żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Na początku miałam podkładke z Horze z takim wkładem, ktory po naciśnieciu wraca do swego poprzedniego stanu, ale po dłuzszym okresie uzywania przestało 'wstawac' i zrobiła sie bardzo cienka. Teraz mam podkładke z futrem medycznym z Hippiki. Jak narazie sprawuje sie dobrze 😉
Tak bardzo będe wdzięczna za zdjęcia podkładek mattesa w róznych kolorach. xxagaxx  nie przeszkadza ,ze konik na wakacjach bo bede wdzieczna za zrobienie zdjecia tak po prostu może być pod siodlem lub tez nie.
Ja mam futro w kolorze ciemny brąz. Generalnie zdjecie dość dobrze oddaje kolor mimo ze jest już ciemno i jest zrobione w sztucznym świetle. Ten kolor sprawia ze nie widać ani brudu ani kurzu. Odkąd ją dostałam cały czas wygląda świetnie 🙂







Bardzo ci dziękuje za zdjęcia . Ten kolor nawet wygląda na czarny . I chyba się też zdecyduje na taki kolor.  A czy ktoś ma może czerwoną podkladkę? Wstawiajcie zdjęcia tych podkladek jesli macie ...
ale jak czerwoną?? Ten środek pikowany czy futro?
futro bo ciekawi mnie jak na real foto takie podkladki wyglądają .Twoje brązowe futro oraz podkladka super się prezentuje
miałam do tej pory dwie z naturalnym futrem i różowym obszyciem
teraz mam takie cudeńko
Jaki to kolor?🙂
nie mam pojęcia😀
[[a]]http://ipsec.cachefly.net/misc/E.A.%20Mattes%20Katalog%202006.pdf[[a]]

jak dla mnie wygląda na cognac 🙂
nie cognac to to nie jest
ehh to nie wiem. Żaden kolor nie wygląda bardziej podobnie. A skad zamawiałaś tą podkładkę??
wg mnie moze to terra?
dostałam w prezencie
W każdym razie fajnie wygląda 🙂
mam pytanie czy te w kolorze naturalnym z naturalnego futra szybko się niszczą? Kurcze mam dylemat nad kolorem ,a moje siodlo jest brązowe i mysle co by pasowalo
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
28 grudnia 2008 17:22
Nie rozumiem co ma kolor do trwałości/ jakości , może się nie znam, ale zależy to od producenta- jakości.
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
28 grudnia 2008 17:23
Futerko w kolorze naturalnym pasuje do wszystkiego :P


Przepraszam że w nowym poście, ale sie forum rozjechało  😤
Na 100 % kupuje Mattesa Standard + tylko teraz kolorek musze wybrać
Ja korzystałam przez długi czas z żelu (nie mogę sobie przypomnieć firmy  🙄 - AQUA GEL może ?? ) Miałam go kupę lat-sprawdził się świetnie..
Potem kupiłam podkładkę z futerka (jedną PAR FORCE na zawody tylko, a na co dzień do pracy- EA MATTES )
One również fajnie się używały a do tego ślicznie wyglądały (zawsze bardzo mi się podobały podkładki z futra owczego  😜 - ot takie małe zboczenie 😉 )

ma kolor. Weź pojeździj na hali lub w wakacje jak sie kurzy tak ze świata nie widać. Naturalne futro szybko będzie szaro-czarne :P

Ja właśnie z uwagi na brudzenie się wybrałam brązowe futro. No ale też ze względu na fakt że mam brązowe siodło, ogłowie i bardzo mi się podoba ten kolor. Według mnie do mojego sprzętu idealnie pasuje 🙂

Ale wiem ze wiele osób ma futro naturalne. i po porstu częściej pierze. Raz na 2-3 miesiące do pralki potem wyczesać i jak nowe 🙂
Ja mam Mattesa z naturalnym futrem i wbrew pozorom wcale szybko się nie brudzi.Ja swój uprałam perwszy raz chyba po 2 latach albo więcej.
Ja mam czarnego mattesa z czarnym futrem, na nim to wogole brudu niewidac 😀
KuCuNiO   Dressurponyreiter
29 grudnia 2008 09:45
Ja też miałam Mattesa z futrem naturalnym. Prałam go chyba 2-3 razy, bo nie było potrzeby częściej.
Ale to zależy od tego, w jakiej stajni stoisz.
Czy na placu/hali jest czysto czy też niezbyt i się kurzy, czy trzymasz sprzęt w pace czy w siodlarni, bez pokrowca itd.
Wiadomo, że jak dużo jeździsz w kurzu, błocie, deszczu to lepszym wyborem bedzie ciemniejszy kolor:-)
Nie wiem ile w tym prawdy,ale podobno naturalne futro jest lepszej jakości od farbowanego.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
29 grudnia 2008 18:48
Też mam takie wrażenie.
Bo wiadomo farba niszczy trochę futerko , to tak jak np. ten kto nie farbuje wlosow może je mieć mocniejsze ,a ten co farbuje slabsze,chociaż to też nie ma reguly. Sorki za porownanie ale ...
ale chyba jeśli podkładkę kładzie się pomiędzy siodło a czaprak to nie wiem czy rodzaj futra (farbowane/naturalne) ma jakieś większe znaczenie...
Przy koniach najbardziej się brudzą własnie ciemne futra moim zdaniem. Mam 3 podkładki i czarna jest zdecydowanie najczęściej w pralce, naturalne zaś- wbrew pozorom- najrzadziej.
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 grudnia 2008 11:00
D&A, też mi się tak wydaje.
Właśnie ostatnio kupiłam niebieskie futerka na potylice i są zupełnie inne od naturalych. Naturalne są taki mięsiste a te kolorowe jakby bardziej przyklapnięte.

(kurde cytowanie wypowiedzi mi nie działa :/)
nie cognac to to nie jest

Kolor Twojej podkładki to orange. Nie mam go w masowej produkcji, jest unikatem. 😁
Wyprodukowano tylko parę sztuk i więcej nie będzie.
Jest też z krótszego futra niż standardowa podkładka.
Jeśli chodzi o brudzenie się naturalnego futra, to nie ma tragedii. Zazwyczaj podkładki idą do prania raz na parę miesięcy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się