aukcje koni w polsce

Aukcja koni w Polsce? rzadkość. w tą sobotę, koło Torunia AGROFOOD organizuje to: http://www.swiatkoni.pl/news-display/3941.html ktoś się wybiera? Ja pokazuje trzy ogiery z SK FENIKS. Bardzo fajna inicjatywa, można by ją poprzeć chociażby frekwencją  😅

wydzielilam watek.
rewir
Można dzies znaleźć listę zgłoszonych koni, katalog, program, cokolwiek  👀?
armara, myślę, że jeszcze nie. Jak tylko coś będę miała to podinkuję na pewno!
Aukcja koni w Polsce? rzadkość. w tą sobotę, koło Torunia AGROFOOD organizuje to: http://www.swiatkoni.pl/news-display/3941.html ktoś się wybiera? Ja pokazuje trzy ogiery z SK FENIKS. Bardzo fajna inicjatywa, można by ją poprzeć chociażby frekwencją  😅


Myślę, że tak, że warto poprzeć frekwencją, chociażby dla tego, że od czegoś trzeba zacząć. Pamiętam czasy Animexu, i jakoś te nasze konie się sprzedawały , głównie na zachód południe, i północ. Dużo koni trafiało do Finlandii, Danii, Szwecji, jak i do Kanady,i USA. No niestety sporo też i do Włoch. Aż dziw bierze, że nikt za to się w Polsce nie zabrał 😲, tym bardziej, że żyją jeszcze ludzie, którzy te aukcje organizowali. Może problem jest w tym, że za udział w takiej aukcji, hodowca/właściciel konia, musi zapłacić? Nikt przecież, za darmo reklamy, i katalogów, zaproszeń, itp. nie będzie robił . 😉
cieciorka   kocioł bałkański
15 lutego 2012 13:15
Zawsze byłam ciekawa jak wyglądają aukcje, zwłaszcza te polskie. Czy konie mają porobione badania? Czy jeśli mnie jakiś interesuje, to muszę sprawdzić w liście, pojechać wsiąść, zrobić badania i próbować kupić na aukcji?
rewir możesz podać imiona tych ogierów?
Wszystko fajnie tylko informacje o takiej imprezie powinny zostać umieszczone przynajmniej miesiąc - dwa przed, w taki sposób aby dotarły do dużej grupy ludzi. Takie podejście jest nieprofesjonalne i nie wróży sukcesów. Oczywiście mam nadzieję, że coś się u nas w tej kwestii ruszy, ale to trzeba robić z głową, na spontanie się nie da.
od czegoś trzeba zacząć, teraz jest tak, a za rok będzie bardziej profesjonalnie lub inni organizatorzy sie zachęcą i będą robić tego rodzaju imprezy. Ale nie można siedziec z założonymi rękoma i tylko narzekać 🙂
rewir możesz podać imiona tych ogierów?

KEFAJSTOS BH 2006 po Posejdon, KASPIAN BH 2007 po Elf, AIRON BH 2006 po Posejdon
od czegoś trzeba zacząć, teraz jest tak, a za rok będzie bardziej profesjonalnie lub inni organizatorzy sie zachęcą i będą robić tego rodzaju imprezy. Ale nie można siedziec z założonymi rękoma i tylko narzekać 🙂


Ale co przeszkadza w lepszej organizacji i w lepszym ogarnieciu tematu ? Wiadomo, że PSI to za pierwszym razem nie bedzie, ale starać się trzeba. Przedstawienie programu to chyba nie jest problem ?
Brak informacji zniechęca potencjalnych widzów/uczestników.
I nie mówię tego jako obserwator, ale zagorzały kibic (bo organizator to za dużo powiedziane) ubiegłorocznej organizacji pokazu w Bogusławicach.
Wszystko fajnie tylko informacje o takiej imprezie powinny zostać umieszczone przynajmniej miesiąc - dwa przed, w taki sposób aby dotarły do dużej grupy ludzi. Takie podejście jest nieprofesjonalne i nie wróży sukcesów. Oczywiście mam nadzieję, że coś się u nas w tej kwestii ruszy, ale to trzeba robić z głową, na spontanie się nie da.


Zgadzam się , jakoś tak na początku  miłościwie, nam panującego KO, było lepiej z przepływem informacji.  😉
Hendi   Kara księżniczka
15 lutego 2012 21:47
No właśnie ma pytanie czy ktoś będzie w Grabowcu ?
Ma ktoś namiar na organizatora?
Osobiście się nie wybieram, ale poniżej masz link na organizatora  😀
http://www.kpzhk.pl/
Hendi   Kara księżniczka
17 lutego 2012 17:18
no tak ale Kujawski Związek nie powiesi mi ogłoszenia na słupie. Kto jest gospodarzem w Grabowcu, jakiś namiar?
Chyba nie przeczytałaś dokładnie linku ,który ci podałam, tam jest i numer telefonu organizatora i pokazu, i aukcji, oddzielnie, no i do tego są maile.
tu namiar na człowieka od pokazu:. tel. 500-147-523 lub kpzhk@wp.pl .
a tu na czlowieka od aukcji:tel. 606-838-600 lub agrofood@stadnina.com

Wyciągnęłam to z podanego wyżej linku, trzeba tylko przeczytać, a..., najpierw otworzyć 😉

PS. Jest już też na tej stronie lista pokazywanych ogierów
Jakby ktoś jechał z aparatem mogłabym prosić o fotki Santiego, Corvusa Z, Rytma ,Konkreta 2 i Weltino ?  :kwiatek: Proszę ładnie 😉
Hendi   Kara księżniczka
18 lutego 2012 18:34
No właśnie, ma ktoś zdjecia?
Nie mogę się doczekać relacji ? Dużo koni dużo widzów ?
Wygląda na to ,że z re-voltowiczow nikogo nie było  👀
deborah   koń by się uśmiał...
18 lutego 2012 20:48
hala przygotowana pięknie i profesjonalnie. Pojechałam na aukcję koni która miała odbyć się o 16. jechałam 150 km. dotarłam na 15 i obejrzałam dwa ostatnie konie. Porażka absolutna.
Co??? Byłaś godzinę przed czasem i było PO? Wkurzyłabym się ostro.
deborah   koń by się uśmiał...
18 lutego 2012 21:48
nagrodą pocieszenia było to że wsiadłam na konia którego jechała obejrzeć więc w sumie cel osiągnięty. Niestety nie obejrzałam pozostałej stawki koni sprzedażowych. Bo jakoś im szybciej zeszło..
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
18 lutego 2012 21:59
Coś ciekawego było wystawione na sprzedaż?
Kurczę blade, deborah, poważnie piszesz?
"Jakoś szybciej zeszło" - no to mi szczęka cokolwiek opadła...

Już jak rewir wrzuciła zajawkę aukcji, to pomyślałam, że to wszystko wygląda na hurra pomysł na chybcika, bo zero szczegółowej informacji (naprawdę, zrobić katalog koni to taki wysiłek? Nawet sam pdf on-line, żeby nie tracić czasu i pieniędzy na drukowanie). Związek hanowerski nawet przy aukcji koni rekreacyjnych dobre 3 tygodnie wcześniej wrzuca na stronę filmiki z poszczególnymi końmi... Tylko tak sobie pomyślałam, że idea szczytna, dość tego defetyzmu, fajnie, że zaczynają się takie wydarzenia pojawiać, zobaczmy co z tego wyniknie. No i jak zwykle, rozwiązane całkiem "po naszemu"  👀
byłem kilka razy na w Polsce na aukcji koni, zawsze wszystko przygotowane bez zarzutu, tak więc u nas też można
oczywiscie, ze mozna zrobic wszystko bdb i na poziomie zwiazku hanowerskiego  czy innych, z miedzynarodowymi kupujacymi itp.
kilka lat temu byly organizowane takie aukcje pod haslem teraz polskie konie, w necie sa dostepne piekne katalogi z profesjonalnymi zdjeciami,opisami koni-czesc koni zostala sprzedana do Austrii,Niemiec,Francji wiec spokojnie mozna🙂
problem jest tak na prawde w hodowcach i wlascicielach-narzekaja,pier.. jak to nic nikt nie robi, a jak juz samemu cos trzeba to..no niech inni zrobia.
Malo  jest takich osob co chca i wiedza jak w odpowiedni sposob promowac i sprzedawac swoje konie.
Pokaz ogierów wyszedł im bardzo profesjonalnie i sprawnie. A aukcja.. no cóż. Było mało koni (kilkanaście), ja miałam trzy i niestety nie tylko nie miałam gdzie się rozprężyć, ale też nie miałam jak - bo wsiadałam na jednego, pędziłam na halę, zsiadałam i leciałam po następnego.
Ok 12 dowiedziałam się, że aukcja zaczyna się zaraz po pokazie, a nie o planowanej godzinie. Hala i podłoże - bez zarzutu, aukcjoner - jak zwykle - genialny. Pojechałabym jeszcze raz, bo wiem, że poziom organizacji będzie rósł. Trzeba dać szansę takim organizatorom, tym bardziej, że udział w aukcji nie kosztował nic - zapłaciliśmy tylko za boksy.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 lutego 2012 12:09
sprzedało się coś? byli kupujący?
Tak ,,sprzedano" kucyka 🤣 może coś jeszcze poszło, ale nie na głównej aukcji.
Z relacji mojej koleżanki, która jeździ co roku na te pokazy, to ogierów i ludzi było może 1/3 tego co w poprzednich latach. Szkoda, bo z tego co znam pokazy zawsze były fajnie przygotowane, i cieszyły się dużym zainteresowaniem hodowców. Wygląda na to ,że kryzys robi swoje  😤, lub są inne powody takiego stanu rzeczy. 🙄
Dla mnie to wręcz niesamowite, że ktoś mógł wpaść na pomysł przesunięcia godziny aukcji "bo tak wyszło". Pomijając już fakt kompletnego olania potencjalnych klientów to także olanie sprzedających - bo jak klienci wiedzą, że aukcja ma być na godzinę xxx i jadą specjalnie na nią, to nie bardzo wiem, komu mają sprzedający pokazywać te konie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się