Derki

Nasz nowy sukienkowaty RipStop, o ktorym tu wczesniej pisalam szukajac odpowiedniego rozmiaru.

Melduję, że mój ripstop 150g sprawdza się jak dotąd( tfu tfu) w 10000%. Kucowate chodzi w nim dzień i noc od prawie trzech miesięcy( również w ekstremalnych warunkach błotno-padokowych), a derka( jak już błoto się wykruszy) jest jak nowa. Leży też super, daje dużą swobodę, nie przekręca się. Jestem w niej absolutnie zakochana 😍
A dla ogolonego konia do stajni starczy derka z wypełnieniem 200g? Bo własnie przybieram sie do kupna tej Eskadrona Ripstop w krate rózowo szarą 😉
Zalezy jaka stajnia. Jak ciepla i bez przeciagow to 200-250g w zupelnosci wystarczy.
Chyba, ze zrobi sie prawdziwa zima i temperatura mocno spadnie. Wtedy trzeba zainwestowac w cos w granicach 400g.
Dzieki  😉 
klami- fajnaaaa  😎
i jaki rozm. w koncu wzięłaś?
to mój ripstop, kupiony także na targach w Berlinie 😉

Mój ripstop:
-pierwsze padokowanie

-po 3 miesiącach padokowania 😁

laguna  😁 😁
oj nie oszczędza konia derki  😎
😁

Chłopak lubi się wytarzać 😉 I to najlepiej kilka razy dziennie 😂
A że wyłazi na padok dzień w dzień to nie mam kiedy jej wyprać. Ale jestem z niej super zadowolona. Nie przemaka, nie pruje się i naprawdę Cyron musiał się postarać, aby ją doprowadzić do takiego stanu 😁 😁
KuCuNiO   Dressurponyreiter
23 grudnia 2008 14:40
Chyba będę musiała kupić 3 dodatkowe derki dla mojego kuca.
Jako osuszającą zdecydowałam się na dralon Eskadrona, zimową także Eskadrona tą zwykła 300 g. i padokową Eskadrona również, bez podszycia.
Nie wiecie gdzie mają te derki w rozmiarze 125 cm. i w miare przestępnej cenie?
ebay

Albo napisz do D&A. Mnie załatwiała ripstopy w bardzo okazyjnych cenach
Lovely, wzielam 145cm i sie mocno zdziwilam. Jest spoooora.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 grudnia 2008 19:53
singaja i jak rozmiar? dobrze Ci pani doradzila?:P

justyna cudne sa;d tatko by CIe pogonil jakib ys wiecej przytargala:P
Ja z mojego RipStopa jestem bardzo zadowolona. Musze chyba nabyc jeszcze jedna na zmiane no i wersje cieplejsza.
Rita, rozmiar ok, dobrze, że wymienilam na te 135, coś czuje, że będę się zaopatrywać w jeszcze jedną, ale cieplejszą
singaja 135? moje kucowate też ma 135, co prawda jest luźniejsza, ale wg mnie leży ok 😀 ile wzrostu ma ta Twoja sprężyna?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 grudnia 2008 20:23
a jak cenowo wypadlo ? w -porownaniiu z polsk,im rynkiem?
ona jest malutka, wzrostu ma 160, ale jest mocno wykłębiona  🙂 a Hamit ile ma?

szczerze to nie sprawdzałam  😉
KLAMI dokladnie, rip stopy są ogromne. kupiłam jak zwykle 155, xl a futrzak wygląda w  niej jakby podebrał od starszego brata.
lepiej kupować rozmiar mniejsze
Lwinka, si. Ja sie zastanawiam miedzy 145 a 155, bo zazwyczaj derki 145 sa na mojego bardzo "kuse" i nie do zapiecia na klacie. Polary Eskadrona ma 155cm. A RipStop jest jak najbardziej dobry. Nawet troszke sukienkowaty.
polarówki eskadrona tez mam sukienkowate. jeden minus to taki, że się troche przekręcają. po zakupie derki zimowej amigo nigdy więcej nie kupię nic innego niż Eskadron lub z tej samej "półki". jakość rewelacyjna. rip stop po wypraniu wygląda jak nowy
a ja mam eskadrona i polarówke i ripstopa 165 i wacale nie są takie ogromne. troche za duze ale bez przesady  🤣
jak już wszyscy pokazują ripsropy to i my
derka bardzo mi się podoba, nie przemaka, brud jej się zbytnio nie trzyma (chociaż jak narazie koń chodzi w niej tydzień-dwa)jedyne co mi przeszkadza to to, że trochę sie przekręca na jedną stronę:


ja jestem zachwycina ripstopem bo jako jedyna derka- mimo ze za duza- nie zjeżdza i nie poddusza 😉
korsik co twoj kon robi na pryzmie z gnojem?
mancie wszyscy pojechali za czystosc boksu a pryzma to co innego?
Ada   harder. better. faster. stronger.
24 grudnia 2008 10:30
sznurka czy ta twoja derka z hooks'a ma odpinane pasy od niej ?
nie
a po co polarówce odpinane pasy?
Ada   harder. better. faster. stronger.
24 grudnia 2008 10:50
Wiesz niektóre mają np. eskadrony.
Np. gdy chcesz stępować konia po jeździe w derce to nic Ci nie dynda ani nie musisz ich zwijać.
ja wychodze z załozenia ze do stępowania są derki nerkówki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się