Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Katja, w większości musli są granulaty (koncentraty witaminowo-mineralne) i konie żyją 🙂
Mój młody wsuwa granulat + ziarno. Resztę koni lada chwila przestawiam albo na granulaty, albo na balancery (też w granulacie) - będzie ekonomiczniej. Musli najlepiej robi oku właściciela 😉
dziewczyny bardzo Wam dziekuje za slowa uspokojenia  :kwiatek: oczywiscie, ze macie racje! Ja mam po prostu jakiegos durnego schiza  🤔wirek:  😡
moje inne konie (procz karej) tez wcinaja granulat i jest OK i Quanta ma racje, ze muesli to dla oka wlasciciela  😉 ale ja ogolnie wszystko co z Mloda przezywam jak mrowka okres  😡
Katja, żeby Cię już całkiem przekonać, zobacz sobie na ofertę Pavo. Cała seria Podo - dla młodych koni, dedykowana różnym okresom wzrostu, to są właśnie granulaty. Żadnych musli 🙂
quantanamera akurat tym nie nie uspokoilas, bo Pavo to ja omijam szerokim lukiem  🤣 ale wiem co masz na mysli i wiem, ze masz racje  :kwiatek:
Gillian   four letter word
20 stycznia 2012 13:38
a dlaczego?
Podpinam się do pytania 🙂 Mam całkiem pozytywne zdanie o Pavo.
wyslalam Gilian pw, ale widze, ze jednak moglam pisac tutaj. Na podstawie roznych koni karmionych paszami pavo (wyglad + badania) oraz na podstawie tego co widzialam w workach- nie raz jakies syfy. Czy trafialam na zle partie? Moze. Ale zbyt duzo tego bylo, aby ryzykowac. Jak dla mnie przynajmniej. No ale mamy na szczecie taaaaki wybor pasz, ze kazdy cos dla siebie znajdzie.
Swoja droga mala kara przestawiam wlasnie z muesli Epona na Dodsona, ciekawe jakie beda efekty.
No i Landsmuehle bardzo na +!

wkurzaja mnie tylko jak zwykle relacje cen do zarobkow w PL.  :/
Gdzie w Polsce można kupić paszę Epony???
nie mam pojecia, ale jak znajdziesz to podziel sie prosze informacja  😀
Pewnie głupie pytanie :
czy trawokulki podaje się koniom w postaci takich dużych granulatów czy się je jakoś namacza??
mozna tak i tak. Ja mialam kilka probek, czesc dalam jako cukierki, a czesc namaczalam, idealnie mozna w tym przemycic niesmaczne dodatki 😉
Dzięki. :kwiatek: 
Są na prawdę duże, dlatego wolałam się spytać. 😉
nie ma sprawy  🙂 a to, ze sa duze licze im na plus 😉


co do Epony- skrobnelam im maila czy nie zamierzaja sie jakos pojawic w Polsce, ciekawe czy dostane odpowiedz i ciekawe jaka. Dam znac jak beda wiesci z frontu  🏇 Pasze na prawde bardzo fajne, wiec mam nadzieje, ze u nas sie w koncu pojawia.
Katja a jeśli mogę wiedzieć, którą z pasz Epony karmisz?
Stosowałaś tylko jedną czy kilka?
Kiedyś  ( jakieś 9 lat temu) karmiłam Eponą i byłam bardzo zadowolona. Nawet nie pamiętam jak się  to skończyło, ale chętnie bym do niej wróciła. Szukałam w necie, ale znalałam tylko to: http://www.hippoland-pl.com/epona.html

I jeszcze mam pytanie co do pasz Panto: skoro  to jest Hoveler, czemu jest pakowany do innych opakowań i jest tańszy???
Pytam, bo po prostu nie wiem  na czym poleg taka polityka 👀
Gillian   four letter word
20 stycznia 2012 18:05
bo to nie Hoveler 🙂 dopytałam się i na 99% jest to Ovator, który z rynku zniknął.
Gilian nie byłabym taka pewna czy to jest Ovator 🙂

Ovator jest marką Muskatora który ma swoją fabrykę w Dusseldorfie, natomiast Ibeka to Hamburg. Takie nieporozumienie może wynikać z tego, że pan, który jest odpowiedzialny za wprowadzenie Ibeki do Polski ściągał najpierw Ovatora żeby znaleźć sobie bazę klientów. Tak było kilka lat temu, ale być może coś się zmieniło.
Jeanne pisze teraz z telefonu, jutro podam Ci linki 🙂
super- będę wdzięczna
nie ma sprawy🙂 a co do ovatora: tylko raz mialam mozliwosc 'zmacac' muesli jablkowe tej firmy-oni wszystko maja tak masakrycznie lepkie? to wygladalo jakby ktos do worka paszy dodal wiadro melasy  👀
Katja: ja też miałam okazję pomacać jabłkowe musli, i tam wygladało jakby się całe ruszało, takie było lepkie 🏇
Gillian   four letter word
20 stycznia 2012 18:59
Jeanne, no to ktoś mnie wprowadził w błąd 🙂 a czemu Ovator zniknął?
Czy jest ktoś na forum kto podawał koniom własną gniecioną mieszankę
kukurydzy, jęczmienia, słonecznika i pszenicy ? chodzi mi o proporcje?
wlasnie mi sie przypomnialo, ze jest watek o tym jak 'utuczyc' konia czy cos takiego, tam chyba ludzie podawali mieszanki. ale nie jestem pewna..
Katja, nie znalazłam tam odpowiedzi na to pytanie 😉
a co myślicie o Marstall'u ?
ceny nie są wygórowane,zastanawiam się nad:
http://www.marstall.pl/sklep/freizeit,p,4,1,.html
[[a]]http://www.marstall.pl/sklep/islander-robust-m%EF%BF%BDssli,p,46,5,.html[[a]]
http://www.marstall.pl/sklep/mash,p,38,3,9.3.html

edit:
ktoś pisał że wysyłka jest darmowa od 4 worków, napisałam do nich i okazało się że od 10
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 stycznia 2012 22:38
U nas w stajni przestawiły się na Marstalla 2 konie (planują się jeszcze na pewno 2 przestawić) i na razie zadowoleni jesteśmy. Wprawdzie okres testów jest krótki - 1,5 tygodnia, ale jak na razie obserwacje są bardzo pozytywne. Pasze ogólnie ładne, bardzo mały w nich udział granulatu, raczej suche, nie pozlepiane melasą. No i dystrybutor bardzo sensowny.
busch   Mad god's blessing.
21 stycznia 2012 00:31
Gillian, pewnie głównym czynnikiem była fatalna dystrybucja na terenie Polski. Pasza nie miała żadnego oficjalnego, prężnie działającego przedstawiciela (a może był, ale dostatecznie dobrze ukryty, żebym go nie dostrzegła, mimo że troszeczkę już mam rozeznania w temacie 😉 ). Można było Ovatora kupić ze Stefanidisa, ale jak działa - a raczej nie działa - ta firma, to chyba wszyscy wiedzą.
Gillian, pewnie głównym czynnikiem była fatalna dystrybucja na terenie Polski. Pasza nie miała żadnego oficjalnego, prężnie działającego przedstawiciela (a może był, ale dostatecznie dobrze ukryty, żebym go nie dostrzegła, mimo że troszeczkę już mam rozeznania w temacie 😉 ). Można było Ovatora kupić ze Stefanidisa, ale jak działa - a raczej nie działa - ta firma, to chyba wszyscy wiedzą.


Uświadomisz mnie trochę, bo chyba nie w temacie jestem  😉 Masz na myśli firmę Stefanidis czy Ovator?
Gillian   four letter word
21 stycznia 2012 12:01
Stefandis rządzi - ja dalej czekam na pasze zamówione w maju 2011 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się