Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Ale pisałaś że tam jest tak że najpierw dzieci się bawią a Ty pijesz kawkę a potem są zajęcia z rodzicami - czyli jednak choć trochę mały może by się ode mnie odkleił🙂


no dokładnie tak

Ale te zajecia które znalazłas u siebie tez to maja tak mi się wydaje
Tok każdego zajęcia:
Przywitanie
Zajęcia ze śpiewem, językowe, matematyczne, przyrodnicze
Zajęcia ruchowe
Swobodna zabawa
Pożegnanie.

Pogrubienie moje

ale fajnie!
Jak tylko się ogarnę po porodzie to jedziemy na te zajęcia do Centrum Małego Człowieka  😅 A na Św. Bonifacego to nawet na piechotę dotrę  😀
Piszcie proszę jak wrażenia!

I do mybabycafe też pojedziemy - a co! Muffinka, byłaś może? Jakbyście szli do bambini, to też napisz koniecznie, jak było! Te zajęcia dla malutkich nazywają się BAM mini - właśnie mi się przypomniało, jak byliśmy razem na pobraniu krwi moim i Julka biegała po korytarzu, wpadła do tego pokoju, gdzie pielęgniarka mi pobierała krew, krzyknęła "mama tiń tiń" (że kłują mamę) i chciała wybiec, ale ktoś przymknął drzwi - trafiła idealnie czołem w kant - cofnęło ją o dwa kroki - chwilę postała, krzyknęła BAM! i z taką czerwoną kreską na czole pobiegła dalej. Miny pielęgniarek - bezcenne  😁
aszhar masz rację🙂 zobaczę co mi odpiszą, bo może zajęcia trwają i nie ma teraz zapisów.

Magdalena nie byłam jeszcze, ale chętnie bym się wybrała 😉

edit: no prosze Pani mi odpisała że narazie proponuje mi zajęcia Bam Mini żeby zobaczyć jak Filip odnajdzie się w grupie i pierwsze zajęcia są bezpłatne 😉 Ha. I są jurto więc może bym poszła. Tylko że w środy też są te zajęcia w Centrum Kultury i mi się nakładają. hehhe
aszhar masz rację🙂 zobaczę co mi odpiszą, bo może zajęcia trwają i nie ma teraz zapisów.

Magdalena nie byłam jeszcze, ale chętnie bym się wybrała 😉

edit: no prosze Pani mi odpisała że narazie proponuje mi zajęcia Bam Mini żeby zobaczyć jak Filip odnajdzie się w grupie i pierwsze zajęcia są bezpłatne 😉 Ha. I są jurto więc może bym poszła. Tylko że w środy też są te zajęcia w Centrum Kultury i mi się nakładają. hehhe


no widzisz :PP dwie godziny rozmów na forum i juz masz zajecia i to jeszcze pierwsze darmowe
hehe no jakoś mnie Magdalena zmobilizowała do aktywniejszego szukania. To znaczy tak naprawdę wcześ niej ja szukałam czegoś innego - właśnie takiego czegoś co jest u nas w Osrodku Kultury-darmowych spotkan z mamami, Ale te zajęcia chyba byłyby fajniejsze dla Filipa. Bo przynajmniej coś byśmy robili a nie tylko bawili z dziećmi.
to pogadajmy jeszcze, może wygadamy kolejne darmowe  😁
hehe no jakoś mnie Magdalena zmobilizowała do aktywniejszego szukania. To znaczy tak naprawdę wcześ niej ja szukałam czegoś innego - właśnie takiego czegoś co jest u nas w Osrodku Kultury-darmowych spotkan z mamami, Ale te zajęcia chyba byłyby fajniejsze dla Filipa. Bo przynajmniej coś byśmy robili a nie tylko bawili z dziećmi.


Hehehe dokladnie.
kolezanka wlaśnie poszła bo juz nie miała pomysłu jak bawic sie z dzieckiem. Bo jak to stwierdziła ile mozna bawic sie w a ku ku i rozwalanie klocków
Magdalena w kawiarni dowiedziałam się (hehe nie ma jak napisanei miliona wiadomości), że oiekunka w sali zabaw jest darmowa dla klientów. Szczególnie jak dziecko jest samodzielne. Bo jest jedna opiekunka dla wszystkich dzieci. Więc leć smiało 😉
dzięki  🙂
polecę jak się rozpakuję, teraz logistycznie nie bardzo (mam trudności z podniesieniem Julki i wsadzeniem do fotelika)
Ja musze opatentować takie kapcie ze jak dzieciaki wracają do domu zakładają i zdejmują dopiero na noc  😁
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
21 lutego 2012 22:10
Jasna choroba!!
Wystarczył kwadrans nieuwagi i oboje - i pies i Anastazja zdażyły "być u fryzjera. Anaśka ma "modnie wygolony bok" głowy i "awangardowo obciętą grzywkę". Jak to zobaczyłam, to zrobiło mi  się słabo i zdołałam tylko do sąsiadki zadzwonić, zęby przyszła i mnei podtrzymałą na duchu. Biorac po uwage, ze Anastazjama włosy do pasa.... chyba mogło mi się zrobić słabo.

Anastazja za toz rozbrajająca radością stwierdziłą że nie zdażyła obciąć kotów bo sie ruszały, ale  Gaja to się nawet położyła. Płakać mi się chce. 😵
cisawa  :przytul: znam to uczucie - moja Młoda sobie dwukrotnie w krótkim okresie czasu fryzurę wymodelowała  😵 Ale po drugim razie "obiecałam" jej, że jak jeszcze raz włosy nożyczkami dotknie, to ją na jeża, brzydko jak chłopaka  😉 obetnę - na razie działa  😁
cisawa wyluzuj, PUNK'S NOT DEAD  😜
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
21 lutego 2012 22:35
Boże, jak patrzę na ta grzywkę, to wyć mi się chce...... Ona ma krecone włosy, i już raz miała obcięta grzywkę. To była nauczka, bo przy kręconych włosach to  po prostu nie działa. A tu bach! znowu grzywkana 3cm. Auuuuuuu!! Ten bok, to jakoś przeżyję jeszcze.

Ja udałam, że się nic nie stało, bo ona bardzo emocjonalnie reaguje i bardzo przeżywa przez kilka dni przynajmniej, ale uzgodniłam z nią, że dzisiaj  jest jedyny dzień fryzjera i może jeszcze Gaję trochę podstrzyc, ale wiecej juz sama niech nie tnie i za każdym razem trzeba mnie zapytać. Bez protestu zgodziła się z uśmiechem.  .. ale na jak długo? 
Kurcze, kurcze- Horciakowej i Natchniuzy jeszcze nie ma.
Liczyłam, że zdążę coś od nich poczytać...  🤔

Udorka- jak u Ciebie?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 lutego 2012 08:00
Horciakowa wczoraj na fb wstawiła stópki swojego maleństwa,więc pewnie niedługo się pojawi 😉
Ktoś wybrańcy załapali się na zdjęcia małego na mailu  😍 Też myślę, że nie długo tu zajrzy- wczoraj z nią rozmawiałam, powoli się ogarnia  🏇
Ja mam przed 14 kontrolę i coś mi się wydaje, że doktor mnie już wyśle od razu do siebie na oddział..
Makaron literkowy zrobił u mnie furorę POLECAM  😅
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 lutego 2012 10:06
też mamy... wrotki dogotował sobie dodatkowo porcję makaronu do pomidorówki,ale dziecko zadowolone 😉

RaDag, trzymaj się dzielnie!
cisawa, przepraszam, ale opis piękny 😁
Nie martw się, odrośnie. To "tylko" włosy, dobrze, że sobie krzywdy przy tym nie zrobiła.
Jak wygląda pies? 😉
dempsey   fiat voluntas Tua
22 lutego 2012 10:23
Autofryzjerstwo przerabiałam dwa razy  😵
Ten drugi był tak spektakularny, że niemal  biegiem zaciągnęłam dziecko do fryzjera, i to takim tempem że nóżki zdolnej stylistki ledwo ziemi dotykały.
Pani fryzjerka mnie pocieszyła, że to się zdarza. Efektem była fryzurka a la Liza Minelli, bo nic innego nie dało się osiągnąć przy grzywce długości cm, ciętej fantazyjnym skosem w kierunku czubka głowy.

Dzieciowe nożyczki do papieru z okrągłymi końcami i plastikowymi uchwytami  😎 - ostrzegam. Nieoczekiwanie ostre.


Dzieciowe nożyczki do papieru z okrągłymi końcami i plastikowymi uchwytami  😎 - ostrzegam. Nieoczekiwanie ostre.


Potwierdzam tylko te nożyczki dają rade przy demonowej grzywie  🤣
Dziewczyny, gdzie można trafić niedrogo fajne spodnie ciążowe?
No chyba,że któraś chce się pozbyć? 😁
aneta   foto by Tynka
22 lutego 2012 10:37
Chciałam być dzielna i odmówiłam tabletek na ból brzcha. Byłam przekonana, że potencjalne pobolewania zaczną się trochę poźniej, a nie na początku ciąży- myliłam się.  😵
Macie jakieś domowe sposoby? Nakarmienie dwójki koni to już hardcore- im więcej chodzę tym bardziej boli. Lekarz wciska mi przeciwbólowe środki ale może macie jakieś domowe sposoby?
[quote author=Ktoś link=topic=74.msg1313188#msg1313188 date=1329905211]
też mamy... wrotki dogotował sobie dodatkowo porcję makaronu do pomidorówki,ale dziecko zadowolone 😉

RaDag, trzymaj się dzielnie!
[/quote]

Diana ma uraz do rosołu  🤔wirek: i licze ze z tym makaronem zje..

Dworcika
w szmateksie  💃
aneta, ja bym ich nie bagatelizowała. Na pewno dobrym sposobem nie jest branie piguł przeciwbólowych i robienie dalej tego, od czego boli Cię brzuch. Mój lekarz wyjaśnił to tak, że po prostu ciąża wymusza w ten sposób na Tobie odpowiednie dla niej zachowanie - czyli oszczędzanie się i nie podejmowanie żadnych wysiłków. Zwłaszcza, jeśli są to bóle takie, jak miesiączkowe - one mogą być groźne, mogą być początkiem poronienia. Miałam podobnie i w końcu lekarz zalecił mi lek (Duphaston), który pomógł i  po 1 trymestrze odstawiłam bez problemów i bez nawrotów tego typu bólów.

Dworcika, czy Ty nam chcesz coś powiedzieć? 😀

Ja też nie mogę się już doczekać relacji i zdjęć od nowych Mam  🙄
dempsey   fiat voluntas Tua
22 lutego 2012 10:44
demon, no właśnie!

dworcika  - allegro, i szmateksy też. ja w bojówkach ciążowych z allegro (za grosze, używane, stan doskonały) przechodziłam większość obu ciąż aż je złachałam

aneta - na Twoim miejscu słuchałabym własnego ciała. ono WIE.
jeśli lepiej Ci gdy leżysz, to się połóż. i obserwuj co mówi ciało (oprócz kontaktu z ginem oczywiście).

kenna, co najwyżej tyle, że padła sugestia, iż będę matką chrzestną 😉 Póki co to tylko moja siostra 🙂
Allegro przegląda, coś tam chyba upatrzyła nawet, ale diabli wiedzą 😉 W szmateksach u nas słaaaaaboooo... brzydkie jakieś i w większości dzwony - odpadają.
Obiecałam, że Was podpytam, a że jestem szalenie słowna ( 😉 ), to obietnicę spełniam :p
aneta   foto by Tynka
22 lutego 2012 11:03
Dzięki dziewczyny :kwiatek: chciałam się jak najwięcej ruszać bo to lubię i potrzebuję tego dla zdrowia psychicznego. Gin twierdzi, że wszystko się dzieje książkowo. Dlatego nie chciałam tych przeciwbólowych paskudztw. W takim razie idę leniuchować- pogoda ku temu sprzyja.

Dworcika sporo mam siedzi też na szafa.pl może warto się na  coś wymienić jeśli siostra nie ma przed tym żadnych "ale"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się