Kącik Częstochowianina/nki : )

ninunienka - dzwoniłam tam na jesień, niestety poinformowano mnie, że robią przerwę zimową ze względu na brak hali. Wiesz od kiedy można umówić się na jakiś trening?
a może na majówkę pojedziemy grupowo do Olsztyna pod zamek? 👀 Albo na jakiś 2 dniowy revoltowy rajd z Czestochowy? 🏇
Jacyś chętni?
a chętnych bez konia przyjmiesz? 🤣
Jasne, pobiegniesz za końmi hehe , żartuje  😜
możesz wypożyczyć konia z laredo chyba jak dziewczyny nie będą miały nic przeciwko. Albo sama jakiegoś skombinujesz i przyjedziesz do nas bukmanką.


proszę mnie tu nigdzie nie wkręcać 😉
co do wypożyczenia konia to wątpię, bałabym się brać odpowiedzialność za cudzego konia. aczkolwiek gdyby ktoś z uczestników rajdu posiadał dwa konia, to można by coś kombinować 🙂
i myślę, że taka integracja to fajna sprawa, ale trzeba zacząć od czegoś mniejszego ;p spotkanie jakieś albo co 😉
aniara- wszystko zależy od warunków atmosferycznych już pomału zaczyna się robić coraz przyjemniej, najlepiej dzwonić.  Niemniej  jednak jak dowiem się jakiś konkretów to dam znać 🙂
w Laredo wypożyczają też konie?
fajnie... 🙂
kto mnie przyjmie na rajd? 😀
Stajnię Koniczyny Przymiłowice zamknięto ostatecznie na początku lutego. Konie rozeszły się do różnych stajni. Ja przeniosłam się do Apollo . Nie jeżdżę bo nie ma jak, ale przy tych mrozach i tak bym nie jeździła. Warunki dla konia dobre - jest kilka godzin na dworze, w boksie dość czysto, siana do woli i jest dobrej jakości. Właściciel powiedział mi też, że zawsze mogę dodać siana lub dościelić jeśli uznam to za potrzebne. Takie podejście to dla mnie rzadki przypadek. Atmosfera również wydaje się bardzo dobra. Jak na razie jestem zadowolona.
Jeśli chodzi o instruktorów to uważam , że Leszek Mazurkiewicz jest bardzo dobrym nauczycielem. Mam z kim porównywać bo jeżdżę 25 lat, kiedyś  też sportowo. Kilka razy z nim jeździłam, zawsze było to z korzyścią dla mnie i dla konia.
A nie wiecie może czy jakieś koniki z Koniczyn nie są na sprzedaż ?  :kwiatek:
Nie, w koniczynach teraz stały jedynie dwa konie własciciela - Wiwat i Wicherek i oba juz mają "gdzie mieszkac"  😉
Aha, no nic, dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Rusticane w Blachowni odradzam. Nie dość, że pensjonat (ekhm "usługa hodowlana"😉 kosztuje bodajże 1000 zł, to jeszcze reszta pozostawia dużo do życzenia. Na pierwszy rzut oka... drogi na terenie stajni wysypane gruzem  🤔, na pastwisku wczesną jesienią 2011 roku też był gruz i inne "bezpieczne" rewelacje, biegające wszędzie luzem kucyki, podobno na jazdach też biegają za końmi. Za czworobok służy nieogrodzona w żaden sposób łąka. Jeden ogrodzony plac do jazdy mniejszy, drugi z przeszkodami, większy. PODOBNO żeby przyjechać do SWOJEGO konia należy uprzedzić właścicielkę... tak żeby właśnie własny koń nie był na jeździe... przez przypadek... tzn na treningu  😉 Dużo można pisać, ale nie widzę sensu. Aczkolwiek boksy duże, czyste, zaplecze też ok, tereny również ciekawe.

Buahhahaha zaraz znajdę artykuł babki, która jest właścicielką Rusticany - Magdaleny Łomzik-Borowik(Trenera PZJ)? 😜
Artykuł pt. Rekreacja na 4 strony o tym jak powinien wyglądać rekreacyjny ośrodek,zaplecze,konie, no i w końcu sama rekreacja. Bla bla bla i takie tam. Niejednokrotnie słyszałam jakie kwiatki dzieją się w Rusticanie, od dorosłych, kompetentnych osób,które uczyły się tam jeździć. (żeby ktoś mnie nie posądził o plotki niewiadomego pochodzenia)
Jak będę miała chwilę to zeskanuję artykuł i wkleję do wątku.
Pozdrawiam
Może mi ktoś coś powiedzieć na temat tej stajni w Rzeniszowie ? Jestem z Częstochowy i moje opcje stajni powoli się kończą ... 🤔 A o tej jakoś nie słyszałam . Mają stronkę internetową ?
laski, w antykwariacie na pkp jest styczniowy i lutowy Koń Polski po 5zł 🙂🙂
to jutro robię najazd na pkp hehe 🏇
A duzo było egzemplarzy? Bo pewnie wszyscy wykupia zanim tam dotre dlatego zastanawiam sie czy w ogole jechac  😎
hm, ok 10 sztuk z każdego numeru? nie wiem szczerze, nie więcej. chyba nie ma aż tylu koniarzy w czewie 😉
Hoho, dzięki za info.
Robię napad  😁
i jak, był już ktoś po te gazety? 🙂 tak mnie naszło, żeby może spytać tam babki czy KP będzie już zawsze, czy to tak na próbę. jak powiemy, że te 5-6 osób zawsze przyjdzie i kupi to chyba będzie jej się opłacało kilka numerów sprowadzić 🙂 (zastanawiam się, czy kupić e-wydanie za 6zł czy poczekać 😉)
calroe
to bardzo dobry pomysł , ja jak najbardziej się piszę na KP za 5,6 zł A jakby się znalazło jeszcze parę osób to myślę,że babka by co miesiąc sprowadzała.
Ja bym chciała,żeby było w tym antykwariacie hodowca i jeździec \c 😍
Ja jutro odwiedzę antykwariat bo dzisiaj to już chyba zamknięty🙂 Dam znać jutro ;d
Byłam załapałam sie i jest jeszcze sporo  🙂 Pomysł dobry, bo gazeta nie jest jakas szałowa ale za 5 zł to moge ją kupic  😎
Lauren, ten anty jest otwarty nawet w niedzielę o 18:30, więc może zdążyłabyś 🙂
hm, my tu jesteśmy 4, mam jedną koleżankę, która może poczekałaby trochę, żeby kupić taniej, więc już 5 osób 🙂
Melduję,że dzisiaj kupiłam styczniowy Kp za 5 zł.  💃
Jezzuuu ile oni tam mają gazet ! Nawet była jakaś końska napisana chyba po szwabskiemu hehe

Edit:
Stoi ktoś może na pensjonacie w pegazie? Jeśli tak to zapraszam na pw  :kwiatek:
Evson, Lauren, a gadałyście z tą babką? będę w czwartek na pkp to mogę zagadać jakby co 🙂 tylko dobrze by było wiedzieć, ile osób jest chętnych 🙂
Oj nie nie pogadałam, bo kupiłam zanim padł ten pomysł  🙂 Ciekawe w sumie czy ona ma wpływ na to co jej na sklep rzucają, jak cos to ja oczywiscie jestem chetna na "przeterminowane" konskie gazety  😉
P.S. Ma ktos na szybko do odsprzedania wytok full (moze byc zciorany, tanio) ? Bo chce cos spróbowac a teraz sklepy zamkniete..
Dziewczyny znacie może kogoś kto szuka konia do dzierżawy z Częstochowy ? Jakby coś to dajcie znać na PW. Wielkie dzięki :kwiatek:
karesowa   Rude jest piękne!
08 kwietnia 2012 10:07
Może mi ktoś coś powiedzieć na temat tej stajni w Rzeniszowie ? Jestem z Częstochowy i moje opcje stajni powoli się kończą ... 🤔 A o tej jakoś nie słyszałam . Mają stronkę internetową ?
 

    Stajnie w Rzeniszowie są dwie, po przeciwnych stronach ulicy, byłam w obu... Jedna to stajnia z niewielką halą, ogromne pastwiska  na których konie spędzają całe dnie, w stajni nie ma rekreacji, jest kilka koni pensjonatowych, reszta to konie właścicielki. Boksy spore, bezpieczne, jak z czystością na co dzień -trudno powiedzieć, byłam przed ścieleniem i w boksach było różnie, na pewno nie są sprzątane każdego dnia. Konie wyglądały dobrze, właścicielka bez problemu podaje pasze i suplementy, można też dogadać się spokojnie z ilością siana itp, w sezonie letnim jedzą 2 razy dziennie bo cały dzień spędzają na pastwiskach, zimą karmienie odbywa się trzy razy dziennie a na wybiegach mają siano lub sianokiszonkę. Generalnie stajnia robi niezłe wrażenie, a P. Marta wydaje się być osobą kompetentną w opiece nad końmi, na miejscu jest też weterynarz a to kolejny plus.  Byłam tam jednak tylko raz więc moje spostrzeżenia są budowane tylko na tej jednej wizycie. Ogólnie jednak stajenka ok
    Druga stajnia to kameralne miejsce z dwoma końmi właścicieli, boksy niezłe, dość czyste, ale ścielone sianem, na życzenie podobno może być słoma. Konie wyglądały bardzo dobrze. Było jakieś pastwisko z trawą i niestety słaba ujeżdżalnia, kiepski dojazd-zimą bez 4x4 bałabym się tam wybrać 😀 😀 😀  Właściciele sympatyczni-także z chęcią zgadzają się na podawanie dodatków, pasz czy suplementów.
    Nad pierwsza stajnią zastanawiałam się przez jakiś czas, drugiej nie brałam pod uwagę bo nie przyjmują ogierów, znalazłam jednak coś bliżej domu. Wizytowałam oba pensjonaty jakieś pół roku temu i w pierwszym miesiąc pobytu konia wynosił 550zł  a w drugiej 500zł
Hej 😉 Spytam tutaj, bo w poszukiwanych nikt się nie odezwał. Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje na temat konia Garson ? Wiem, że pojechał w Częstochowskie tereny, ale nie mam żadnych informacji na jego temat 🙂 Skarogniady wałach, dosyć wysoki, odmiana na pysku 😉
Dziewczyny znacie może kogoś kto szuka konia do dzierżawy z Częstochowy ? Jakby coś to dajcie znać na PW. Wielkie dzięki :kwiatek:


A co to za kon (wiek, jak chodzi) i gdzie stoi?
Hej 😉 Spytam tutaj, bo w poszukiwanych nikt się nie odezwał. Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje na temat konia Garson ? Wiem, że pojechał w Częstochowskie tereny, ale nie mam żadnych informacji na jego temat 🙂 Skarogniady wałach, dosyć wysoki, odmiana na pysku 😉

Garson stoi w Pasjonacie w Aleksandrii http://stajniapasjonata.pl/konie.html jest w prywatnych rękach 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się