Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Klami, do polowy szyi on ma grzywe normalna w miare, choc ta czesc najpozniej sie kladzie. dalej robi sie grzywa szeroka i bardzo gesta i rosnie do przodu. przerywanie go wkurza strasznie, jak jeszcze bylam ambitna to go przerywalam partiami. zeby sie polozyla musi byc naprawde dluga, bo inaczej i tak jest do przodu. jak jest dluga to i tak sie przedklada. w iroku mu do twarzy, nie utrudnia mi jakos strzyzenia, nie przeszkadza mu to, wiec zostanie 😉
Hmm, no ja mam właśnie podzielone zdanie co do niego, bo w irokezie mi się podoba bardzo (tzn uważam, że mu 'do twarzy' albo raczej 'do pyska'😉, ale sam "zamysł" irokeza przestał mi się podobać...  😁 Zapleść się nie da, stoi to jak szczota, do normalnej grzywy trudno wrócić, przycinać równo też ciężko  👀 Także jak na razie moim faworytem jest grzywa leżąca  😉 

Chociaż przyznam się wam, że wczoraj mu ją skróciłam, a ponieważ moje zdolności manualne nie są najlepsze, efekt nie jest zbyt zniewalający  🤣
kujka   new better life mode: on
12 lutego 2012 10:16
domcia406, zostaw, poczekaj. poza kitkami to niewiele jestes w stanie zrobic... a z reszta czasem przerywanie na takim etapie skutkuje zrobieniem sie jeszcze wiekszej maniany na glowie :P poczekaj z tym jeszcze ze 2-3 tygodnie lepiej 🙂
zoja, właśnie - twojemu koniowi bardzo irokez pasuje. Ja co prawda ogólnie lubię tą fryzurę, no ale twój koniowaty wyjątkowo mi się w niej podoba 🙂
Ech, w takim razie zostawie jej taki busz na głowie. Zrobię kitki i poczekam cierpliwie  😁
do polowy szyi on ma grzywe normalna w miare, choc ta czesc najpozniej sie kladzie. dalej robi sie grzywa szeroka i bardzo gesta i rosnie do przodu.

Zauważyłam, że większość koni tak ma - u góry gruba, gęsta, rozkładająca się na 2 strony, skierowana w stronę łba, a od połowy szyi w dół raczej nędznie i na jedną stronę

Katija - u mojego odrastający irokez wygląda identycznie, z tym, że jest dwukolorowy; to chyba najgorsze co może mieć koń "z włosami" - ten etap przejściowy. Ja wiązałam gumkami w kitki, żeby nie było tak widać
Sunny Podpisuję się pod tym! Moja też taką grzywę miała- u góry na wszystkie strony i pełen busz, a na dole już bardziej okiełznana.
Potem wytarła sobie grzywę o drewniane ogrodzenie i musiałam obciąć całą na zupełne zero. Jesteśmy w trakcie odrastania i kładzenia się tej grzywy i wygląda to tak  😵

Z kolei druga, którą mam, ma na całej długości mało włosów. Z jej całej grzywy można zrobić, co najwyżej, grzywkę gniadej  😁
kucyk. jak myslicie zapuszczac troche(nie az tak jak na fot.1, ale troszke), czy zostawic jak jest fot. 2?
zostawić 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
23 lutego 2012 17:19
Kiedy kupiłam Dilvera, miał na głowie "coś" dziwnego...  😁


Decyzja była szybka - ścinamy  🏇
Początkowo efekt dość zabawny, ale kiedy grzywa podrosła i pojawił się irokez, chłopak zaczął wyglądać przyzwoicie.



Teraz zdecydowałam, że zapuszczamy  😉
Jak na razie udało nam się wyhodować dobrych kilkanaście centymetrów od wakacji a oto efekt:
Kasix1997   My little Princess
23 lutego 2012 18:19
czy macie jakieś skuteczne sposoby żeby zapuścić grzywkę <?>  🙇
hehe moja podróba fryzury andaluza która była tu pare stron temu 😉 szkoda, że nie miałam bujniejszej grzywy do dyspozycji 🙁

Dzisiaj kupić maiłam nożyczki donau - bo kiedyś miałam i świetnie się nimi grzywę cięło
ale nigdzie dostać nie mogłam i kupiłam te
http://www.alphadan.pl/?pid=products&id=15429&category=362&lang=pl
rewelacja
Moja Orchidea ma bardzo gęstą grzywę do tego bardzo gruby włos - nożyczki tną bez problemu
wadą jest to że mają końce ostre 
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
04 marca 2012 17:44
Mam do was pytanie: co zrobić z tą grzywą? Zapuścić? Zostawić? skrócić?
Kasix1997   My little Princess
04 marca 2012 17:46
Ja bym wyrównała i troszeczkę skróciła 🙂
Macie jakieś sposoby na położenie irokeza poza kucykami?
grzywa ma już dobre 10cm, miejscami się kładzie a miejscami sterczy. Co można zrobić poza tymi nieszczęsnymi kucykami, wktórych koń wygląda jak idiota 🙂?
galopada_   małoPolskie ;)
07 marca 2012 09:24
zmoczyć i spróbować to ,,zaczesać" w dół?  👀
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
07 marca 2012 11:54
Dzionka dera z kapturem 🙂 ja miałam tego farta, że z kładzeniem trafiłam w sezon zimowy  😁
PumCass, on ma na całej długości grzywę z dwóch stron? (Swoją drogą moja ulubiona maść🙂 )
Dzionka warkoczyki! Koń przynajmniej nie wygląda jak stara szczotka do podłogi, i dłużej się trzymają dobrym stanie niż kitki.
PumCass   zachowaj zimną krew!
07 marca 2012 13:16
Thymos Po całej długości nie, tylko z przodu czasami mu się rozchodzi na dwie strony  🙂
galopada_, chyba właśnie tak zrobię - zmoczę i wtedy zakucykuję 🙂
Zu, noo, wiem że to super działa, bo w miejscu derki grzywa mu pięknie leży 🙂 Może siatkowa z kapturem zadziała, ale kiedy to będzie...
domcia406, dale da się tak zrobić warkoczyki, żeby nie stały tylko ciągnęły grzywę w dół? Bo kucyka umiem tak zrobić, że od dołu go mocno ściskam, a od góry jest luźny, przez co wychodzi takie coś ala loczek. Warkoczyk chyba po prostu będzie sterczał 🙂
Dzionka jak je zrobisz na mokro, i będziesz je zaplatać "w dół" (w sensie, że w czasie zaplatania, będziesz je ciągnąć do dołu), to nie będą sterczeć 😉
ekuss   Töltem przez życie
08 marca 2012 20:37
Co robić z naszą?
Dodam,że oficjalnie zapuszczamy-co prawda od lata urosła z 2 cm,ale wątpię czy jej urośnie jakaś super ładna,bo tutaj 1,5 roczne odsadki mają dłuższe  🤔 Jest szansa ,że urośnie czy ciąć krótko żeby móc koreczki zapleść? Bo z tego to ani koreczki nie wyjdą (chyba,że kory haha) ani dobieraniec nie chce,bo grzywa śliska...
zetniesz na krótko to będzie miała tragedię. Przerwij.
ekuss   Töltem przez życie
08 marca 2012 20:59
Już przerywałam... nawet od spodu wycięłam z 1 cm grubości...
to przerywaj dalej, bo jak będziesz obcinać od spodu to to będzie odrastać i grzywę podnosić.
Ha! Znalazłam świetny patent na położenie grzywy! Zmoczyłam całą i przykryłam na jakieś 10-15 minut złożoną na 3-4 derką polarową 🙂 Derka była ciężka, grzywa pod nią schła... i efekt był niemal natychmiastowy 🙂 Sto razy szybciej niż zaplatać te kucyki, warkoczyki czy coś. Pewnie po kilku powtórzeniach już się nie podniesie.
Oooo, ja się męczyłam najpierw z kitkami, potem z warkoczykami. Ale po tygodniu warkoczyków grzywa się pięknie i równo położyła  😍 Dzionka daj znać, jak na dłuższą metę, Twój sposób się sprawdza 😉
Dzionka, uuu muszę spróbować, po jeździe się podniosła?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się