówienie na 500 kilo? Chyba, że cena wtedy inna.
panterka-23 teraz wysyłka w Atosie jest darmowa dopiero od 500 kg.
achaaa w sumie się nie dziwię - koszt kuriera nie jest mały
dla koni w lekkim treningu co byście wybrali?paszę czy musli?
bo chcę zmienić moim dietę 🙂
dodać do owsa jakieś witaminki, pasze/musli
no i od czasu do czasu jakiś mash zrobić 🙂 (tylko jaki? na "rynku" tyle tego jest że nie wiadomo od czego zacząć  :hihi🙂
[quote author=panterka-23 link=topic=25.msg1265663#msg1265663 date=1326920383]
xxagaxx - skoro w Atosie transport gratis to po co zbierać zamówienie na 500 kilo? Chyba, że cena wtedy inna.
[/quote]

już widze że odpowiedź dostałaś. Mieli promocję jakiś czas ale już nie. Ja sobie zrobiłam zapas na 2 miechy, mam nadzieję że znowu się uda zebrać ludzi i zamówić 😀
podbijam,chcę zmienić moim koniom dietę na taką:
rano:
*miarka owsa
*miarka tej paszy http://www.marstall.pl/sklep/freizeit,p,4,1,.html
*witaminy (1,5 miarki) http://www.marstall.pl/sklep/force-10kg,p,13,7,.html
potem na łąkę (7😲0-16😲0)
wieczorem:
*miarka owsa
*miiarka tej paszy  [[a]]http://www.marstall.pl/sklep/islander-robust-m%EF%BF%BDssli,p,46,5,.html[[a]]
* witaminy(1,5 miarki)http://www.marstall.pl/sklep/force-10kg,p,13,7,.html
+oczywiście siano

myślałam też o mash'u na trawienie żeby kupić 15kg i robić co 2 tyg ( 1kg mash'u zamiast jednej wieczornej porcji paszy -napisali ze jest zastępczy) tylko nie wiem czy brać czy sobie darować?


konie są niepracujące -wiem,widzę co do pasz,że mają napisane dawkowanie i jest tam, że więcej,ale jest to dla koni w lekkim treningu a moje stoją
i dodatkowo będę dawać te witaminy ( ok.60g/dziennie) więc myślę że taki rozkład będzie dla nich w sam raz  👀

co o tym myślicie?  😀
ash   Sukces jest koloru blond....
19 stycznia 2012 18:30
skoro nie pracują to po co im owies?
oj, pracują ale tego nawet nie można nazwać lekkim treningiem 😂  (jeszcze zależy kto jak to odczytuje- bo dla mnie 2h jazdy tygodniowo to żaden trening)
siwa no więc po co im owies?
A mnie te kule zmusiły do rezygnacji z sieczki Doddsona, bo już zaczęły pojawiać się nagminnie.


A ja myślałam, że mam jakieś zwidy!!!!
Jakie kule??  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się