Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

ja mogę otworzyć plik z maila ".ink"?  😡
białą farbę olejną można normalnie mieszać ze zwykłym  kolorowym pigmentem czy może farby olejne rządzą się swoimi prawami ?  😡
ja mogę otworzyć plik z maila ".ink"?  😡


Wydaje mi się, że został przesłany Ci skrót zamiast pliku i będzie problem z otworzenie tego  😉
ja zaczelam chodzic do internisty, sama, jak mialam 13 lat. od tamtej pory moja mama nigdy ze mna u lekarza nie byla. badania sportowe tez robilam sama. wydaje mi sie, ze to turbobzdura.
białą farbę olejną można normalnie mieszać ze zwykłym  kolorowym pigmentem czy może farby olejne rządzą się swoimi prawami ?  😡

Możesz mieszać, ale przy niektórych kolorach ( np. żółtym) koszt pigmentu do uzyskania wyrazistej barwy będzie monstrualnie wysoki w porównaniu z gotową farbą. W białej jest biały pigment i trzeba go innym pigmentem zneutralizować. Lepiej kupić tzw. "bazę" i dodać pigment. Baza, to wszystko co jest w farbie, ale bez pigmentów. Na pigmencie powinno być napisane do jakich rodzai farb się nadaje. np. ten do kredowych nie nadaje się do olejnych.

>Czy tak wygląda noszenie poszkodowanego sposobem strażackim?

(jeśli nie to co to za metoda?)

Tak, to jest chwyt ratunkowy, powszechnie używany przez strażaków. Tyle, że prawa ręka powinna byc przełożona za kolanem niesionego i trzymać jego nadgarstek. Wtedy druga ręka jest wolna, np. do otwierania drzwi, odpychania przeszkód itp.
Scottie   Cicha obserwatorka
26 stycznia 2012 08:16
Od ładnych kilku lat chodzę do lekarza do CM Lim/LuxMed i do 18 roku życia musiałam chodzić z rodzicem, a kiedy to się stało dosyć uciążliwe, to moja mama musiała zostawić oświadczenie w recepcji, że zgadza się na moje samodzielne wizyty, przepisywanie leków (wszystko oprócz hormonów) i ponosi za nie (mnie) pełną odpowiedzialność.
Dlaczego jak odpowiem na jakiś wątek to on czasami... na jakiś czas... znika...? Wybaczcie ale musiałam zapytać bo już trzeci wątek mi zniknął 😵 Gorzej jak ten też zniknie  🙄
A.   master of sarcasm :]
26 stycznia 2012 10:41
Cenzura sprawdza  😎
Kupując samochód miał być  w 100% sprawny, po miesiącu czasu okazało się, że nie jest i ciągle coś się  z nim dzieję. Co można zrobić/ powiedzieć poprzedniemu właścicielowi, który się zarzekał, że sprzedaje w 100% sprawne auto a okazało się po krótkim czasie, ze nie jest.
Są na to jakieś paragrafy czy coś aby go nastraszyć, żeby oddał kasę lub poniósł koszty naprawy??
miał być? znaczy nie było wizyty u mechanika?
Nie było bo to stary samochód i poszło po znajomości - czego żałuję.
Tak teraz na spokojnie przemyślałam, że to raczej nie ma sensu.  😤 Koleś uparł się przy swoim.
Jeśli po raz drugi chce zgłosić się w UP jako bezrobotna, to znów muszę uzyskać zanosić te wszystkie śmieszne dokumenty?
Kupując samochód miał być  w 100% sprawny, po miesiącu czasu okazało się, że nie jest i ciągle coś się  z nim dzieję. Co można zrobić/ powiedzieć poprzedniemu właścicielowi, który się zarzekał, że sprzedaje w 100% sprawne auto a okazało się po krótkim czasie, ze nie jest.
Są na to jakieś paragrafy czy coś aby go nastraszyć, żeby oddał kasę lub poniósł koszty naprawy??

Nic nie zrobisz. Nie jestes w stanie udowodnić, że w momencie odbioru nie był sprawny. Bo jeśli nie był, to po co brałaś? On ma prawo się zarzekać, że w chwili sprzedaży był ok. I jest to nie do obalenia w sądzie.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
26 stycznia 2012 19:17
Gavi musisz mieć oryginały wszystkich świadectw pracy jakie masz od ostatniego zarejestrowania w UP i na oryginałach musi być koniecznie pieczątka zakładu
Freska dzięki!

btw. czy mamy tu jakiegoś ubezpieczyciela z Allianz?
strzeszynopitekmasz rację, z dziadem nic nie wskóram. Mam nauczkę na przyszłość.
jeden mój wykładowca ma stronę, na której zamieścił listę osób zwolnionych z egzaminu. na moim komputerze nie widzę ani kawałka tej listy. moja kumpela na swoim widzi, na komputerze rodziców też widać. lista nie jest w załączniku tylko jakby tekst na stronie. wie ktoś, czemu nie mogę jej u siebie zobaczyć?
czy moglby mi ktos podrzucic najprostszy piktogram konia w skoku? te co znajduje maja jakies potargane ogonki itp. ja szukam czegos prostego, ladnego. nie moge znalezc 🙁
Czy muszę mieć zrobione badania moczu do lekarza sportowego?
Wiem, że zawsze robiłam ''na zaś", a dzisiaj zapomniałam i nie wiem czy się wracać, czy krew i EKG wystarczą?
Jasnowata - zależy jaki lekarz 😉
Przyznam się, że ja nigdy nie miałam takich wyników ze sobą. Na Twoim miejscu poszłabym bez tego. I tak dużo masz 😉
A jednak się wróciłam... W poniedziałek jadę 50km na specjalnie umówioną wizytę. Wolałabym nie jechać na darmo.
matko, ale te badania drogie. W tamtym roku za mocz płaciłam 8zł, a teraz 12  😲
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
27 stycznia 2012 18:32
Czy jest ktoś, kto odbył praktykę zawodowa w technikum z zakwaterowaniem ? Chciałabym wiedzieć jak wszystko krok po kroku przygotować, czyli zgody rodziców, podanie o przyjęcie na praktykę itp.
Czy ktoś byłby tak miły i wyjaśnił mi (jak krowie na rowie  :hihi🙂 łączenie się maści cremello i perlino?  👀 A dokładniej: np. kryjemy cremello kasztanem =  .....  itd. itp.  :kwiatek: Albo jakiś mądry link, gdzie to znajdę- google mi same blogi i galopuje.pl wypluło  😵
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
27 stycznia 2012 23:02
Czy da się jakoś "odzyskać" rozmówcę z chatroulette? Natrafiłam na fajnego chłopaka, miło nam się gadało i coś zwaliłam i przełączyłam 🙁  🙇
Kopyciak, a idz do "masci i odmiany". tam pewnie ktos ci predzej pomoze a i ktos inny wiedzy zaczerpnie.
W jakie dni o jakich porach jest najmniej zwiedzających w Centrum Kopernik?
Ircia   Olsztyn Różnowo
28 stycznia 2012 19:18
Czy może mi ktoś wyjaśnić  dlaczego w każdą sobotę od 3 tyg. na tvn, po 20.00, na filmie wieczornym filmy są w języku angielskim?  😵  Mamy Cyfrowy Polsat pełen pakiet.  😡 
Scottie   Cicha obserwatorka
28 stycznia 2012 21:38
Ircia, domyślam się, że masz jeden z tych nowocześniejszych telewizorów- sprawdz jego ustawienia (może się samoczynnie przestawiły np. przez brak prądu albo ktoś w nich grzebał). Mnie na TVN7 się wyświetlały filmy w oryginalnych wersjach, raz nawet była wersja dla słabo słyszących- ani napisów ani lektora 😉 Okazało się, że trzeba było coś przestawić w ustawieniach dźwięku. I tylko TVN7 tak szwankował i tylko amerykańskie hity po 20. Dokładniej popytam tatę jutro, sama również nie potrafiłam tego rozgryźć.
Ircia   Olsztyn Różnowo
29 stycznia 2012 05:19
Scottie  telewizor to plazma panasonic, brak prądu było, dziecko też sobie popstryka często  😁
Wczoraj na początku filmu było coś że wersja dla niesłyszących, a potem żadnych napisów i mówili po angielsku
Jeśli dowiesz się od taty jak to przestawić to będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Gdzie w Polsce mogę kupić karty SIM angielskich sieci?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się