ACTA: koniec wolnego internetu 26.01.2012 ?

Szczere!  🤣
Ej, a jak sprawa z ACTA wygląda w telewizji? Bo  w radiach da się usłyszeć jakieś pogłoski o dużym zamieszaniu wokół całej sprawy. A jak z TV? Bo przyznaję się, ale nie oglądam.
trzynastka   In love with the ordinary
22 stycznia 2012 12:30
Podłaczam się do pytania o Tv 🙂
Śnieg spadając z dachu urwał mi antenę :/
Dziś rano (znaczy rano, po 11) w TV mówili właśnie, że to nadmierne zainteresowanie stronami rządowymi i usterka techniczna  😂. Od wczoraj w wiadomościach na tym dolnym paseczku z informacjami cały czas coś leci na ten temat 😉.
Co do filmów online to na zalukaj.tv na razie działają wszystkie, więc można spokojnie oglądać 🙂
Przecież w całym tym pomysle z kontrolą sieci nie chodzi o jakąkolwiek ochrone praw autorskich, czy ochronę czegokolwiek w tym typie.
Internet jest najpowszechniejszym, najszybszym i najskuteczniejszym z mediów. Przez to stanowi zagrożenie dla wąskiej grupy utrzymującej rzeczywista władze w poszczególnych krajach. Ekonomia i gospodarka w USA i Europie sypie sie w błyskawicznym tempie. Niebawem dojdzie do znacznego wzrostu niezadowolenia społecznego. Przykład Grecji i krajów arabskich świadczy o tym, że przez internet ludzie moga szybko i skutecznie umawiać sie na demonstracje i protesty. Tego rządzący sie boją. Bo jeśli "Oburzeni" staną sie "Wkur*ionymy", zwołaja sie przez internet i siła wyłączą serwery gdzie "wybrańcy świata" trzymają swoje wirtualne bogactwa ( bo przecież złoto i pieniądze nie leżą w sejfach ich domów, a są jedynie cyferkami na ekranach monitorów ), to straca oni swój statut i realna władzę. Internet ( tzn. jego użytkownicy) sa w stanie obalic każdy nieudolny rząd. Polski również. Dlatego rządy staraja sie przejąć kontrole nad internetem, aby im sie niewolnicy nie buntowali i nie mieli jak sie zorganizować. Prawa autorskie to pretekst a nie powód. Na podstawie tak sformułowanych praw, jak w ACTA, można zablokować każdą niewygodna treść i każdego niewygodnego internautę. A potem go wysłać np. na syberię lub pustynie w Nevadzie aby tam resocjalizowac go pracą na rzecz kraju. Orwell wieszczem był!!!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 stycznia 2012 12:50
Serio ciśniecie tyle seriali tv online? 🤔wirek: Jak dla mnie to jest marnowanie transferu, ale ok. 😉
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
22 stycznia 2012 12:55
chciałabym, ale nie mam na to czasu. ;/ jeżeli serwery znajdują się w krajach które nie podpiszą ACTA, wszystko nadal będzie działać.
strzeszynopitek, Twój avatar kojarzy mi się z moim wczorajszym nastrojem odnoście ACTA  😵 Seryjnie!
Moim zdaniem ludzie nie, lub mało internetowi, jak np. moja mama są dalej bardzo mało poinformowani. Może jakoś by to w TV bardziej nagłośnić? Albo w gazetach. Bo na tym filmiku z YT było też o telefonii, kontroli rozmów itp.  Jeśli takich osób nie interesuje internet, to może to ich RUSZY. Osobiście moja mama jak dowiedziała się, że nie do końca chodzi tylko o internet, to za przeproszeniem miała oczy jak kot, nie powiem co robiący, na pustyni.
Gillian   four letter word
22 stycznia 2012 13:09
Serio ciśniecie tyle seriali tv online? 🤔wirek: Jak dla mnie to jest marnowanie transferu, ale ok. 😉


a jak nie mam telewizora to gdzie mam oglądac? poza tym wersja z lektorem jest dla mnie nie do przyjęcia bo tłumaczą beznadziejnie 🙂
Zabawne - nikogo nie dziwi, że dla TV są to informacje bez znaczenia 🙂
Idiokracja.
Pomysł z przymusem monitorowanie ruchu (i zawartości) przez dostawców internetu - zacny.
Programy do szyfrowania zrobią karierę (i kasę), trzeba będzie znowu kupić mocniejsze komputery, łącza znowu będą musiały być szersze... no raj po prostu. Dla zainteresowanych "rozwojem gospodarczym".
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 stycznia 2012 13:51
wykop:
strony rządowe padły z nadmiernego ZAINTERESOWANIA internautów, ciekawe czy jak wybuchnie wojna to rząd stwierdzi że to tylko duże zainteresowanie rosyjskich turystów

😂

Graś powiedział, że to było celowe, ale hakerzy nie włamali się do bazy danych 😉 jedynie serwery się przeciążyły
dempsey   fiat voluntas Tua
22 stycznia 2012 14:14
bezkarna manipulacja za to żyje i ma się świetnie:
http://deser.pl/deser/51,111857,11011859.html?i=6
(bezczelny  bogacz, widłami go, patrzcie ile ma aut i jaki gruby? widzicie?)

i komentarz od którego można dostać gęsiej skórki:

Ze strony https://www.facebook.com/komentarzusunietyprzezacta
Serio ciśniecie tyle seriali tv online? 🤔wirek: Jak dla mnie to jest marnowanie transferu, ale ok. 😉


Czemu marnowanie transferu? A jak inaczej mogę obejrzeć seriale których serie aktualn będą u nas lecieć za rok albo wcale taka cierpliwa nie jestem  😁
Poza tym ja z UPC 25 mega w 3 osoby z czego dwie oglądają seriale w necie jakoś nie zauważyłam spowolnienia internetu.. Wię myśl,ę ,ze to kwestia tego jaki ma się internet.

Chyba będą siedziała do tego 26tego jak na szpilkach ...
strzeszynopitek - jasne, o to chodzi w pierwszej kolejności, bardzo celny komentarz.


http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/551044,stan_wojenny_odpowiedzia_na_atak_hakerow_prezydent_podpisal_ustawe.html
🤔wirek:


Po tej informacji zaczęłam się zastanawiać, czy Ci wszyscy hakerzy, co blokują (?) rządowe witryny, nie dali się sprowokować?
Wiecie co moze i mam bujna wyobraznie, ale czy nie uwazacie, ze cos sie swieci? ja sobie tylko glosno gdybam 👀

Moze dlatego wprowadzaja ACTA nie tylko aby ograniczyc wolnosc slowa, pilnowac nas, ale dlatego by uniknac jakis przeciekow, paniki? tzn moze faktycznie 21 gru 2012 bedzie koniec swiata i wprowadzenie tego ACTA ( nie wiem jak to odmienic) ma spowodowac to, ze zwykli ludzie (nie zajmujacy sie polityka, taki zwykly kowalski) nie zdarza wywolac paniki itd, bo o katastrofie dowiedza sie dopiero w ostatnim momemncie kiedy na wszystko juz bedzie za pozno?
A jedynymi uratowanymi beda najwazniejsi politycy, przedstawiciele panstw i ewentualnie ich rodziny?

😁

kurde bede musiala usunac ten post przed podpisaniem tego, bo mnie kompa zabiora i dopierdla wsadza 😂


ale tak na serio:

Czy wam to cos nie przypomina? historia lubi sie powtarzac. Dla mnie jest to nie pojete poprostu. Na demotach byl taki fajny obrazek a pro po historii i tego co mam na mysli.

http://demotywatory.pl/3655874/Co-pokolenie

edit: dodalam link 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
22 stycznia 2012 15:13
[quote author=nine link=topic=82102.msg1270023#msg1270023 date=1327234746]
wykop:
strony rządowe padły z nadmiernego ZAINTERESOWANIA internautów, ciekawe czy jak wybuchnie wojna to rząd stwierdzi że to tylko duże zainteresowanie rosyjskich turystów

😂

Graś powiedział, że to było celowe, ale hakerzy nie włamali się do bazy danych 😉 jedynie serwery się przeciążyły
[/quote]

'jedynie przeciążenie' ci ludzie próbują nam wcisnąć jakąś zupełną głupotę. mają nas za idiotów chyba 🤔 takie strony jak rządowe są umieszczone na serwerach, które nie ulegają przeciążeniom od tak. przeciążenie tych serwerów było zamierzone od początku. to było celem. i gdyby to było 'jedynie' przeciążenie to już dawno wszystkie by śmigały 🙄 tylko widocznie cwaniaki nie mogą sobie poradzić ze zmianami jakie anonymous wprowadzili.

notarialna, nie każdy ma ograniczony transfer 😉 ja tam cisnę co mi się podoba. czasem nawet po 10 kobylastych plików na raz i nie mam z tym problemu. powiedziałabym wręcz, że wzorowo wykorzystuję transfer i przepustowość mojego łącza 🙂

bezkarna manipulacja za to żyje i ma się świetnie:
http://deser.pl/deser/51,111857,11011859.html?i=6
(bezczelny  bogacz, widłami go, patrzcie ile ma aut i jaki gruby? widzicie?)

nie bardzo rozumiem ten komentarz. mogłabyś mi dempsey, przybliżyć o co chodzi???

Elbus, hakerzy nie dali się sprowokować. przedsięwzięli taką inicjatywę ze względu na ogrom próśb jaki do nich napływał. to polacy poprosili grupę o wsparcie 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 stycznia 2012 15:17
sei po***ało ich o tej władzy  🙄
Internet ( tzn. jego użytkownicy) sa w stanie obalic każdy nieudolny rząd. Polski również. Dlatego rządy staraja sie przejąć kontrole nad internetem, aby im sie niewolnicy nie buntowali i nie mieli jak sie zorganizować. Prawa autorskie to pretekst a nie powód. Na podstawie tak sformułowanych praw, jak w ACTA, można zablokować każdą niewygodna treść i każdego niewygodnego internautę.


Dla mnie idealne podsumowanie. Pozwoliłam sobie wstawić cytat na fb 😉.
[quote author=strzeszynopitek link=topic=82102.msg1270056#msg1270056 date=1327236587]
Internet ( tzn. jego użytkownicy)........


Dla mnie idealne podsumowanie. Pozwoliłam sobie wstawić cytat na fb 😉.
[/quote]
No to żeby Cie nie zamknęli za kilka dni, Oświadczam, że zrzekam sie praw autorskich do swoich wypowiedzi na forum. 🙂
dempsey, ten "Komentarz usunięty przez ACTA" to nawet na fejsie jest 😉 Komentarz usunięty przez ACTA
Z tymi  prawami autorskimi, to chyba wszędzie trzeba będzie  " ZRZEKAM SIĘ PRAW AUTORSKICH"
strzeszynopitek hahah faktycznie, racja, może się pozbędę tego dla własnego dobra  😂
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
22 stycznia 2012 15:56
to w takim razie ja będzie z pracą inżynierską, magisterską.
Teraz prawa autorskie ma autor pracy i promotor (mimo że nic nie pomógł). To wg ACTA tylko twórca pracy?
Ktoś wcześniej pisał o plagiatach - żeby coś w pracy było plagiatem musi znaleźć się 5 identycznych słów obok siebie, tylko jeśli nie jest cytatem (np. zgodnych z jakaś pracą czy książka), jak się zamieni kolejność któregoś z nich, plagiatem nie jest.
A.   master of sarcasm :]
22 stycznia 2012 16:17
zaczerpnięte z neta, wypowiedź jakiegoś anonima

PRZECZYTAJCIE !!! TU NIE CHODZI TYLKO O INTERNET ALE OD INTERNETU SIE ZACZNIE.




Przejrzyj linki na moim blogu, rowniez linki do innych blogow, oraz czesc moich wpisow...  tylko ze ja z grubej rury jeszcze nie walnelam coby nikogo nie szokowac
vampiria, teoria z koncem swiata to chyba lekka przesada 😀 Wiesz, ile tych koncow juz mialo byc?
Ja tam mysle, ze wszystko rozejdzie sie po kosciach i panika na razie jest nieco wyolbrzymiona.
aj tam, aj tam  😁

zarcik taki  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 stycznia 2012 17:52
Kasija, A no chyba, że masz na myśli właśnie ambitniejsze seriale od tych naszej produkcji. Fakt, zapomniałam że nasza telewizja nie puszcza na bieżąco. 😉 Chociaż muszę przyznać, że ja raczej ściągałam całe sezony niż oglądałam online bo zazwyczaj, bo wkurzało mnie zacinanie się serialu i te reklamy, które już wciskają nawet na yt.
Scottie   Cicha obserwatorka
22 stycznia 2012 18:06
calore, taaa, kolejna próba zablokowania strony/serwera poprzez websites-in. Ktos zalozyl strone makelifeasier.pl (strona Kasi Tusk ma w nazwie makelifeEasier.pl), gdzie wkleil napis "powiedz tacie, ze z nami nie wygra". I zaczelo sie masowe wchodzenie na jej bloga, tak jak na stronę sejmu i serwer padł, strona się zablokowała.

Szczerze wątpie, żeby Anonymous atakowali jej stronę, bo Kasia nie ma najmniejszego wpływu na decyzje, jakie zapadają w tym kraju 😉
w moim linku było o tym, że to inna strona. bardziej wrzuciłam to jako żart, co mogłaby sugerować emotka 🙂
a ja szczerze wątpię, żeby strona sejmu zablokowała się TYLKO od nadmiaru wejść.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
22 stycznia 2012 18:17
a ja stwierdzam z całą stanowczością, że stronę sejmu i inne tego typu NIE zostały zablokowane przez nadmiar wejść 😉 bloga kasi tusk oczywiście nie mają na celowniku. to jakby nie ten lvl i niewłaściwa osoba 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się