Re-voltowe zbiórki na wykup potrzebujących koni

galopada, dlaczego na pw? jesli cos jest nie tak, to napisz to tutaj zeby kazdy mogl sobie wyrobic wlasne zdanie. a jesli wszystko jest ok to tym bardziej napisz zeby uciszyc osoby szukajace problemow tam gdzie ich nie ma.

zamiast szczesliwego zakonczenia, robi sie kolejny raz brazylijska telenowela ze zwrotem akcji o 180 stopni co strone.
galopada_ ja widzę plusy i minusy. Jako ,,konkurencja" nie chciałabym pisać złych/niepochlebnych opinii o innej rekreacyjnej stajni. Mogę napisać tylko, ze krzywda się tam koniom nie dzieje z tego co wiem  😉
akurat to, ze nie ma tam mlodych koni i zrebiat, rowniez swiadczy o tej stajni tylko dobrze. znaczy, ze nie prowadza bezsensownej hodowli NN.
lets-go, ja nawet nie skomentuje tego co napisalas, ale miej troche przyzwoitosci i idz wstawiac swoje kity gdzies indziej.

Nie będę napędzała Twojej frustrackiej krucjaty komentarzem.
galopada skoro krzywda sie nie dzieje, to po co wprowadzasz zamieszanie i prowokujesz do watpliwosci? Przeciez chodzi o to zeby znalezc zrebakowi dom, ktory poradzi sobie z jego wychowaniem, gdzie bedzie wychodzil na padoki, w lecie na pastwisko, dostanie jedzenie, picie, nikt go na karme dla psow nie przerobi, ani nie bedzie sie nad nim znecal. Stajni idealnych nie ma i nie ma co sobie zawracac glowy szukaniem takowych.

stillgrey nie wprowadzam zamieszania. Uważam, że tam koniom krzywda się nie dzieje, ale powiedzmy ze... wiedza/umiejętności są już sprawą dyskusyjną  😉
galopada to moze poszukajmy Nikowi domu u jakiegos trenera albo zawodnika GP? W tamtej stajni jest 20 koni, jezdza na nich dzieci i zyja, konie sa w dobrej kondycji, czego wiecej potrzeba?
Galopada wez go do siebie może skoro tak blisko i trenuj. zdaj czsami relacje i wszyscy beda happy.
galopada_, pytanie czy szukamy miejsca, gdzie uczą dobrze jeździć konno? Szukamy miejsca, gdzie koń będzie wychowywany, zadbany i nie grozi mu za rok czy dziesięć lat odjazd do handlarza. I o to pytałam znajomych. Twierdzili, ze konie tam mają dobrze. Że jest tam serce dla zwierząt i pieniądze na ich utrzymanie.
stillgrey napisałam, że krzywda się tam koniom nie dzieje tak? strach tutaj cokolwiek napisać  😜

paladynka a ja napisałam gdziekolwiek, że przygarnę konia?  🤔 juz jednego w moim zyciu uratowałam i ma u mnie dożywocie. na wiecej mnie nie stac  😉

bera7 no więc napisałam wyżej, że konie mają tam niezłe warunki. Nie napisałam: nie, nie! nie oddajcie tam konia bo bedzie mu zle. Powtarzam: jest wg mnie ok, jesli chodzi o spokojne konskie zycie.


Uciekam bo bardzo tu nieprzyjemnie. Miłego dnia wszystkim!
No to mamy rekomendacje :bery7,Paladynki i w sumie galopady.
Jest głosowanie?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
20 stycznia 2012 10:10
konia trzeba oddać tam gdzie bera proponuje, i to bardzo szybko. potem cieszyc sie z dobrego zakończenia sprawy i wiecej w ratowanie sie nie bawic.  wybrzydzanie czy do szkólki czy nie to jakaś paranoja  🤔wirek: trzeba sie naprawde cieszyc ze ktos go chce wziac w ogóle
[quote author=lets-go link=topic=73901.msg1267630#msg1267630 date=1327053208]
Nie będę napędzała Twojej frustrackiej krucjaty komentarzem.
[/quote]
mysle, ze raczej zalezy ci na tym, alby znow nie wyplynal na swiatlo dzienne twoj sposob chowu i treningu starego, schorowanego konia. a jako osoba, ktora "uratowala" konia w taki sposob, ze sciagnela go z pastwisk i zabrala mu swiety spokoj, na rzecz kulawego lupania w rekreacji, czy tez malym sporcie, raczej nie powinnas sie tu wypowiadac.
Czy możemy dojść do jakiegoś głosowania? Komuś chce się policzyć?

galopada_, dziękuję za Twoją opinię. Wiemy już, że konia sportowego z niego nie będzie 😉
[quote author=lets-go link=topic=73901.msg1267630#msg1267630 date=1327053208]
Nie będę napędzała Twojej frustrackiej krucjaty komentarzem.

mysle, ze raczej zalezy ci na tym, alby znow nie wyplynal na swiatlo dzienne twoj sposob chowu i treningu starego, schorowanego konia. a jako osoba, ktora "uratowala" konia w taki sposob, ze sciagnela go z pastwisk i zabrala mu swiety spokoj, na rzecz kulawego lupania w rekreacji, czy tez malym sporcie, raczej nie powinnas sie tu wypowiadac.
[/quote]
Myślę i oficjalnie informuję że jesteś frustratką, niespełnioną, niezrównoważoną młodą osobą i że nie powinnaś w żaden sposób reprezetować tego forum, ani jako użytkownik, ani tym bardziej jako moderator - wstyd.
Tymczasem zapraszam serdecznie wszystkich ciekawskich do miejsca gdzie stacjonuję z tym swoim "kulawym, schrowanym, załupanym rekreantem" celem poznania i mnie i konia bo to najprostszy sposób na zakończenie tej jałowej dyskusji - tym bardziej że nie znasz ani mnie ani konia, ani ja tym bardziej ani Ciebie ani nikogo mieszkającego w Twojej okolicy. 🤔 Tymczasem odpuść sobie.
let's go i katija, od takich offtopow jest sasiedni watek :P
Wylliczyłam 4 głosy na TAK dla Pysznicy , jeden Nie i  Ava wstrzymała się.
Bera- Twojego nie liczyłam, bo chyba nie głosowałaś w końcu.
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
20 stycznia 2012 10:29
TAK dla Pysznicy

to moje 4 głosowanie i bardzo chcę żeby było ostatnie - jak pewnie większość z nas🙂

na TAK są:
galantova, marta_sz, Kika, Tania (i Paladynka), mikstura

na NIE:
quli

WSTRZYMAŁY SIĘ:
Ava, Tereska

czekamy na resztę
Ja też się wstrzymałam.
6 x TAK
1 x NIE
2 x NIE WIEM

Edit: znów siebie nie policzyłam.
bera, a dlaczego nie 6 x tak? Ty nie glosujesz?
stillgrey, poprawiłam.
lets-go, nie. Wykupiliśmy żeby wąchał kwiatki do końca życia. A czemu zdrowy koń jak osiągnie odpowiedni wiek ma nie pracować? Dla mnie może zostać nawet koniem GP jeśli ktoś w niego włoży odpowiednią wiedzę i pracę. To jest młody, zdrowy koń.

Przecież nie mam problemu z użytkowaniem tego konia tylko myślę że "ratowanie" konia po to żeby pracował w rekreacji to nie jest ratowanie. Bo zwykle działa to w drugą stronę: "ratuje" się konie Z rekreacji a nie DO rekreacji.
Ale jak napisała już galopada uciekam bo jest tu nieprzyjemnie.  🤔
[quote author=Epikea link=topic=73901.msg1266872#msg1266872 date=1326996606]
a ja dopiero teraz w innym wątku znalazłam z jakiej to "biednej stajni gdzie na chleb nie starcza" został kupiony Nico
i jak na "bezmyślną produkcję" jego papier - Bekas na Judymie zrobił na mnie wrażenie


Epikea - Wybacz że to napiszę ale chyba trochę przesadzasz. Piszesz tak jakby to sami właściciele przyszli tu prosić o pomoc, a zapominasz że oni sami dowiedzieli się o tej całej śmiesznej akcji wykupującej ich konia, jako ostatni. A strona była już tu wstawiana, więc ameryki nie odkryłaś.
[/quote]

sorki wątek śledzę pobieżnie bo nie mam czasu czytać go non stop, a jego przyrost dzienny bywa b.duzy
wstawiłam linka bo jak się okazało komuś poza mną w tym wątku również umknął
A moje słowa w cytatach pochodzą z samego początku tego tematu, gdzie owi hodowcy własnie tak zostali przedstawieni, sam koń również jako szkapina z bezsensownego krycia. Moim zdaniem jego papier jednak mówi o jakimś zamysle.
Tyle. Amen
Wszystkich wplacajacych bylo 19, wiec sa potrzebne jeszcze 3 glosy na tak zeby przeglosowac decyzje. Sprezajcie sie bo czas leci 😉
Znalazłam jeszcze Fazy TAK kilka stron temu
7 x TAK
1 x NIE
2 x NIE WIEM

Epikea, papier to jedno a dostosowanie ilości koni w stajni, do popytu na rynku to drugie. Od 2 lat popyt na konie spadł. Cena również. Nie warto hodować dla samego zwiększenia pogłowia. Zarobić na tym potrafią jedynie nieliczni, którzy konie szkolą, pokazuję itp. Reszta zasila kieszenie handlarzy i ubojni.
bera7 zgadzam się absolutnie. Ja "siedzę" w innej rasie, gdzie niestety popyt i podaż są jeszcze gorsze, ceny koni spadły już nawet poniżej magicznej rzeźnej ceny.
Co do Nico, myślałam, że to koń z papierem z serii ojciec Kuba matka Basia 😉
A skoro jego papier jest całkiem niczego sobie to ja się tylko cieszę 🙂

Jako, że nie mam prawa glosu gdzie koń trafi, trzymam tylko kciuki za dobrą decyzję i bezpieczny transport 🙂
Gdyby Tania jechała kiedyś z Krakowa i miała ochotę na towarzystwo to ja chętnie pojadę go odwiedzić 🙂
Epikea- z Krakowa to ja bym jechała aż na wschód, zatem nie mogłabym cię zabrać.
Ale z Żukowic może się wybiorę.
To znacznie bliżej. Jednak w śnieg nie pojadę. Bliżej wiosny.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
20 stycznia 2012 11:39
ludzie głosujcie, bo inaczej będziemy się bujać z tym źróbkiem Bóg wie ile jeszcze  🤔 w poszukiwaniu domu idealnego...szkoda tylko ze z pewnością znaczny procent rv nie przykładal do siebie takiej miarki, w przypadku zakupu i eksploatacji własnych koni, jak w przypadku tego źrebaka  😎
duunia, ostatnie zdanie boskie.
Up. Podbijam, bo czas się kończy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się