skoki luzem - zdjęcia/filmiki

quanta mozesz napisac cos wiecej o rodowodach tych koni?
mialam pod opieka konia, ktory jak siwy skakal...po 3 latach okazalo sie, ze kon ma mniejsze pole widzenia 🤔wirek:
kpik   kpik bo kpi?
04 grudnia 2008 21:53
haa zgadłam! tak mu z pyska jakos parzyło :P
quanta- siwy faktycznie kreatywny
no to teraz troche 'wapniaków" 😎
13lat małopolski kucyk(155 w kłebie)
stacjonata 135
[img width=640 height=495][/img]
13 letnia małopolska klacz(dośc masywna jak na młp:P)
okser 135
[img width=640 height=468][/img]
okser 120 ale dosc szeroki
[img width=640 height=489][/img]

genie te gener;anie rekreanty skacza po 60-80cm🙂 mile nas zaskoczyły🙂
quantanamera ale sie uśmiałam z ostatniego zdjęcia siwy jest poprostu mega uroczy 😀

Jeśli sie uda to w niedziele postawie swoim babom jakieś hopki i nakręce jakis filmik albo zrobie fotki 😀
przypominamy starocie?
bo nie wiem czy Holdy szukać;]
m.indira   508... kucyków
05 grudnia 2008 12:03
nie było że naszych koni , wiec podam link który i tak wiekszość z was widziała ... prawdę mówiąc zastanawiam sie , czy koń który tak skacze luzem , z takim zapasem , pokaże to też pod jeźdźcem , poza tym czy to jest jednorazowy taki wypadek ? i jeszcze jedna kwestia , czy koń nie powinien być w skoku "minimalistą" ekonomicznym ?
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
05 grudnia 2008 15:08
Moim zdaniem jest to przyklad konia barowanego i  skacze zupełnie nieekonomicznie.
Eeeee faaajny ten siwy 🙂 Czemu się marnuje na czworoboku? :P
m.indra - ja bym raczej powiedziała że koń młody, nie mający doświadczenia i jeszcze nie skaczący ekonomicznie - połączenie tych elementów z atmosferą takich imprez + trampolinka (mającą na celu bądź co bądź możliwości konia) w którą został puszczony zaowocowały takimi skokami

i podejrzewam, że koń puszczony w nią kolejny raz, czy też kilka kolejnych razy,  wcale nie musiałby oddać aż takich skoków, podobnie pod jeźdźcem..

może ale nie musi

zresztą - skoki luzem a skoki pod siodłem to sprawa względna, tak jak nie każdy koń zachowa ruch pod siodłem tak i nie każdy dobrze będzie skakał pod jeźdźcem - nawet jeśli mowa o bardzo dobrych, nie przeszkadzających dla konia jeźdźcach

a siuwus świetny  🙂
Przyznam, że mnie też rozbawia siwy z ostatniej fotki, wyskoczył strasznie wcześnie, nie poskładał się w ogóle, nie bardzo wiedział co z prostymi łapami zrobić, ale na drugą stronę drągów przeleciał. Przyznać trzeba, że wykrok (czy może bardziej rozkrok) przednich łapek to on potrafi zademonstrować.

To były jego pierwsze fotki w korytarzu - z uwagi na gabaryty konia (mastodont), długie kostnienie, wychów w szopie itd. do osiągnięcia 5go roku życia konisko pracowało tylko na płaskim. Może jakieś płaskie drągi z lonży, ale nawet krzyżaczków nie skakał. Ewidentnie pierwszy korytarz był dla chłopaka nową sytuacją, nie wiedział czy skakać, kiedy, jak, a może spróbować przegalopować w ogóle przez przeszkodę?
Teraz siwy może będzie miał okazję co nieco pokicać 🙂

Jeszcze szybko o czwórce z fotek:
- jedynka to bawarski gorącokrwisty, nie pamiętam po czym niestety, jakaś ichnia linia na A,
- numer dwa to licencjonowany ogier po Welststeinie,
- trójka - to klacz hodowli Bogny Hupy,
- czwórka - niemieckiej hodowli oldenburg, synuś Argentinusa 🙂

Korytarz staje u nas regularnie, więc jak akurat się pojawię w okolicy z aparatem, to obiecuję nowe fotki. Czwórka teraz już w korytarzu pracuje - na większych wysokościach, trudniejszych kombinacjach, jest na co popatrzyć.
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
15 grudnia 2008 00:04
a co Wy na to gniada
145z tego co pamiętam

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
26 grudnia 2008 02:16
ogurek no no no... super technika - bardzo ladna praca grzbietem i szyją. Ambitnie. Moglaby jeszcze troche wyzej przednie nogi podniesc (jakby chciec sie czegos czepic 😉 )ale i tak baaaaaardzoooo mi sie podoba 😜
nesta
Bosko skacze ten Koń! ;d
dla przypomnienia
moj rudy "łach"



=> moja Niunia, może filmik bardziej "ruchowy", ale ten swobodny skok bardzo mi się podoba  🏇
to się nazywa skok luzem 😉
asior   -nothing but eventing-
26 grudnia 2008 13:44
Analop - fajny kun! Napisz cos wiecej o niej. Moze byc na PW.
pierwsze skoki w zyciu:
jezeli mozna to bardzo prosze o obiektywna ocene techniki
(do interpretacji sie to wszakze nie nadaje)


taggi   łajza się ujeżdża w końcu
12 stycznia 2009 23:29
Losieczka - no jak na pierwsze skoki to bardzo fajnie. Ladna praca szyjki, plecow niestety nie umiem ocenic, bo fotki od przodu robione, ale konio chyba odwazny, co? Dziwi mnie tylko bardzo szerokie rozstawianie przednich nog. A no i jeszcze ladna praca przedramion.

wklej prosze, jak bedzie skakala nastepne przeszkody, bo ciekawa jestem czy "zawęzi" rozstaw przednich nog.

chesz ją przeznaczyc na skoki?
taggi troche mi ulzylo po twojej wypowiedzi...
pierwsze zdjecia robione byly o 1,5 roku temu, kiedy kobylka miala 2,5 roku.
jezeli chodzi o budowe to ma waska klatke piersiowa, ale faktycznie bardo szeroko rozstawia nogi, ale poprawilo jej sie to.
ogolnie to chcialam kupic konia do skokow, kupilam ja jako zrebaka i nie wiedzialam tak naprawde co z niej wyrosnie.

wielkimi krokami zblizaja sie jej pierwsze zawody w zyciu i jestem klebkiem nerwow, bo zaczelam sie zastanawiac czy kobyla w ogole umie skakac. na treningach skaczemy 90-95 cm, jest dobrze. nie mam pojecia jak zareaguje na nowym terenie, w nowym otoczeniu itd. stad moje obawy.

zdjecie robione ok miesiaca temu:
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
13 stycznia 2009 00:08
no tutaj juz nie uniosla tak ladnie przedramion, co robila na wczesniejszych fotkach (choc mam wrazenie, ze bardziej podwinela dolna partie nog) natomiast rzeczywiscie zawezila przod.. Skąd Twoje obawy czy kobyla w ogole umie skakac?
masz jakies problemy w treningu?
pierwszymi zawodami sie nie przejmuj - moze byc beznadziejnie, co nie bedzie wcale nic oznaczalo - te moga pojsc kiepsko, co wcale nie znaczy, ze kon sie nie nadaje ani nic w tym stylu. dobrze, ze jedziesz i probujesz - jak sie obcyka z atmosfera to bedzie mozna zaczac pracowac nad przejazdem.  🙂
taggi problemy ciagle sa, ale trenerka z ziemi wszystko stara sie skorygowac 😉
mam swieze zdjecia ze skokow, ale na laptopie, nawet nad jakas metrowka ale dopiero jutro je zgram na moj komputer.

obawy sa poniewaz jest to mlody kon, ja mam niewiele doswiadczenia (raptem kilkanascie zawodow->kilkadziesiat parkurow LL i L) no i przede wszystkim jest duza. 175 cm, wiec jest na czym siedziec 😉trudniej (niz na mniejszych koniach) sie steruje  i ciezko ja pozbierac do kupy ale zawsze moglo byc gorzej 😉.
naszczescie nigdy nie stanela, ze 3 razy zdarzylo jej sie splynac, ale tylko wtedy kiedy jest cos nowego, naprawde mocno przerazajacego (jak np sloma :wysmiewa🙂, ale za 2 podejsciem i tak skacze 😉
zreszta cala nasza historia jest opisana w HMK

ostatnie i uciekam spac:
(to byly zawody towarzyskie u mnie w miasteczku. ona nie startowala tylko przyjechala popatrzec i skoczyc pojedyncze przeszkody. ja startowalam na innym koniu.)
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 lutego 2009 23:06
a pamieta ktos jeszcze ten wątek...?

nie wiem jak Wy, ale ja go strasznie lubilam
wrzucam zatem fotki🙂
120cm (drąg mniej wiecej na wysokości szarfy) - trzy fazy tego samego skoku



i podczas skoku-wyskoku
Popieram! Też jeden z ulubionych wątków, szkoda ze jakoś przymiera.
Wrzucę cos co chyba się nadaje. Zdjęcie gada którego kiedyś dzierżawiłam. Techniki może nie miał ale serce ogromne 😉

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
03 lutego 2009 15:38
a w siodle duzo na nim skakalas czy jego kontakt z przeszkodami byl bardziej od swieta?
Coś skakał, ale nasza współpraca była dość krótka. Pod siodłem to było pół roku pracy nad tym żeby jego głowa nie była wyżej niż moja 😉 Luzem i na lonzy w sumie troche skakał, ale jakichś cudów nie było, brak nawierzchni do szarżowania.
A z siodła... ja nadaję się do nauki skoków, on też wiec nie było się co pchać w takim zestawie 😉
dureithel, technika nie powala faktycznie;]
Lov   all my life is changin' every day.
03 lutego 2009 19:22


Nasz taki bardzo spontaniczny korytarzyk, muszę mu niedługo coś wyżej ustawić 😉 a tak to stacjonatka na kńcu miała jakieś 110cm
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
03 lutego 2009 21:44
To i ja poprosze o ocene mojego mlodego 🙂


tu troszke wiatr rozchwial przeszkode
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się