tragiczna śmierć dziecka

Dunia- Ja zaraz na pierwszych stronach wstawiałam taki sam artykuł. Może nie należy zawsze we wszystko wierzyć, ale jak kilka dni temu przeczytałam że rozwiązanie sprawy wszystkich zaskoczy, to pierwszy raz przeleciała mi myśl że coś z tą sprawą jest nie tak. Człowiek wierzy że może faktycznie ktoś porwał, dla okupu, z powodu choroby psychicznej, pod wpływem impulsu- i nie dopuszcza do siebie że może być zupełnie inaczej. Niestety okazuje się że takie rzeczy już nie tylko w filmach, laska jest tak perfidna że nie wierzę w jej ani jedną łzę, wiedziała od początku że zabiła, i liczyła na to że sprawa nie nabierze takiego rozgłosu i że ujdzie jej to płazem. No niestety. Założę się że pomagał jej brat, mąż albo jakiś tam krewny i tak jak widzi to Jackowski - zaplanowała wszystko dawno temu.
moja babcia ma teorię, że mężczyzną może być jej kochanek  😎
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
04 lutego 2012 12:10
konferencja Prokuratury Okręgowej w Katowicach
Sekcja w poniedziałek, zarzut nieumyślne spowodowanie śmierci.  Wersja wstępna, wszystko zależy od wyników sekcji.
Nie wiadomo czy będzie odpowiadać za składanie fałszywych zeznań.
Jeszcze mówili, że chora psychicznie - kiedyś się leczyła... Jeśli naprawdę to dużo wyjaśnia  🙄
A gdzieś czytałam artykuł, że lekarz mówił, że upadek dziecka z wysokości ok. metra nie mógł spowodować śmierci, a tylko dziecko mogło wyglądać jak martwe, czyli jeszcze mogła je pochować martwe..
(jak znajdę ten artykuł to wkleje.)

edit: klik
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
04 lutego 2012 12:22
To był chyba jakiś wywiad, tak coś mi się kojarzy.
I teraz będzie czynniki łagodzący - choroba psychiczna.
Za nieumyślne spowodowanie śmierci od 3 mies do 5 lat.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 lutego 2012 12:25
Manta   Tyłkoklep leśny =)
04 lutego 2012 12:27
I dlatego jestem za karą śmierci w takich wypadkach, pozbyć sie szybko i nie będziemy utrzymywać takich śmieci.
Tylko właśnie tak jak napisałaś nasz kraj jest zbyt prokościelny :/


ja kiedys tez bylam za kara smierci i to bardzo za nia bylam... ale polecam ksiazke "W imieniu pomylki" Hans-Dietter Otto (moge troche sie mylic co do brzmienia autora, ale chyba tak wlasnie sie nazywa). Daje do myslenia.

Cala sprawe obserwuje uwaznie i tez jestem przerazona, oburzona i zniesmaczona. Zal mi dziecka niesamowicie. I mimo mojego zerowego instynktu maciezynskiego i zupelnego braku sympatii do tak malych dzieci - nie umiem "przejsc" obojetnie kolo takiej tragedii...
Tak, w tym kraju najlepiej wszystko zawsze tłumaczyć chorobą psychiczną. Paranoja jakaś. Jakoś jak wymyślała jak ukryć ciało i upozorować porwanie i napad to chora nie była  😵 - Myślała zupełnie logicznie. Ukryć, okłamać wszystkich i przeczekać.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
04 lutego 2012 12:30
Manta co innego kiedy sa tylko poszlaki a co innego gdy są dowody, które jednoznacznie stwierdzają winę oskarżonej osoby.
Niestety pomyłki się zdarzają, o ile dobrze to było takich sporo i skazywano na śmierć niewinnego człowieka a przestępca sobie hulał po świecie..
Manta   Tyłkoklep leśny =)
04 lutego 2012 12:36
Manta co innego kiedy sa tylko poszlaki a co innego gdy są dowody, które jednoznacznie stwierdzają winę oskarżonej osoby.
Niestety pomyłki się zdarzają, o ile dobrze to było takich sporo i skazywano na śmierć niewinnego człowieka a przestępca sobie hulał po świecie..




Ja rozumiem o co Ci chodzi.
I dalej jestem za kara smierci gdy jest 100% pewnosci, jednak mam juz powazne watpliwosci co oznacza 100% pewnosci.
Dlatego wlasnie polecam ta ksiazke, opisane wiele roznych przypadkow, kilka badan na ciekawe tematy. Naprawde warto przeczytac.

Ja czekam na dalsze info o sprawie...
Dziecku to zycia niestety nie przywroci, ale wazne, zeby sledztwo zostalo przeprowadzone do konca i dokladnie (o co nie tak latwo :/ )
Gillian   four letter word
04 lutego 2012 12:37
"Katarzynie W. grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia."

Mam nadzieję, że to jakiś żart  🤔
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
04 lutego 2012 12:38
Z chęcią przeczytam po obronie 🙂

Na razie takie zarzuty gdyż nie ma wyników sekcji, to jest tylko wstępne.
"Katarzynie W. grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia."

Mam nadzieję, że to jakiś żart  🤔



Nie żart, tylko kwalifikacja przestępstwa z art. 149 Kodeksu karnego (zabójstwo dziecka przez matkę w okresie okołoporodowym), bo tak zwykle kwalifikowane są zabójstwa dzieci czynione przez matki po porodzie, pod wpływem depresji, odrzucenia dziecka itp.
To kwalifikacja przyjęta jako wyjściowa. Może zostać oczywiście zmieniona wraz z rozwojem śledztwa.

Jeszcze jedno - ta sprawa stała się głośnia w mediach, dlatego tak się oburzamy. Ale ona jakoś szczególnie nie odbiega od wielu spraw tego typu, o których nawet nie wiemy i nigdy się nie dowiemy.

Dziewczynka miała 6 miesięcy... to już nie był okres okołoporodowy.
[s]Dziewczynka miała 6 miesięcy... to już nie był okres okołoporodowy.


[s]Wykaże śledztwo, jakimi motywami i pobudkami kierowała się matka. Mogły to być przyczyny leżące jeszcze w okresie porodu. Kto wie?
Jakkolwiek taką przyjęto kwalifikację na początek śledztwa (bo musiano jakąś kwalifikację przyjąć). Na koniec zobaczymy (jeżeli media będą pamiętać o tej sprawie jeszcze), czy ta kwalifikacja się utrzyma.

Dodam tylko że zasadą jest, że najpierw przyjmuje się kwalifikację przestępstwa korzystniejszą dla podejrzanej, a dopiero gdy dowody wskazują że ta kwalifikacja przestępstwa nie może się obronić - przyjmuje się kwalifikację mniej korzystną dla podejrzanej (w tej sprawie będzie to zapewne kwalifikacja czynu matki jako zwykłe zabójstwo).[/s]
[/s]
Przepraszam za zamieszanie, ale dopiero teraz na stronach internetowych sprawdzilam, że jednak postawili jej zarzut nie z art. 149 kk a z art. 155 kk (nieumyslne spowodowanie śmierci).
Zasugerowałam się tą samą grożącą sankcją karną od 3 mies do 5 lat. Jeszcze raz przepraszam.
Gillian   four letter word
04 lutego 2012 14:09
damarina, jaka bym nie była podstawa prawna to wg mnie najlepszą karą byłoby 30 lat w kamieniołomach  😤 a nie 5 lat w ciepłej celi z tv, wyzywieniem i opieką lekarską na życzenie  😤
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 lutego 2012 14:26
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14225651,wiadomosc.html?ticaid=1ddc8
Już zaczynają wymyślać.


Bartłomiej i Katarzyna przez wiele lat działali w ruchach katolickich, oboje służyli do mszy świętej. Nie wzięli jednak ślubu kościelnego, a cywilny został zawarty, kiedy Katarzyna była już w ciąży.


Jak dla mnie - wszystko jasne.
Notarialna... pomyśl za nim coś wypiszesz 🙄 Wszystko jasne? Co to znaczy? To każda kobieta, która zajdzie w ciążę przed ślubem jest potencjalną morderczynią?
Notarialna, co jest Q* dla ciebie jasne  🤔 Ja już nie mogę czytać głupot, które wypisujesz - w różnych tematach.
Jesteś "sprawna inaczej" umysłowo, czy co?
Haha, zgadzam się, ale już siedziałam cicho - Notarialna, pomyśl 200 razy zanim coś napiszesz, bo po prostu żal cię czytać przeważnie... CO jest dla ciebie tutaj jasne? Co ma piernik do wiatraka i bycie katolikiem do tej całej historii?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lutego 2012 14:48
Ej, ja to już napisałam na pierwszej stronie :P
Przepraszam, ale czy Ty Notarialna sugerujesz, że skoro byś "wpadła" przed ślubem to to jest powód do "pozbycia się " dziecka? Że każdy kto ma dziecko przed ślubem tak robi? Bo tak to brzmi... to Twoje "Jak dla mnie - wszystko jasne."

Znam kilka dziewczyn które "wpadły" i uwierz, że są kochającymi matkami, które by nigdy nie skrzywdziły swojego dziecka. Fakt, musiały mocno swoje życie zmienić. I to zrobiły dla dziecka.
Ircia   Olsztyn Różnowo
04 lutego 2012 14:54
Notarialna a może chodzi o to, że po ślubie cywilnym to matki MORDUJĄ swoje dzieci? A po kościelnym to nie?  Ja nie rozumiem takiego stwierdzenia  😵
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 lutego 2012 14:55
Już wcześniej ktoś napisał, że mogła mieć dość macierzyństwa i żałowała swoich 'najlepszych' lat.
Nie wiem czy bym usunęła, bo nie byłam w takiej sytuacji. Może była w depresji? Kto wie.

Jest taki przycisk 'ignoruj'. Nie musicie mnie czytać.
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14225651,wiadomosc.html?ticaid=1ddc8
Już zaczynają wymyślać.


Bartłomiej i Katarzyna przez wiele lat działali w ruchach katolickich, oboje służyli do mszy świętej. Nie wzięli jednak ślubu kościelnego, a cywilny został zawarty, kiedy Katarzyna była już w ciąży.


Jak dla mnie - wszystko jasne.


Notarialna pojechałaś po bandzie i to ostro.
A wiesz co Ci powiem ??????
Ja też brałam ślub cywilny ba i to w 8 miesiącu ciąży i wiesz co????
Jestem cholernie z tego dumna
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lutego 2012 14:55
jakby tak było, połowa moich znajomych by nie żyła 😀
Wiem, że to jest kontrowersyjne co teraz powiem, ale wiecie co?
Właśnie takie sytuacje powinny dać powód ku temu, żeby aborcja była legalna, dostępna dla wszystkich, którzy dzieci mieć nie chcą albo nie czują się na siłach je mieć.

Może nie doszłoby wtedy do tych wszystkich tragedii.
Niemowlę w szafie, niemowlę pod kamieniami, niemowlę w rzece.Do jasnej cholery, co się na tym świecie wyprawia?!

I jak ktoś powie, że aborcja to zabijanie, krzywdzenie i lepiej żeby miało mamusię, to niech się opowie w tym temacie.


Notarialna, na litość boską, co ma piernik do wiatraka, dziecko może żyć nawet w rodzinie, w której ślubu nie ma, a być najlepiej traktowane pod słońcem.

Wiem, że to jest kontrowersyjne co teraz powiem, ale wiecie co?
Właśnie takie sytuacje powinny dać powód ku temu, żeby aborcja była legalna, dostępna dla wszystkich, którzy dzieci mieć nie chcą albo nie czują się na siłach je mieć.

Może nie doszłoby wtedy do tych wszystkich tragedii.
Niemowlę w szafie, niemowlę pod kamieniami, niemowlę w rzece.Do jasnej cholery, co się na tym świecie wyprawia?!

I jak ktoś powie, że aborcja to zabijanie, krzywdzenie i lepiej żeby miało mamusię, to niech się opowie w tym temacie.


Notarialna, na litość boską, co ma piernik do wiatraka, dziecko może żyć nawet w rodzinie, w której ślubu nie ma, a być najlepiej traktowane pod słońcem.



No ale w sumie dzieciobójstwo było od zawsze. Zaczęło się od naszych pra pra pra pra przodków którzy zabijali swoje potostwo kiedy nie byli w stanie go wyżywić.
Co do aborcji dla mnie w sumie temat rzeka. Bo gdyby była w pełni legalna to wszystkie paniusie mialy by przyzwolenie na pierd****e się bez pomyslunku ( bo przeciez później sie i tak usunie )


Wiwiana   szaman fanatyk
04 lutego 2012 15:11
wszystkie paniusie mialy by przyzwolenie na pierd****e się bez pomyslunku
A teraz tego nie robią?
remendada, Jak dla mnie każdy człowiek ma prawo do życia i może nie byłaby rozwiązaniem aborcja a np. okienka życia..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się