Siodła z niższej półki, co polecacie?

Możecie polecić mi coś na mało wykłębionego, ale szerokiego konia? Cena tak do 700 zł. Jeżdżę sporadycznie, do lekkiej jazdy, ale żeby było wygodne i dziwnie nie usadzało. Kupiłam wygodną ujeżdżeniówkę, ale niestety tragicznie leży na koniu, także szukam czegoś o profilu wszechstronnym, na kluskę. Oto mniej więcej jej wygląd:

Byłabym bardzo wdzięczna 🙂.
Orientuje się ktoś czy ktoś z daw maga jeździ mierzyć konie przed kupnem siodła?
Quendi, z tego co mi wiadomo, to tak. Napisz najlepiej do nich.
Quendi,  z Poznania na pewno ale czy gdzieś dalej to nie wiem.
Ktoś pytał o sommery. Miałam do czynienia z dwoma egzemplarzami, oba akurat uj i dość wiekowe. Do tego jedno miało parszywe ślady od taśmy klejącej -efekt nieudanej próby zapakowania w folię. Na oko bez szału, ale bardzo dobrze mi się w nich jeździło, a po nasmarowaniu zaczęły wyglądać zupełnie przyzwoicie. Jedno miało lekkie odbarwienia skóry, jakby było wypłowiałe, ale poza mankamentem estetycznym w niczym to nie przeszkadzało.
quendi wszystkie sklepy które specjalizuja sie w dopasowywaniu siodeł i jednocześnie oferuja Daw Maga  😉
np
http://www.lamri.pl/
http://www.x-horse.com.pl/sklep/
O Wintecach było wiele. Ja mam jeszcze jedno pytanie.
Na jak długo może starczyć to siodło przy CODZIENNYM użytkowaniu ?
Wiadomo, że syntetyk nie jest tak trwały jak skóra i podejrzewam, że w miejscu przylegania kolana przetrze się kiedyś. Kiedy? Po dwóch, trzech latach? Wcześniej?

Mój wintec po 1,5 roku codziennego uzywania na 1 koniu wyglądał jak nówka sztuka. Co było potem nie wiem, bo mi go ukradli.
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
02 stycznia 2009 16:09
Lena znaczy ,że naprawdę dobrze musiał wyglądać. 😁 Chyba zacznę zbierać na Winteca... 😜
kcj90 ja mam to siodło od ponad roku i jestem zadowolona. Jest to siodło ogólno-skokowe więc trudno, żeby było głębokie. Ja jestem zadowolona, w stajni po mnie kupiły jeszcze 4 osoby to siodło i też nie narzekają. Wiadomo, że to siodło z dolnej półki, ale kupując je nie spodziewałam się, że będzie tak wygodne.
miał ktos może Winteca Pro Jump? Wogóle jak to jest z Wintecami- czy istnieje coś takiego jak w siodłach droższych [ no po prostu drogich 😡] ze ktoś przyjedzie z X siodłami i można dopasowac bezpośrednio na koniu?
tunrida właśnie nie wiem dlaczego w opini publicznej panuje powszechne stwierdzenie że siodła syntetyczne są nietrwałe, wycierają się itd., według mnie to bzdura, bo właśnie syntetyki, a szczególnie te lepsze (np. Wintec) są dużo trwalsze od skóry i nie wycierają się, nie odkształcają itd. Na szczęście coraz więcej osób się do nich przekonuje i łamią się te bariery podejrzeń 🙂

Syntetyki można ciorac do woli: po deszczu, w mrozie, upale, śnieżycach, mogą wpadac w błoto (to mi się zdażyło :hihi🙂 i nic im nie będzie  😀
Szalona-pytam o to, bo mamy w stajni 2 syntetyki (Sigma i Norton-czyli firmy z tańszej półki) i oba są już wytarte. Właśnie w miejscu przylegania kolana. Jeśli Wintec się tak nie przeciera, to super !! Dojrzewam do wymiany siodła i coraz bardziej jestem pewna, że będzie to Wintec.  😀
No ja fakt, nie miałam do czynienia z Nortonem ani tym drugim co wymieniłaś, ale mój Wintec i Waldhausen są pod względem wycierania nie do zdarcia 😉
dziewczyny help
szukam TANIEJ ujeżdzeniowki, ale nie badziewia kompletnego. macie jakies doswiadczenia?

np. co to jes to : http://amigo.super.sklep.pl/sklep/product_info.php?cPath=17_32&products_id=234  firmy nie znam, wyglada dziwnie ale moze sie myle?

i co myślicie o Pffifowych Lordach uj?
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
03 stycznia 2009 16:28
i co myślicie o Pffifowych Lordach uj?

Przecztaj cały temat, wiele razy była mowa o Pfiffach. Jak dla mnie Lord jest ujeżdżeniowym odpowiednikiem Beauty. Osobiście bym nie ryzykowała z zakupem tegóż siodła.
A "tanie" to pojęcie względne. Porównujesz oferty siodła za prawie 1000 i za 450zł.
Oceń ile możesz przeznaczyć $$ na siodło, jakie masz wymagania itd.
Skoro możesz wydać ok. 1000zł, na Twoim miejscu rozejrzałabym się za używanym dobrej firmy. Na Allegro można znaleźć wiele ciekawych ofert. Zostaje tylko kwestia, cze dane siodło będzie pasować na Twojego konia i czy Ci w nim będzie się dobrze jeździć.
Poczytaj wątek "siodła ujeżdżeniowe", zapoznaj się z opiniami innych, poprzeglądaj ogłoszenia, umów się na jazdy próbne i wybierz to co Wam najlepiej pasuje.
Moim zdaniem to najoptymalniejsze rozwiązanie.
miał ktos może Winteca Pro Jump? Wogóle jak to jest z Wintecami- czy istnieje coś takiego jak w siodłach droższych [ no po prostu drogich 😡] ze ktoś przyjedzie z X siodłami i można dopasowac bezpośrednio na koniu?


nikt nic nie wie? 🙄
Konianka popytaj w x-horse i hidalgo, czy nie dojeżdżają dopasowywać Winteców.
dzięki :kwiatek:, musze podpytac  😁
a jeszcze mam takie pytanie: widziałam że w niektórych modelach Winteca jest dożywotnia gwarancja na terlicę- czy to dotyczy wszystkich jego modeli czy tylko tych wybranych?
JAkie polecacie siodła Skokowe
jakieś do 2000 tyś ??
Z jakiej firmyy...??
Monny   bez odbioru .
04 stycznia 2009 20:17
A od kiedy siodło za 2 000 zł jest siodłem z niższej półki? :|
no 2000 to nie jest to co za 5500z tej najwyższej 😉 Swoją drogą- do jakiej klasy mozna zaliczyc Winteca Pro Jump typowe siodlo Close Contact za 2400? Ktoś miał doczynienia z tym siodłem? Bo bardzo czaję się na niego  🍴
kujka   new better life mode: on
04 stycznia 2009 23:26
edit
Dzieki 🙂
Ja to w sumie dla koleżanki chciałam.
Bo się mnie pytała. A nie umiałam znaleźć
tematu o sidłach skokowych 😉.
\
dzięki :kwiatek:, musze podpytac  😁
a jeszcze mam takie pytanie: widziałam że w niektórych modelach Winteca jest dożywotnia gwarancja na terlicę- czy to dotyczy wszystkich jego modeli czy tylko tych wybranych?


z tego co ja zdążyłam sie dowiedzić to  każdy wintecma dożywotnia gwarancje na terlice, a na pewno wintec 2500 i 5000 więc te wyzej na pewno też 🙂
As94, za 2 tys polecam DAW-MAG Grand-prix - nowe 😉

czy miał ktoś do czynienia z tym siodłem?
http://www.gnl.pl/siodlo-norton-close-contact-rexine-p-1804.html
chodzi mi o ten konkretny model, a nie ogolnie o nortony
Ja mam Nortona, ale model spring. Jest to siodło syntetyczne, które szczerze polecam jako tanie siodło.

Ze skóry dobrego siodła za małe pieniądze się nie kupi! Mój przyjaciel ma siodło (wyżej przeze mnie opisane) od wielu lat, było używane na wielu koniach i jeżdżone przez różne osoby, Bardzo wygodne i po latach nie dochodziło do żadnych odkształceń.
Nie miałam wielu pieniędzy, zdecydowałam się na kupno takiego samego. Pierwszy raz na nie wsiadłam i poczułam się jak w tym drugim jeżdżonym od zawsze, bardzo wygodne 🙂

Z tego co wiem, można je nabyć na www.okser.pl
cena ok 700 zł
Calathea   Czarny Książę
14 stycznia 2009 11:30
Ja mam NORTONA jakiegoś tam (nie pamiętam modelu), rajdowe (przynajmniej mniej więcej tak wygląda) i muszę wam powiedzieć, że większego badziewia to ja chyba w życiu nie widziałam... Po pół godzinnej jeździe marzy się tylko o tym, by zsiąść i usiąść na jakiejś mięciutkiej podusi...
Ja chciałabym kupić sobie jakieś ujeżdżeniowe siodełko (najchętniej kieffer), ale nie mam kasy, więc się będę musiała na tym siodle jeszcze wozić, przez jakiś czas... ojej...
Calathea, chodzi Ci poprostu o to, ze jest niewygodne?
Myślę, że tu ważna jest kwestia modelu 😉 moje do rajdowego ma daleko, a nie kojarze nikogo, kto by powiedział złe słowo  na to siodło 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się