przemysł konny: szkolenia pzj i unia

Ciekawa jestem czy widzieliście tą stronę?
http://www.przemyslkonny.pl/

szkolenia będą organizowane przez Pzj za pieniądze pozyskane z Unii
ciekawa jestem jakie będzie zainteresowanie i jaką wartość merytoryczną będą miały te kursy...

Nikt się nie wybiera?
Odnawiam, bo podobno odbyły się już pierwsze szkolenia z komunikacji...
http://www.przemyslkonny.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=111&Itemid=156

Był ktoś?
Ciekawa jestem czy faktycznie ludzie na tym byli czy są tylko listy na stronie, bo skład osób zmieniał się na tych listach kilkakrotnie?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 kwietnia 2011 10:23
czy te szkolenia są wyłącznie tylko dla mieszkańców województwa mazowieckiego? Bo nie mogę znaleźć informacji na tej stronie
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

27 kwietnia 2011 10:52
Cytuję z tej strony: "Projekt „Kadry przemysłu konnego w województwie mazowieckim”, którego realizatorem jest Polski Związek Jeździecki, skierowany jest do  dorosłych osób związanych z przemysłem konnym, zatrudnionych w województwie mazowieckim i nieprowadzących własnej działalności gospodarczej, chcących z własnej inicjatywy nabyć nowe, uzupełnić lub podwyższyć kwalifikacje i umiejętności zawodowe poza godzinami pracy.  Nabór prowadzony będzie z preferencją kobiet wobec mężczyzn w stosunku 60:40%."
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany - nie ma już miejsc na żaden z kursów prawa jazdy i na kurs kowalski. Na pozostałe kursy, jak się dowiadywałam ostatnio - można było się jeszcze zapisywać.
Na sędziowskie kursy też już listy zamykają.

Na lonżowanie są jeszcze miejsca, ale warto pytać w samym pzj.

Ja 21.05 mam warsztaty z komunikacji i nie mogę się już doczekać 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 kwietnia 2011 12:10
co do grupy docelowej - tak mi sie właśnie wydawało, bo wynika to zazwyczaj z zapisów konkursowych w 8.1.1 (z resztą we wszystkich konkursach). Szkoda.
Ciekawe, czy kiedykolwiek takie kursy dotrą na dolnyśląśk.....
Ciekawe czy kiedykolwiek będą takie kursy dla osób niezatrudnionych, a prowadzących własną działalność  😤
Bo tak mi się wydaje, że kadry przemysłu konnego to np. właściciele stajni, trenerzy, hodowcy, czyli osoby mające działalność gospodarczą i to przede wszystkim dla nich powinny być takie szkolenia... Bo w moim rozumieniu to właśnie głównie oni będą rozwijać jeździectwo w Polsce.
Ale jak widać PZJ ma podejście jak za starego systemu: prywaciarza trzeba upupić, bo to kapitalistyczny reakcjonista.

A w innym temacie - ciekawa jestem wrażeń ze szkoleń z komunikacji 🙂
dzialalnosc gospodarcza to nie jest forma samozatrudnienia?
no i czy to nie jest skierowane do ludzi ze tek powiem mniej zwiazanych z jezdziectwem, w celu zwiazania tych osob bardziej z jezdziectwem? (przenosnia hehe)
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 kwietnia 2011 00:33
Ale na stronie jasno jest napisane, że szkolenia nie są dla osób prowadzących działalność... Mnie też to irytuje, bo bardzo chciałam się na coś takiego zapisać, a niestety nie mogę. Działalność mam, ale nie związaną z końmi. Swoją drogą to ciężko znaleźć jakiekolwiek kursy "konne" nawet płatne.
PZJ uruchomił kilka projektów. Ten akurat miał wymóg nieprowadzenia działalności gospodarczej (zapewne z takiego "nr działania"😉 i! powiązanie z końmi. Wcześniej - wystarczyła umowa zlecenie z danego województwa. Czyli bywa różnie.
Akurat kursy "koniowożących" były tak atrakcyjne, że gdy się popatrzy na listy zakwalifikowanych... no - powiedzmy, że dokumenty tych osób znalazły się na miejscu zanim ogłoszono co, kiedy i gdzie ma się znaleźć  😎
Nie ma co drzeć szat - z działalnością czy bez. Załapał się ten kto miał się załapać.
Cała nadzieja, że coś w tym stylu powtórzą, bo to kropla w morzu potrzeb. Właśnie te kursy - prawa jazdy i kowalski.
halo, bez przesady ja również załapałam się na kurs na prawo jazdy robię C i wcale moje dokumenty się tam wcześniej nie znalazły innych osób również po prostu wystarczyło złożyć je pierwszego dnia naboru i tyle.
Ruffian bzdura-ja takze zlozylam 1 dnia z samego rana i..
no na szczescie tez mam znajomosci i nazwisko w innej branzy i bede robic te kursy(prawka rozne,3 kursy) w ramach innego programu. 😎
I doskonale wiem jak to wszystko dziala od srodka.
I jest tak jak pisze halo- tylko przy tych kursach byl ten wymog- korzystalam z temidy,teraz koncze angielski i wymagania byly inne.
Trzeba sie cieszyc ze w ogole cos  sie dzieje, bo w innych wojewodztwach kicha!
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2011 07:38

Ale jak widać PZJ ma podejście jak za starego systemu: prywaciarza trzeba upupić, bo to kapitalistyczny reakcjonista.


Wnioski pisze się zgodnie z dokumentacją konkursową określoną w regulaminie konkursów PO KL. Nie jest to działalność PZJtu, który chce kogokolwiek udupiać.

Jak chcecie, żeby u Was również takie projekty się realizowały, to przecież ośrodki, w których trzymacie konie również się mogą o to starać.
A wiecie coś o kursach w innych województwach? Tzn tak aby kursant mógł być z innego województwa ( zatrudniony w innym województwie). Konkretnie chodzi mi o świętokrzyskie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2011 08:25
w ramach projektów unijnych raczej na to nie licz (unijnych = bezpłatnych).

jeśli interesują Cię płatne szkolenia, to w LKJ Ostroga zaczął się cykl szkoleń o tematyce końskiej (w tej chwili realizowane będzie szkolenie Akademia zdrowia konia: Żywienie i leczenie koni). Więcej info na stronie OZJ:http://www.ozj.opole.pl/dp/cms/news_content.xml?id=&DocId=851&mi=mid105&mp=mid105

[i](P.S. Nie jest to reklama ośrodka ani szkolenia, bo nie jestem związana ani z klubem ani z organizatorem szkoleń. Jest to wyłącznie informacja o szkoleniu [i/])
opolanka- w zeszłym roku w świętokrzyskim był kurs instruktorski z unijnych i zapowiadali, że to nie koniec.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2011 10:24
marysia550, będą na pewno jeszcze szkolenia, bo okres programowania trwa do 2013 roku. Ale chodziło mi o to, że rzadko tak jest, aby szkolenia były realizowane dla mieszkańców innego województwa niż beneficjent, który realizuje te szkolenia.
My Polacy ciągle narzekamy, że coś nam się nie podoba, że za mało pieniędzy, że w zimę za zimno, a latem za gorąco. A ja napiszę coś pozytywnego.

Pod koniec stycznia byłam na szkoleniu organizowanym przez PZJ dot. organizacji zawodów jeździeckich. Szkolenie trwało 4 dni.

Przyznam szczerze, że jechałam z mieszanymi uczuciami. Dojechałam na miejsce, na pierwszy rzut oka ładny ośrodek, sala konferencyjna – dobrze oznakowana, od razu wiedziałam gdzie wejść. W środku szokujący wystrój, z pewnością dobrze czuł się tam  Bolesław Chrobry , Mieszko I, Stanisław Poniatowski i Bolesław Krzywousty z żoną....... Dookoła malowane winorośle, cegiełki, wazony, owoce...

Zaczął się I-szy dzień. Organizacja Imprez Sportowych prowadzana przez pana Pawła Olbrycha.

Rewelacja! Szkoda było  robić przerwę na kawę! Siedzieliśmy  „ z otwartymi”  .... oczami :-)

Dostaliśmy konkretne informacje, jak zorganizować imprezę sportową, jak zdobyć  sponsorów, jak zaciekawić ludzi z zewnątrz takim wydarzeniem jak zawody, jak napisać prezentację. Pan Olbrych uświadomił nam jak ważna jest solidarność hipiki w Polsce. Nie istotne, czy jesteśmy skoczkami, ujeżdżeniowcami, powożeniowcami  czy damami w siodle. Liczy się nasza ilość!  Jak się mają do tego widowiska, publiczność, sponsor mały i duży.

Cały dzień minął tak szybko, że zapomniałam że rodzinę w domu zostawiłam.

Polecam pana Pawła Olbrycha. Niezwykle konkretny facet, szkoda że nie działa w ośrodku, w którym pracuję ...  👍

Następny dzień.  Komunikacja ze sponsorem, prowadzenie rozmów. Tutaj dwie Panie Inga i Dina Zawadzka prowadziły warsztaty. Mieliśmy okazję spróbować w wersji demo. Dowiedziałam się jak prowadzić rozmowę ze sponsorem jak napisać dobre pismo. Dużo się działo, oj dużo :-)  👍

Trzeci dzień.  Ku naszemu zaskoczeniu (miał być ktoś inny, ale nawalił) przyjechała Pani Agnieszka Kopka z „HORSESSPORT”  Miód na moje korporacyjne serce. Już wiem dlaczego jej kliniki są tak profesjonalnie przygotowane. Jakość  jakość  jakość.  Drobna kobieta o ścisłym umyśle i olbrzymiej wiedzy.  👍 Już nie będę rozmawiać z Klientem prosto po zejściu z konia....

I na koniec  Marketing organizacji zawodów. Pan Tomasz Redwan już z niejednego pieca chleb jadł.  Marketing pokazany z ciekawej perspektywy. Pokazał jak ważne jest planowanie i organizacja!!! Nawet pomagał parę lat temu organizować Torwar.

Takie szkolenia powinni przejść wszyscy organizatorzy zawodów, zarządzający lub właściciele ośrodków. Super sprawa!

Ja wróciłam z olbrzymim zastrzykiem energii. Mam teraz mnóstwo pomysłów, które zamieniam w czyny.  🏇 Chce mi się pracować, pracować i czekam na efekty,  które już przychodzą....  Poznałam bardzo fajnych ludzi!

Ludzie róbcie takich szkoleń jak najwięcej!!!!
to może daj znać jak już skonsumujesz to szkolenie w działaniu i zyskach,bo na teraz piszesz tylko o swoich emocjach,a jedynymi beneficjentami tego skoku na unijną kasę są wykładowcy i organizator.
A może ktoś był już na kursie lonżowania?


Zaczął się I-szy dzień. Organizacja Imprez Sportowych prowadzana przez pana Pawła Olbrycha.

Rewelacja! Szkoda było  robić przerwę na kawę! Siedzieliśmy  „ z otwartymi”  .... oczami :-)

Dostaliśmy konkretne informacje, jak zorganizować imprezę sportową, jak zdobyć  sponsorów, jak zaciekawić ludzi z zewnątrz takim wydarzeniem jak zawody, jak napisać prezentację. Pan Olbrych uświadomił nam jak ważna jest solidarność hipiki w Polsce. Nie istotne, czy jesteśmy skoczkami, ujeżdżeniowcami, powożeniowcami  czy damami w siodle. Liczy się nasza ilość!  Jak się mają do tego widowiska, publiczność, sponsor mały i duży.

Cały dzień minął tak szybko, że zapomniałam że rodzinę w domu zostawiłam.

Polecam pana Pawła Olbrycha. Niezwykle konkretny facet, szkoda że nie działa w ośrodku, w którym pracuję ...  👍



💃
Zuch chłopak!!
lostak   raagaguję tylko na Domi
08 lutego 2012 17:38
zostalo zorganizowanych tak wiele kursow, teraz trwa druga runda, ludzie mogli za darmo skorzystac z tylu rzeczy! kazdy kto kiedykolwiek ruszyl dupsko i wzial pieniadze z unii wie, jaka to jest papierologia, ile rygorystycznych warunkow trzeba spelnic, napisac raportow, opisow itd. to nie sa pieniadze ktore dostaje sie na ladne oczy, ale kazdy moze zamiast narzekac sprobowac i sie "dorobic"

wykladowcy dostaja niewielkie dofinansowanie, uczestnicy maja sfinansowany caly pobyt.  mozna sie uczyc od innych, mozna zrobic prawo jazdy etc. 

wykladowcy poswiecaja swoj czas, ktory naprawde mogliby spedzic na swoich normalnych zajeciach i na zarabianiu pieniedzy, robia te kursy bo zalezy im na tym, aby ten caly biznes sie rozwijal. pawel, mariusz trojanowski, aga kopka, to sa ludzie, ktorzy sa absolutnymi profesjonalistami w tym co robia.

ale malkontentow nigdy nie zabraknie, szczegolnie tych ktorzy chyba mieli problemy z wyjasnieniem uzytkowania srodkow.

to może daj znać jak już skonsumujesz to szkolenie w działaniu i zyskach,bo na teraz piszesz tylko o swoich emocjach,a jedynymi beneficjentami tego skoku na unijną kasę są wykładowcy i organizator.


wrotki nie wiem ktoś Ty, ale z choinki się urwałeś czy co?
wrotki nie wiem ktoś Ty, ale z choinki się urwałeś czy co?
no chyba Ty się urwałaś,skoro nie rozumiesz najprostszych mechanizmów. Zrobiono skok na unijną kasę- organizator zarobił, wykładowcy zarobili, a Ty...możesz sobie co najwyżej zrobić wpis na forum- no to dla kogo ta cała hucpa?
[quote author=Ksenia S. link=topic=45953.msg1296241#msg1296241 date=1328737065]
wrotki nie wiem ktoś Ty, ale z choinki się urwałeś czy co?
no chyba Ty się urwałaś,skoro nie rozumiesz najprostszych mechanizmów. Zrobiono skok na unijną kasę- organizator zarobił, wykładowcy zarobili, a Ty...możesz sobie co najwyżej zrobić wpis na forum- no to dla kogo ta cała hucpa?
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myslenia, to po co narzekasz zamiast zadbać o środki unijne i samemu zarobić? Wcześniej bardzo ładnie Lostak to opisała.
Idąc Twoim tokiem myslenia, to po co narzekasz zamiast zadbać o środki unijne i samemu zarobić? Wcześniej bardzo ładnie Lostak to opisała.
skąd wiesz że tego nie zrobiłem i właśnie stąd czerpię swoją wiedzę o korzyściach płynących z unijnych dotacji?
co do wpisu lostak, to nie mogę znać jego treści, ale sama lostak już wielokrotnie udowodniła, że uwielbia pisać o sprawach o których nie ma najmniejszego pojęcia.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się