Kącik Częstochowianina/nki : )

jeździ ktoś w laredo? pewnie nikt się nie znajdzie, ale jak już jest wątek to się spytam ;p

a znajdzie się znajdzie🙂😉 stacjonuje w laredo z klaczką🙂
[quote author=Szalona😉 link=topic=69756.msg1208395#msg1208395 date=1322855676]
A to ja mam jeszcze małe pytanko, czy wie ktoś gdzie dokładnie znajduje się Lambadowe "rancho". Jakaś nazwa miejscowości chociaż, a jeśli ktoś zna to dokładniejszy adres, bo na stronie Lambady tej informacji nie odnalazłam 😉
[/quote]

rancho z tego co wiem juz nie istnieje, a jesli istnieje, to nie nalezy do p.Bogdana. i jeden i drugi moj kon tam stal, oddalone od czewy to jest ze 40km, a nie jak na ich stronie piszą 20, ale nic zlego na temat stajni powiedziec nie moge. zalezalo mi na tym, zeby jeden kon mial wakacje, a drugi spokojnie sobie dorosl, zeby byly codziennie na padoku, mialy jedzenie i picie pod nosem i tak wlasnie bylo. jak na upartego chcialam gdzies pojezdzic to tez nie bylo problemu.
panibelynda
Czemu nie istnieje? Jeszcze w listopadzie widziałam konie na wybiegu na rancho.

szalona😉
A rancho znajduje sie we wsi o nazwie Błota Kruplińskie. Jak wpiszesz w google maps to Ci to wyskoczy i widac tam zabudowania rancho.
panibelynda
Czemu nie istnieje? Jeszcze w listopadzie widziałam konie na wybiegu na rancho.

dlatego napisalam "z tego, co wiem". ja zabralam stamtad konie gdzies w okolicach kwietnia chyba, pozniej chodzily sluchy ze p.Bogdan sprzedal rancho, wiec myslalam, ze zadnych koni tam juz nie ma, ale najwidoczniej nowy wlasciciel tez sie w to bawi😉

szalona😉
A rancho znajduje sie we wsi o nazwie Błota Kruplińskie. Jak wpiszesz w google maps to Ci to wyskoczy i widac tam zabudowania rancho.


jezdzilam tam z pol roku, a nigdy nie wiedzialam co to dokladnie za wioska! obstawialam miedzy Strzelcami Opolskimi a Zamościem, a tu prosze, jeszcze cos innego.
panibelynda
Ja sie wychowałam na tej wiosce, i wszystkie łaki dookoła sa Wachelki albo mojej rodziny. Teraz mi sie przypomniało ze ostanio dzwonił ktos z gminy do nas i pytał czy nie odsprzedamy ziemi, własnie dla Pana powyzej.

Edit
I jak cos to nie strzelce opolskie a strzelce wielkie 😉
W ogole troche mnie zaniepokoiłas tym ze rancha moze nie byc. Miałam zamiar wywieźc tam konia na 2 meisiace wakacji :/
w moim poprzednim poscie miedzy jednym a drugim pytaniem  jest jeszcze jedna moja odpowiedz, dolaczyla sie do cytatu. a ja tez nie chce robic zammieszania, slyszalam tylko ze p.Bogdan zabral wszystkie konie z rancha, bo je sprzedal, a co z tym dalej sie dzialo to juz nie wiem. Skoro widziano tam konie na padoku to chyba znaczy, ze nadal jakies tam stoja, wiec mysle, ze jesli chce sie tam wstawic rowniez swojego to trzeba sie tam najzwyczajniej w swiecie wybrac i zapytac osobiscie🙂
panibelynda
Wybiore sie jak już bedzie czas zeby konia tam zawieźc, bo w osatatecznosci moze stać u mnie na podwórku 😉
Swoja droga P. Bogdan od czasu kiedy ma to rancho juz jes 10 razy sprzedawał 😉
podobno jednak p.Bogdan rancha nie sprzedał, ale to też słyszałam od osób trzecich, więc zamiast siać tu jakieś ploty lepiej na prawdę jechać i się dowiedzieć co i jak🙂
Hej 🙂

Jak to już ktoś na początku napisał - w okolicy Cze-wy ciężko z dobrymi stajniami... o instruktorach/trenerach nie mówiąc.

Pegaz- jaki jest każdy wie, aczkolwiek zazdroszczę terenów!
Lambada- ładna, nowa stajnia, zaplecze w porządku, duża hala, ale non stop rekreacja i niezdrowa atmosfera, co więcej stajnia jest zamykana po 21 i nikt do koni nie zagląda aż do rana  🙄 Latem padoki całkiem fajne, ale co z tego jak konia trzeba samemu wypuszczać.
Truskolasy-byłam ostatnio to było czysto, hala malutka i bez jednej ściany, ale lepsze to niż nic. Atmosfera jak to u p. Suchanów - miło i profesjonalnie.
Zwierzyniec- hala cudowna z rewelacyjnym podłożem i profesjonalnymi przeszkodami 🙇 Można zakochać się w tej stajni  😉 Fajne boksy, piękne tereny, super zaplecze. Jednak, zeszłą wiosną nie było możliwości wstawienia konia w pensjonat, po rozmowie właściciel miał się zastanowić nad jednym koniem, aczkolwiek dał jasno do zrozumienia, że cena nie mniejsza niż 1200, więc odpuściłam.
Rancho Fiesta - dawno temu, za czasów starego właściciela, oaza ciszy, spokoju i porozumienia z końmi, obecnie dziwne epizody obiły mi się o uszy.
Borki Wielkie - cudowne tereny, stajnie ok, fajny parkur, dużo miejsc do jazdy, więc nie ma tłoku, ogromne pastwiska, cisza, spokój, możliwość noclegu, dla ludzi ceniących spokój i ciszę oraz piękną naturę - rewelacja! Jednak nie ma na miejscu dobrego szkoleniowca i hali.
Comedy Lubliniec -świetna stajnia, duże, czyste boksy, fajne zaplecze, jedno pastwisko bardzo duże, ale chodzą na nie konie właścicielki, reszta to mniejsze padoki. Opieka w porządku, da się pojeździć sportowo. Dziewczyny często jeżdżą na zawody, więc z transportem raczej bez problemu.
Kochcice - Kiedyś fajna stajnia z halą, pastwiskami i placem do jazdy, teraz tragedia. Nie wiem czy tam w ogóle jeszcze jakieś konie stoją.
Kamienica Polska- słyszałam same dobre opinie, ale osobiście nie byłam. Przede wszystkim ludzie chwalą sobie rekreacje.
Troszkę tych stajni jest, chyba za dużo by o każdej wypowiadać się. Mimo wszystko jest problem gdy szuka się czegoś fajnego dla swojego konia. W jednej jest to, w drugiej jest tamto i nigdzie nie jest idealnie.

Po długich poszukiwaniach stacjonuję w małej, prywatnej stajni 20 km za Cze-wą, przynajmniej opieka w 100 % pewna i spać mogę spokojnie, a co ważne- b. dobry szkoleniowiec i dużo pastwisk. Jedyny minus to brak hali.
możesz powiedzieć coś więcej o Pegazie? :kwiatek:
W Poraju gorąco polecam stajnia Rita - niestety nie mają strony internetowej.
Co prawda mają tylko 2 konie, tzn. 2 do jazd, a 5 jest osobistych, ale są także udostępniane do jazd.

Jest jeszcze Leśny Konik, jeździłam tam kiedyś ale musiałam zmienić z pewnych względów...

No i moje początki w stajni Biały Borek w Biskupicach.

A no i Koniczynka w Kamienicy Polskiej.

Co do stajni w samej Częstochowie znam jedną koło hotelu Scout, ale jeździłam tam na prywatnym koniu koleżanki mojej cioci więc nie wiele mogę powiedzieć o tamtejszych koniach i instruktorach.

Jednak polecam Biały Borek, Koniczynkę i Ritę 🙂
możesz powiedzieć coś więcej o Pegazie? :kwiatek:


Może nie do mnie było pytanie ,ale jestem w stanie odpowiedzieć. 😀

Jeżeli chodzi o rekreację:
Na każdy dzień tygodnia inny instruktor,jazdy prowadzone są czysto rekreacyjnie, czyli jedna lepsza osoba na przód a 5 koni łańcuszkiem za nim.
Wcześniej było dużo niekompetentnych instruktorów-piwko na jeździe, przychodzili nagrzani na jazdę, zostawiali siodlarnię otwartą i szli do baru a potem nie dziwota,że w pegazie kradną . Jak się nie umie upilnować... Strzeżonego pan Bóg strzeże hehe🙂
Kiedy zaczynałam jeździć ( miałam za sobą 5 jazd w tym dwie lonże!)instruktor wziął mnie na teren z galopem i wmawiał mi,że dam sobie radę 😵, oczywiście zleciałam po drugim galopie, nie wiedząc jak utrzymałam się w pierwszym . Wszystko skończyło się urazem lędźwiowym ( co ja mam z tymi lędźwiami ?!) a Olek po paru innych akcjach został persona non granta na terenie ośrodka tkkf pegaz.
Konie w większości płochliwe nerwusy, niejednokrotnie byłam naocznym świadkiem, kiedy ludzie nabawiali się poważnych urazów(złamany obojczyk,ręka, krew z nosa). Nie wiem jak to wygląda w tej chwili bo ze 3 lata mnie w pegazie nie było. W każdym bądź razie tak to wyglądało 3 lata temu.
Jeżeli chodzi o pensjonat:
Konie poza jazdą 23h na boksach 7 dni w tygodniu ,365 dni w roku( nawet w lato !) . Karmienie wygląda tak,że karmi ten kto jest akurat na stajni i tyle ile mu się wsypie. Boksy wywożone przez dziewczyny , które jeżdżą za pracę. Siana mało ,ścielania w ogóle nie komentuje. Ogólnie syf...

Podsumowując:
Jak na państwowy ośrodek to straszny burdel, nie ma jednej konkretnej osoby , która trzymała by to w garści i mądrze rozporządzała. A szkoda, bo wielki teren do zagospodarowania ,gdyby się postarali to byłyby  warunki do jazdy zarówno sportowej jak i rekreacyjnej, piękne tereny, dobry dojazd.
Sam ośrodek, może i jest przestarzały i przydałaby się renowacja, może nawet nowa hala ... ? Ale wina nie jest w zapleczu , tylko w ludziach, którzy tam urzędują.
Tyle na ten temat .
ReQuidia , a można wiedzieć gdzie stacjonujesz ? Może być na PW. 😉
Chyba nikt nie wymienił Laredo , Rusticany w Blachowni i coś się dzieje w olsztyńskim Goldregenie. No i jeśli chodzi o rekreację to polecam Stajenkę Wilgę w Cz-wie na Mirowie . 😀
Co do stajni w samej Częstochowie znam jedną koło hotelu Scout, ale jeździłam tam na prywatnym koniu koleżanki mojej cioci więc nie wiele mogę powiedzieć o tamtejszych koniach i instruktorach.


stajnia kolo hotelu scout juz nie istnieje😉
A tak, w Mirowie, jest "Stajenka Wilga" mają stronę internetową to można zajrzeć.
Byłam tam kiedyś, ogólnie bardzo ładnie.
A aktualnie jeżdżę w Lambadzie i dla mnie stajnia bardzo dobra. Dla każdego co innego.  😉
A może jakieś opinie o stajni Apollo ?
W Poraju gorąco polecam stajnia Rita - niestety nie mają strony internetowej.
Co prawda mają tylko 2 konie, tzn. 2 do jazd, a 5 jest osobistych, ale są także udostępniane do jazd.

to TA STAJNIA?
Lauren wielkie dzięki za odpowiedź! słyszałam w sumie podobne opinie, ale liczyłam, że w ostatnim czasie coś się może zmieniło 🙂
Rusticane w Blachowni odradzam. Nie dość, że pensjonat (ekhm "usługa hodowlana"😉 kosztuje bodajże 1000 zł, to jeszcze reszta pozostawia dużo do życzenia. Na pierwszy rzut oka... drogi na terenie stajni wysypane gruzem  🤔, na pastwisku wczesną jesienią 2011 roku też był gruz i inne "bezpieczne" rewelacje, biegające wszędzie luzem kucyki, podobno na jazdach też biegają za końmi. Za czworobok służy nieogrodzona w żaden sposób łąka. Jeden ogrodzony plac do jazdy mniejszy, drugi z przeszkodami, większy. PODOBNO żeby przyjechać do SWOJEGO konia należy uprzedzić właścicielkę... tak żeby właśnie własny koń nie był na jeździe... przez przypadek... tzn na treningu  😉 Dużo można pisać, ale nie widzę sensu. Aczkolwiek boksy duże, czyste, zaplecze też ok, tereny również ciekawe.


Doszły mnie plotki, że w goldregenie stacjonuje teraz Paweł ze swoimi końmi.
Doszły mnie plotki, że w goldregenie stacjonuje teraz Paweł ze swoimi końmi.


To nie plotki ... to prawda. 😉
A wie ktoś może jak tam idą relacje w lambadzie Bogdan-Karolina? Wiele słyszałam,niewiele widziałam i nie wiem nic 🙂 Może ktoś to jest tam na co dzień potrafi ocenić ''chłodnym okiem'' całą sytuację? Może być na PW,żeby nie pisać o takich sprawach publicznie.
Pozdrawiam i wyczekuję nowych newsów  👀


To prawda,że zamykają koniczyny? Jeśli tak, to gdzie wszyscy pensjonariusze wyemigrują? Do pegaza?  😂
W okolicach Cze-wy to same rewelacje  😂, ale po co to wszystko na publiczne forum wyciągać. Jak się słucha tych wszystkich plot stajennych to "szczena opada" i tylko koni żal.
W okolicach Cze-wy to same rewelacje  😂


a tak odchodząc od tematu , znacie może kogoś ( instruktora ,trenera) z dobrym podejściem do jeźdźca i konia, który nie wyciągnie tylko kasy za stanie na środku ujeżdżalni przez całą lekcję krzycząc : pięta w dół ! , tylko faktycznie przekaże s o l i d n e  jak na Częstochowę podstawy jazdy konnej , a później może nawet jakieś jazdy pod kątem ujeżdzeniowym ? Bardzo proszę o namiary na PW . Tylko nie Mazurkiewicz i Macherzyńskie. To już znamy  😎
Polecam Comedy w Lublińcu 🙂 stacjonuje tam i jestem mega zadowolona 🙂 Polecam www.jazdakonna.info.pl
furmanka   zawsze pod górkę...
23 lutego 2012 22:53
znacie może kogoś ( instruktora ,trenera) z dobrym podejściem do jeźdźca i konia,


Ania Musiał lub wyżej wymieniony pan Paweł
Moim zdaniem godna polecenia jest jedynie Koniczynka w Kamienicy. Fajne miejsce, takie "dla każdego",organizują zawody, ferie. Ceny i warunki ok. Robili ostatnio zimowe zawody z ogniskiem. Konie wyglądają na zadbane i w dobrej kondycji, Za każdym razem jak jestem są wypuszczane na padoki. Zaczęłam tam jeździć od niedawna rekraacyjnie i myślę że w tym są w okolicy najlepsi. Jest hala i dwie ujeżdżalnie.
Ludzie i klimat, naprawdę super. Długo szukałam czegoś fajnego, na dziś myślę że tam nie ma się do czego przyczepić. No i spełniłam swoje marzenie - uczę się jeździć na fryzie.  😅
a ten Pan Paweł ma jakieś nazwisko?
furmanka   zawsze pod górkę...
24 lutego 2012 07:42
Marzeno, ma "jakieś" nazwisko.  🙄  :  przepraszam , już pędzę uzupełnić 🙇 :

Ania Musiał - instruktor, sędzia ujeżdżenia
Paweł Szczerba - trener, WKKW

nr tel na PW - [sub]nie wszystko musi być na tacy podane, eh ta Częstochowa[/sub] 😎
Zle odebralas moja wypowiedz.
Wyslalam Ci PW
Tylko nie Mazurkiewicz i Macherzyńskie. To już znamy   😎

możesz rozwinąć? może być na pw 🙂
calore Poleciało PW.
O osobistych niesnaskach  nie powinno się mówić publicznie  😉
to TA STAJNIA?

Tak, to jest w Poraju. Ale ten konik jest prywatny 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się