Konie achał-tekińskie

Pursat   Абсолют чистой крови
16 stycznia 2012 20:17
Donia, na zdjęciach zimowych wygląda jak kasztanek. Poczekaj do lata, zobaczysz czy się jeszcze zmieni. 🙂
Donia mnie też sie mega podoba, ale jest trochę z horroru  😀iabeł: 😀iabeł:
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
17 stycznia 2012 13:22
Donia Aleksandra, cudnie Ci dziecko rośnie bez względu na to jaką mu wpiszą maść 😉 Czy on w imieniu na podanej przez Ciebie stronie ma miec literkę "k" czy to pomyłka?
Pursat   Абсолют чистой крови
17 stycznia 2012 21:07
kh = h
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
17 stycznia 2012 21:19
Aaaa, ok 😉
trzynastka   In love with the ordinary
17 stycznia 2012 23:10
http://www.tekesale.com/foals/Ugen/ fajna maść, te niebieskie oczka 🙂

I nie, nie każdy ma dostęp.
Jeśli nie tajemnica - jakie warunki trzeba spełnić by dostać się do "Elity Dostęp Mającej" 😉 Jeśli warunki sa do spełnienia przez Zwykłych
Śmiertelników to zapewne chętnych do źródeł wiedzy będzie więcej  :kwiatek:
Nie znam się ale wydaje mi się, że w "klipie" do tej piosenki pojawia się parę fajnych tekińców i to niejako w kontekście takiego ich "folklorystycznego" użycia"


mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
18 stycznia 2012 12:41
http://www.tekesale.com/foals/Ugen/ fajna maść, te niebieskie oczka 🙂


boski do zdjęć  😍  😍  😍

Nie znam się ale wydaje mi się, że w "klipie" do tej piosenki pojawia się parę fajnych tekińców i to niejako w kontekście takiego ich "folklorystycznego" użycia"




fajna piosenka 🙂 hmm.. jest tam parę tekińców..
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
30 stycznia 2012 10:14
http://www.tekesale.com/foals/Ugen/ fajna maść, te niebieskie oczka 🙂




tylko 13 tyś euro? lecę kupić  🏇
przyłączam się do klubu fanów tekińców 🙂
własnego niestety nie posiadam 🙁
Istnieją jakieś polskie książki o tekińcach? przepraszam za lenistwo w szukaniu, ale niedługo mam obronę i mam mało wolnego czasu..
Pursat prowadzi bloga :-)
Pursat   Абсолют чистой крови
07 lutego 2012 18:46
Na blogu na razie nic szczególnego. Sesja pochłania mnie całkowicie (nie odpuściłam tylko uporządkowania tysięcy zdjęć AT, jakie nagromadziłam przez lata), ale pojutrze mam ostatni egzamin (i oby na tym się skończyło, choć nie zaczęłam się jeszcze uczyć :hihi🙂, więc zacznę nadrabiać. 😉 Jednak to nie tak hop siup. Żeby napisać coś fajnego, trzeba dużo pracy - materiałów wcale nie jest tak wiele, a polska literatura w tym temacie nie istnieje. 😉 Jak ktoś jest zielony, to polecam historię rasy opisaną przez Jacka Kobusa na jego blogu.

Zobaczyłam, zakochałam się, więc się dzielę. Jak zwykle mistrzowski fotart, nikt tak jak on nie potrafi przedstawić piękna tych koni. Gazancz, ojciec Margire jkobusa:


(c) Artur Baboev (fotart)

Korzystając z faktu powrotu /po stosunkowo długiej nieobecności/ autorki do tematu AT pozwolę się przypomnieć z pytaniem które zapewne "zagubiło się" 😉 w natłoku innych. Pozostaje mieć nadzieję że blog oraz aktywność w innych tematach nie spowoduje zaniedbywania AT bo od czasu jak Pan Jacek zmniejszył swoją aktywność w tym miejscu niewiele osób tu piszących ma wiedzę i dostęp do źródeł o AT.            Pursat -  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

[quote author=Pursat link=topic=135.msg1257729#msg1257729 date=1326392195] I nie, nie każdy ma dostęp.
Jeśli nie tajemnica - jakie warunki trzeba spełnić by dostać się do "Elity Dostęp Mającej" 😉 Jeśli warunki sa do spełnienia przez Zwykłych
Śmiertelników to zapewne chętnych do źródeł wiedzy będzie więcej  :kwiatek:
[/quote]
Pursat   Абсолют чистой крови
08 lutego 2012 09:58
Trzeba być dobrym detektywem i umieć szukać. 😉
cyt. "...nie każdy ma dostęp" sugeruje ograniczenia inne niż "trzeba wiedzieć gdzie szukać" niemniej w imieniu /części/ zainteresowanych dziękuję dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Też jestem zdania że wiedza o rasie AT warta jest propagowania w zakresie większym niż tylko fot-arty  😉 a cyt."jedyny profesjonalny wątek achałtekiński" jest w tym zakresie b e z c e n n y . Doceniam. Dziękuję.
To miłe.
Pursat   Абсолют чистой крови
08 lutego 2012 12:06
Umieć szukać - to raz i czasem trzeba się mocno nakombinować, nie każdy ma cierpliwość. 😉 Jednak sporej ilości materiałów czy zdjęć nie ma w internecie i otrzymałam je od prywatnych osób.

Oczywiście, że propagowanie rasy jest ogromnie ważne. Przede wszystkim powinna powstać polska strona na ten temat, skoro ta hodowla powoli rusza do przodu. A tak, nikt poza garstką osób nie wie nic o polskich tekińcach, ile ich jest, jakie są, gdzie stoją... Może w takim razie na blogu napisać coś o tym... Widzę, że coś ruszyło na stronie Pegaza, bo pojawiły się charakterystyki koni.

A zdjęcia i to bardzo dobre, są jednym z lepszym sposobów zachęcenia ludzi do tej rasy. Bardzo rzadko tu ktoś o coś pyta, więc wynika z tego, że zapotrzebowania na wiedzę nie ma. 😉

Skoro jest Związek: http://www.krs-online.com.pl/polski-zwiazek-hodowcow-koni-krs-696034.html, coś powinno się zacząć dziać. 😉
Oczywiście, że propagowanie rasy jest ogromnie ważne. Dlatego prosiłem by b a r d z i e j podzielić się wiedzą o źródłach....

Przede wszystkim powinna powstać polska strona na ten temat, skoro ta hodowla powoli rusza do przodu. (...)  Bardzo rzadko tu ktoś o coś pyta, więc wynika z tego, że zapotrzebowania na wiedzę nie ma. 😉 No - skoro brak zapotrzebowania to po co strona. Logika wskazuje że będzie martwa.


A tak, nikt poza garstką osób nie wie nic o polskich tekińcach, ile ich jest, jakie są, gdzie stoją... Jak wskazuje uważna lektura wątku - taka "garstka" nie istnieje.

A zdjęcia i to bardzo dobre, są jednym z lepszym sposobów zachęcenia ludzi do tej rasy. Zainteresowanie przez zdjęcia jest powierzchowne - ot ciekawostka. Na dodatek dość wirtualna. Więcej wnosi wiedza merytoryczna której w polskim necie brak. Z fot-artami AT jest jak z demotami - interesują i bawią "tu i teraz" i niewiele pozostawiają. Jak zdjęcia nowych kiecek..... 😉

Skoro jest Związek: http://www.krs-online.com.pl/polski-zwiazek-hodowcow-koni-krs-696034.html, coś powinno się zacząć dziać. 😉

Związek istnieje chyba od lat - jeśli się nie mylę, niemniej "brak zapotrzebowania na wiedzę" z tego zakresu do działania nie mobilizuje - o ile wiem /bez zacięcia detektywistycznego/. Przy chyba dwóch klaczach mających szanse na źrebaki /bo Ośrodek Hodowli Boska Wola w tej dziedzinie też spektakularnych sukcesów nie ma/ - sens działań jest ...niewielki. 😉

Pozostaje cieszyć się że na stronie Pegaza coś się ruszyło w dobrym kierunku. Cenna inicjatywa, tym bardziej że to jedyne miejsce w Polsce mogące pochwalić się sukcesami zarówno sportowymi jak i hodowlanymi w kwesti AT.  Może zmieni  to "zapotrzebowanie na wiedzę". Nadziei tracić nie należy.
Pursat   Абсолют чистой крови
08 lutego 2012 14:22
[quote author=Pursat link=topic=135.msg1295325#msg1295325 date=1328702763]Oczywiście, że propagowanie rasy jest ogromnie ważne. Dlatego prosiłem by b a r d z i e j podzielić się wiedzą o źródłach....
[/quote]
Ale o jakiej wiedzy mówisz? Historia, hodowla, użytkowanie? Powiedz czego szukasz, bo "wiedza", to raczej rozległe pojęcie...

[quote author=Pursat link=topic=135.msg1295325#msg1295325 date=1328702763]Przede wszystkim powinna powstać polska strona na ten temat, skoro ta hodowla powoli rusza do przodu. (...)  Bardzo rzadko tu ktoś o coś pyta, więc wynika z tego, że zapotrzebowania na wiedzę nie ma. 😉 No - skoro brak zapotrzebowania to po co strona. Logika wskazuje że będzie martwa.[/quote]
Powiedziałam to z przekąsem. 😉 No to zdecyduj się w końcu czy lepiej nic nie robić, czy robić cokolwiek. Może jakby w sieci powstało takie polskie, achał-tekińskie miejsce, to ludzie bardziej by się zainteresowali.

Przy chyba dwóch klaczach mających szanse na źrebaki /bo Ośrodek Hodowli Boska Wola w tej dziedzinie też spektakularnych sukcesów nie ma/ - sens działań jest ...niewielki. 😉
Dwóch? Z tego co mi wiadomo jest ich trochę więcej. U Jacka hodowla stoi, ale potencjał jest.
Absolutnie protestuję, nie mamy żadnego monopolu, oprócz nas w czystej krwi hodowlę / bardzo udaną / prowadzi forumowa Donia, a w sporcie w półkrwi pokazało się wiele świetnych koni - wystarczy cofnąć się parę stron.
Strona odrobinę się ruszyła bo po sesjach mamy czas i uzupełniamy tzn. moje koleżanki uzupełniają, ale dzięki, że doceniacie.
Protest dotyczy oczywiście wpisu Batu Chana.
Przy chyba dwóch klaczach mających szanse na źrebaki /bo Ośrodek Hodowli Boska Wola w tej dziedzinie też spektakularnych sukcesów nie ma/ - sens działań jest ...niewielki. 😉




Nie wiem skąd liczba "dwie" ? "Pegaz" w tym roku planuje pokryć kilka klaczy, nie wiem jak Donia i p.Jacek. Gdyby wszystkie polskie klacze AT dały źrebuty to byłoby całkiem pokażne stadko.
Ale o jakiej wiedzy mówisz? Historia, hodowla, użytkowanie? Powiedz czego szukasz, bo "wiedza", to raczej rozległe pojęcie...
Uczniom w szkole podstawowej z konieczności trzeba wszystko "palcem pokazać". Zadając pytanie zacytowałem Twoją wypowiedź której dotyczy. Przeczytaj - nie trzeba do tego umiejętności detektywa 😉 a pierwszoklasisty /nawiasem - trzymam kciuku za jutrzejszy egzamin/.


No to zdecyduj się w końcu czy lepiej nic nie robić, czy robić cokolwiek. "Powinna powstać polska strona na ten /AT/ temat ale  bardzo rzadko tu ktoś o coś /AT/ pyta, więc wynika z tego, że zapotrzebowania na wiedzę nie ma./więc po co ma powstać strona na ten temat/." Otwórz sklep z piaskiem na pustyni i sprawdź jak na tym wyjdziesz." 👍
Taaak. TO jest dopiero zdecydowanie. Z gatunki "chciałabym ale się boję". 🤣

Dwóch? Z tego co mi wiadomo jest ich trochę więcej. U Jacka hodowla stoi, ale potencjał jest.
Z tego co mi wiadomo  e f e k t y w n e  rozrodowo są dwie klacze ale chętnie dowiem się o innych. A co do stojącej  😂  hodowli /sukcesy sportowe można pominąć, mają tu drugorzędną rolę 😉/ to jej potencjał jest jak koń z encyklopedii Benedykta Chmielowskiego - jaki jest - każdy widzi. 😉

[quote author=Katarina_89 link=topic=135.msg1295458#msg1295458 date=1328711093]Absolutnie protestuję, nie mamy żadnego monopolu,oprócz nas w czystej krwi hodowlę / bardzo udaną / prowadzi forumowa Donia, a w sporcie w półkrwi pokazało się wiele świetnych koni - wystarczy cofnąć się parę stron.  (...)Protest dotyczy oczywiście wpisu Batu Chana.[/quote]
Pisałem gdzieś o takim monopolu ???? Wszystko ok? Jakoś pomóc w czytaniu można? Podpowiedź: hasło -  "iloczyn logiczny" 🤣

[quote author=Katarina_89 link=topic=135.msg1295474#msg1295474 date=1328711636]Nie wiem skąd liczba "dwie" ? [/quote]
JEDNA klacz AT Doni PLUS JEDNA klacz AT z Pegaza TO DWIE  /1+1=2/. Mam na myśli te które mają efekty. Oczywiście nie kwestionuję że klacze po nieudanych xxx próbach zaźrebienia nadal mają / jakieś/ szanse. W Totka każdy z nas je ma a nie jesteśmy krajem milionerów 🤣
Reasumując - jeden i jeden to jednak dwa 🙄




Mam na myśli te które mają efekty. Oczywiście nie kwestionuję że klacze po nieudanych xxx próbach zaźrebienia nadal mają / jakieś/ szanse.






Z naszych klaczy kryta była tylko Gama, więc nie bardzo rozumiem o czym piszesz akurat do mnie, a jeśli  chodzi Ci o klacze p.Jacka to b.nieładnie i nieelegancko jest komuś taki pech wypominać; nie jestem jego fanką, ale trzymam kciuki żeby w tym roku się udało.

Pisałem gdzieś o takim monopolu ???? Wszystko ok? Jakoś pomóc w czytaniu można? Podpowiedź: hasło -  "iloczyn logiczny" 🤣








Wydawało mi się, że tekst poniżej Ty napisałeś, ale pewnie się mylę.
na stronie Pegaza coś się ruszyło w dobrym kierunku. Cenna inicjatywa, tym bardziej że to jedyne miejsce w Polsce mogące pochwalić się sukcesami zarówno sportowymi jak i hodowlanymi w kwesti AT. 


[quote author=Katarina_89 link=topic=135.msg1296319#msg1296319 date=1328743320]Z naszych klaczy kryta była tylko Gama, więc nie bardzo rozumiem o czym piszesz akurat do mnie[/quote]
Skoro kryta była Wasza JEDNA klacz i efektywnie to nie rozumiem dlaczego bierzesz to do siebie.
Wyjaśnienie dotyczyło Twojego problemu z dodawaniem 1+1.
"Pech" jest bardzo "pojemnym" pojęciem 😉 niemniej szkoda że ma miejsce ten ...pech. Członkowie Gangu Olsena to dobrzy fachowcy i uroczy bohaterowie a dzięki ..."pechowi" niektórych nawet bawią.

[quote author=Katarina_89 link=topic=135.msg1296319#msg1296319 date=1328743320]Wydawało mi się, że tekst poniżej Ty napisałeś, ale pewnie się mylę. [/quote]
Akurat w tej kwestii się nie mylisz. Szkoda że nie skorzystałaś z podpowiedzi. Spróbuj jeszcze raz a nie wątpię że uda się przeczytać ze zrozumieniem. Trzymam kciuki.
Pytanie pomocnicze: czy jest inne niż Pegaz miejsce w Polsce mogące pochwalić się sukcesami zarówno sportowymi jak i hodowlanymi w kwesti AT ?  Bo jeśli nie, to Pegaz jest JEDYNY. Ułatwiłem ❓ 🤣 🤣 🤣


Zastanawiam się jaki jest cel twojej obecności na wątku i denerwuje mnie, że przez swój nick możesz być kojarzony z "Pegazem".
Nie wiem czy świadomie, czy nieświadomie, ale moim zdaniem siejesz ferment i wypuszczasz jednych na drugich.
Achałtekinów jest mało, ich miłośników w Polsce również, zastanów się więc czemu służy to co robisz.
Jeśli masz problem by dodać 1+1 oraz bezsensownie protestujesz w kwestii monopolu - cierpliwie wyjaśniam.
Dyskusja dotyczy potencjału rozrodowego AT w Polsce oraz osiągnięć hodowlanych i sportowych krajowej populacji tej rasy.
Miło będzie jeśli przyznasz że Twój protest był bezzasadny zamiast wysuwać kolejne zarzuty. Magiczne "przepraszam" 😎 ❓
Cyt.: "Zastanawiam się jaki jest cel twojej obecności na wątku" - ja pytania odwracać nie muszę - wiadomo że robisz to dla pieniędzy 🥂
Jeśli problemy z nerwami są na poziomie problemów z umiejętnością czytania ze zrozumieniem - nie czekaj - działaj ❗ 🤣 🤣 🤣
Pursat   Абсолют чистой крови
09 lutego 2012 14:42
Wybacz, ale ja odnoszę podobne wrażenie. Tak naprawdę, to nie wiem o co ci chodzi...

A co do osiągnięć, jakichkolwiek - niech hodowla się rozwinie, na to trzeba lat - żeby można było mówić o sukcesach czy porażkach. Teraz wszystko jest jeszcze w powijakach.
Tak naprawdę, to nie wiem o co ci chodzi...
Jak to o co? O protestowanie i krytykę bez czytania ze zrozumieniem. To faktycznie wprowadza ferment. Niemniej chyba trzeba wybaczyć. Koleżanka nerwowa, premia niepewna i ulotna 😉
Myśle że Batu Chan jednak pisze zrozumiale, ale przynajmniej połowa informacji, nie mówiąc już o ironii i docinkach jest co najmniej ZBĘDNA.
Wróćcie może do tematu wątku, bo osobiście chętnie bym poczytała coś o koniach, a  nie domniemała po waszych wypowiedziach czy ktoś zaźrebił konia czy nie i czy się w wątku reklamuje czy nie.
Dodatkowo rozmowa przez internet ma to do siebie, że skłania odbiorce do nadinterpretacji więc należy wypowiadać się możliwie jasno, a nie stosować wielce inteligentne aluzje i tego typu zabiegi.
Oczywiście można, ale nasuwa się jedno oczywiste pytanie: po co.  🙄 🙄
Pursat   Абсолют чистой крови
12 lutego 2012 15:42
Pursat niemiła niespodzianka, ale nie wiem czy czytałaś artykuł Leonida Babayev. Według niego nie byłoby to niemożliwe, z tym że on pisze o koniach nie starszych niż 10 letnie,a  Pelhan jednak starszy był.
Attention to all fans of the purebred akhalteke horse!!!

For the last 10 years, there has been no testing for parentage of horses in Turkmenistan. Nevertheless a number of horses have been exported from the Turkmenistan and used in breeding in other countries. To new-comers, horses born in the Turkmenistan, appear as having a special “authentic, Turkman” flare. Their origin from the mother-country is seen as special and this leads to increase in demand. This business is dependent on the registration of Turkmen horses of unknown origin by the Registrars of the studbook. Thus, the VNIIK Registrars have taken it upon themselves to legalise these horses outside Turkmenistan.

One of horses to come to our attention is stallion Pai who was exported from Turkmenistan in 2006 and registered in the VNIIK Studbook under number 100300205, as being by1269 Piyada out of 100101598 Elgunchi. This stallion was purchased and paid for in advance as a son of Piyada. The immunogenetic blood test of Piyada has shown twice the impossibility of Piyada’s paternity. The undesirable conclusion of having to return the money must have prompted the seller and the Registrars of the Studbook to fabricate Pai’s registration documents on stallion Pay and declare him a son of Piyada. Following the decision by the Board of Directors of the World Akhal-Teke Organization (WАТО), Mr. Vorosov V. P. and Mr. Babaev L.I., assisted by Mr . Mirhodjaev K.A., obtained a hair sample from Pai in the presence of the stallion’s owner, Mr. Kishenko Е. The sample was sent to the Munich Genetic Laboratory (Germany) for parentage verification. The DNA test of Piyada in the given laboratory was already available, following the requests to confirm origins of his daughters of Gulshat and Pajli-sher. On May 20th 2011 the Munich laboratory forwarded us the result showing the impossibility of parentage of Piyada as a sire of Pai, thereby confirming the falsification of Pai’s documents.

As a result, the Studbook appears to have been discredited. I call for dismissal of the people who have thus discredited the breed and encourage a full revision of the registrations of horses who left Turkmenistan since 2000.. In case of impossibility of the above, I propose the creation of a new Studbook controlled by WАТО, based on volume 10 of the VNIIK Studbook.

L.Babayev, Breeder, Coordinator of WАТО.

Odnośnie Paja, w tym roku zostały zrobione kolejne badania i ponownie wynik wykluczył Pijadę jako jego ojca. Chciałabym wierzyć, że to po prostu była pomyłka, a nie celowy proceder, łamanie prawa i nabijanie w butelkę, żeby podnieść prestiż ogiera...

O nim mowa:


(c) Szah-Teke

Szkoda konia, nie wiem jak i czy w ogóle dojdą teraz jego prawdziwego pochodzenia, a najgorsze jest to, że on sam ma już potomstwo...
Mam nadzieję że wyniki egzaminu satysfakcjonujące więc ponownie pozwolę sobie by przypomnieć - całości cytował nie będę. Jeśli masz problem z ujawnieniem źródeł/metod dostępu "dla wybranych" to zwyczajnie napisz że tak jest zamiast "niezauważać" pytania lub udawać "ale o co chodzi".
Myślę że większość czytających wykaże zrozumienie dla Twojej ewentualnej niechęci by dzielić się zdobytym dostępem do Źródeł Wiedzy Tajemnej. Tak uczciwiej.
[quote author=Pursat link=topic=135.msg1295455#msg1295455 date=1328710978]Ale o jakiej wiedzy mówisz? Historia, hodowla, użytkowanie? Powiedz czego szukasz, bo "wiedza", to raczej rozległe pojęcie...
Uczniom w szkole podstawowej z konieczności trzeba wszystko "palcem pokazać". Zadając pytanie zacytowałem Twoją wypowiedź której dotyczy. Przeczytaj - nie trzeba do tego umiejętności detektywa 😉 a pierwszoklasisty /nawiasem - trzymam kciuku za jutrzejszy egzamin/.
[/quote]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się