siodło ujeżdżeniowe

Tak ? No proszę... nie miałam nigdy do czynienie z Passierem ale cieszy mnie to porównanie bo marka znana i z tego co czytam dobra  🙂
A jak Schumachery? Co sądzicie o marce, o jakości i wygodzie?
bronta, nie cieszyłabym się z tego porównania bo wygląd siodła to nie wszystko, nie szkodzi że wygląda PRAWIE jak passier GG, ważniejsze jak sprawdza się w czasie jazdy..
No przecież to jasne...  Ale pocieszyć się zawsze można  😉
Podbijam pytanie Aquarius
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 grudnia 2008 23:07
Było już w tym wątku nie raz i nie dwa o Schumacherach... A tak strasznie długi, żeby bolało jego przejrzenie to nie jest.
Kurcze, próbowałam znaleźć swoją epopeję nt. Schumacherów i nie hu hu nie mogę znaleźć, więc na szybko:
- Profi Comfort -> re-we-la-cj-a!
- Profi Dynamic -> po-raż-ka!
Pzdr  😀

edit: mój post z wątki SIODŁA

Ad. Ottonów Schumacherów, to w jednym siedziałam razy x-naście, jeśli nie x-dziesiąt i siedziało mi się super. I na swoim koniu i na koniu właścicielki tegoż siodła. Z tego co pamiętam, to model Profi Comfort. Ale dane mi było też kilka razy siedzieć (i nawet przejeździć ze dwie jazy) w innym Ottonie, a mianowicie Profi Dynamic'u i powiem szczerze: ortopedyczno-rymarski dramat. W tak fatalnym siodle (dla mnie) już dawno nie siedziałam. Ortopedia, ortopedia i gips. Dramat, porównywalny dla mnie z najgorszym z dotychczasowych siodeł ujeżdżeniowym w jakim przyszło mi siedzieć, czyli Prestige'u Hippos Dressage.

Te dwa siodła to  - dla mnie - zbrodnia przeciw ujeżdżeniu 😉  🤣
A jakies opinie na temat siodła Euroriding Jade D ? Poza tym ze jest dla wysokich osob z dlugimi nogami, to mi akurat baaardzo pasuje.  Jak z głębokoscia siedziska, trzymaniem łydki itd ?  z gory dziekuje  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 grudnia 2008 14:35
Mi zupełnie Jade nie pasuje bo czułam się w nim strasznie zakleszczona, no ale ani ja wysoka ani z długimi nogami 😉
mam pytanie czy wie ktoś może czy w okolicach Wrocławia (ja jestem z Milicza) ogólnie dolnośląskie,wielkopolskie, jest ktoś kto mógłby dopasować siodło do konia? używam podkładki podnoszącej tył, wiadomo, ze wtedy automatycznie siodło na konia robi się węższe, mój koń jest b.wykłębiony i przebudowany przodem. Kiedy zakładam samo siodło na konia leci trochę na tył (ale mam tą podkładkę), między siodło o kłąb mieszczę 3 palce, kiedy założę siodło z podkładką i nie przycisnę mieszczę 5 po jeździe, czyli po nacisku mieszczę ok 4 palce. Wiem, że powinien oglądnąć to ktoś, kto się na tym zna, ale nie będę dzwonić po p.Kostrzewę z Warszawy po to kaaawał drogi do mnie. Szukam kogoś kto powie (i ew. będzie mógł to zrobić) co mam zrobić żeby siodło leżało w równowadze na koniu i niczego nie uciskało. Wydaje mi się, że przez to że siodło jest wąskie mimo treningu (i lonży) nie rozbudowją się koniowi mięśnie grzbietu i mięśnie przy kłębie. Zastanawiam się ile powinnam poszerzyć siodło-2 rozmiary?? i czy mogę zrobić to gdzieś trochę taniej niż przez ihaha gdzie trzeba zapłacić ponad pół tysiąca? czy jest to jedyne miejsce gdzie poszerzają siodła prestige?
mam zdjęcia siodła, mogę wstawić
:kwiatek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
27 grudnia 2008 23:12
naszla mnie taka refleksja - jak to jest ze sprzedaza/kupnem siodel uzywanych, ktore byly dopasowywane indywidualnie do konia - tj. czy przed sprzedaza takiego siodla na powrót je "standardyzujecie"?

przyklady:
- na tybince wybite rozstaw łęku XY, tymczasem siodlo bylo poszerzane i jego rozstaw jest inny niz wybity
- siodlo dopasowywane do konia asymetrycznego - z jednej strony mniej wypełnienia w poduszce na łopatce/plecach

co z takim fantem? inwestujecie w siodlo, ktore chcecie sprzedać, czy po prostu sprzedajecie i niech idzie w świat? czy moze jednak wkalkulowujecie w cene serwisowanie jakiego to siodlo moze wymagac?

swoją drogą - czy to jest fair? sprzedawać siodlo dopasowane do jednego konia ze swiadomoscia, ze jesli kupujący nie zainwestuje w serwisowanie siodla, to moze skrzywdzic swojego zwierzaka? informujecie o tym, ze siodlo jest inne niz "standard sklepowy"?

i jeszcze jedno - kupując siodlo szukacie jego historii? czy oceniacie jego stan aktualny i nie grzebiecie w przeszlosci?
korsik wiem, że dawno temu siodła dopasowywał również pan  Konieczny z Poznania - ale nie wiem jak jest teraz (rozmawiałam z nim na ten temat z trzy lata tamu 🙂 )
przyklady:
- na tybince wybite rozstaw łęku XY, tymczasem siodlo bylo poszerzane i jego rozstaw jest inny niz wybity

Teoretycznie zmiany rozstawu powinny chyba też być wybite na tybince,a jak jest w praktyce to już inna historia...
Wg mnie w 99% przypadków nikt się nie przyznaje,że siodło jest nieymetrycznie dopchane czy coś tylko po prostu liczy na to,że kupujący nie zauważy 🤔
caroline   siwek złotogrzywek :)
28 grudnia 2008 15:49
[quote author=D&A link=topic=300.msg131264#msg131264 date=1230463749]
Teoretycznie zmiany rozstawu powinny chyba też być wybite na tybince,a jak jest w praktyce to już inna historia...[/quote]
no wlasnie nie do konca tak jest - siodla rejestrowane sa wg. numeru oryginalnie wybitego na tybince. przebijanie tego numeru to jak falszowanie numeru nadwozia w samochodzie 😉
euroriding nie przebija numerow na tybince (to wiem bezposrednio z euroridinga), slyszalam, ze prestige tez ich nie przebija.

[quote author=D&A link=topic=300.msg131264#msg131264 date=1230463749]Wg mnie w 99% przypadków nikt się nie przyznaje,że siodło jest nieymetrycznie dopchane czy coś tylko po prostu liczy na to,że kupujący nie zauważy 🤔
[/quote]
no wlasnie to samo mi sie wydaje...
które passiery mają krótszą tybinkę?
Na pewno optimum i A-tempi.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
28 grudnia 2008 18:57
Prestige Top dressage z zielonym znaczkiem 17":


euroriding diamant czerwony znaczek 16"


Euroriding Diamant z niebieskim znaczkiem 17"

kurcze podoba mi sie ten euroriding, tylko zastanawiam sie czy nie szukac 18''  🙄
[quote author=D&A link=topic=300.msg131264#msg131264 date=1230463749]
Teoretycznie zmiany rozstawu powinny chyba też być wybite na tybince,a jak jest w praktyce to już inna historia...

no wlasnie nie do konca tak jest - siodla rejestrowane sa wg. numeru oryginalnie wybitego na tybince. przebijanie tego numeru to jak falszowanie numeru nadwozia w samochodzie 😉
euroriding nie przebija numerow na tybince (to wiem bezposrednio z euroridinga), slyszalam, ze prestige tez ich nie przebija.

[/quote]

prestige przebija - a może bardziej powinnam pisać dobija - poniżej fabrycznego rozstawu, tak więc widać oryginalny numer seryjny i z jakim rozstawem było kupione, oraz na jakie było zmieniane
Znajomi zauważyli, że moja ujeżdżeniówka podnosi się przy anglezowaniu.
Sprawdzałam dopasowanie i na moje oko jest ok. Spotkaliście się z czymś takim? Coś jest jednak nie tak z siodłem, a może im się wydawało?
caroline   siwek złotogrzywek :)
29 grudnia 2008 10:48
Znajomi zauważyli, że moja ujeżdżeniówka podnosi się przy anglezowaniu.
Sprawdzałam dopasowanie i na moje oko jest ok. Spotkaliście się z czymś takim? Coś jest jednak nie tak z siodłem, a może im się wydawało?

sprawdzalas czy lezy w rownowadze (przy naciskaniu na tyl przod sie podnosi i na odwrót) ?
moze potrzebujesz podkaldki korekcyjnej / wymiany wypelnienia ławek siodla
w kazdym razie - cokolwiek to jest - unoszenie sie siodla przy anglezowaniu jest sygnałem, ze cos jest nie tak z dopasowaniem siodla.
Sprawdzałam " na sucho '  i nie zauważyłam żadnych odchyłów od normy. Na wszelki wypadek ma do mnie przyjechać gość dopasowujący siodła i skontrolować sprawę na żywo. Dzięki.
k_cian,miałam na myśli właśnie dobijanie numerów.Kiedyś chciałam kupić używanego prestige'a i właśnie pod orginalnym numerem był wybity rozstaw ,na jaki został zmieniony.
Czy może ktoś wyjaśnić - czym jest spowodowana duża amortyzacja siodła, w takim siodle ciężko wysiedzić kłus ćwiczebny, siodło jakby podbija.

Czy to jest wada?/rodzaj konstrukcji siodła? Czy może zbyt małe dla jeźdźca/konia?
   
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 stycznia 2009 11:47
Czy to jest wada?/rodzaj konstrukcji siodła? Czy może zbyt małe dla jeźdźca/konia?


jest jeszcze mozliwosc, ze siodlo jest totalnie niedopasowane i sie telepie po konskim grzbiecie LUB jest dopasowane i kon wreszcie zaczął pracować plecami.


swoją drogą - czy to jest fair? sprzedawać siodlo dopasowane do jednego konia ze swiadomoscia, ze jesli kupujący nie zainwestuje w serwisowanie siodla, to moze skrzywdzic swojego zwierzaka? informujecie o tym, ze siodlo jest inne niz "standard sklepowy"?



niestety jak znam zycie to ludzie nie są tak krystalicznie uczciwi
a czy jest fair?
wiadomo ze nie;]
A jakies opinie na temat siodła Euroriding Jade D ? Poza tym ze jest dla wysokich osob z dlugimi nogami, to mi akurat baaardzo pasuje.  Jak z głębokoscia siedziska, trzymaniem łydki itd ?  z gory dziekuje  :kwiatek:


jest super 😉 mi bardzo pasuje, nic mnie nie kleszczy, nie trzyma. siedzisko jest na tyle glebokie, ze nie masz uczucia siedzenia nad koniem i nad siodlem- i na tyle 'plytkie', ze masz np. swobode miednicy.
chociaz nie jest to ideal jak dla mnie, caly czas szukam siodla dla siebie. tyle, ze niestety skary ma specyficzna budowe grzbietu i cieeeezko dopasowac siodelko. jade tez uzywam z podkladka.



dzieki za odpowiedz  :kwiatek:  jestem prawie zdecydowana, widzialam ze sprzedajesz , ale niestety ja potrzebuje 16 z wydluzonymi tybinkami  🙁
Zen, ja się na siodłach nie znam.
Koleżanka bardzo chwaliła sobie ujeżdżeniówkę firmy Cobra.
Przykładowo: [[a]]http://cgi.ebay.pl/cobra-Dressursattel-schwarz-16-5-Pony-Kleinpferd-Top_W0QQitemZ280296369180QQcmdZViewItemQQptZReits%C3%A4ttel?hash=item280296369180&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1399[[a]]|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

Bardzo żałowała, że musiała się rozstać ze swoim siodłem.
W Polsce są rzadko spotykane.
wygląda identycznie jak top dressage prestiga
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się