CZEKOLADA

pojawila sie nowa Milka - z karmelem i calymi orzechami  😍
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
29 grudnia 2011 10:56
Taka znowu nowa to ona nie jest: w lepszych sklepach na pewno od roku, razem z tą z wafelkiem, płatkami ryżowymi. Jedynie ta z herbatnikiem weszła chyba nieco później. Wszystkie dobre.
no to nowo odkryta przeze mnie 😉
moze i lepiej ze wczesniej jej nie widzialam  😁
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
29 grudnia 2011 11:44
Ja, niestety, jestem na bieżąco......  😁 🤬
moj dzisiejszy zakup
ksiazka z ponad 200ma przepisami na desery z czekolada 😍 😍 😍
szalenstwo totalne, w tym tygodniu zaczynam pichcic, jest tam wszystko-desery do przygotowania w mniej niz 5min, kremy, milion rodzajow brownies, ciasta, ciasteczka, lody, pralinki itp itd  💃
ciri czuję się zaproszona jak będziesz w Polsce  :kwiatek:
to mam dla Ciebie dobra wiadomosc - przyjezdzam w czwartek na tydzien, jakies spotkanko pod haslem czekoladowego obzarstwa w weekend? 😀
chętnie, chętnie 😀
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
08 lutego 2012 01:54
Uwielbiam mleczną Goplanę mmm  😍
Milka duża nowa jest migdałowo-truflowa 😉
Ja tam pozostaję wierna Milce Triolade  😍
A że już o wedlowskiej mlecznej nie wspomnę... Niby nic szczególnego, najprostsza i najbardziej klasyczna z czekolad, ale ma coś w sobie  😍
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
12 lutego 2012 10:26
Ja tam pozostaję wierna Milce Triolade  😍


Więc chyba znowu musimy sobie zafundować siodlarniane łamanie zębów.  😉 😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 lutego 2012 14:41
Ostatnie odkrycie- Wawel biale michalki w formie tabliczki czekolady 🙂 Ja to ja, ale moj facet z marszu wciagnal 2 tabliczki 😉
Averis   Czarny charakter
12 lutego 2012 14:48
szafirowa, gdzie, gdzie?!
Poszukajcie w Kauflandach,u mnie jest 😉
Ja teraz zimą prawie codziennie piję gorącą czekoladę (oprócz tego oczywiście zajadam się tabliczkami Milki lub AlpenGold z okienkiem itd.)
Gorąca czekolada Dr Oetker ma fajną gęstą konsystencję.
Fajnie smakuje i pachnie gorąca czekolada cherry LaFesta, ale już konsystencja wodnista niestety.
Psycha ♥   okrutna rzeczywistość .
12 lutego 2012 19:52
Można się przyłączyć  ?🙂
Trista, polecam Ci goraca czekolade z przepisu (ostatni przepis na dole z linku):
http://dziendobrytvn.plejada.pl/forum.html#forum:MSwyMzMsOCw4MDc0OTA1MSwyMDYwNjUxMjAsMTA2ODE1OTQsMCxmb3J1bTAwMS5qcw==
jest gesta, pyyyszna i mega sycaca, wypijesz jeden kubek i masz dosyc. zrob sobie!
Ciekawska- Jak będę miała dłuższą wolną chwile to chętnie spróbuję. Tylko nie widzę przepisu w tym linku.
Możesz wkleić tu sam przepis?

Niedawno zjadłam całą mleczną czekoladę- jakąś taką nieznaną (dostałam) acz smaczną i jest mi tak słodoko, że szok  😡
Zaraz będe zapijać gorzką zieloną herbatą 😉
ovca   Per aspera donikąd
13 lutego 2012 16:56
Znacie jakąś fajną czekoladę z malinami? w sklepach spotkałam tylko takie z masą pseudomalinową w środku...a wydaje mi się że ciemna czekolada i maliny to byłoby połączenie idealne 😉
w lidllu masz taką cimną z mailnamin 😀
Ruda_H   Istanbul elinden öper
13 lutego 2012 17:07
czekoladoholikom polecam, jak ktoś ma czas i więcej pieniędzy.

http://sklep.manufakturaczekolady.pl/c/7/skomponuj-wlasna-tabliczke.html

fajna zabawa, a w smaku trzeba przyznać bajeczne  😜
Tristia:

GORĄCA CZEKOLADA Z NUTKĄ WANILII

Składniki:
120g gorzkiej czekolady ( w porywach do 200g, to zależy jak gęsty chce sie mieć napój)
200ml mleka 3,2%
300m śmietanki 36%
2 łyżki cukru pudru
Laska wanilii

Przygotowanie:
Czekoladę połam na małe kawałki. Ubij 100ml śmietanki. W rondelku zagrzej mleko z przekrojona na pół laską wanilii i dwoma łyżkami cukru. Po chwili wyciągnij wanilie wrzuć czekoladę, dodaj 200ml  śmietanki. Gotuj na małym ogniu aż uzyskasz gesty napój o jednolitej konsystencji. Przelej czekoladę do filiżanek udekoruj bita śmietaną.
ovca - Alpen Gold: Gorzka malinowa 🙂 rewelacja.
Ruda_H- Fajna stronka. Sama miałabym dylemat żeby skomponować tylko jedną 😉
ciekawska- Dzięki  :kwiatek: Brzmi słodko 🙂 Kiedys spróbuję. mam nadzieję, że wyjdzie i nie przypali się itd.
Robił kto sam taką albo podobną?

Właśnie pierwszy raz wypiłam gorąca czekoladę LaFesta z cynamonem- mniam  😜
Ja na jeden kubek (około 200 ml) wsypuję dwie saszetki i dodaję odrobinę mleka 😉
ja wczoraj wsunęłam biedronkowego Magnata z nadzieniem krówkowym, pycha 🍴
Gillian   four letter word
19 lutego 2012 08:02
Pojawiłam się Milka z M&M'sami... Jeeeeezu litości  😵 i jak ja mam się kurna odchudzac  😵
Gillian, najlepiej nie kupować  😉

Ja kocham Malagę, jeszcze teraz jak jest w tabliczce to już w ogóle szał  😜
Gillian   four letter word
19 lutego 2012 09:17
no jak nie kupowac, jak ona mnie woła i trzyma mnie za nogawkę...
Gillian hahaha to niezle juz z Toba, skoro milka sie odczepic nie chce  🤣

ja sama sobie dalam bana na czekolade na kilka dni i teraz mimo tego, ze mam strasznie duzo czekolad przeroznych, przepysznych dookola siebie to w ogole mnie do nich nie ciagnie. Z jednej strony super, a z drugiej strony strasznie mnie to dziwi  🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się