czapsy i buty

Witam, proszę o poradę, które czapsy są lepsze:hippica italiano, elt,hippica roma, czy jacson performance?




Czy te czapsy można użytkować na co dzień w terenie, czy nadają się tylko do ujeżdżenia?
http://allegro.pl/kozaki-botki-sztyblety-damskie-skora-100-32-42-i2041993560.html
Czy ktoś posiadał jakiekolwiek buty, czy czapsy od tego pana ? Bardzo proszę o opinie 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
21 stycznia 2012 19:52
biedrona78, miałam Jacsony i musiałam sprzedać, bo choć fajnie leżały (i miały ładny, duży łuk) to rozpinały mi się, przez tę gumę z tyłu. Strasznie mnie to wkurzało, w połowie jazdy potrafiłam mieć do połowy rozpiętą sztylpę -.-
Podejrzewam, że te Elty mogą mieć ten sam problem.

Obecnie mam HI Italiano i są bardzo ok - miękkie, nie rozpinają mi się i fajnie się dopasowują do łydki.

mils   ig: milen.ju
21 stycznia 2012 19:55
biedrona78 ja mam Hippica Italiano i je uwielbiam. 😀
Ja miałam komplet Hippiki: sztyblety klasyczne i sztylpy oficerkowe.
Wyglądały bardzo elegancko. Jakość skóry świetna. Miałam je wiele lat i nie oszczedzałam ich.
Nadszedł czas by zaopatrzeć się w nowe (na wiosnę) i kolejny zestaw będzie identyczny jak poprzedni.
Polecam serdecznie!  💃
Dziewczyny, licze na waszą pomoc.
Pilnie poszukuje oficerek. Zalezy mi, zeby byly dobre jakosciowo, zeby to nie były oficerki na jeden sezon czy cos.. Koniecznie kolor brazowy.
Prosze o linki, jakies propozycje 😉  :kwiatek:
A czym się różnią czapsy(sztylpy)HIPPICA ITALIANO OD H.ROMA?(które lepsze,bardziej trwałe itp.)Czy nadają się do jazdy w terenie i na rajdy?A suwaki w tych sztylpach wszystkim się tak szybko i często psują?
też miałam italiano dopóki mi nie ukradł ktoś, powiem tyle - musisz tylko bardzo dobrze dobrać rozmiar (jak zawsze zresztą)
Ale ja brałam je dwa razy i drugim razem wzięłam o 1cm szersze bo wcześniej ledwo co się dopinałam, to te szersze się rozciągnęły i brzydko opadały 🙁 na zdjęciach widać chyba o co chodzi.
Jedna dziewczyna z forum nie pamiętam kto, brała te czapsy z wersją wydłużaną zewnętrznej części co dawało ładniejszy wygląd, dopłacała bodajże 20zł warto się dopytać o to w sklepie, bo dla mnie taki płaski łuczek tak sobie wygląda.
leluu - ja miałam sztylpy od tego pana i buty. Powiem tak, sztylpy są dość cienkie i po moich ostatnich sztylpach (z grubej mocnej skóry) to nie do końca pasowały  mi.  A sztyblety, również z cienkiej skórki i bardzo szybko pozaginały się podczas chodzenia w obu butach. Więc jak kto lubi, jeżeli chcesz mieć coś trwalszego i mocniejszego to zastanów się, a jak chcesz coś delikatnego i nie będziesz musieć zbyt długo w nich chodzić to będą się spradzać  🙂
leluu ja mam od tego pana buty, ale wiązane. jeździłam w nich tylko trzy razy, więcej chodziłam po mieście ;p fakt, skóra stosunkowo cienka (hippika ma na pewno grubszą, nie wiem, czy masz jakieś porównanie, czy to twoje pierwsze buty) i są dość wysokie, co może ułatwić ich zaginanie się. no jeden mnie obcierał, kiedy nie miałam wysokiej skarpetki, użyli chyba grubych nici. ale ja nie zamierzam ich mocno eksploatować, od tego mam wspomniane hippiki. jeśli jeździsz rekreacyjnie, to powinny wystarczyć 🙂
Mam pytanie i prośbę o szybką odpowiedź.
Mam do wboru sztylpy oficerkowe Hippiki w obwodzie łydki 35 cm lub 37 cm.
Moje łydki mają 36 cm. Który rozmiar wziąć?
Mierzyłaś łydkę z bryczesami i podkolanówkami?
Dramka- Tak. 36-36,5 wychodzi.
masz dylemat, weź pod uwagę ze skora sie rozciągnie.
No właśnie, ale też mogą bardzo dusic przez jakiś czas. Chyba wezme 37. Najwyżej ponownie odeślę 😉 Ale dzięki Dramka  :kwiatek:
Ja jak brałam te miękkie to brałam mniejsze bo wiedziałam ze sie rozciągną a musza przylegać. Te oficerkowe mniej sie rozciągają i nie musza być tak dopasowane.  😉

W sumie nie pomogłam  🤔
Anderia   Całe życie gniade
01 lutego 2012 19:55
Ja chciałam kupić sobie oficerkowe przez internet, ale tata zawiózł mnie do stacjonarnego, żebym przymierzyła. I chwała mu za to! W życiu bym nie trafiła z rozmiarem.
Ja też się ciesze ze pojechałam do sklepu zamówić i mi zmierzyli dokładnie nogę  😉
Czy ma ktoś sztyblety York "Alexa" ? Jak z ich jakością i wytrzymałością ?  😀
Mnie też interesują  💃

Mierzyłam nie dawno sztyblety na zamek, nie york, i nie dobrze leżały.
Jak kupowałam Sztylpy Fair Play rozm. s, to ledwo je dopięłam-a mierzyłam w sklepie -bez bryczesów, ale na grubszą podkolanówkę.
Teraz zakładam na grube rajstopy, grubą podkolanówkę i bryczesy, krótkie termobuty hkm alaska, które dzięki pikowaniu dodają jeszcze objętosci na nodze, i sztylpy się marszczą jak nie wiem co, wygląda to ohydnie 😤
Konikowa - miałam i te firmy PBK i te z allegro, szyte na wymiar i zdecydowanie polecam te z PBK. Po 1 , są mocne, sztywne i solidne. Po 2, wyglądają ze sztybletami jak oficerki! Wytrzymają Ci na pewno długi, długi  czas!!! Używałam je dość długo, a dalej wyglądały na nowe!  Te  z firmy obuwniczej są mnie solidne, cienkie i szybciej się niszczą oraz zaginają .  😉  😉
Witam, chciałam zapytac czy te sztyblety będą pasowały do czapsów hippica roma  🙇
http://allegro.pl/jezdziectwo-sztyblety-botki-kozaki-damskie-skora-i2152766985.html
a dlaczego nie??  🙄
bo i sztyblety i czapsy maja chyba zamek z tyłu , nie bedzie nic uwierało?
czapsy zapina sie na bucie..
dziękuję  :kwiatek:
Konikowa Ja też polecam szyte na wymiar PBK. Mam je jakieś 2 lata, nic się z nimi nie dzieje, skóra jest gruba. Myślę, że jeszcze długo mi posłużą.
Jedyna wada w moich (ja mam dwu-kolorowe, u góry brązowa wstawka) to brązowa wstawka jest chyba za słabo zabezpieczona, i trochę się poprzecierała po wewnętrznej stronie... Ale nie widać tego aż tak mocno.
a ja wole te miękkie bo są bardzo wygodne, cenę maja taka ze mogę sobie co sezon wymieniać  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się