Odznaki PZJ

To ja też mam pytanie. Ja tej przypinki w ogóle nie dostałam, mogą mi ją dosłać wysyłając dobrze wypisaną odznakę (pomylili nazwisko, w bazie danych po mailach poprawili, ale drugiej odznaki nie dostałam)?
http://pzj.pl/modules/liaise/ najlepiej napisać/zadzwonić i się dowiedzieć z najbardziej wiarygodnego źródła  😉
jeśli ci bardzo zależy możesz zerkać czasami na ebaya, allegro itd. bo wiem, że ludzie sprzedają  😁
POMOCY !
Nie zdałam teorii ze srebrnej odznaki, miałam to poprawiać,a teraz nie mogę znaleźć protokołu.
Zapadł się pod ziemię po prostu, kartka z uwagami jest, a ta złośliwa zielona karteczka gdzieś się schowała.
Boję się,że tego nie znajdę i co wtedy? Od nowa odznaka? A i to nie jest tak,że protokół jest "podwójny" tzn. kartka dla sędziego i kopia dla mnie ?
zadzwoń do PZJ, ten drugi protokół jest właśnie tam i bez problemu dostaniesz kopię 🙂
Uh, dzięki wielkie co za ulga  :kwiatek:
A moja trenerka była również organizatorką odznaki u nas w klubie i przy okazji sędzią, możliwe,że go ma ? 😉
A właśnie, nie mam jeszcze srebrnej,ale mam brązową,a w ewidencji odznak mnie nie ma. Dlaczego ?
http://pzj.pl/modules/zestawienia/odznaki.php
To pytanie do PZJtu nie do re-volty...  😵
zadzwoń do sekretariatu pzj. załatwisz kopię i wyjaśnisz dlaczego nie ma Cie w spisie.
W sumie racja, dzięki wielkie  😉
A ja mam pytanie jak to jest na srebrnej z tym wężykiem w kontrgalopie ? Trzepa odejść aż do X ? Bo w różnych książkach, w których opisywane są figury, napisane jest, że odejście od ściany to 5m, a do X jest 10m. Chyba, że mi się coś pomieszało, ale wole się upewnić 🙂
Libeerte jak ja zdawałam srebrną , to sędziowie bardzo skrupulatnie przyglądali się tej serpętynie i musiała być dojechana do X , praktycznie wszystkim zwrócili na to uwagę , nawet na kartce jeden pan narysował jak prawidłowo powinna wyglądac ta figura  😀
W programie masz MXK (czy jakoś tak), więc musisz zahaczyć o tego Xksa.  Wszystko ma być pięknie w literkach 😉
mamy kogoś na forum, kto zdawał srebro w Stragonie (Morawa/Strzegom) na ich koniach? mam kilka pytań. 😉
roksis14, Jasnowata, dziękuję :kwiatek:
Czy podczas pokonywania parkuru na srebrnej odznace wymaga się zmian nogi w galopie? czy dopuszczalna jest zmiana poprzez przejscie do kłusa? muszę jak najszybciej przystąpic do odznaki i zależy mi żeby zrobić ją na własnym koniu z którym jeszcze do zmian nie doszliśmy....
kffiatuszek, Wystarczy po prostu na dobre nogi lądować 😉 A na odznakach widziałam jak przechodzili do kłusa i zdawali 😉
Dzięki wielkie  :kwiatek:
ja widziałam jak jechali cały czas na tą samą i też dało radę zdać....
Szlachta, no to beznadziejni sędziowie byli skoro puścili za takie coś.
Trzeba zmieniać nogi na dobrą. Nie ważne, czy przez kłus, czy w galopie.
znane postacie...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 marca 2012 21:14
Do czerwca muszę zdać poprawkę ze srebrnej odznaki (ujeżdżenie i skoki - koń, na którym zdawałam ujeżdżenie nie był przygotowany na taki program) i również zagubił mi się protokół, ale i tak nie było w nim podpisów sędziów... I czy w takim przypadku od nowa teorię i część praktyczną zdawać muszę, czy samą praktykę?
Czy jak się jedzie wężykiem w kontrgalopie (w programie ujeżdżeniowym srebrnej) to można nie zdać jak koń zmieni nogę, w czasie tego wężyku? Obawiam się bardzo tego kontrgalopu i nie wiem jak to będzie...
Dementek, jeśli nie było podpisów, to nie masz żadnej podstawy, że zdałaś teorię. Czyli pewnie wszystko od nowa.
gryglodor, nie zdać tylko przez ten błąd to za dużo powiedziane, ale punktacja na pewno Ci spadnie.
No, a jak Ci spadnie poniżej 5,0, to nie zdajesz 😉 Także zależy na ile dobrze pojedziesz resztę, ale z tego co słyszałam, to akurat na kontrgalop ostro patrzą.
Jeżeli przy obu wężykach zmienisz nogę, to nie pokazałaś kontrgalopu = w zasadzie nie mają podstaw, żebyś zdała
Dementek poprawić można jedynie skoki i/lub teorię. Jeśki nie zdałaś ujeżdżenia to nie powinnaś być dopuszczona do skoków i cały egzamin robi się od początku.
ale jeśli zdaje sie od 5.0 to czy możliwe jest ,że jak się wykona dwa elementy na niższą ocenę, to się nie zda całego ujeżdżenia?
Średnia ma być min 5,0, czyli - na chłopski rozum - program ma być wykonany na 50%
Jeśli wszystkie elementy wykona się jedynie w połowie dobrze i dwa w mniej niż połowie, to wychodzi, że ocena końcowa nie będzie wynosiła 5,0 czyli się nie zda...
słyszałam że podobno w Szwadronie (Stara Miłosna) pod koniec marca jest egzamin na brązową odznakę - czy ktoś może potwierdzić? szukałam ich strony ale nic nie znalazłam 🙁 kiedy dokładnie i gdzie się zgłaszać i takie tam...?🙂
to jest tak, ocenia się cały przejazd, jeśli jest kijowy to wiadomo kicha. jeśli para prezentuje dobry poziom, nie ma kłótni, koń jest ładnie prowadzony. po prostu stanowią ładny obrazek to nawet jeśli jakiś element nie wyjdzie to nie ma podstaw do oblania takiego przejazdu. Podczas egzaminu trzeba myśleć, nie bać się, nie siłować się z koniem na chama.
co do kontrgalopu, jak egzaminatorzy będą widzieli, że Ty robisz wszystko prawidłowo, a koń i tak przeskoczy, to moim zdaniem nie obniżą tak bardzo oceny. Ale oczywiście należy ćwiczyć by ten nieszczęsny kontrgalop wykonać poprawnie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się