KOCHAM KINO :)

Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
16 stycznia 2012 19:26
kasska, Ej, "Władca Pierścieni przebił" :P Chociaż w sumie zależy jak na to patrzeć.

Koniecznie trzeba dodać "to zależy", jeśli patrzeć na efekty specjalne i rozmach z jakim film został zrobiony, to trzeba mu oddać, że jest genialny. Moim zdaniem dorównuje książce, ale jej nie przebije, ponieważ to książka i w moim odczuciu zawsze będzie lepsza od filmu 😉
Kiedy czytam, tworzę sobie w głowie niepowtarzalny klimat, film w pewnym sensie go oddaje, ale jednak mnie pozostaje pewien niedosyt. Chociaż muszę dodać, że film mnie zachwycił 😉


Dziś na Polsacie jest "Pan życia i śmierci", polecam tym z was, którzy jeszcze nie widzieli, bo film jest warty uwagi. Oglądałam go już kilka razy i chętnie obejrzę ponownie 😉
polecam wszystkim Polowanie na czarownice
w sensie tej wersji z N.Cagem? no nie podobala mi sie kurcze, zrypali zakonczenie😉
no zakończenie mi się nie podobało, na odwal zrobione (zabrakło im kasy  😁 )
ale ogólnie na wieczorek przy piwku film jak najbardziej 🙂
Ja dziś obejrzałam Czas wojny
Film długi ale bardzo wzruszający. Nie przepadam za klimatami wojennymi ale historia konia była przepięknie wpleciona.
Ze 3 razy się popłakałam. Na prawdę polecam!🙂


Ja też już po seansie. Spodziewałam się filmu w stylu "Lassie wróć" i dokładnie tak było. Historia niezbyt zawiła, niektóre wątki za mało rozbudowane za to wątki nic nie wnoszące zbyt długie. Świetna tresura zwierząt, piękne zdjęcia, patos. Ogólnie jestem na TAK i polecam koniarzom.

ps. Antykońskiemu lubemu film bardzo się spodobał i stwierdził, że po tym fseansie każdy powinien pokochać kopytne... Nic dodać, nic ująć🙂
Ja polecam Dom Snow z DAnielem Craigiem. Trzyma w napieciu, jest twist w fabule, no i Craig w wysokiej formie😉 ciekawy gatunek, nie horror, ale tez nie thriller, cos pomiedzy😉
Widziałam "Dziewczynę z tatuażem". Bardzo mi się podobało.
Tak starnnie zrobiony film. Dobrze zagrany. Lisbeth taka w klimacie Edwarda Nożycorękiego.
Daniel Craig jak zawsze znakomity.
Byłam z panią, która nie czytała książki. I scenariusz według niej był spójny.
Bałam się, że się jakoś zapętli.
Książka jest ciekawsza, ale wiadomo,że nie dało się jej w całości zekranizować.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
23 stycznia 2012 13:10
W weekend byłam na "War horse", ogólne wrażenie jest pozytywne, prosta historia opowiedziana moim zdaniem w piękny sposób. Oczywiście wiele jest w tym filmie nieścisłości i niedociągnięć, ale jego zadaniem jest wzruszać i spełnia je doskonale 😉 Nie mam w zwyczaju płakać na filmach, ale ten jednak wycisnął ich kilka.
Gdyby ktoś się zastanawiał, czy warto zobaczyć, to polecam, jednak przy zastrzeżeniu, że nie jest to rozrywka najwyższych lotów dla miłośników ambitnego kina.
W ciemności - jakoś nie za bardzo mnie ruszył, czegoś mu brakowało.
Potwierdzam Dziewczyna z tatuażem to bardzo przyzwoita ekranizacja. Rooney Mara jako Lisbeth nie zawiodła moich oczekiwań. Pominięto kilka moim zdaniem istotnych wątków z książki - np romans Mikaela z Cecilią ale efekt pozostał. Oglądałam film z kumpelami, które książki nie czytały i też nie były zawiedzione.
" W ciemności" nominowane do Oscara.
I idę o zakład, ze nie dostanie. Zakładam się o piwo, że dostanie ten film irański.
Zobaczycie.
I już w ogóle Oscarów nie lubię.  👿
No wiesz, Świnka z klasą dostała Oskara  😁
W ciemności to raczej nie takiej kategorii...
Tania jestem z tych wstrętnych osób, które niepatriotycznie kibicują "Rozstaniu" - dawno żaden film mi nie dostarczył tylu emocji. Mądre, "żywe" kino, które może nie dzieje się na naszym podwórku, ale tuż obok. Wielką sztuką jest wyłuskiwać takie sytuacje, jak ta, która ma miejsce w filmie, z codzienności i "przepisywać" je na ekran.
"W ciemności", cóż, dobry film, po prostu dobry, przyzwoite aktorstwo, przydługi nieco. Nic ponadto.
Ja nie widziałam. I nie watrościuję. Tylko od paru lat widzę, że Oscary przyznają z powodów innych niz filmowe.
Tak to odczuwam.
cieciorka   kocioł bałkański
25 stycznia 2012 14:15
ale to chyba nigdy nie była tajemnica 😉
Dlatego też "W ciemności" mimo wszystko ma spore szanse  🥂
Ja z kolei nie rozumiem totalnie fenomenu rozstania - wynudzilam sie strasznie na tym filmie.

Wczoraj ogladalam z Lena dokument - Niedokonczony film. straszny, wstrzasajacy i dajacy do myslenia. Najgorsza jest dla mnie swiadomosc ze to wszystko to prawda i ze to tak niedawno bylo...
A to o getcie?
Tak. Na pewno na długo zapamiętam.
Też widziałam Dziewczynę z tatuażem - zgadzam się, film bardzo fajnie zrealizowany, nie było czuć hameryki (tego się obawiałam, takiego klimatu z Hollywood...), wątki dobrze zrealizowanie, generalnie całość moim zdaniem na plus.
Natomiast w dalszym ciągu jestem wielką fanką szwedzkiej ekranizacji i uważam, że oryginał lepszy 😉
Noomi Rapace po prostu ożywiła Lisbeth, to taka jej rola życia...
A poza tym nie przepadam za Danielem Craigiem, jakiś mało wiarygodny jest dla mie w każdym filmie, w jakim gra.

Ogólnie film polecam, na pewno warto zobaczyć. Zachwycił mnie początek, to intro - obłęd w ciapki  😍

Czekam na Królewnę Śnieżkę, sądząc po zwiastunie wydaje się miłym czasoumilaczem.
Ja właśnie oglądam "Bez litości" - nowszą wersje "Pluję na Twój grób" i szczerze mówiąc nie wiem co mnie podkusiło, żeby się za ten film zabierać, jestem w połowie a w gardle stanęła mi wielka gula...
W ciemności - jakoś nie za bardzo mnie ruszył, czegoś mu brakowało.


nie wiem czego Tobie zabrakło,
wróciliśmy z kina dwie godziny temu i nadal nie jest mi to obojętne.
To jeden z filmów, jedna z kilku historii którą będę pamiętała.
W weekend obejrzałam "Dzienniki zakrapiane rumem". Nie podobało mi się. Akcja mało porywająca i jakoś mało Johnny'ego Deppa w Johnny'm Deppie.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 stycznia 2012 08:37
ja też polecam Dziewczynę z tatuażem  🙂
Jak nie lubię Craiga, tak w tym filmie mnie porwał. Bardzo mi się podobał też fakt, że cały film był kręcony w Szwecji, dobrze oddaje to klimat 🙂
jestem świeżo po Życiu Carlita no i super. Bardzo mi sie podobało, Al Pacino po raz kolejny świetnie sie spisał 🙂
widział ktoś film Chetyre?
http://www.filmweb.pl/film/4-2004-223671
wiecie gdzie można go pobrac?
widział ktoś film Chetyre?

Ja widziałam na Nowy Horyzontach kilka lat temu. Mroczny, ruski, brudny film. Niekoniecznie dobry (w trakcie się rozłazi), ale wart zobaczenia, szczególnie dla ciekawych niemainstreamowego rosyjskiego kina.
Niestety nie wiem, gdzie go można zdobyć.
no właśnie poluje na niego i nic :/
a ja dziś po "Musimy porozmawiac o Kevinie"- mocne i ciężkie kino...
cieciorka   kocioł bałkański
02 lutego 2012 09:00
zanim odejdą wody- bo warto czasem zrobić miejsce na dysku. dotrwałam do konca tylko dzięki guziczkowi "przewiń"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się