Derki

deborah   koń by się uśmiał...
16 grudnia 2008 20:09
ortalion impregnowany
Kuco używający derki od Ciotki Sierki:


A tu z Krosem, który to prezentuje najnowszy krzyk mody w postaci turboderki i kroju rycerskim firmy Masta (Kuc ponownie odziany w derkę Sierrkę):


MLP w oddali:


BTW, szykuje się, że będzie w najbliższych dniach trochę cieplej - zostawiacie zwierzaki w zimówkach przy 0 stopni w nocy i 5 stopni w dzień? Chyba trzeba będzie przepakować z powrotem w coś lżejszego?
Deb czekam na zdjęcia na chłopcach!
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 grudnia 2008 10:21
BTW, szykuje się, że będzie w najbliższych dniach trochę cieplej - zostawiacie zwierzaki w zimówkach przy 0 stopni w nocy i 5 stopni w dzień? Chyba trzeba będzie przepakować z powrotem w coś lżejszego?

ja zostawiam - w stajni przeciagi, wiec co z tego, ze cieplej skoro wieje w stajni...? 😉
ale moj kon to przypadek szczegolny - jemu przeciagi strasznie przeszkadzaja, wiec wole w cieplejszej przetrzymac niz zeby go przewialo.
na szczescie te derki eskadrona pokryte ripstopem sa na tyle oddychajace, ze kon sie pod nimi nie powinien zagotowac nawet jak na dworze bedzie troche cieplej.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
17 grudnia 2008 13:17
Horciakowa nie najlepszy moment na przenoszenie do boksu angielskiego, ale jak mus to mus. Najpierw lepiej zorientuj się jak cieple są te boksy angielskie
Stajnia angielska nie znaczy od razu, ze zimniejsze, zwłaszcza jak drewniana. Drewno jest cieplejsze niż mury.


Wiem, że nie najlepszy moment, ale niestety tak wyszło...
Poza tym w obecnej stajni stoi w bokscie przy samych drzwiach, do tego ma dodatkowe drzwi wyjściowe bezpośrenio z boksu, więc nie powinna to być dla niej duża zmiana.
Tak jak pisałam chciałabym derkę do użycia w razie jakiejś nagłej potrzeby.

Myślałam o czymś takim:
http://www.czapraki.pl/new/product_info.php?cPath=23_33&products_id=61
takim:
http://www.gnl.pl/derka-przejÂściowa-equi-theme-p-1001.html
lub takim:
http://www.okser.pl/sklep/7991-hkm-derka-stajenna-i-transportowa-p-495.html

Deb, Quanta - śliczne te Wasze derki 🙂 takie w kratke są najładniejsze 🙂
śliczne te eskadrony,
(nie ma ktoś na zbuciu bez wypełnienia ripstopa 155  😀 )
znajde gdzies jeszcze w przystepnej cenie derki eskadrona ze starej kolekcji, niebiesko-czarne w krate (polarowe)
bo szukalam juz po necie i wysztsko wysprzedane albo drogie...
Losieczka, a equishop?? Juz wyprzedali?? Jeszcze z dwa tygodnie temu mieli w duzej promocji.
no wlasnie chcialam u nich kupic i lipa.. 🤔
A jak ogolony i teraz tak cieplo jest, to trzymac w grubej derce? W nocy ma cieplo w stajni,ale podczas dnia wszytsko pootwierane
Ja trzymam w takiej nieprzemakalnej 240, ale dlatego że pół dnia spędza na dworze - a temperatura potrafi nieźle spaść w ciągu dnia, ogolony jest, a nie ma możliwości zmiany derek co chwilę.
możecie polecić jakąs dere z wyp. 150-170g ? miałam kupować maste ale teraz nie mam kasy  👿 zastanawiam sie nas Villa horse. niedroga, ponoć fajna...
Ja polecam Eskadron Ripstop 1680D,150g.Jest jeszcze mocniejsza od zwykłych ripstopów eskadrona.
a jak zakładam koniowi tylko cienką derkę ( eskadron) na padok, głównie ze względów 'błotnistych' tzn. nie chcę wsiadać na mokrego konia, trudno jest doczyścić mokrego konia w błocie, a po szkole nie mam dużo czasu, a żeby nie zakładać co drugi dzień, np jak pada deszcz czy jest duże błoto to zakładam codziennie, to czy do stajni też powinnam coś zakładać? stajnie jest ciepła, jest 6 koni nie ma przeciągów itp,koń zarośnięty, to chyba nic nie muszę zakładać?

jeszcze się zastanawiam jak robić w przyszłym roku, mam zamiar jeździć na tym koniu i nie wiem czy mam tak jak w tym roku robić, że jak się zacznie błoto i deszcze to zakładać coś cienkiego, w sumie w tym roku zaczęłam dopiero w połowie grudnia, ale w przyszłym też chciałabym dekować jakoś tak jak teraz żeby koń sobie zarósł a ja po prostu ze wzgl. wcześniej opisanych zakładała derkę, nie chcę z jakiś wypełnieniem, czy pakować konia do stajni w derki itp

i jeszcze jedno pytanko, kiedy przestać derkować, żeby koń się nie przeziębił itp. jak zacznie linieć? jaka temp powinna być? nie przeziębi się jak np. przestanę derkować bo będzie jakiś czas ciepło itd a potem zacznie padać deszcz i sią ochłodzi?

😡
chcę pochwalic derkę
http://sklep.horses.pl/projector.php?product=1993&affiliate=linka
dzis cały dzień lało, po całym dniu na padoku, brykaniu, bieganiu, wielokrotnym tarzaniu się - sądząc po tym jak derka wyglądała 😁
- derka nie przekreciła sie, lezała dokladnie tak jak ją założyłam
- kon był suchusieńki mimo ze 8 h w deszczu się padokował
erieen   szczery słowiański uśmiech
21 grudnia 2008 16:47
Sznurka, gratuluję zakupu!!!
moja dera już ponad rok ma i wytrzymuje każdą pogodę.
ty masz 1200 tez czy 600?
dborah ja rowniez czekam z niecierpliwoscia na foto
szuakm jakiejś poządnej derki podszytej polarem. mozecie coś polecić? horseweare ma derki podszyte polarem? zaraz zerkne na sklep horses
erien- bardzo fajnie lezy ta dera  😀
sznurka ja też mam tą derkę amigo i jestem z niej bardzo zadowolona. Już dużo ulew przetrwała i nigdy nie przemokła
to ja mam jeszcze pytanko: jak można porównać derke podszytą polarem do np. takiej z wyp., 100g? tzn. jak grzeje ta podszyta polarem w porównaniu z 100g?
no i czy są horseweare podszyte polarem?
sznurka- Ty pisąłaś chyba <z tego co pamiętam :PP> ze horsewear maja sporo zawyrzoną rozmiaróke nie? mogłabyś podać rozmair swojej derki i jaką ma długość ? ;]
ja mam 155,a  jaką ma dł to nie wiem bo jest na koniu
a czy maja zawyzoną rozmiarówkę? ja nie wiem, ale 155 jest przydługa trochę ale za to ok w klacie a z tego co sie okazało horseware 150 nie robi wg tego co na stronie pisza
w 140 Holda nawet lekko głowy obnizyc nie mogła więc i 145 pod tym względem odpadła
Ja na targach w Berlinie kupiłam 2 zimowe derki firmy Diamond horse nie widziałam jej u nas derki są pożądnie wykonane  wewnątrz mają miły materiał duża możliwość regulacji, ładnie leżą, ale konie przetestują je dopiero jak je ogole 🙂

justyna- całkiem fajne  😀 ta pierwsza ma rozcięcia na przy szyi ?  🤔  😎
ta 2 świetna  😉
ładna i ma rozcięcia do samej góry
bordowa ma cos jakby pół kaptur, który da się wyregulować w zależności od potrzeby 🙂
A można spytać po ile te dereczki?
Ta 2 SUper! ;D
Za ile je kupiłas ?
cena naprawde śmieszna bo za dwie derki zapłaciłam koło 240 zł po przeliczeniu i teraz żałuje, że nie kupilam jeszcze kilku
justyna- uu... to nieźle  😎 😎
mozna je gdzies w necie dostać?

to ja mam jeszcze pytanko: jak można porównać derke podszytą polarem do np. takiej z wyp., 100g? tzn. jak grzeje ta podszyta polarem w porównaniu z 100g?
no i czy są horseweare podszyte polarem


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się