preparaty na stawy

Azbuka niestety wstrzykiwany kwas hialuronowy dostawowo ma to do siebie ze trzeba to powtarzac co praę miesięcy. Więc należy robić to tylko gdy naprawdę trzeba.
U mnie w stanie zapalnym lekarz podał domięśniowo cortraphen (seria chyba 4 zastrzyków) i od tego czasu jest spokój (żeby nie zapeszyć). Ale ponieważ zwyrdonienia stawowe mają to do siebie że można je "zleczyć" a nie "wyleczyć" szukam prepartu na profilaktykę, żeby wspomóc to funkcjonowanie stawów....
Co do wchłaniania - pytałam lekarza, powiedział ze wszystkie doustne leki na stawy są nieststy kiepsko wchłanialne, jeśli już nalezy wybierać w płynie...

Cortafleaxa osobiście używałam i uważam ze zwykły -
Lekarz poleca cortaflexy i naf a ja nadal szukam kogoś kto stosowal Movicur i może coś powiedzieć w tym temacie.....
🙂 Cortaflex  - miało być że zwykły jest dobry ale profilaktykę, na zaleczenia Ha, natomiast dobry jest też Equine America Glucomsamina + Msm
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
09 sierpnia 2010 09:45
A co możecie polecić dla konia pełnoletniego, ze zwyrodnieniem stawu skokowego? Dokładnie ten staw zalany jest przez chrząstkę, nie zgina się do końca tak jak zdrowy. Gdy koń z jakiś przyczyn stoi w boksie (baaaardzo rzadko) noga ta jest sztywna i widać, że koń ją "zaciąga".
Znalazłam takie:
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=323&lang=pl
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=355&lang=pl
http://horseplay.pl/mobility-p-72.html
Który godny polecenia? W okresach jesień-zima podawałam Cortavet ale w momencie,gdy nic poważnego się nie dzieje nie chce podawać jej tak mocnego preparatu. Na razie z nóżką jest wszystko dobrze, przy zmianach pogody widać tylko nieduża sztywność, więc chce podawać coś profilaktycznie 😉
Z góry dziękuję za pomoc
ja polecam suplementy Finish Line których działanie miło mnie zaskoczyło. mój koń ma zaawansowane zwyrodnienie trzeszczek kopytowych i mało co mu pomaga. tutaj widziałam wyraźną poprawę 🙂 są w dwóch wersjach: słabsza i mocniejsza. ja podaję na zmianę plus Equine America Glucomsamina + Msm.

http://finish-line.pl/produkty/fluid_action_dane_produktu.html
http://finish-line.pl/produkty/fluid_action_ha_dane_produktu.html
Czym różni się gelapony arthro od gelapony fast? I jak jest ze skutecznością? Czy ktoś stosował może  Devil's Relief Nafa?
Zastanawiam się czy są jakieś skuteczne lecz tańsze suplementy od cortaflexu ha..
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 sierpnia 2010 17:16
kazdy z 4 wymienionych przez ciebie preparatów działa nieco inaczej, ma inne "główne" substancje.

stosowałam 2 preparaty z tych, które wymieniłaś. też u starszego konia z problemami ze stawami. oba zadziałały tak skutecznie jak oczekiwałam, ale za każdym razem z innego powodu były stosowane i za każdym razem do owej przyczyny były "dobierane". i to uważam za jeden z głównych powodów tego, że w ogóle pomogły - dopasowanie działania preparatu do problemu, z którym ma sobie poradzić.
A miał ktoś do czynienia  z preparatami CAVALOR?

Chodzi mi o ARTI BASE i ARTI MATRIX. Ceny wysokie, a jak ze skutecznością?


Ja właśnie przymierzam się do kupna Arti Matrixa dla mojego konia, który ma problemy ze stawami. AM jest w 100% naturalny i przynosi bardzo dobre efekty. W porównaniu np. z Cortaflexem kupujesz go raz, jest to kuracja, która trwa (oj nie pamiętam dokładnie), ale chyba trochę ponad miesiąc, jedno opakowanie jest przeznaczone dla jednego konia. Bo o Cortaflexie słyszałam, że jak się odstawi to wszystkie problemy wracają, więc to chyba tylko takie przykrywanie problemu, a Arti Matrix naprawdę leczy.

PS ja w ogóle jestem wielką fanką Cavalora (preparaty są czasem trochę drogie, ale bardzo skuteczne!)
Ja śmiało mogę polecić Wam preparat Flexijoint Equiminsa. Po podaniu całej butelki mojemu koniowi przestało strzykać w stawach i jakoś tak bardziej ochoczo chodzi, ma ładniejszy ruch. Byż może to autosugestia z tym ruchem , ale wet powiedział również, że się polepszyło:-) Także śmiało polecam. Ja używałam akurat tego z bromelaniną, teraz kupuję kolejny bo  w gnl-u jest promocja http://www.gnl.pl/equimins-flexijoint-liquid-with-bromelain-stawy-bromelani-p-5446.html :-)))  🏇
nigdy nie slyszalam od zadnego wlasciciela moich pacjentow, ze po odstawieniu cortaflexu  powracaly ajakiekolwiek problemy, moj Drap dostaje corta 2  razy do roku ,problem sztywnosci stawow nie wraca po odstawieniu, zadnej kulawizny itp. kasiawrz od kogo cos takiego slyszalas?
miał ktoś czystą chondroitynę z makany? taką jak tu: http://www.gnl.pl/chondroityna-makana-p-5459.html
[quote author=Karla🙂 link=topic=28369.msg681118#msg681118 date=1282255311]
nigdy nie slyszalam od zadnego wlasciciela moich pacjentow, ze po odstawieniu cortaflexu  powracaly ajakiekolwiek problemy, moj Drap dostaje corta 2  razy do roku ,problem sztywnosci stawow nie wraca po odstawieniu, zadnej kulawizny itp. kasiawrz od kogo cos takiego slyszalas?
[/quote]
od znajomego, który najpierw stosował corta a potem przerzucił się na matrixa.
ja najpierw spróbuję tego matrixa i zobaczę jakie będą efekty...
[quote author=Karla🙂 link=topic=28369.msg681118#msg681118 date=1282255311]
nigdy nie slyszalam od zadnego wlasciciela moich pacjentow, ze po odstawieniu cortaflexu  powracaly ajakiekolwiek problemy, moj Drap dostaje corta 2  razy do roku ,problem sztywnosci stawow nie wraca po odstawieniu, zadnej kulawizny itp. kasiawrz od kogo cos takiego slyszalas?
[/quote]

mój poprzedni koń dostawał cortaflex, jak go dostawał przez kilka miesięcy to nie kulał, jak przestałam podawać to od razu problemy wróciły i tak w kółko..
Cortaflex działa głównie na zasadzie poprawy smarowania stawu, dlatego efekt raczej powinien się utrzymywać.
U ludzi zaleca się podawanie glukozaminy i kwasu hialuronowego przez 6 tygodni z 4 tygodniową przerwą. Ja dokładnie tak to stosuję u mojego konia i muszę powiedzieć że mimo iż stary nie jest (11lat) to pomaga. Koń miał sporego kozińca wrodzonego, nogi praktycznie nie doprostowywał na początku, zostało to za młodu wyprowadzone, ale staw zużywa się szybciej. Profilaktycznie stosuję takie serie około 3-4 razy w roku i muszę powiedzieć że od kiedy tak robię - ustało strzykanie w tej nodze, kiedyś koń po wyjściu z boksu znacznie skracał przez kilka minut trzeba było go prowadzać aż się rozchodzi, a teraz nie ma tego problemu praktycznie w ogóle.

edit: błąd  😡
co do podawania cortaflexu: u nas  tak jak w przypadku amelienoire gdy skończy się opakowanie problemy powracają... to pewnie zależy indywidualnie od tego jak bardzo zaawansowane koń ma problemy ze stawami.
Ostatnio z powodów głównie finansowych musiałam przerzucić się z flexijoint equiminsa na fluid action ha finish line, i muszę powiedzieć, że jestem bardzo miło zaskoczona. Wet polecił mi ten preparat sugerując że  składniki ma dosyć podobne i działanie również a jednak po połowę tańszy. Problemy nie powróciły wręcz  odwrotnie- jest coraz l lepiej. Także produkt warty  zwrócenia uwagi
czy ktoś może się wypowiedzieć naz temat tego preparatu? http://konik.com.pl/pl,product,1323471,su,per,substitute,liquid.html
Zapytam i tu, może ktoś podpowie:
Czy ten cortaflex (glucosamine + msm 1000) który powinno się stosować 30g przez 30 dni a nastepnie 15g można zastosować odrazu 15g (co wychodzi 15g przez 2 mies) dla konia, któremu zaczęły strzelać stawy skokowe (strzelają przez całą lonżę więc nie może tego rozchodzić).
MoniaaA, wydaje mi się że można tak stosować, aczkolwiek nie liczyłabym na lepszy/szybszy efekt... co innego gdybyś wcześniej już stosowała ten preparat lub o podobnym składzie albo podawała glukozaminę zapobiegawczo. wtedy powinno być ok. bez koniecznosci zwiększania dawki. a skoro Twojemu już coś strzela i producent tak zaleca to coś się musi za tym kryć i nie ma co oszczędzać.
siwek właśnie problem w tym, że to jest tylko (swoją drogą aż) strzelanie, bez sztywności czy kulawizny. Zastanawiałam się czy nie wystarczy podać mniejszej dawki. Rok i dwa lata temu dostawał właśnie po 15g dla wzmocnienia (nie strzykał wtedy) bo on spory chłopak jest i szybko rósł.
to może podpytaj weta.czy zadziała i dlaczego proponują podawać podwójną dawkę na poczatku stosowania? ja zawsze podaję zwiąkszoną przez kilka dni o ile to pierwsze opakowanie...
RightLeft   Trzeba zyć i cieszyć się szczęściem ...
25 listopada 2011 19:53
Bardzo prosze o pomoc.
Szukam fajnego preparatu an stawy dla koni.
Chodzi mi o preparaty na brak mazi .
Mojemu koniowi strzykają tylnie nogi i potrzebny mi skuteczny preparat na tego typu problemy.
Szukam w miare taniego leku.
Słyszalam cos o lekach z kolagenem  🙄 .
Proszę o odpowiedź  :kwiatek:
pewnie masz na myśli preparaty firmy Orling z peptydami kolagenowymi CHP. Szczerze mówiąc nie słyszałam złej opinii o tej firmie, więc będziesz zadowolona🙂
RightLeft, również polecam preparaty Orling. Bardzo dobry skład, w tym chelatowe formy mikroelementow, czyli najlepiej przyswajalne. Ja używam od roku, po 2 urazach międzykostnego i początkach zmian w kolanie - żadnych kulawizn, koń chodzi swobodnie. Niemniej vetka zaleciła też kwas hialuronowy, którego nie ma w składzie preparatow Orling. Zastosowałam raz osobno - z dobrym skutkiem. Teraz będę łączyć kwas z Chondropony np.
czarci pazur działa tylko przeciwbólowo?
nie regeneruje stawów ani nie spowalnia ich "zużycia" prawda?
szukam czegoś dla konia ze zwyrodnieniem stawu, ale tych suplementów i opinii o nich jest tyle, że zgłupiałam  🤔wirek:
tak , czarci pazur działa tylko przeciwzapalnie, przeciwbólowo. Na smarowanie stawów to wszytsko co zawiera kwas hialuronowy. Bardzo dobry efekt, nawet przy sporych problemach daje połączenie czarciego pazura z Nafu plus Lubric.
rosek0 Możesz napisać coś więcej na temat efektów podawania tych dwóch suplementów jednocześnie?

I czy ktoś stosował preparat dla koni z silnymi zmianami CORTAFLEX Corta Vet HA Solution? (to ten czerwony)

Pamiętam że 2 lata temu pod koniec sezonu na zalecie weta podawaliśmy właśnie ten preparat, jednak nie mogę za dużo stwierdzić bo był to koniec sezonu po którym koń poszedł na zasłużony odpoczynek na pastwiska 🙂
Może ktoś ma większe z nim doświadczenie i mógłby się podzielić wiedzą? 🙂 Byłabym wdzięczna
U mojego konia (22 lata, zwyrodnienia stawów) dobrze sprawdza się te preparat:

EQUIMINS Flexijoint Liquid (wspomniany już w wątku)

Zawiera czarci pazur, MSM, glukozaminę, siarczan chondroityny, wit. C i kwas hialuronowy (dokładny skład podany jest m.in. na stronach sklepów, które go sprzedają). U mojego konia ten preparat (plus odpowiednia mieszanka ziół) świetnie podtrzymuje efekt po podaniu kwasu dostawowo. Minęło ponad 7 miesięcy od zastrzyków i jest ok.
Tyle że ja nie mam zamiary podawać kwasu dostawowo ponieważ koń chodzi tylko weekendowo i sezonowo (maj-wrzesień) i ciężko  nie pracuje 🙂
Chciałam coś żeby te stawy jednak trochę wspomóc 🙂 Jak przyjedzie wet i ją prześwietli pewnie sam zaproponuje co należałoby jej podawać, ale chętnie też poczytam opinie właścicieli koni ze zwyrodnieniami chodzących w ambitnej rekreacji 🙂
Podawanie tego preparatu nie musi być związane z zastrzykami dostawowymi. Akurat w przypadku mojego konia tak jest, ale to żaden warunek podawania. Napisałam o nim, bo ma dobry skład - najważniejsze składniki wspomagające stawy i pomagające zlikwidować ich sztywność. Ale masz rację, że weterynarz po badaniu pewnie najlepiej doradzi, co podawać.
Nikitaa,no więc tyle co mogę powiedzież o czarcim pazurze z Nafa ,że jest bardzo silny i skuteczny. Zwiększona dawka 100ml (normalna jest 30ml) daje efekt na równi z equipalazone bądź butapirazolem.
Jednak podawanie samych środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych nie wystarczy,zamaskuje problem na chwile, dodatkowo przy dłuższym stosowaniu doprowadzając do degradacji chrząstki... Praktycznie zawsze, przy zwyrodnieniach, nalezy podawać preparaty z czymś co nasmaruje te stawy. Czyli wszelkie preparaty z kwasem hialuronowym.
Niektórzy twierdzą ,że własnie Lubric jest alternatywa dla zastzyków dostawowych, mnie to jednak nie przekonuje , wiadomo jakie jest wchłanianie pokarmowe a jakie przy bezpośredniej iniekcji w staw... Jednak jest to bardzo dobry suplment jeżeli zastrzyki nie są potrzebne. Znam duzo koni , którym baaaaardzo sie poprawiło po takim zestawie suplementów. Naf testowałam u swojej kobyły z tymże tylko miesiąc ,była znaczna poprawa. Potem przeszłam juz na własciwe leki. Dobry również jest butelles z cortaflexu ale napewno słabszy niz Naf. Teraz z racji kryzysu zamierzam jej kupić własnie Lubric plus ten cortaflex, bo jednak cortaflex jest na 2 miesiące za ta samą cene co Naf a moja kobyłka czuję się dobrze, nie kuleje pomimo grudy i takich warunków atmosferycznych  😅 A ostatni miesiąc jedzie tylko na wiązówce błotnej i imbirze w ramach przerwy od wszelakich specyfików  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się