PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lutego 2012 19:06
Aha i jedną gumkę wydostawałam z suki drugą stroną, prowokując wymioty.  😵

Z tego co się orientuję to Dramka ma dwa psy: jacka i chyba kundelka, ale nie za dużego.

edit:
aha i latem Ziva wypasa się trawą 😀 skutkuje to okropnymi zielonymi biegunkami. Zaczęłam ją odganiać od trawy to w biegu zrywała wszystko co zielone i się zatruła i to konkretnie.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 lutego 2012 19:08
Mój jeździ w szelkach 😀 Można regulować długość "dopięcia" w razie potrzeb, szelki się prawie nie przesuwają, dobrze leżą, pies nie narzeka 😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
15 lutego 2012 20:11
jacka w klatce i na przednie siedzenie wcisniesz, a ja nie widze nic zdroznego w wozeniu psa w bagazniku. Albo na podloge przed przednim fotelem. Jakie masz auto?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lutego 2012 20:50
Może ma zwykłego sedana, a nie heczbeka 😉 i po zamknięciu pies ma ciemno jak w pi
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 lutego 2012 20:57
A co to przeszkadza?  😉
Mam jacka i średniego. I nie problem w samym transporcie, tylko problem jak wychodzę z auta i psy zostają na parę minut, np jak płace za benzynę ten większy skacze mi po całym aucie robiąc syf.


przedstawiam Wam jednego z 5 w miocie Sznaucera Min. Czarnego 🙂😉
A ja mam dziś gościa 🙂

Blow cudooownyyyy  😲 😲 😲 😲 😲
Blow a co to za maść u twojego gościa pierwszy raz widzę taką  😲
ash   Sukces jest koloru blond....
16 lutego 2012 07:19
Blow to Dog niemiecki? Moje niespełnione dziecięce marzenie 😡
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 lutego 2012 07:33
Moje też 😉
ale teraz bym nie chciała już.

edit. Wypowie się ktoś jeszcze w kwestii "czy mam się martwić, ze pies się nie bawi?"  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lutego 2012 08:20
maleństwo, moja Masza też się nie bawiła, bo nie wiedziała do czego służą zabawki. Dopiero drugi pies nauczył ją co z czym się je 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 lutego 2012 08:28
Hm, moja "niby wie", bo jak jej coś rzucam, to po to pobiegnie, jak zaklaszczę, żeby ją, ze tak powiem, bardziej podekscytować, to przybiegnie z tą zabawką, potem zawsze przewraca się na plecki i w tej pozycji gryzie zabawkę trzymana między łapkami (uroczy widok, BTW), ale to tak max 5 razy z rzędu, a potem traci zainteresowanie. Tak samo przeciąganie szmaty - chwilę pociągnie, a potem jakby się usuwała. Ona tylko lubi biegać i gryźć (gryzaki, zabawki). I zastanawiam sie - nie lubi, bo nie ma takich potrzeb, bo nie umie, bo się boi? I czy mam ją tak zostawić i skupić sie na tym, co lubi (na wiosnę marzy mi się agility, bo energiczna i zwinna to bestyja, choć trochę sie obawiam, jak to będzie, skoro będą tam inne psy...), czy "na siłę" ją uczyć się bawić, bo jest jej to niezbędne dla zdrowej psychiki...
ash   Sukces jest koloru blond....
16 lutego 2012 08:42
maleństwo, mój Max generalnie to bawi się tylko na dworze. Akcja piłka jest najlepsza na świecie, potrafi godzinami biegać za piłką, chwilę odpocznie glamiąc w paszczy piłkę i znów biega. Kupiłam mu taka dużą gumową i piszczącą( o zgrozo) kość. Zamęczył nas prawie na śmierć tym piszczeniem, ale wszystko odbywało się na dworze/działce. W domu bawi się krótko, kradnąc kapcie i uciekając z nimi wokół stołu w salonie. Większość dnia spędzonego w domu przesypia. Od maja, gdy rodzice zabierają go na działkę pies nie śpi prawie wcale, tyle co musi bo mama zabiera go na noc do domu.
Przed 6 rano robi im już pobudkę. bo przecież trzeba zrobić kilkanaście rundek po działce 😂
Tak, to dog niemiecki a umaszczenie nazywa się merle czyli szary arlekin.Takie umaszczenie jest niehodowlane, to pecik 😉

Maleństwo, nie masz się czym martwić.Po pierwsze pies rodzi się z popędami albo bez nich.Może je mieć na przeróżnym poziomie.Po drugie, nawet jeśli ma je słabe to uczony zabawy, jest w stanie się potem nawet ładnie bawić. Widać Twoja Su ani nie obdarzona specjalnym "łupem" ani uczona nie była i tyle 😉
Jeśli Ci to przeszkadza i chciałabyś spróbować to zmienić, pogrzeb w internecie o wzmacnianiu popędu łupu i wyrabianiu pasji aportu.Musisz poznać pewne zasady postępowania, nauczyć się JAK się bawić z takim psem żeby go powoli zachęcić a nie zniechęcać.
Jak nam się w bliższej lub dalszej przyszłości uda spiknąć, mogę Wam spróbować pomóc 😉

P.S.
I zastanawiam sie - nie lubi, bo nie ma takich potrzeb, bo nie umie, bo się boi?

Nie lubi bo jeszcze nikt jej nie pokazał, że zamiast ganiać z zabawką wokół i gryść  ją trzymając w łapkach fajniej jest się bawić z Tobą 🤣
cieciorka   kocioł bałkański
16 lutego 2012 10:15
Abre byłaym chociaż za garstkę naprawdę zobowiązana  :kwiatek: Zwłaszcza że Oriena rozważam 😉

Właśnie Orijen, Acana (słyszałam, że się pogorszyła, prawda li to?), Wolfsblut, Taste of Wild? Dobre, nie dobre? Co byście poleciły?

Kiedyś przeszłam się do magazynu ekarmy, w łomiankach i załadowali mi cały plecak próbkami, może do nich uderz?


Jak nazywa się rasa psa do seterów podobna lecz seterem nie będąca?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 lutego 2012 12:31
Blow - jak pisałam, mnie to nie przeszkadza, poprzedniego psa miałam wiecznie się nudzącego i absorbującego, i Leeloo jest miłą odmianą, jest niekłopotliwa. Po prostu się zastanawiam, czy jej to jakiejś 'krzywdy" nie robi.

No ja mam nadzieję, ze nam się uda spiknąć. I że Lee Fadzika nie zje 😉
ja tam lubię peciki 😉



powiedzcie mi czy jest jakiś skuteczny neutralizator zapachów, ale na psie (nie na meblach, kanapach itp.). Moja zołza z uporem maniaka tarza się w najgorszym i najbardziej śmierdzącym syfie, a ja nie mam jej jak wyprać 🙁
jedyny sposób to szorowanie wilgotnym ręcznikiem z szamponem, ale nawet jak zejdzie brud to smród zostaje czasem i kilka dni.  🙁

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 lutego 2012 16:43
Ja wrócę jeszcze na chwile do pasz. W tej chwili Bonita je Eukanube, myślałam nad paszami Brit Care? Jak maja sie do siebie te dwie pasze? Chciałam jej zafundować Acane, ale 60 zł na worku to jednak sporo dla mnie w tej chwili, szczególnie, ze Acana jest pakowana w worki 14 kg a Eukanuba w 20 kg 🙇
Sporo, ja też się gryzę z tym skokiem cenowym. Ale biorąc pod uwagę ile Harley raczy zjadać dziennie, to i tak "wyjdę na swoje". Gorzej, jak okaże się, że Acanę będzie jadł że aż się będą uszy trzęsły... hm, ale to wtedy będę się martwić. I cieszyć jednoczesnie 😉  🤣 🤣

Ale do meritum, dot. Brita Ci nie podpowiem, ale największe opakowania Acany są 18kg. Tylko nie wszystkie smaki, z tego co zaobserwowałam. Ale  oczywiście wychodzą taniej niż te 13,5kg 😉 To gwoli info 😉
W myśl zasady Polak potrafi - właśnie widziałam nowy sposób na sprzedawanie nierodowodowych psów/kotów.
Do oddania za darmo, tylko trzeba pokryć koszty dotychczasowego utrzymania  😵 Jakieś 600 zł  w zależności od egzemplarza 😵
arivle, spójrz na skład Brita - mączka, mączka, ryż, tłuszcz drobiowy  ...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 lutego 2012 18:04
Wzięłam dziś Rururu do stajni z okazji wygojonej łapy i pięknego śniegu. Szalała jak dzika, pan M nie był zachwycony tym towarzystwem  😁

Tak się państwo prezentowali


Ru na czele pochodu 😉


I Ru robi siad przy koniu
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 lutego 2012 18:10
Treningi przynoszą efekty  😅
Dziś na spacerze w polu puściłam Morusa(wprawdzie w kagańcu, ale zawsze 😉 ), żeby sobie pobiegał. Nie odchodził za daleko, sprawdzał czy jestem w pobliżu, przychodził na zawołanie, zwracał na mnie uwagę jak go wołałam po imieniu, normalnie cud, miód i orzeszki 🙂 Zobaczymy, czy przy innych psach też będzie taki grzeczny 😉 Jeszcze duuuuużo pracy przed nami, ale jak na tydzień ćwiczeń dzień w dzień jestem bardzo zadowolona z efektów 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lutego 2012 18:16
Ja wrócę jeszcze na chwile do pasz. W tej chwili Bonita je Eukanube, myślałam nad paszami Brit Care? Jak maja sie do siebie te dwie pasze? Chciałam jej zafundować Acane, ale 60 zł na worku to jednak sporo dla mnie w tej chwili, szczególnie, ze Acana jest pakowana w worki 14 kg a Eukanuba w 20 kg 🙇


Według mnie Brit Care zwłaszcza jagnięcina i ryż to fajna karma jak na tą cenę. Zwłaszcza, że ta karma jest dla JUNIORÓW i można ją stosować do 2,5 roku życia. Poza tym w porównaniu do Brita - Brit Care broni się sam, wśród naprawdę ogromnej liczby klientów.
Macie jakiś pomysł o co chodzi mojemu psu? Puyol przed prawie 2 lata ANI razu nie załatwił nam się w mieszkaniu, jeśli o siku chodzi. Kupę zrobił raz jak zeżarł zepsutą kaczkę. A zdarza się, że wychodzi o 8 rano, a potem o 23 np. albo wieczorem o 19 a potem o 11 rano, jeśli to weekend. I nic, śpi i nic go nie rusza, nie sygnalizuje nawet że chce siku. My mieszkamy w bloku i on też na pewno mieszkał w bloku zanim go wzięliśmy ze schroniska.
No i problem jest taki, że czasem zawożę go do moich rodziców, jak gdzieś wyjeżdżamy, a oni mieszkają w wielkim domu i mają podwórko. Puyol za każdym razem sika im w domu, mimo że kilka razy dziennie z nim wychodzą :/ Podlewa nogę od pięknego stołu kolonialnego, więc hmmm. Rodzice go uwielbiają, ale jak tak to będzie wyglądać, to przecież nie będę go wozić. O co może chodzić i co z tym zrobić? Nie kuma, że dom może być taki duży?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lutego 2012 18:33
Być może znaczy teren 😉 Jego dom, to jego nora-legowisko więc tam się nie szcza. Koleżanki pudel też mi podnosił nogę u mnie w domu, więc już go nie zapraszam 😀
Kurde, no i co z tym zrobić? Może na czas wychodzenia rodziców z domu zamykać go w małym pokoju tylko z legowiskiem i miską z wodą? Bo tam gdzie ten stół to ma do dyspozycji całe piętro bez żadnych ścian i drzwi, może też pójść na inne piętra. Może ta przestrzeń go przytłacza i dlatego znaczy? Właśnie boję się, że rodzice też przestaną zapraszać ;P
PILNIE! potrzebny weterynarz, coś z moim psem jest nie tak. kołobrzeg i okolice, błagam! jest zimna i ogólnie strasznie dziwnie sie zachowuje! 😕 przepraszam za chaos w tej wypowiedzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się