Stajnie w Warszawie i okolicach

Ja się dziś dowiedziałam zupełnym przypadkiem, że GDZIEŚ (nie wiem gdzie) koło JAKIEJŚ piekarni w Kobyłce jest JAKAŚ stajnia. Powie ktoś coś, o ile wie?
Warunki, czy jest rekreacja, czy jest pensjonat, ceny - wszystko 🙂
Mazia   wolność przede wszystkim
01 lutego 2012 12:03
Jest, pensjonat 600 zł, wolnych boksów brak.
emptyline   Big Milk Straciatella
01 lutego 2012 12:28
A ja mam gzrecznościowe, czy do JKS Wyręba dojeżdża jakaś komunikacja miejska lub PKS, pociąg?
emptyline niestety nie 🙁 PKS do Tarczyna tylko.
Mazia
a ktora to stajnia, ta w Kobylce ?  🙂
Mazia   wolność przede wszystkim
01 lutego 2012 14:38
Nie wiem, ale koleżanka trzyma tam konia, w razie pilnej potrzeby mogę dowiedzieć się szczegółów.
Jest to stajnia, właściciela piekarni Kobus w Kobyłce, ul. Dworkowa 12.
Mons   nowe życie z gniadą lasencją;)
01 lutego 2012 14:44
Tak zwana stajnia u Kobusa, jakas ujezdzalnia i padoki, wąskie i długie boksy, wąski korytarz, nie wiem jak z czystością bo byłam podczas sprzątania.
A cena ?
Już była podana wyżej, 600zł.
Dzięki, poszperam 🙂
Może się wygłupiam, bo pytam o stajnie, pensjonaty, mając coś swojego. Wychodzę z założenia, że się uczę, wiem, że mogłabym mieć duużo lepiej, ale szukam stajni, które są na podobnym poziomie jak ja, a zawsze człowiek znajdzie coś, co poprawi na "swiom poziomie".

Zatem - jakby ktoś chciał się z autopsji podzielić czymś o w/w stajni - będę za pw wdzięczna 🙂
A ja mam gzrecznościowe, czy do JKS Wyręba dojeżdża jakaś komunikacja miejska lub PKS, pociąg?


Dużo bliżej, tylko od drugiej strony jeździ PKS Warszawa-Grójec przez Tarczyn, przez SUCHODÓŁ II, ZAŁĘŻE DUŻE, PNIEWY. Wysiąść należy w Michrówku. Do przejścia jest niecały kilometr (a może nawet mniej), tylko wcześniej ktoś musi wytłumaczyć którędy. To są dwa PKS-y dziennie z Warszawy i jeden w drugą stronę, niestety jeżdżą tylko w dni robocze.
kamykokrowka, o masz, półtora roku w Wyrębie i pojęcia nie miałam!!
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 lutego 2012 22:27
Uderzajcie do forumowej Mąki - ona ma opanowane dojazdy do Wyręby 🙂
Ale też nie używała nigdy pks grójec wawa. Jeśli jeździ autobusem to z Okęcia do Tarczyna i stamtąd łapie podwózki do stajni.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 lutego 2012 22:32
Ale koleżanka się pytała o jakikolwiek dojazd  😁
kamykokrowka, o masz, półtora roku w Wyrębie i pojęcia nie miałam!!


Mieszkam niedaleko i przez ponad rok musiałam śmigać pks-ami z Warszawy do domu, więc wszystko opracowane 🙂 Ten pks jeździ od strony Jeżewic, więc jak się dobrze zagada z kierowcą to pewnie zatrzyma się przy tej szutrowej drodze.
emptyline   Big Milk Straciatella
01 lutego 2012 22:36
Faktycznie jakikolwiek jest 🙂 Mocno jakikolwiek. No nic 🙂 Dzięki dziewczyny!
emptyline, realnie to na luzie się dziewczyny przez lata zabierały z pensjonariuszami bez żadnych problemów 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
01 lutego 2012 22:58
Burza, dzięki, przekażę.
Jak tak czytam, to cieszę się, że do Nas jednak tych połączeń jest kilkanaście w ciągu dnia. 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
02 lutego 2012 07:15
Burza, dzięki, przekażę.
Jak tak czytam, to cieszę się, że do Nas jednak tych połączeń jest kilkanaście w ciągu dnia. 🙂


ciesz się z tego ! ja mam teraz o wiele lepszy dojazd - bo pociągiem 15 minut i zawsze ktoś podjeżdża po mnie do stajni abym nie musiała iść tych 3 km  😉

kamykokrowka to teraz pojechałaś  😂 a my żyliśmy ze świadomością, że jednak nic tam nie dojeżdża  😁
z ogłoszeń wyłowione:
[quote author=-Agi- link=topic=45077.msg1286542#msg1286542 date=1328178744]
[center] 🏇 STAJNIA 45 km OD WARSZAWY 🏇 [/center]
[center]kierunek wschód, okolice Stanisławowa
Trzy miłe i grzeczne konie poszukują współlokatorów do małej, kameralnej stajni.
Stajnia jest murowana i ocieplona. Całość znajduje się pod opieką agencji ochrony oraz pod monitoringiem.[/center]

OFERUJEMY:  :kwiatek:
❗ boksy 3x4, każdy z zamykanym żłobem, automatycznym poidłem, lizawką i otwieranym oknem. Do uzgodnienia:
      * boks 4x4
      * poidło samopoziomujące

❗ karmienie 3x dziennie sianem i owsem. Podawanie dodatków i suplementów wg zaleceń właściciela. Do uzgodnienia:
      * siano 4x dziennie
      * dodatek słomy, dla koni stojących na trocinie
      * karmienie paszami stajennymi (musli, granulat, sieczki)
      * mesh
      * sianokiszonka

❗ sprzątanie boksów 2x dziennie; 1x w tygodniu całkowita wymiana ściółki z zastosowaniem środka bo boksów (obecnie Rokale). Ścielenie słomą. Do uzgodnienia:
      * sprzątanie 3x dziennie
      * zostawienie „materaca“ w boksie (np. w przypadku trocin lub innych ściółek)
      * ścielenie trociną

❗ korzystanie z infrastruktury stajni:
      * W sezonie zimowym murowana hala, z kwarcowym podłożem ze ścinkami (podłoże w trakcie realizacji);
      * W sezonie letnim plac ok. 80x80m;
      * Otwarty lonżownik ok.17m;
      * Piękne lasy, idealne na wypady w teren;
      * W sezonie trawiaste padoki;
      * Myjka wewnętrzna z zimną i ciepłą wodą;
      * Dostęp do siodlarni, pokóju socjalnego (z pralką), WC. Istnieje możliwość przenocowania;
      * Miejsce na przyczepy.

❗ W planach na ten rok lonżownik oraz kryta karuzela  😅


ZDJĘCIA  👀
❗ boks 4x4


❗ wyjazd w teren


❗ hala


❗ padok


KONTAKT :emota2006094:
PW lub tel.: 600-233-212

[/quote]

Co to, co to? Fajnie wygląda 🙂 W hali się zakochałam - może nie ogromna, ale jest 🙂
To nowa stajnia w okolicy Stanisławowa. Kierunek na Mińsk Maz.
Mazia   wolność przede wszystkim
02 lutego 2012 11:21
A konkretnie?
A czy ktoś się orientuje, ile kosztuje tam pensjonat za m-c?
Dzionka tam dzowniła, więc powinna wiedzieć. Właścicielka stajni na pewno fajna, więc myślę, że miejsce może być super
Już siła PW mnie dosięgła, także dzięki. Wiem już wszystko i w razie czego do kogo się zgłaszać  :kwiatek:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,46.8580.html niedawno była mowa o tej stajni w wątku  😉

edit.
(...) cena 850zł dojazd jest dobry autem, ale jest też dojazd autobusem (pks i jakieś prywatne) przystanek jest ok.1-1,5 km od stajni.
(...) znajduje się w Porębach Starych (to mała wieś koło Stanisławowa).
Czy ktoś stacjonuje w Michałów-Grabina u p.Agnieszki?
Mowa o tej tej pani który miała zakaz zbliżania sie do zwierząt?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się