matura

Mature masz zdaną jeżeli zdasz podstawe. Zadnego rozszerzenia nie musisz poprawiać. Nawet jakmasz 5% z rozszerzenia to zdajesz 😉
ktos sie orientuje czy r.współbieżne i bufory obowiązują na maturze z chemii?
Bufory "ponoć" nie, ale wystarczą trzy zdania "zagajenia" przed właściwym zadaniem i będzie mogło być w nim praktycznie wszystko, przynajmniej wg opinii mojej nauczycielki. My przerabialiśmy.
też przerabiałam tylko niezbyt je lubie i sie zastanawiam czy robić wiecej zadan. a współbieżne?  👀
A tego to nie wiem. Bufory mi też jakoś zupełnie nie podeszły, rozumiem ideę, ale wykładam się na pierwszym lepszym zadaniu... Piszesz chemię w tym roku? Gdzie potem? 🙂
Pisał ktoś teraz próbne z OKE? Jak poszło?
Jak dla mnie polski ujdzie, ciekawy tekst był. Matma to moja zmora, ale parę zadań było tak banalnych, że aż podstępu szukałam. 😁 I dzisiaj biologia. No, w porównaniu z tamtą próbną to przyjemna. I zauważyłam, że potrafię już napisać normalne zdanie i przekazać to co chcę. Nawet jeśli dostanę jakoś mało procent to i tak będę zadowolona. 🙂
Goździk tam gdzie w tamtym ale chemia pokrzyżowała mi plany... AM 😉
O, Galopada, Ty pewnie pisałaś rok temu rozszerzenia z biologii i chemii. Powiedz mi szczerze: da się tego nauczyć od teraz do maja? Miałam w LO podstawy,  w tym roku zupełnie mi się odwidziało i myślę o medycynie. Jak sądzisz, próbować w tym roku, czy dać sobie ten rok na naukę?
Obawiam się, że znam odpowiedź...  🙄
A ja mam pytanie odnośnie poprawy matury... 5 lat można, tzn że pisząc np. maturę w 2008 w tym roku jest ostatni termin, czy ten rok i kolejny?  😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
27 stycznia 2012 16:32
Mój temat to duchy,wiedźmy i wampiry w literaturze i filmie literature podmiotu mam, ale nie wiem co może posłużyć za literature przedmiotu proszę o jakieś konkretne sugestie,bo naprawde mam z tym problem z góry dziękuje za pomoc :kwiatek:
incognito- idziesz do biblioteki, prosisz bibliotekarkę o pomoc i na pewno coś Ci zaradzi :P
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
27 stycznia 2012 16:58
Haha nasza szkoła i nasza biblioteka 😉 myślałam o tym żeby podać definicje czy jakis ogólny opis takich stworzen z jakiejs encyklopedii, a nie wiem czy to dobry pomysł.
A zacna polonistka sprawdziła moja prace taki prototyp gdzie nawet wniosków nie było i powiedziała ze jest ok praca nie zwracaja nawet uwagi na brak owych wniosków...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 stycznia 2012 17:03
Incognito weź hasła z Encyklopedii PWN (duchy, wiedźmy, wampiry), dorzuć do tego biografie autorów utworów, które masz w literaturze podmiotu, jakiś naukowy artykuł o tej tematyce i powinno wystarczyć 😉
jest już może gdzieś w necie harmonogram tegorocznych matur?
Chciałabym się zorientować jak się terminowo prezentują.
Wiecie, czy egaminy zaczynają się piątek 4. maja czy jednak dopiero od 7. maja?


[edit] już znalazłam. jakby komuś miało pomóc - http://www.oke.poznan.pl/files/cms/90/terminy_2012.pdf
buyaka, piszesz?  🙂
dalej mi w głowie siedzi wizja studiów w Hiszpanii, a skoro mam możliwość poprawienia wyników, to grzechem byłoby nie spróbować 😉

Tym bardziej, że już sobie załatwiłam możliwość pisania w Poznaniu.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
29 stycznia 2012 08:29
smarcik-dzięki 🙂 pomogłaś mi chociaż wczoraj już sama wpadłam na troche pomysłów-teraz tylko wbudować to do prezentacji i gotowe 😅
dalej mi w głowie siedzi wizja studiów w Hiszpanii, a skoro mam możliwość poprawienia wyników, to grzechem byłoby nie spróbować 😉

Tym bardziej, że już sobie załatwiłam możliwość pisania w Poznaniu.


O to pewnie.
A na studia w Hiszpanii potrzeba, jakiś niesamowitych wyników?
Zaskoczyłaś mnie z tym, bo wydawało mi się, że za granicą (przynajmniej ja patrzyłam na ofertę w UK, bo ostatnio jestem tym coraz bardziej zainteresowana  🙂😉 trzeba mieć marne 50 proc  😂
hej 🙂 :kwiatek:  powiedzcie mi proszę bo na pewno jesteście bardziej zorientowani. Chciałabym poprawiać maturę (a raczej napisać z przedmiotu którego na niej nie pisałam), wymyśliłam sobie jako trzeci kierunek studia techinczne. Wiem że do 7ego lutego jest termin składania ostatecznych deklaracji maturalnych.
Czy skoro nie złożyłam wstępnych wrześniowych deklaracji mogę przystąpić do takiej matury czy nie bardzo?  🙂 Wystarczy złożenie ostatecznej?
Wystarczy złożenie ostatecznej  😉
A orientuje się ktoś do kiedy mogę zmienić deklarację?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
29 stycznia 2012 16:43
2 posty nad Tobą 😉 do 7 lutego ostateczne deklaracje
Ojej, przepraszam 🤬 i dziekuje
Haha nasza szkoła i nasza biblioteka 😉 myślałam o tym żeby podać definicje czy jakis ogólny opis takich stworzen z jakiejs encyklopedii, a nie wiem czy to dobry pomysł.


tak trzeba zacząć właśnie..  🙄
Musisz wytłumaczyć zagadnienie, które masz w temacie z encyklopedii, słownika.

Ogólnie pierwsze co kojarzy mi się z duchami to Dziady. 😉
jak zwykle obudziałm się w ostatniej chwili 😵 chciałam kupić mature z polskiego, ale mamy całkiem inne tematy niż poprzednie roczniki i jak narazie nic nie pasuje, macie może/albo znajomi, przyzwoicie napisaną prezentacje z polskiego na sprzedaż? :kwiatek:
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
30 stycznia 2012 15:03
Nam baba od polaka teraz powiedziała, żeby w ogóle tego nie pisac tylko napisać dobry plan i bibliografie...Ja osobiscie stwierdziłam, że zmienie temat na postacie fantastyczne-czyli beda wampiry i duchy, ale nie bede sie meczyła z zadnymi zjawami.
dar-niekoniecznie😉 a co do dziadów to właśnie chciałam ich uniknąć, bo nie trawie tego dzieła, więc zmienie temat tak, aby były tylko duszki i wampirki, a dzieki temu nawet teze moge zostawic ta którą mam do bieżącego tematu
LOVELY, najlepiej znajdź (w internecie na jakimś portalu ogłoszeniowym) kogoś, kto daje "korki do matury" z polskiego i pracę masz na jaki chcesz temat  🙂
Nikitaa dzięki wielkie 🙂  :kwiatek:
Ada   harder. better. faster. stronger.
01 lutego 2012 18:40
Mój temat prezentacji to "Porównaj różne wcielenia diabła w literaturze i omów ich funkcje, odwołując się do wybranych tekstów literackich."

Jako główną lekturę wybrałam Mistrza i Małgorzatę, prawdopodobnie wezmę jeszcze wiersz Micińskiego "Lucyfer" i Mickiewicza "Pani Twardowska". Nie mogę się zdecydować co do innych tekstów, wybór jest bardzo duży.
Może ktoś pisze/pisał prezentację na ten temat i mógłby podpowiedzieć co najlepiej wybrać? (stwierdziłam że Fust za obszerny, Boska komedia to też nie do końca coś co mi odpowiada)
a czy można pisać w innej szkole? Bo widzę że można zaznaczyć opcję że inna, jeśli stara została zlikwidowana. A co jeśli jest, ale mi daleko??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się