Końskie ciągoty

_Gaga, Julie, a studziennego konia widzialyscie :P bo moim zdaniem byl nietypowy 😉
No tak, to można uznać za nietypowe 🙂
może to nie jest nietypowe ale moja w starej stajni pierwsze co robiła to szła i przeszukiwała psom miski,czy aby nie zostało tam coś do jedzenia o.O
jak jeździmy i ja sobie coś śpiewam pod nosem to ona dosłownie mruczy,albo nawet nie,wydaje takie dziwne dźwięki xD coś a'la mruczenie,a taki pomruk,nie do opisana po prostu xD po prostu brzmi to jakby też nuciła sobie jakąś melodię xD
udaje też często że ma coś w żłobie mimo że nic tam nie ma ale tylko po to żeby inne konie były zazdrosne że ona niby coś je,a one nie dostały 😉
ociera się o jabłonki tylko po to żeby pospadały z niej jabłka

ojj dużo jeszcze tego jest 🙂
Djarumm, Twój lubi dojadać po psach, a mój kiedyś ukradł psu wędzony świński ogon i biegał z tym po podwórku, nie chciał oddać. Kanibal
A nasz kucyk pije piwo i jak już nic nie chce lecieć to wyciska puszki 🤣
Moj kon na widok mojego samochodu wjezdzajacego na parking stajni zawsze sika. ZAWSZE
To pewnie ze szczęścia! 😀 😉
moj czarnuch za kazdym razem kiedy podnosze mu tylne nogi do czyszczenia wyciaga je daleko do tylu w celu rozciagniecia swego ciala. Za kazdym razem tak robi najpierw jedna potem druga. Pierwsze dwa razy byly smieszne, ale teraz jest to troche denerwujace  🙄
Sankaritarina, chcialabym, zeby tak bylo! 😀

vampiria, ja bym sie nie denerwowala, tylko jak najbardziej cieszyla - rozciagniety kon przed jazda - jaki to luksus!

Z takich innych - w stajni mamy dwa konie, ktore jak sie je wpusci do karuzeli, to gonia i atakuja przegrode.
vampiria, Ej, mój też tak robi! Przednie co rano też rozciąga. Jak kot. Stronę temu się zastanawiałam czy to szkodliwe. 👀
Ikarina: on jeszcze nie jezdny 😀 za tydzien bedzie dopiero wsiadany. Ja nie mowie, ze to jest zle, bo to dobrze, ze sie rozciaga itd. Tylko w nie ktorych sytuacjach jest to uciazliwe... 🙂

Sankaritarina: na pewno nie jest to szkodliwe 🙂 Spotykalam troche koni, ktore tak robily. Moj po spaniu lub po odpoczywaniu rozciaga sie jak kot (koci grzbiecik), smiesznie to wyglada 😀 w trakcie czyszczenia robi tak jak pisalam. Musze go sfotografowac jak bedzie "spal" na stojaco jak nie moze znalezc pozyccji dla swoich przednich nog (wglada to tak jakby mial jedna krotsza noge 😀). On w ogole jest udany  🙄
nie wiem czy się nadaje - moja klaczka, gdy jesteśmy w terenie -jedziemy prostą drogą i dojeżdżamy do skrzyżowania odwraca głowę w lewo i w prawo - jak człowiek na pasach , potem odkręca się do mnie, odbieram to jako - skręcamy w którąś drogę czy dalej prosto ? 🤣 i tak jest zawsze - w stępie 🤣
Mój dzikusek ma gdzieś pomiedzy zadnimi nogami a dupką sekretny spust.
Ilekroc ktoś weźmie noge, zaczyna puszczać bąki, a nierzadko pozwala sobie na ciut wiecej. Zawsze wtedy lojalnie uprzedza o tym fakcie delikatnie odsuwając nogą osobę czyszczącą z linii strzalu.
Sygnal jest na tyle subtelny, że znajomy przeoczyl... do tej pory poplakuje na wspomnienie jego miny, gdy po ramieniu stoczyly mu się perełki.
awionetka, współczuję znajomemu 😎 😉.
Kiedy chcę zapiąć mojemu kucowi nachrapnik ZAWSZE wtedy ziewa i trzeba czekać aż skończy.  🤣
Nigna   Warto mieć marzenia...
06 kwietnia 2012 13:24
akselka: moja ja tylko zobaczy że obiorę ogłowie do ręki ziewa , mamla językiem i robi wszystko żeby pokazać pańci że "nie chce praocować"
Cykado robi siku TYLKO w boksie, najlepiej na świeżo pościelone... mają stajnie otwartą to zawsze wchodzi i siiiii  😵  zawsze tarza się jak jest mokry/spocony... też lubi robić kupki jak mu czyszcze kopytki... a ostatnio namiętnie szczurzy się na wszystko, co ma trzonek, a jak dorwie widły to obgryza rączke z rozmarzeniem w oczach  🤔 
Lala robi kupki tylko pod ścianą w boksie i zagrzebuje je słomą, wchodzę rano a tam czyściutko i muszę przekopywać się przez całą słomę w poszukiwaniu min... i zawsze cała słoma łącznie z sianem jest na tej ścianie z minami
a u obu odpalenie ciągnika skutkuje istnym szaleństwem na padoku
Paddy lubi jesc tylko i wylacznie w okreslonym kacie boksu. Dasz mu siano w inne miejsce - odwroci sie w ulubiony kat i zacznie jesc slome 😵 Tak samo zabawka likit - nie bedzie sie nia bawil, nawet na nia nie spojrzy, jesli bedzie w innym miejscu, niz jego ulubione 🤔 Jesli wszystko stoi w miescu, ktore on lubi - wtedy wszystko ok.
mój kiedyś odpinał sobie derkę na klacie, po czym wychodził z niej, przekładał w kąt boksu i już! bez żadnych szkód dla derki 😉

w dodatku sam sobie sprząta w boksie 🏇 jak zabieram kupozbierak do trocin to go chwyta zębami i podnosi nawet, jak jest pełny, czasem zdarza mu się samemu pozamiatać i podnosić mi bat, jakby mówił "koniec tego grzebania w klamerkach, ja chce już biegać!  🤣
Mamy w stajni konia, ktorego namietnie fascynuja... ludzkie uszy 🙂 Szczegolnie moje. Zawsze, jak zamiatam kolo jego boksu, musze uwazac, bo zawsze tym nosem musi walnac w moje ucho. Nigdy nie interesuja go wlosy, ubranie, nos - zawsze uszy.
Wie ktoś jak oduczyć konia robienia 💩 do żłobu ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się