Ogłowia

sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 lutego 2012 15:57
z tej perspektywy wygląda dużo lepiej 🙂
kasiaaddham własnie musze zadzwonić do p.Marka i zapytać czy zrobiłby dla mnie taki jak ten ze zdjęcia, czarny i do tego z lakierowanej skóry!
efka, a mi się podoba 🙂 śliczną główkę ma Twoje zwierzątko!
O dokładnie taki chce nachrapnior!

Zobaczymy czy jest to do zrobienia?!

Potrzebuję pomocy 🙂.

Czy ktoś widział na żywo ten naczółek:
http://www.gnl.pl/naczolek-silver-p-8124.html

Czy układa się on dokładnie tak samo, jak w tym ogłowiu? :
http://www.gnl.pl/oglowie-anatomic-p-3157.html

Chodzi mi właśnie o takie bardzo mocne wyprofilowanie.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
26 lutego 2012 18:41
epk, ja mam ten naczółek, ładnie leżyn główce (niestety nie mam zdjecia na koniu), ale ogólnie pod względem jakości nie robi szału, zapinany jest na rzepy, zaraz zrobie zdjecie
Czy wg Was naczółek "V", albo anatomiczny, "uszlachetni" łeb jak stodoła  😕 ?
bajaderka-zorro, ooo czekam na zdjęcie 🙂
A podobnie leży na głowie jak ten z linku drugiego?

hmm, jak to zapięcia na rzepy??
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
26 lutego 2012 18:54
hm jest troszeczkę mniej "wygięty" czy też opadający niż ten w tym ogłowiu, chodzi mi o "zapięcie" do paska potylicznego, nie ma szlufek, tylko rzepy, niby wygodne, ale jak dla mnie nie wygląda to zbyt estetycznie :/ przepraszam za ciemne zdjecia, ale takie mam światło w mieszkaniu ;/

Hmm, na zdjęciach realnych nie robi już takiego fajnego wrażenia. Dzięki wielkie za pomoc!! 🙂
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
26 lutego 2012 19:09
Hmm, na zdjęciach realnych nie robi już takiego fajnego wrażenia. Dzięki wielkie za pomoc!! 🙂


no ja przez to sklepowe zdjęcie dałam się "złapać" i strasznie żałuję wywalonych pieniędzy :/
quantanamera i efka jak dla mnie i jeden i drugi nachrapnik hmm sredniawka...

sei bardzo fajnie sie prezentuje to oglowie, nachrapnik faktycznie nie daje tak mocno po oczach, ale ma taki 'zdrowy' polysk.

Macalam dzisiaj jednego Ascota, powiem szczerze, ze skorka fajna, ale gorsza niz w passier, a myslalam, ze bedzie inaczej.
efka, z drugiej strony lepiej 🙂

epk, a nie skusisz się na któryś z naczółków BR? Ja w marcu będę zamawiać, plus jedno ogłowie, bo chcę ostrożnie sprawdzić, jak z rozmiarówką (chyba mam średnio kompatybilne z typowymi wymiarami konie...)

Katja, ze skórą to chyba zależy, ja miałam Passiera i sprzedałam. Faktycznie niezniszczalny, ale zanim nie zaliczył x kąpieli w oleju i smarowań, to był też całkiem nie do użytku, taki sztywniak. No i denerwowało mnie kilka ciasnych szlufek - potwornie nie lubię, jak mi się ogłowie nie zapina z lekkością, albo przy zmianie wędzidła czy odpinaniu wodzy trzeba się nasiłować (i za to Busse dałabym też sporego minusa).

Obiecane fotki, ciężko je było zrobić, początkowy pomysł focenia w stajni upadł, bo wszystkie zdjęcia ogłowia kończyły się tak:



Na zewnątrz aparat udało się porwać z zasięgu źrebaka 😉 Ogólnie nie przepadam za białymi podszyciami, ale na takiej nudno czarnej głowie będzie ok. Naczółek docelowo dam jakiś srebrny, delikatny i opadający.







quantanamera  😲 to nie wiem na jakiego passiera trafilas... ja mam do czynienia z baaardzo duza iloscia tych oglowi i wszystkie sa po prostu boskie.  😍
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 lutego 2012 22:59
quanta, ten nachrapnik jest dla niego stworzony. wygląda bardzo profi 🙂

katja, miałam okazję macać passiery nowe i takie będące w użytku ~2-3 lata. nie były złe ale nie kupiłabym dla siebie 😉 stubbeny dla mnie lepsze.

sei ano widzisz, to znowu co osoba to opinia 🙂 tak jak pisalam kocham wlasnie passiery za ich boska skorke, miekkosc, ogolnie za wszystko, a do tego sa niezniszczalne. Natomiast stübben jak dla mnie odpada calkowicie. W ogole nie ma porownania z passierem. (kurde czy ja tu mam jakies kosmiczne partie oglowii czy co?  👀 )
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
26 lutego 2012 23:07
quantanamera, ogłowie ogłowiem.. ale koń prima sort 😉 ps. jak dasz naczółek bez białego podszycia to będzie chyba strzał w dziesiątkę wtedy
quantanamera, aaa, robisz jednak zamówienie? A to muszę pooglądać, bo faktycznie się dołączę 😉
draskaeb to ja też do niego zadzwonię 🙂 ten czarny lakierowany cudny!!  💘
Dziwnie uklada sie ten naczolek z bialym podszyciem, moze trzeba go w reku troszke powyginac?
crazy, czemu dziwnie? 🙂 IMO bardzo fajnie wyprofilowany.

efka, taki był plan od początku, Ascot niestety naczółki robi z grubsza w jednym stylu. Idealnie byłoby coś w stylu naczółka z Artemisa, ale one są raczej średnio trwałe do codziennego użytku. Na oku mam BR, będzie wypas:


epk, no drogie są te naczółki, szczególnie ten szeroki wypasiony kosztuje prawie tyle samo, co w wersji z ogłowiem 🙁 Ale prawdziwe Swarki są drogie, no i liczę na przyzwoitą jakość. Te holenderskie naczółki ze zbiorowego zamówienia jednak mnie po obejrzeniu bardziej szczegółowych fotek rozczarowały 🙁 Do zdjęć się może nadają, czy na zawody, ale tak na co dzień to te sznurki i kiepska skóra, hmm :/


quantanamera śliczny ten naczółek 😍
Kurcze, fajne jest to co wstawiłaś zdjęcie. Jaka to kasa?

edit: dobra, już nie musisz pisać, zerknęłam do maila od Justyny. MASAKRA
asds   Life goes on...
27 lutego 2012 12:07
O dokładnie taki chce nachrapnior!

Zobaczymy czy jest to do zrobienia?!





Też jestem zainteresowana czy do zrobienia bo naprawdę nachrapnik 1sza klasa 😀
epk, no masakra, w 100% się zgadzam 🙁 Ale jak się popatrzy nawet na naczółki z Hooksa te Gold Medal, to też 750 koron (a jeśli mają trwałość taką, jak Artemis, to ja wymiękam).
Identyczny naczółek jak ten BR powyżej mam w ogłowiu Szokmula (tylko rozmiar niestety cob). Elegancki, solidny, nic mu nie odpada, nie wypada, można go łatwo wyczyścić, no i do tej pory widziałam go tylko w komplecie w ogłowiach po 179€ (cena po prostu miażdży). 
Heh, no właśnie. Ja sobie wypatrzyłam ostatnio fajne ogłowie, już stwierdziłam, że się szarpnę i kupię ale znowu mi się przypomniało, że nachrapnik to ja powinnam mieć pony, paski cob a naczółek nie wiadomo czy będzie full pasował 😉. I to jest najgorsze, że mogę się szarpnąć a potem się okazuje, że full ledwo wchodzi i mam opakowanego konia jak w siatkę od szynki...
epk, OMG, dokładnie 🙁 U mnie paski policzkowe - wszystko full za długie, naczółek - na Skwarka założyłam teraz xfull z Horze, wreszcie wygląda ok, nachrapnik w obwodzie full jest super, ale już skośniki lepsze cob... Przydałyby się ogłowia custom 😀iabeł:
Ja przy próbie zapięcia solibellowego nachrapnika przecięłam sobie palec. Nigdy więcej tektury  😤
No ja ciągle wierzę, że gdzieś ktoś wpadnie na pomysł robienia ogłowi "składaków", że sama wybierasz wielkość elementów. Szczególnie naczółki są ZAWSZE za krótkie. Moja maleńka ruda główka potrzebuje xfull - dopiero wtedy wygląda to dobrze i nie zsuwa ogłowia przez uszy 😉
Które lepiej na tą babę?



Rozważam Solibel Comfort > vs

Villa Horse Revel >

Nie potrafie się zdecydować  😉 Różnica w cenie 55zł (Villa Horse droższe)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się