Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Cariotka   płomienna pasja
05 lutego 2012 19:41
Proszę🙂
oczywiscie, ze nia ma co tych dwoch stajni porownywac, nawet bym na to nie wpadla! Stajnia jak stajnia- kazda ma swoje minusy i plusy 🙂

mam nadzieje, ze ten grill w lecie faktycznie bedzie, bo juz sie ciesze  😁





a "bramka" na ujezdzalni sama sie podnosi jak sie ja odwiaze, jak chcesz znowu zamknac no to chwytasz belke i zamykasz, zadna filozofia 😉
żaczkowa   gone with the wind
05 lutego 2012 21:56
Epikea, są nawet dwie - trzecia ma kamień na środku szlabanu, ale ich nie podwiązuje się sznurkiem - te dwie zahacza się o podkowę/specjalne miejsce, trzecią wciska się do wyrobionego miejsca 😉
Wracając do wetów - kto jest godny polecenia w sprawach ortopedycznych? Pleców? Chodzi mi o kogoś kto sprawdziłby, zdiagnozował zapadnięte plecy konia.

Po 2. czy mnie pamięć myli, czy w Jaworznie jest jakiś pasować siodel? Na imie ma chyba Grzegorz? Pamiętam coś takiego, ale mogłam to wymyślić. On chyba współpracował z Lamri Modlniczkowym...
Więc sprawa druga - proszę polecić jakiegoś pasowacza 🙂.

Najlepiej jakby to była 1 osoba, która zweryfikuje czy siodło które mam nie jest za wąskie na konia, co podejżewam. Chociaż pewnie wet znający się na plecach będzie w stanie to ocenić 🙂
żaczkowa
masz rację 🙂 tych bram faktycznie kilka


Słuchajcie Krakowianie czy ptaszki coś ćwierkają o jakiś czworobokach szkoleniowych? Może u Szarych znowu?
U nas raczej nie będzie do marca czworoboków  🙁  Może później coś zrobią...
kolebka a nie orientujesz się może jak się sprawa ma z dojazdem na parkury do szarych na koniach ?  😜 Najbardziej chodzi mi o opcje wstawienia koni 4-5 dni przed parkurami.
Pacia, Proste bierzesz przyczepę, pakujesz konia i jedziesz, a jeśli chodzi o boks dzwonisz wcześniej, płacisz i masz, takie trudne?
łania rzecz w tym, że jeden z koni nie da się ani przywiązać, ani wstawić do przyczepy, dlatego pytam czy da się tam dojechać na koniach...
No to patrzysz na mapę i już..
łania podaruj sobie tą wycieczkę osobistą względem Paci, kolejny raz jest kompletnie zbędna.
Pytanie było do kolebki więc może niech ona odpowie, albo ktoś kto ma coś do powiedzenia?

Jak coś nie pasi jest magiczny przycisk ignoruj..
A co do doajzdu wierzchem no to z tej strony gdzie podjeżdżasz autem jest ruchliwa ulica, chyba, że  zdrugiej strony od tych ścieżek jakoś można dojechać?  👀
A nie łatwiej konia nauczyć wchodzić do przyczepy? Ciężko mi wyobrazić sobie, że koń bez tak elementarnych umiejętności jak wiązanie na uwiązie i wchodzenie do transportu może współpracować z człowiekiem na parkurach? No i jaki jest sens skakać parkury szkoleniowe skoro nie można z koniem wyjechac na żadne zawody bo ten nie wchodzi do przyczepy?! Sorry za ot ale takie sytuacje są dla mnie zadziwiające...
Dava   kiss kiss bang bang
06 lutego 2012 18:41
Pacia a w jakiej stajni stoisz? Jak dla mnie dojazd wierzchem to trochę hardcore. Jeden dojazd to oczywiście tak jak przyczepy (czyli główna droga na Warszawe i pod górę do Nas), a inaczej to hmm... Wiem, że można przejechać przez wąwóz (mamy tam specjalne ścieżki), przez strumyk i wyjeżdża się w jakiejś wsi ale niestety tam nie byłam.
Maison może się wypowiedzieć, bo pomykała sobie gdzieś dalej  😉

Tak czy siak, uważam, że to nie trafiony pomysł, bo trzeba przejechać przez kilka większych dróg. A koń nie reformowalny? Może spróbujecie go przyuczyć wchodzenia, na spokojnie, po trochu i codziennie?

Pamiętaj, że wchodzenie do przyczepy to nie tylko umiejętność potrzebna do wyjazdy na zawody. Koń musi umieć sprawnie wchodzić, bo gdyby tfu tfu trzeba by go było wieź do kliniki to każda minuta jest ważna. Fajnie o tym pamiętać.
Jeśli chcecie przyjechać musicie wcześniej wszystko uzgodnić z menagerem stajni. Osoby niepełnoletnie mają obowiązek jazdy w kaskach i jeśli chcą skakać muszą to robić pod okiem trenera/instruktora itp.
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
06 lutego 2012 19:12
Wracając do wetów - kto jest godny polecenia w sprawach ortopedycznych? Pleców? Chodzi mi o kogoś kto sprawdziłby, zdiagnozował zapadnięte plecy konia.

Po 2. czy mnie pamięć myli, czy w Jaworznie jest jakiś pasować siodel? Na imie ma chyba Grzegorz? Pamiętam coś takiego, ale mogłam to wymyślić. On chyba współpracował z Lamri Modlniczkowym...
Więc sprawa druga - proszę polecić jakiegoś pasowacza 🙂.

Najlepiej jakby to była 1 osoba, która zweryfikuje czy siodło które mam nie jest za wąskie na konia, co podejżewam. Chociaż pewnie wet znający się na plecach będzie w stanie to ocenić 🙂


U nas w stajni był chłopak z Hidalgo - pasuje siodła, dopycha, poszerza i jest w przystępnej cenie. Bierze za dojazd 1,5 zł za km. Sama porada gratis, przeróbki siodła płatne. tel 509 531 220.
Bardzo symatyczny kontakt.
żaczkowa   gone with the wind
06 lutego 2012 19:16
luzak, o tak, polecam Piotrka 🙂  ja tam za przejazd nie płacę, bo mam stajnię po drugiej stronie ulicy :P
Dava napisała wszystko, dzięki  :kwiatek:


A swoją drogą, wie ktoś cokolwiek o kalendarzu MZJtu na 2012  👀 ?
Dzięki 🙂

Kolebka no właśnie nie wiem 🙁 Patrze i patrze i nie chce się nic pojawić....
delta   Truth begins in lies.
06 lutego 2012 20:39
Proszę🙂


Super dzięki 🙂 Właśnie mi chodziło o ten sposób z opuszczaniem, ale o sznurku nie pomyślałam. Fajny sposób wykorzystam go u siebie 🙂.
kolebka też czekam na kalendarz, zaglądam codziennie na stronę a tu nic. Znając nasz WZJ to kalendarz pojawi się pod koniec marca...
Zawody ujeżdżeniowe można wziąć ze strony PZJ (Swoszowice) i strony KJ Facimiech. Z tego co słyszałam innych nie będzie.
WKKW jedne krajowe i finał OOM - info na PZJ.
Skoków podobno ma trochę być: Swoszowice, Niepołomice, KKJK, Klikowa i MM w Michałowicach
fabapi ale na stronie PZJ nie ma nic o ujeżdżeniówkach w Facimiechu?
Zorilla bo w Facimiechu to towarzyskie jest o nich info na stronie klubu🙂
Na stronie KJ Facimiech są wpisane towarzyskie i regionalne. W tym roku bardziej stawiamy na towarzyskie - będą fajne nagrody na zakończenie cyklu Towarzyskiego Ujeżdżeniowego Pucharu Małopolski. A w ramach zawodów regionalnych każdy będzie mógł złapać oczka do klas.
Jak nam dobrze pójdzie w tym roku to w przyszłym (2013) będziemy robić Regionalny Puchar i możliwe że Mistrzostwa Małopolski.

Szkoda tylko że nie ma innych chętnych na organizację zawodów ujeżdżeniowych.
Może by ktoś zrobił ????
Może Zabierzów ??
Jest tu ktoś z Zabierzowa ?
fabapi aaa bo ja patrzyłam na pzjocie, nie przeczytałam uważnie.
Strucelka stoi w zabierzowie, ale już dawno jej tu nie było.
Podobno przy drodze na Gdów w miejscowości Trąbki bodajrze jest jakaś nowa tajnia, wie ktoś coś?  🏇 drodze zaraz jest tablica, że klub jazdy konnej, mój ojciec coś widział  👀 Może jest na forum właściciel/właścicielka? Jest tam pensjonat? pastwiska?
Cariotka   płomienna pasja
07 lutego 2012 12:52
z Tego co mi wiadomo to prywatna stajnia i bodajże Justyna Mitka trzyma tam konie.
Czy jak dobrze zrozumiałam regionalne ujeżdżeniowe zawody będą tylko w Facimiechu i Swoszowicach?  🙁

Szkoda, szkoda, wielka szkoda nie dość, że dla mnie daleko, to tego ujeżdżenia jest tak malusieńko.

Zabierzów jak do tej pory zrobił, raz jedyne zawody chyba w 2008? Oni chyba nie mają jakiś takich aspiracji,  szkoda, bo mam do nich rzut beretem, a sam ośrodek chyba mógłby jakoś odżyć, bo mam wrażenie, że ucichł i prawie wszyscy ujeżdżeniowcy jakoś się ulotnili.
Dava My stoimy w Podskalanach więc kawałek jest 😉 Co do przyczepy to z moim większych problemów nie będzie, wejdzie choćby z innym koniem. Problem jest z koniem koleżanki 😉 Próbowali już chyba wszystkich możliwych sposobów z nim, ale jak tylko się trochę ociepli to będziemy znowu próbować. Może się uda.
Ciarotka dzięki, ma ktoś może jakieś jeszcze info?? Jutyny Mitki to ja wieki nie wiedziałam, chyba się tam przejadę  💃 Prywatna zapewne jest, ale skoro powiesili szyld że jazda konna to chyba otwarli się na innych ludzi  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się