Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

a macie moze stronke z gotowymi projektami hali + stajnie?
ile plus minus kosztuje projekt na zamowienie hala+stajnia+pomieszczenia klubowe?


Zależy jaka duża hala i stajnia
Mam nadzieję, że podejdę z pytaniem pod ten wątek, jeśli jest lepszy to proszę o odesłanie do konkretnego  :kwiatek:

Objęliśmy w projekcie UE budowę lonżownika. Znaleźliśmy po długich poszukiwaniach faceta, który był chętny nam go zbudować z podpisaniem umowy i papierów potrzebnych do projektu. W ostatniej chwili (tj. dzisiaj) okazało się, że facet jest niekompetentny. Bardzo proszę o namiary na firmy budujące lonżowniki, najlepiej z wielkopolski (ale niekoniecznie, bo bardzo nam się spieszy). Czas nagli bo musimy oddać papiery ze szczegółami dotyczącymi projektu.

Będę bardzo wdzięczna za namiary, strony internetowe itp. do firm budujących lonżowniki.





Atea wpisz w google "karuzele dla koni"
Większość firm robiacych karuzele - zrobi i zabudowę lonżownika
Ponadto firmy stawiajace altany ogrodowe w większości również podejmują sietego typu zadań :-)
No właśnie próbowaliśmy do kilku takich firm dzwonić i wszyscy mówili, że mają projekt na budynek z karuzelą a na zwykły lonżownik nie... Jeszcze będę próbować, ale na razie nic z tych poszukiwań nie ma.
Atea, poszaukaj sobie gotowego projektu tu: http://rolstal-hale.pl/projekty-konstrukcyjne/szukaj
repka Ucieszyłam się na Twój link, ale jeszcze udało mi się znaleźć firmę, która prawdopodobnie zrobi mi wszystko od początku do końca... Ufff... Nie wiem jeszcze czy ich polecać, ale jakby ktoś poszukiwał to dzwoniłam o tutaj: www.partner.szczecin.pl

Na stronie chyba nie ma projektu lonżownika, ale ogłaszali się na stadninach, że je wykonują.

EDIT: Zabrzmiało jakbym nie prosiła już o więcej propozycji, ale jeśli ktoś ma kontakty do innych firm to nadal jestem ciekawa, bo byłoby super jakbym miała do rozważenia inne propozycje.

EDIT2: Przepraszam, że tak zawracam gitarę 😉 Ile powinna wynosić wysokość przy ścianie, jeśli chcemy tam prowadzić lekkie jazdy biorąc pod uwagę niewielkie skoki? Bo w ofertach często ściany mają 3,1 m. czy 3,5 m. Znalazłam też projekty, które mają nawet po 5,4 m. Zaznaczę jeszcze, że im wyższa ściana tym wyższa cena i to są dosyć spore różnice cenowe więc prosiłabym o taką wysokość optymalną.
Standardowe hale mają ok. 5m wysokości przy ścianie. Ale ok.4 powinno chyba wystarczyć, żeby było bardzo bezpiecznie do jazdy.
lostak   raagaguję tylko na Domi
30 stycznia 2012 15:24
http://wiazar.pl/index.php?page=4&tab=8

bardzo polecam ta firme, dostalam ja jak budowalam stajnie od zebalskich w rzeszycach, a oni z lodzi.  sama polecilam ja dalej i wybudowali sporo obiektow jezdzieckich.  sa super i maja doswiadczenie w stajniach, co wbrew pozorom ma znaczenie.
Czy ktoś ma namiary na jakąś firmę czeską zajmującą się budową ujeżdzalni i stajni?
Nasza hala ma ścianę boczną wysoką na 5 m (z zewnątrz). Od środka, czyli z punktu widzenia jeźdźca na koniu, nieco z tej wysokości "odchodzi" - na podłoże i na początek wiązaru dachowego, który zaczyna się na słupie.
Stąd optymalna wysokość ściany bocznej zależy również od konstrukcji. Wybierając projekt zwróć uwagę jaka jest realna wysokość do wykorzystania podczas jazdy. Zakładając, że nie będziesz stawiać na obwodzie przeszkód wysokości 160 cm, moim zdaniem ta odległość to 4 m. U nas dokładnie nie mierzyliśmy, ale na oko z tych 5 m na wiązar i podłoże odpada ok. 70 cm, więc mamy jakieś 4,3 m. Hala jest jasna, wiązar "ucieka do góry" - to daje wrażenie przestrzenności, a to też jest ważne.
A.   master of sarcasm :]
06 lutego 2012 11:54
Hilfe! Czy ktos budowal/buduje/ma zamiar budowac stajnie z mieszkaniem na gorze??  🙇
A., ja bym się popytała tych co już praktykują. Bo tak na chłopski rozum to zupełnie inny klimat ma docelowo budynek inwentarski, a inny dom.
I chyba taniej wyjdzie postawić dom osobno i wiatę/stajnię dla koni. Pamiętaj, że zawsze klatki schodowe są drogie, a ganiać kilka razy dziennie po schodach po 70-tce też żadna frajda 😉
A.   master of sarcasm :]
08 lutego 2012 18:58
bera ja to wlasciwie jesli juz bede cos budowac, to w przewazajacej wiekszosci wlasnymi recyma 😉 a rozwazam najrozmaitsze opcje bo nie wiem co mnie czeka  😁
A., i własnymi ręcyma chcesz strop sobie robić ? A jak wpadniesz na sianko do koni?
A.   master of sarcasm :]
08 lutego 2012 20:47
Obym tylko wpadla w towarzystwie a nie solo hihi
Właśnie powoli zabieram się za planowanie naszej stajni, miałam już kiedyś dzierżawionego konia w swojej małej stajni także wiem niestety co to za harówka. Z racji tego że stawiany nowy dom postanowiliśmy postawić też stajnię. Chciałabym żeby to nie była wielka inwestycja ( patrzyłam na kosztorysy stajni na 4 konie - 110 tys 😲 ), po prostu chcemy zbudować drewnianą stajnię na 3 konie ( z myślą o jednym koniu na pensjonacie) z miejscem na sprzęt i trochę siana/słomy ( stodołę na żarełko już mamy).

Nie wiem czy dobrze myślę ale czy stajnia angielska będzie tańsza? Czy możecie mi powiedzieć mniej więcej z jakimi kosztami muszę się liczyć ( chodzi mi głównie o robociznę bo materiały mam)? Na co szczególnie zwrócić uwagę i w ogóle jak się do tego zabrać ? Dzięki 😉
Z moich doświadczeń (mam drewniany kompleks stajnię z halą) wynika, że absolutna podstawa to dobra firma lub dobry cieśla, który wykona Ci porządnie robotę.
pucus27, koleżanka stawia właśnie angielska drewnianą. Nie pamiętam ile boksów, ale chyba 10 czy 12 i coś koło 80tyś jej miało wyjść. Mogę jutro dopytać dokładnie.
Ok poproszę na pw  🙂 , a wiecie ile taki cieśla może ode mnie zawołać ?( nie chcę żeby to był przysłowiowy 'robol' bo z takimi nie mam dobrych doświadczeń  🍴 )
pucus27 - moja wyszła w 2007 roku jakieś 35 kawałków. 90% robót własnymi rękoma. Na 3 konie - murowana + szalówka.



Poleciało PW.
Wawrek ,

Widzę że masz  pustaki szklane które też rozważam u siebie  - sprawdzają się , polecasz ?
W angielce jak najbardziej. Polecam 😉
Mam pytanie czy budynek o szerokości ok 10 m i długości ok 40 m nadawał by się na ala hale do jazdy w zimę dla jednej góra 2 osób ?
jeśli zapytałam się w  złym wątku to z góry przepraszam  :kwiatek:
Konikowa, stępem, może kłusem.
Konikowa, długość 40 m jak najbardziej w porządku. Najsłabszym punktem jest 10 m szerokości. Na takiej hali i pogalopujesz, ale raczej nie na młodym koniu.
Tak naprawdę to, co będziesz mogła zrobić na takiej hali zależy od tego jak masz wyszkolone konie.
Ja trenowałam dwie zimy na halce 12 x 30 m. Skakałam tam z kobyłką parkury 120 - 130 cm na 6 przeszkód. Wymagało to niezłego wygimnastykowania od konia, ale się dało. Jak wyszłyśmy na zewnątrz, to na zawodach nikt nie był w stanie pojechać takich skrótów jak my  🤣 Szereg gimnastyczne stawialiśmy na linii środkowej, czyli koń w galopie robił zakręt na 6 m.
Na takiej szerokości trzeba pracować z głową, żeby koniowi nie zrobić krzywdy, ale się da. Mimo wszystko lepsze to niż jazda po grudzie.
My mieliśmy wiele lat 11/50. Ciężko było, ale się dało.
A ja mam mieszkanie nad stajnią - 120 m
Pod spodem mam stajnię na 10 koni, siodlarnię, gabinet, paszarnię i jeszcze inne duperelki 🤣
A.   master of sarcasm :]
22 lutego 2012 09:58
czador  fotke poprosze, i plan jak mozesz, chocby naszkicowany  🙇
ktoś mi ostatnio powiedział że można tanim kosztem postawić sobie "hale" kupując dwie konstrukcje stodół i ustawiając je obok siebie
koszt - poniżej 10 tyś- niby + robocizna i inne takie tam
nie ogarniam tematu ale akurat ten osobnik który mi to mówił - wiem że jeśli tak twierdzi to na 100% tak można
nie dopytywałam bo mi taka wiedza na razie nie potrzebna ale jesli ktoś by chciał to warto pójść tym tropem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się