Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Nie studiuję medycyny, ale ok, odpowiem Ci. Podstawowe badania krwi na początek, zeby zobaczyć co się dzieje,  plus poziom hormonów tarczycy bo zwykle chudnięcie i niemożliwość przytycia to nadczynność tarczycy. Ale nie sugeruj się forum, tylko idź do lekarza, bo w tym wieku to jeszcze może być cukrzyca typu I, chociaż to daje też inne objawy. Dopiero po wykluczeniu tych dwóch rzeczy szukałabym innych przyczyn.
galopada_   małoPolskie ;)
25 grudnia 2008 12:05
pamietam ze starej volty taki temat o dzieciach ktore wygladaly jak... no wygladaly dosc nieciekawie z powodu swojej choroby... mialy takie jakby niewyksztalcone oczy... i nie pamietam wlasnie jak nazywa sie ta choroba  😡 jesli wiecie o  co mi chodzi bo troszke zamotalam 🙇
Płód Arlekina?
galopada_   małoPolskie ;)
25 grudnia 2008 17:14
dziekuje  😅  🙇 :kwiatek:
10zł się należy 😎 😉

Proszę 😉
Jaki mechanizm powoduje, że jak się dłużej nie je, to mdli?
Mam pytanie o słowo "rawhide". Wiem, że robi się pewne rzeczy ze skóry typu rawhide gł. w stylu western. Ostatnio na jakimś filmie o tematyce western widziałem napis "Rawhide Jail". Może ktoś ma dobry słownik lub wie co to rawhide...? dzięki
Rawhide to jest skóra niegarbowana, taka raczej jasna.
Z niej się i bosale (na przykład) robi, i gryzaki dla psów.
Kiedyś podobno mówiło się na nią u nas "surowiec" (na rzemień z niej zrobiony tak samo).
Dlaczego w lwiej części amerykańskich filmów, zwłaszcza komedii, szef FBI/CIA jest murzynem?  🤔 A przynajmniej mam w pamieci taki stereotyp?
jak jest z glanami na lotnisku? chodzi mi szczególnie na odprawie czy czymś tam... a właściwie chodzi mi o to czy nie są przeszkądą blacha i śrubki , które się w nich znajdują?  😡 "pozwolą" mi w nich lecieć?  😡
jak jest z glanami na lotnisku? chodzi mi szczególnie na odprawie czy czymś tam... a właściwie chodzi mi o to czy nie są przeszkądą blacha i śrubki , które się w nich znajdują?  😡 "pozwolą" mi w nich lecieć?  😡


mialam je na sobie, jak lecialam do paryza. Nie bylo problemu 😉
w glanach wprawdzie nie latalam, ale podejrzewam, ze pozwolą tyle ze dokładnie cie sprawdza.
kiedyś przy jakiejś okazji uparli sie zeby sprawdzić baaardzo dokładnie moje baletki szmaciane na całkowicie plaskiej podeszwie
Jaki mechanizm powoduje, że jak się dłużej nie je, to mdli?


Ja bym zapytała jeszcze tak: dlaczego rano nie mam ochoty jeść? I dlaczego jeżeli nie zjem, to mnie mdli, ale i tak nie mam ochoty jeść?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 grudnia 2008 21:50
Czy ktoś nie wie może czasem jak usunąć plamy po soku z granatu ze ściany?
jak jest z glanami na lotnisku? chodzi mi szczególnie na odprawie czy czymś tam... a właściwie chodzi mi o to czy nie są przeszkądą blacha i śrubki , które się w nich znajdują?  😡 "pozwolą" mi w nich lecieć?  😡

Mi ostatnio buty nad kostkę (nie glany) kazali zdejmować podczas kontroli bagażu podręcznego (lot: Londyn > Warszawa).
trzynastka   In love with the ordinary
27 grudnia 2008 00:27
Jak to się dzieje, że jeśli się za długo przetrzyma mocz w pęcherzu to się tak wolno sika?
busch   Mad god's blessing.
27 grudnia 2008 00:28
Strzyga- wyburzyć ścianę?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 grudnia 2008 00:37
byłoby ciężko , bo to nie ściana działowa. Mama się zasmuciła, bo jej kochana wnusia umazała nowo wymalowaną na zielono ścianę sokiem z granatu...
busch   Mad god's blessing.
27 grudnia 2008 00:38
powieś w tym miejscu jakiś fajny obraz
albo zamaluj tym samym odcieniem zielonego
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 grudnia 2008 00:46
taki mamy pomysł, ale trzeba walnąć cykl przez całą ścianę, bo to jest gdzieś tak na wysokości metra. Farba została do cna wykorzystana, a trzeba by całą ścianę walnąć.
Jak to się dzieje, że jeśli się za długo przetrzyma mocz w pęcherzu to się tak wolno sika?
Też mnie to bardzo intryguje, bo tak na chłopski rozum, to powinno się to dziać szybciej z racji większego ciśnienia...


Ktoś może wie jak się przewozi dźwig? Rozkręca się to jakoś? Jeśli tak, to jak się potem już na miejscu skręca? Za pomocą innego dźwigu?  😂
Gillian   four letter word
27 grudnia 2008 10:59
bo się chyba bardziej zaciska żeby nie popuścic :P
Teodora - fęx :kwiatek:
zbyt rozciągnięta ściana pęcherza jest mniej elastyczna
busch   Mad god's blessing.
27 grudnia 2008 17:56
Wczoraj mnie spotkał przykry wypadeczek, do którego mam dwa pytanka. Na moim zacnym paluchu wskazującym widnieje śliczne rozcięcie po puszce- oczywiście ładnie się zasklepia itepe. W dniu wczorajszym bez plasterka jeździłam, aż tu nagle, pod koniec jazdy, tak mi się jakoś mokro zrobiło w dłoń. Patrzę w tamtą stronę, a tu istny armagiedon- trzy palce i wnętrze dłoni krwią zachlapane, a na palcu wskazującym istna masakra piłą mechaniczną. Patrzę w dół, a tam siodło też krwią zapaćkane (na szczęście czaprakowi się udało przetrwać). Nie muszę dodawać, że na wodzy też widniała piękna plama koloru ciemnoczerwonego? Z siodła od razu tę plamę ścierałam, tyle że ciemno było. Dziś patrzę- piękne plamy zostały :/
I teraz dwa pytania:
1. Jak to się stało, że nic nie poczułam? Zwykle, jak się otwiera rana, boli w sposób conajmniej zauważalny.
2. Jak usunąć krew z siodła? Wodze pal licho, są tak stare i zdezelowane, że ta plama na nich nie popsuła w żaden sposób ich "walorów estetycznych"
Jaki mechanizm powoduje, że jak się dłużej nie je, to mdli?


Z tego, co pamiętam sygnał do ośrodka sytości w mózgu dociera z opóźnieniem, pod wpływem rozciągnięcia ścian żołądka i dwunastnicy. To, że po długim jedzeniu jest komuś niedobrze, to refleks, mózgn dostał sygnał, że się najadłaś i zapobiega dalszemu jedzeniu. Dokładniejsze szczegóły musiałabym sprawdzić w książce do fizjologii, bo nie pamiętam.

2. Jak usunąć krew z siodła? Wodze pal licho, są tak stare i zdezelowane, że ta plama na nich nie popsuła w żaden sposób ich "walorów estetycznych"

Zeskrobać?
busch   Mad god's blessing.
27 grudnia 2008 18:16
ogurek- próbowałam ale nie bardzo chce zejść  😵
[quote author=karolina_ link=topic=20.msg130515#msg130515 date=1230401568]
Jaki mechanizm powoduje, że jak się dłużej nie je, to mdli?

To, że po długim jedzeniu (...)[/quote]
Ale chodziło o nie jedzenie.
a ja dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się