Re-voltowe zbiórki na wykup potrzebujących koni

Ja będzie za dużo osób się kręciło to cena zacznie rosnąć.
kot jak możesz weź aparat i zdjęcia porób.
oki wezme aparat porobie zdj zobacze co tam zastanę o ile cos 😂  chce wyjechac dosc wczesnie odemnie to bedzie jakas godzina jazdy (pewnie sie zgubie wiec następne 2) plus (mój mąz bedzie mnie chciał poprowadzic jakies 1,5 godz ) koło południa postaram sie cos wiecej powiedziec i wrzucic foty. 😅
to jest w stronę północną od Krakowa?
północno wschodnia , bardziej od strony świetokrzyskiego
O to mi chodziło.
mam nadzieje że konie znajdą domy ....

a...a co się stanie z kucykami jeśli zostaną odebrane?
Witam własnie wróciłam z wycieczki.
Konie  sa 3  jedynie 2 wałachy na sprzedaz klacz nie na sprzedaz napewno.
Wałach dukat kaszt1996r , śliczny,poczciwinka, ma mine ratuj mnie  albo może daj jeść?! cena wyjsciowa 2000 za 1500 brać.Pani mówi że przy nim to moga nawet dzieci robic ze to pierwszy kon tego pana i najlepszy
drugi wałach gniady 2005 ur dosc wysoki  łysinka na pysku  tez spokojnytez z mina ratuj mnie,o tym koniu nic nie usłyszałam bo Pani sie nie zna nie zajmuje chce sie ich pozbyc bo ma juz dosc (wcale sie niedziwie)

Ogołnie konie wygladaja na zdrowe, napewno sa zarobaczone i zamożone(szkielety ze skóra) bo poprostu to widac napewno odwodnione, ale nie stwierdziłam pobierznie jakis ran kontuzji , Kasztan ma dosc zapadniety grzbiet ale myśle ze to ze wzgledu na wiek i rodzaj uzytkowania(niemiał lekko)

Mam zdj łbów tylko tych 2 wałachów, było tam bardzo ciasno ,a ja niechciałam koni dreczyc bo i tak juz maja za swoje,ceny tak jak mówie, do dogadania

Konie czekaja na pomoc do neidzieli w niedziele jest tam targ i konie prawdopodobnie pojada w ostatnia podróz, zostawiłam Pani nr jak sie namylsi i
pomysli co do sprzedazy ma mi dac znac ale wydaje mi sie ze decydujacy głos majakis Pan któremu wogole to wszystko jedno wazne zeby %% były

A dlaczego ta kobyłka nie do sprzedaży?
może dlatego, że ma wziąć ją ten mój kolega...

tak, w niedziele targ 🙁

ceny za oba jak za tego 1 zrebaka od handlarza, ktoś sie może zdecyduje co????

gość od % to ten który został "osadzony", per mąż. na pewno chcą go spytać, bo pewnie sie boją bez jego wiedzy....

to takie roczniki? widać kolega się nie doliczył (mówił tak jak mu się wydawało )

kot, wstawisz zdjęcia?
to zdj samych łbow,ktore łapczywie pochłaniały słome moge wstawic.(dajcie mi jednak chwile bo musze ogarnac dom po przyjezdzie konie,psa ,meza i obiad.


Z tego 7 latka miałby ktos pocieche
czyli za każdego woła sobie coś około 1500
Pewnie z flaszką będzie można jeszcze potargować
Ceny chyba do przyjęcia
no cos koło oczywiscie mi wciskał że handlarz daje mu 2000 za kazdego 😂 charytatywnie czy jak??
zaraz wrzuce zdj
no bez przesady z tą charytatywnościa, po 2 tyś, a standardowo 1500 to na targu szetlandy są 😉
ale fakt - handlarz tamtejszy to im pewnie nie da 2tys za szkielety, musi je podtuczyc przez rzeźnią, a za 2 moze już podtuczonego kupić ...
wiec opuszczą , ale nie wiecej niz da handlarz- on ma reke na pulsie, trzeba sie spieszyć zatem... bo targowanie bezcenu skończy sie porażką 🙁

koni tam bardzo wiele, ceny smieszne (bylam raz na tym targu, byly piekne klacze mlp za taką cene, że zszokowana pytałam czy mają wszystkie nogi.... dla mnie bylo arcy tanio, u nich tak drogo - ze ani pod siodło ani nawet na mieso sie nei sprzedaly... a już koniec targu byl)

kot - zdecydujesz się na któregoś?
A jaka cena za gniadego? Też 2 tyś?
w pakiecie 3 szt dotej pory chcieli 5 tyś, do jakiejs tam pewnie negocjacji, czyli wychodzi 1500 za szt ...
jak sie z kasa podjedzie, pomarudzi jak handlarz na zebra i koszta tuczenia i rzuci na stol 1500 czy moze i mniej to sprzedadzą  ....bo jakie mają wyjscie zresztą?
,
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 lutego 2012 17:01
I tak dobrze, że się mąż przed obiadem załapał 😉
no co 👀 😁
priorytety trzeba mieć. rozmowa z moimi rodzicami:
- chcemy wnuka w koncu ! /(wiekszosc moich kolezanek ma takie juz szkolne dzieciaki:P)
- po co mi dziecko? konia mam.
- ale my chcemy wnuka! (w sensie nie że oni chca zebym miala dziecko dla siebie tylko wnuka dla nich)
- a kucyka nie chcecie? no pięknego kucyka znalazłam! też malutki i pocieszny, chcecie kucyka?!
😎

a tak na poważnie,
to kot - zdecydowaliście się na któregoś?
ktoś jeszcze?
bardzo mi na sercu leżą 🙁

w naszych rejonach takie rzeczy sie nie zdarzają, no praktycznie nie, nie słyszałam... a tam na południu co rusz... jakieś zagłębie patologi?? przepraszam mieszkańców, ale no nie moge pojąć 🙁
Narazie mam metlik w głowie, bo rozum jedno serce drugie.
ogólnie nie fajne całkowicie te konie, czy nie wiesz czy na pewno chcecie kolejnego?

ja tylko z opowiesci znam kasztana, ze super....
na pewno są zdrowe, nie mialy poważniejszych kontuzji czy nie chorowały - jesli by tak było, już dawno by na haku wisiały
biedak też sie pod ułanem narobił ...
Cariotka   płomienna pasja
03 lutego 2012 15:20
teraz nie chętnie biorą konie chude na rzeź więc handlarz na pewno nie da 2 tys zł🙂
Byłam kilka razy na Tym targu...jest to targ w Proszowicach i konie chodzą różnie. Niektóre nadające się pod siodło chodzą drożej, kucyki po 500-1000 zł. Znajomy kiedyś kupił ogierka kucyka za 300 zł. Mi 2 lata temu za Siwka młp w masakrycznym stanie krzyknęli 4000 zł. Ale handlarze nie chętnie biorą szkapy i to jeszcze gorącokrwiste bo W Słomnikach już mało płacą za takie ,,dziadostwo'' (przepraszam za określenie).
problem jest jeszcze w tym, że jeśli ich handlarz nie weźmie to one poprostu padną z głodu, odwodnienia. one cierpią ....
a jak się nie uprą na te 1500 to je wezmie ... da tego tysiaka i je odpasie albo i nie.... to duze konie...

kurcze...prosze... ratowane byly konie zdrowe, nakarmione, teraz za grosze są naprawde potrzebujące i nic?

czy mozecie choć, jesli beda jeszcze po targu wezwać tam toz, policje, no nie wiem...bo one nie przeżyją ! trzeba je odebrać !
wg kolegi i kot która tam byla wyglądają naprawde skrajnie....
Zaloz im osobny watek,bo tu wiele osob po ostatnich akcjach nie zaglada
A kto byłby chętny do zabrania tych koni do siebie- jeżeli udałoby sie je wykupić?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 lutego 2012 21:05
I co z tym nakrapianym? Co w ogóle z kucykami, coś ruszyło?
Po taranta ma przyjechać ktoś w piątek. Mam nadzieję, że na pewno, bo poprzedni chętny się nie pojawił ani nie zadzwonił.
Ja póki co czekam na jakies informacje jeśli chodzi o kucyka...
Cariotka   płomienna pasja
09 lutego 2012 13:04
Jiska my w stajni mamy do sprzedania kucyka🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się