Zima 2011/2012

Sznurka, a jak tam funkcjonujecie w ogole? jak konie?
z rana jak patrze na swoj termometr, to zaraz sie zastanawiam, ile jest teraz u Sznurki na termometrze 😁
pewnie to samo co u Ciebie tylko plus -10.
PS. nam dziś rano drzwi odmówiły posłuszeństwa i musiałem rano przez okno wychodzić, żeby je od zewnątrz otworzyć.
-25,3 aktualnie
ciekawska, dosc hardcore'owo
Pradu nie bylo nigdy, pompa nie dziala
3x dziennie wozimy z domu w baniakach wode, mlotkiem rozbijamy lod w kastrach i lowimy durszlakiem;-) psy na noc zamykamy w paszarce i tak mija nocka, boksy angielskie utrzymuje otwarte caly czas ze wzgledu na alergie holdy, konie teraz stoja w derkach 200 pewnie, na to na noc jednowarstwowa padokowke dokladam
Jak w dzien cieplej niz -15 ida na dwor gole, jak zimniej w jednej derce, biegaja, jedza sianko, opalaja sie
Padokuja sie jakies 5-6 h przy tych mrozach, psy rano z kolei wypadaja z kanciapy i tarzaja w sniegu
Generalnie zimny chow, nikt nie choruje
A my poubierani jak ruscy, w czapach z krolika wiemy ze w koncu bedzie lepiej!
ash   Sukces jest koloru blond....
03 lutego 2012 07:50
u nas o północy było -29 😵 😵 😵
u mnie w Ostrołęce , czyli bardziej na wschodzie , o 8 rano  było -25 . Podejrzewam ,że wcześniej było troche zimniej...
-26 w okolicach Warszawy... o 6 rano
Kraków -20,5 o 7 rano.
Słuchajcie, tak żarty żartami, ale kiedy to popuści?
Mam dość.
[quote author=_Gaga link=topic=73930.msg1188698#msg1188698 date=1321427643]
Taniu wsiadaj w pociąg i uciekaj do Szczecina
u nas bywa mgliście, deszczowo, czy wietrznie w listopadzie, ale białego paskudztwa z reguły nie ma ;-) (TFU TFU)
[/quote]
Białe paskudztwo???

Kraków -20,5 o 7 rano.
Słuchajcie, tak żarty żartami, ale kiedy to popuści?
Mam dość.

Do  maja🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] nagminny brak edycji postow
Taniu ponoć w przyszłym tygodniu ma być cieplej
W Szczecinie w nocy śnieg (pierwszy tej zimy, nie licząc jednego , który topniał padając). Temp o 6  rano ok - 12 więc - w porównaniu do Was - raczej upalnie. Ale ale... zima zaskoczyła drogowców... do pracy jechałam pamaleńku szorując miejscami podwoziem o śnieg  😵
Widocznie tylko ja sluchałam wczorajszych zapowiedzi dotyczących opadów - szczęściem wstałam wcześniej (znaczy przed 5tą :-/)

horseman
Jakbyś musiała codziennie ręcznie odśnieżać kilkadziesiąt metrów drogi dojazdowej, plus dojazd do stajni i na gnojownik - i tak 2 zimy z rzędu, przy czym każde odśnieżanie to dobre 2 - 3 godziny roboty po pracy w biurze. Do tego 2 godziny sprzątnai w stajni... to to białe coś byłoby jednak paskudne...
Edit: w tym roku mam już osnieżarkę ;-)

Jak widać w listopadzie wykrakałam - i spadło toto bleee
galopada_   małoPolskie ;)
03 lutego 2012 08:25
8 rano polnocno-zachodnia czesc podkarpacia: -27  😵
Horseman wypluj te słowa!! Tfu! Tfu!
Jesteś samiczką ? (tak OT)
A co - gody Ci się zaczynają  😁
U nas dzisiaj kapkę cieplej -23.
Taniu kiedyś, gdy nie jeździłam samochodem, nie spieszyłam się do pracy i nie musiałam odśnieżać kilometrów drogi - też lubiłam toto białe i chciałam aby leżało jak najdłużej. Tyle, że w pewnym momencie zaczęło lekko wadzić ;-) Dla mnie jedynym plusem zimy jest możliwość jazdy na łyżwach, ale to da się i bez śniegu i mrozu robić (na sztucznym lodowisku)
Na przyszły tydzień zapowiadają ocieplenie. Trzeba w to gorrąco wierzyć 😀
o 6 rano -32 było;/
Podobno dzisiejsza noc ma być najgorsza.
U mnie teraz jest -15.W nocy -19
Na wieczór serwuję dla zwierzaków po łyżce imbiru do karmy.
Imbir ma działanie rozgrzewające,zawsze to jakiś wspomagacz dla przetrwania mroźnej nocy.
agull   Dążąc do celu
03 lutego 2012 10:38
Mam dość - o 7.00 miałam -27.
Oczywiście samochód odmówił posłuszeństwa :/ Do pracy zamiast na 8.00 dotarłam na 10.30  🙄
Moon   #kulistyzajebisty
03 lutego 2012 10:47
W Sopocie dziś rano jedyne -21.
Smart odpalił, troszkę protestował, ale skubany dał radę.
W poniedziałek-wtorek "tylko" -10, -8 toć to będzie jak upał!  🤣
Na obrzeżach Wrocławia dzisiaj rano o godz.7  -19, moja astra odpaliła, ale wiatr jest taki przeszywający, moja Dyra w angielskim boksie nie zamykanym od góry, stoi w derce padokowej , gruby materiał z wierzchu nie puszczający wiatru a pod spodem podszyta polarem, na dwór wychodzi bez derki i jak na razie wszystko ok.
Patrzyłam na pogodę dla Wrocławia i u nas od 10 lutego ma być w nocy już tylko -9 a w dzień słońce i 0, oby tak było...
od poniedziałku ma się ocieplać  🏇
Centrum Stolicy 7 rano i na termometrze -22
Ircia   Olsztyn Różnowo
03 lutego 2012 11:29
Okolice Olsztyna o 5 rano - 28, a o 6 rano - 30, mam dość  🤬
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 lutego 2012 19:01
czy u Was też pada deszcz?


wiatr mnie wkurza, mogłoby być trochę cieplej, śniegu prawie nie ma.
azja   koń pleśniowy
03 lutego 2012 19:04
We Wrocku coś koło 10 też miało być - 17 i opady deszczu  😲
U nas w nocy -19 było a stare mercedesy niezawodnie palą 🤣
raz mi tylko nie odpalił 2 lata temu jak było poniżej -25 🤣
A w tym roku ciagle kogoś ciągam, ostatnio patrola 🤣

Za to woda w stajni nam zamarzła chyba już na amen...trza z wiaderkami biegać...
Błagam, niech te mrozy się już skończą  😵 Moja ukochana Octavka - babcinka nie dała dzisiaj rady. Nawet na przewodach nie dała rady odpalić. Niech to szlag 🙁 A u nas i tak nie jest najgorzej.

Nie wiem jakim cudem, ale jak pochodzę po tym mrozie coś dziwnego mi się dzieje ze skórą na twarzy. Wyglądam, jakbym się poparzyła  🤔wirek: Też tak macie?
Moja jednak postanowiła, że pojedzie. Po prawie 48 godzinach stania  😵
Ale pomimo kołaczącego się w głowie "nie dodawaj w dizlu gazu" w wariackim widzie depłam na pedał i poszłoooooooooo  😂
Lena, smarujesz buzie?
U nas na razie tylko -24
Lena, ja mam bardzo wrażliwą cerę i na mróz mam dobry krem, podkład i puder. Dużo pudru (transparentny). Taka kołderka na twarzy pozwala mi na zachowanie normalnej cery.
No tak, nie pomyślałam o warstwie ochronnej... Dzięki dziewczyny.

pokemon dlaczego w dieslu nie dodaje się gazu? Ja tak zawsze robiłam i działało...  😡
Lena, to podstawa krem ochronny, ja najbardziej lubie te dzieciece na mroz
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się