Prestige

Paris jest glebszy. Carisma jest najbardziej plaska z prestige skokowek. Ale nie sadze zeby paris mial wieksze siedzisko..
Nie lepsza bo droższa, ale z opini użytkowników zwykłej mereditki i limitowanej chyba w 99 % słyszałam, że limitowana to zupełnie co innego, lepszego 😉


To jest po prostu zupełnie inne siodło, zdecydowanie bardziej zabudowane, bo ma porządnego klocka z tyłu. Dużo bardziej miękkie. Ale nie ma chyba czegoś takiego jak "lepsze" siodło. Musi pasować jeźdźcowi i końiowi i niestety tu nie ma jednego super modelu 😉
Dokladnie jak piszesz, mi np nic nie daje wiekszy klocek z tylu..a moja meredith jest dla mnie wystarczajaco miekka  😀
Carisma jest najbardziej płaska i najtwardsza z Prestiga i jak dla mnie jest to najwygodniejszy model tej firmy jesli chodzi o skokówki. W szczególności jesli chodzi o same skoki, ale i w płaskiej robocie sprawuje sie jak dla mnie super.
A mi sie wydaje ze meredith jest najwygodniejsza skokowka  😉
Kazda d... jest inna, że tak powiem. Dla mnie Meredith jest zdecydowanie za duzo wszedzie na około jak wsiąde.
No meredith na pewno usadzajace jest w porownaniu do carismy.
Wzielam jednak paris do sprobowania, bo jest z malymi klockami, moze mi podpasuje jeszcze bardziej niz carisma.
Duzo bardziej. Dla mnie w ogóle za duzo siodła wszedzie wkoło. Jeszcze ewentualnie w miare mi sie siedzi w wersji limited.
Za to moją Carisme D po prostu "kocham", w płaskiej robocie, a jeszcze bardziej na wiekszych skokach.
Klami co jest dziwne bo Limitted to ma sporo większe kocki i z przodu i z tyłu i jest zdecydowanie bardziej miękka 😉
xxagaxx, wiem.... troszke mnie ten fakt zadziwia, że mi w tym siodle jest dość wygodnie. Może dlatego, że normalnie mam 17 a w tej Limitted jeździłam 18 ??
Jak się mają do siebie łęki 33 i 32? Czy 32 jest dużo węższy?
O 1 cm 🙂
A, to super - przynajmniej jest jasno oznaczona rozmiarówka  😀
Pani z equishopu zostawiła u nas do przetestowania elastic proffesional i roma jump.
To drugie to podobno jakiś nowy model. Ktoś się spotkał? Jakie opinie? ; )
Posiadam prestige versailes D jakieś 2 lata. Dbam o siodło, smaruje itd ale co z tego ze skóra sie przeciera, a na tybince jest dziura? Szczerze mówiąc za taką cenę to siodło powinno trzymać się conajmniej 5 lat bez szwanku. Tam, gdzie jest noga jest poprzecierana skóra, to samo w puśliskach. Tak samo ochraniacze TTech po rocznym użytkowaniu nie wyglądają jak ochraniacze za taką cenę wyglądać powinny! Fakt faktem, były używane na wszystkich treningach i zawody, ale bez przesady.  Odradzam, tym bardziej za te wygórowane kwoty jakie chcą za taki sprzęt  🙄
winels, mam to samo, tyle, że ja siodło mam rok 🤔 O siodło dbam, konserwuje tym co mi polecili, a i tak skóra poprzecierana i powoli zaczyna się dziurka robić 😵
to jest jak dla mnie jakas masakra za takie pieniadze... Chciałam je dać do reklamacji ale jak kostrzewa je zobaczyl to stwierdzil ze to siodlo i tak nie lapie sie na gwarancje (wyrodukowane w 2008 a ja kupilam w 2009) i jeszcze dodał że prestige w wiekszosci przypadkow nie uznaje reklamacji więc cudownie  🙄
Ale chyba jest na gwarancji? Powinno być dwa lata na skórę..
Edit pisałam do gabb.
winels Jaką masz skórę na tybinkach?

Ja kiedyś odesłałam swoje siodło (golden) do reklamacji i wymienili mi tybinki.

Gwarancje jest od daty zakupy nie produkcji..
Dorcysia, właśnie będę musiała jechać do Kostrzewy, ale zobaczymy co będzie, bo wkońcu pozbył się Prestiga od siebie 🤔 Więc ciekawa jestem czy mi przyjmie.
winels, moje jest rocznik 2010, więc pewnie też mi już nie przysługuje gwarancja. :/ A siodło kupowałam pod koniec 2010.
A w jakich puśliskach jeździcie?
Gabb. Zadzwoń do Equishopu, to oni są przedstawicielem
Prestige na Polskę.
Karutek ja mam prestige pusliska, jedno sie przetarlo i widac tasme...

Dramka mam tą wersję D (double leather?). A co do gwarancji od daty zakupu a nie produkcji dowiedzialam sie po rozmowie z p.kostrzewa, nauczka na przyszłość. Jakbym odesłała siodło to nie miałabym w czym jeździć przez pewnie ponad miesiąc, a tak juz wolę się pomęczyć z tą dziurą aż dorobię się buteta  💘 i dopiero wtedy naprawic prestigea...
gabb., przede wszystkim to dla ciebie gwarantem jest p. Kostrzewa i Ihaha, a nie Equishop. Oczywiście możesz zadzwonić do Equishopu i spróbować dowiedzieć się, czy podlega jeszcze gwarancji - niemniej jednak gwarancję masz od daty zakupu a nie produkcji siodła a wykonawcą tej gwarancji dla Ciebie jest Ihaha. Ciśnij sprzedawcę siodła i nie daj się zbyć. Bzdurą jest, że Prestige rzadko uznaje - wszystkie tybinki u znajomych, które się przetarły w okresie gwarancji - zostały wymienione. (4 sztuki takich siodeł widziałam, skokówki).
Karutek, też mam puśliska Prestiga.
epk, będę próbować, zadzwonię do equishopu w najbliższym czasie i wybiorę się do p. Kostrzewy, bo jednak jak na roczne siodło, za które trochę kasy się dało to przesada :/
czy ktoś wie gdzie można zdobyć zielony znaczek prestige z głową konika, w terenie odpadła mi górna zielona część  🙁z lewej strony przedniego łęku GP, pozostała spodnia złota. Niby nic, a przykro 😕
ihaha lub equishop
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 marca 2012 22:10
Ihaha już się Prestigem nie zajmuje.
Koniczka Masz racje

ganasz Będziesz musiała odesłać siodło żeby cały ten guzik wymienić
dziękuję za podpowiedzi  :kwiatek: nie wiedziałam, że to takie skomplikowane 😲 skontaktuję się z equishopem u nich kupiłam GP 😉 albo przegrzebię trasę (20 km) normalnie Detektyw Monk we mnie drzemie 😤 albo sobie domaluję zielonego konika 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się