Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Nigna   Warto mieć marzenia...
19 stycznia 2012 10:45
monia: fryz może i ładny ale pokazu totalnie nie ogarniam O_O Biega sobie nabuzowany ogier brykając w ludzi którzy go gonią, ma całkiem w zadzie swoja właścicielkę do której przychodzi a potem zaraz ucieka,szał ciał biega sobie konik po hali, a ludzie cieszą sie jak głupi. wybaczcie ale nie zrozumiałam przesłania dla mnie POKAZ powinien coś wnosić , choćby jakaś sztuczka mała , a on nawet ukłonić sie nie chciał : D
Nigna  Fryz jest piękny a jak go pokazują to już nie moja sprawa  😉 
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 stycznia 2012 15:09
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 stycznia 2012 15:28


To się nazywa trudny koń. A nie jakieś "raz walnie z krzyża". 😉


Czyli nie tylko mój koń wariuje pod siodłem...
ten fryz z Moni posta jest cudny, podobny do fryza forumowej Amarotsy  😍
Nigna   Warto mieć marzenia...
20 stycznia 2012 10:52
nie końskie ale czterokopytne...

skubana o_O
Mazia   wolność przede wszystkim
20 stycznia 2012 11:13
Raczej czteroraciczne 😉 CZAD 🤣

a cos takiego stworzyłam w wolnej chwili mam nadzieję że sie spodoba
Nigna   Warto mieć marzenia...
20 stycznia 2012 22:00
lenka1z : bardzo ładnie skręcone ; ) To z jakiegoś filmu ?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
21 stycznia 2012 10:17
Sceny z"shall we dance"  😍
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
21 stycznia 2012 10:19
nie końskie ale czterokopytne...

skubana o_O

Reakcja mojej mamy której pokazałam ten filmik-"a to pewnie jakaś święta ta krowa,one tak mają 😁"  😀
monia, tak trochę głupio mi pytać...
Co to za piosenka w Twoim filmiku? Spodobała mi się.
Nignatak z zatańcz z nim -danse avec lui
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
22 stycznia 2012 13:18
Piosenka to "When i look at you" Miley Cyrus
aga020596 Don Omar - La Traicionera 
Dziękuję, dziękuję, dziękuję!  🙇
Tak mi się spodobała, a jakby mi ulub.pl usunęli ( nie daj Boże przenajświętszy), to przecież pościągać trzeba, pozabezpieczać się przed brakiem muzyki 😉


    😁
Nigna   Warto mieć marzenia...
22 stycznia 2012 23:20

Haha a ja pamiętam jak na podwórku sie zatrzymywałam przy "przeszkodzie" która miała niecały metr : D Wysportowani chłopcy: D


edit:

Taka grzywa to jak dla mnie przesada o.O Ten koń sobie po niej depcze wręcz o.O



Hm może i mało bezpieczne ( koń może sobie wsadzić noge w kraty) ale za to skuteczne.
Przydało by sie takie coś do pakowania niektórych koni w Polsce. Zamiast batów,lonży , zastrzyków zwykłe blokady .
Koń nie mając wyboru musiałby wejść w końcu do przyczepy...

Hm może i mało bezpieczne ( koń może sobie wsadzić noge w kraty) ale za to skuteczne.
Przydało by sie takie coś do pakowania niektórych koni w Polsce. Zamiast batów,lonży , zastrzyków zwykłe blokady .
Koń nie mając wyboru musiałby wejść w końcu do przyczepy...

To taka prymitywna wersja tego, co wynalazła Temple Grandin. Idea jest właśnie taka, żeby za pomocą systemu blokad, korytarzy i miękkich zakrętów, zwierze (w tamtym przypadku bydło rzeźne) samo szło do przodu i  nie panikowało. Polecam zresztą film "Temple Grandin" 🙂
Nie wiem za bardzo o co chodzi w tym filmie, ale interesujące 🤔
http://www.sadistic.pl/filmujesz-sobie-konia-vt100527.htm

edit:

trochę przerażające:
http://www.sadistic.pl/kon-wyscigowy-na-autostradzie-vt98225.htm

Już pomijając wszystko... czy ten kucyk nie ma nogi? 🤔
http://www.sadistic.pl/taniec-konia-vt96605.htm
Faktycznie nie ma nogi, ale nieźle sobie radzi 🙂
Nigna   Warto mieć marzenia...
23 stycznia 2012 15:47
Vuko: a mi szkoda biednego kucyka 😀  Tak sie wysila i nie może dosięgnąć 😀  Myślałam że konie którym trzeba amputować nogę idą od razu do eutanazji... nie są w stanie normalnie funkcjonować to nie pies...  ja bym chyba tego mojej siwej nie zrobiła.
Gdzieś krążyły zdjęcia i filmiki takiego kucyka z protezą.. Z tego co pamiętam to jeździ bo jakiś fundacjach dla dzieci z amputowanymi kończynami  😉
Nigna   Warto mieć marzenia...
23 stycznia 2012 15:57
łania: no właśnie z protezą ;d  Protezę jeszcze rozumiem bo koń ma jakieś oparcie, z tego co pamiętam ten kuc z proteza normalnie biegał, tylko lekko kuśtykał : D



Takie 2 filmiki znalazłam i faktycznie kuśtykają 😉
Nigna Takie rzeczy tylko w Rosji. W sumie nie wiemy jak sobie radzi bez tej nogi, może jakoś sobie pomyka ze stadkiem. Nie wiem jak w chodzeniu, ale w romansach mu to nie przeszkadza.

Co do kuca z protezą, to wydaje mi się, że jak już doszło do amputacji, to albo eutanazja, albo życie bez, o ile nie przeszkadza to jakoś bardzo zwierzakowi. Osobiście jestem przeciwna zmuszaniu takiej istoty jaką jest koń do życia bez części ciała, która co jak co, ale jest dla niego najważniejsza... (poza głową).
Nigna   Warto mieć marzenia...
23 stycznia 2012 16:02
łania" na tego czarnego jeszcze sie przyjemnie patrzy ;d  ale ta taranka okropnie kuśtyka... ; (  Weźmy też pod uwage że to kucyki ;d  Są dość lekkie więc mogą znieść utrzymanie ciężaru ciała na 3 nogach. Myśle że dla konia około 500 kg taka opcja byłaby już totalnie nierealna.
Dokładnie. Póki co to wszyscy posiadacze protez to kuce. Może na dużych koniach to nie działa.
anil22 too late. Pojawiło się już. Dzisiaj. Kilka postów wyzej... 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się