Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

trzymany za twarz??
to po co wstawiasz tu fotki skoro twój trener wie lepiej?
sory, źle to napisałam, interesują mnie wasze opinie, ale czemu aż tak bezpośrednie, kiedy ja nawet nie wiem o co chodzi  🤔
jak koń nie dokracza, a głowę ma za pionem, to nie jest to "bardzo dobrze". nie musisz od razu zarzucać, że wiemy mniej niż twój trener.
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
26 lutego 2012 20:13
Ale skoro trener i tak "wie lepiej", to bez sensu poświęcać czas na ocenę Twoich zdjęć, bo cokolwiek co nie będzie zgadzało się z opinią trenera nie zostanie przez Ciebie przyjęte do wiadomości.
No to po co pytasz? Chciałaś się pochwalić i nie wyszło? Proponuję konsultować tylko z trenerem - będzie zgodnie z oczekiwaniami  😅
epk, na razie nie mam sie czym chwalić ;p
jak ty działasz łydką w takim ułożeniu? masz dużo za krótkie strzemiona, a łydkę za bardzo z przodu (to o pierwszym zdjęciu)
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 lutego 2012 20:47
Dołączając się do pytania calore, to moim skromnym zdaniem rękę masz za nisko, wręcz opartą o udo. A to sprawia bardzo nie miłe wrażenie, że starasz się "zebrać"(tu ogromny cudzysłów) konia ciągnąc za wewnętrzną wodzę.
smietanka90, te zdjecia sa lepsze, ale kon i tak jest jechany na rece. za to ty masz dosiad fotelowy, noga wyjezdza ci do przodu i nie bardzo wiem jak w takim ulozeniu dzialac lydka.
ja bym jeszcze dodała położony nadgarstek i ogólnie niesymetryczne ustawienie dłoni, wewnętrzną "ciągniesz" (czy tam robisz), a zewnętrzną odpuszczasz
tak, o tym też wiem, że mam za wąsko ułożone ręce
To może nie zbieraj go na siłe , tylko jeździj z takim impulsem i z taka ręką ,że koń sam z siebie będzie chciał się zebrać...
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
27 lutego 2012 07:04
Na drugim zdjęciu ręce nie są w pionie,
Dosiad fotelowy,
Zbyt krótkie strzemiona
Koń jechany na ręce, a nie od zadu

Koń bardzo fajny, bo widać, że pomimo takiej ilości błędów nadal stara się odpowiadać na sygnały i rzetelnie pracować.
Tak więc konia gratuluję, widać że to profesor (chyba zresztą nie Twój), ale trener nie najwyższych lotów skoro chwali za taką jazdę.
smietanka90, możesz się nie zgadzać - na zdjęciach widać co innego. Masz położone nadgarstki i tyle.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 lutego 2012 08:11

smietanka90 - fajny koń. w takim dosiadzie z megakrótkimi strzemionkami to raczej trudno cokowlwiek wymagać od konia.
Cariotka   płomienna pasja
27 lutego 2012 08:21
smietanka90 bardziej wyglądasz jakbyś siedziała w fotelu przed telewizorem niż jeździła konno...trochę pokory.
Dzisiaj przeczytałam w książce Cavaletti Państwa Klimke, a brzmiało to mniej więcej tak, że podczas jazdy bez strzemion jeździec rozluźnia się, jedzie w lepszej równowadze i elastyczniej wchodzi w ruch konia. W poniedziałek będę w pracy to przepiszę dokładnie. A nijak ma się to do stwierdzeń, że jazda bez strzemion prowadzi do usztywnień i złych nawyków.
a jesteś pewna, że tam się pisze o półsiadzie i skokach bez strzemion?...bo ja bardzo nie sądzę.
co do Wiednia...no to właśnie dlatego linoskoczek ma pracę, że chodzi pol linie.
tak, na tych zdj w ogóle jakoś dziwnie siedzę i mam za bardzo łyde do przodu.
Dziwi mnie, po co dajesz zdjęcia, skoro "dziwnie na nich siedzisz"? Daj takie na których "siedzisz normalnie".

i  straszne mam czasem problemy z zebraniem tego konia ..  ;/
Ja jestem tępym rekreantem, a od kiedy pamiętam wszyscy tłukli mi do głowy, że zebranie nie ma być celem samym w sobie, ale "efektem ubocznym". Może coś się pozmieniało? 🤔
koń nie jest mój, a gumy założył pan trener.
Julie  :kwiatek: jak to cofnąć biodra?


Cofnąć nogi zaczynając od bioder i zrotować uda. To miałam na myśli 😉
Instrukcja ze zdjęciami tu:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,67050.90.html
To Ci pomoże lepiej i głębiej usiąść w siodle.

smietanka90, Po pierwsze to trochę pokory kochana! Jeśli prosisz o ocenę i radę, to musisz być gotowa na krytykę. Przecież nikt Ci nie mówi "jesteś głupia i nie umiesz jeźdźić" tylko mówi jakie błędy widać na zdjęciach.

Ja widzę fantastycznego konia, który na pewno dużo umie. Tylko czemu go tak mocno ganaszujecie? Trener tak każe?
Im bliżej koń ma głowę klatki piersiowej, tym bardziej jest zebrany? Koń zebrany, to koń lekki na przodzie, a nie zganaszowany na maksa.
Jeśli Twój trener zajmuje się bardziej ustawianiem głowy konia, niż dokraczaniem i podstawieniem zadu, to zmień trenera.
Ty wyglądasz jakbyś siedziała na krześle.
Czy to jest trening skokowy? (Chyba nie, skoro owijki) Bo jeśli nie skokowy, to po co aż tak krótkie puśliska? Na 120 cm najeżdżasz?
Niezależnie od tego i długości puślisk, Twoja pięta powinna być bardziej w linni prostej pod biodrem. Zrób sobie to samo ćwiczenie co w linku powyżej. Wstań w strzemionach, postój chwilę, znajdź równowagę, a potem usiądź i zostaw nogi w tej pozycji.

Na takim koniu na pewno można się dużo nauczyć, więc korzystaj z tego 🙂


Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 lutego 2012 12:47
Wrotki, podjęłyśmy ogólny temat jazdy bez strzemion, nie półsiadu, ale jeśli tylko znajdę wzmiankę i o tym, to oczywiście również napiszę 😉

EDIT: Oto cytowany przeze mnie fragment 😉
"Cavaletti" Reiner i Ingrid Klimke; rozdz. Gimnastyka Skokowa--> Typowe błędy jeźdźca i propozycje korekt, str. 103-104


Błąd
Jeździec nie siedzi w równowadze

Korekta błędu
Skakanie bez strzemion.
Podobnie jak w ujeżdżeniu jazda bez strzemion, tak z skokach najlepszym sposobem utrwalania dosiadu jest skakanie bez strzemion. Jeźdźcowi jest łatwiej wtedy siedzieć w równowadze, a tym samym utrzymać zrównoważony lekki dosiad nad przeszkodą. Nie może się on wówczas znaleźć przed ruchem konia, „skacząc przed koniem”(to poważny błąd jeźdźca mogący być przyczyną błędu nóg przednich), ani za ruchem konia, co zakłóciłoby jego proces ruchowy.

Jeździec (niedoświadczony) nie powinien podejmować prób skakania bez strzemion, dopóki nie będzie do tego rzygotowany i nie pozbędzie się obaw. Im pewniej będzie się czół w strzemionach, tym będzie pewniejszy siebie, aż w którymś momencie będzie mógł zacząć skakać bez strzemion.

Na począku jeździec powinien wypuścić strzemiona po małej przeszkodzie (koziołku) i wykonać koło lub woltę bez strzemion. W chwili, kiedy wysunie nogi ze strzemion, jego dosiad się rozluźnia i jeździec zaczyna bardziej elastycznie w ruch konia. Noga się wydłuża, a łydka lezy spokojniej przy boku konia. Kiedy jeździec poczuje się bez strzemion pewnie, należy je odpiąć; jeżeli zwisają albo są przełożone na krzy, niepokoją konia.
(…) Pomijam fragment na temat jakie kombinacje można skakać(koziołki, skok-wyskok itd.)

Im lepiej jeździec utrzymuje równowagę, wchodząc w ruch konia bez pomocy strzemion i wodzy, tym jest pewniejszy, bardziej elastyczny i skuteczny.
Często odnosi się wrażenie, że konie są zadowolone i bardziej rozluźnione, datego, że jeźdźcy są bardziej wrażliwi i łatwiej im wczuwać i wchodzić w ruchy konia.
Julie, dzięki
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
27 lutego 2012 14:09
Zobacz na swoje nadgarstki, one nie są postawione no chyba, że ja ślepa już jestem, i na tym zdjęciu wydaję się tak jak byś piłę robiła.
Czemu uważasz że ją piłuję??
ona jest po prostu BARDZO delikatna w pysku
Hmm, a ty możesz nam powiedzieć co to za stajnia? Może być na PW. Bo jeśli dobrze rozpoznaję halę to stajnia na śląsku, niedaleko Gliwic a trener ujeżdżeniowy?
A, więc cel nie został osiągnięty.. 🙄
To Aromer.
Julie dziękuje bardzo bardzo!  :kwiatek:
edit - Dada, ja jeżdżę w aromerze, a tu chyba chodziło o stajnie [img]http://smietanka90[/img] a ona w aro nie jezdzi
Nie nie jeżdżę w Aromerze! ;p
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 lutego 2012 14:46
smietanka90, to ja mam propozycje nie do odrzucenia- dodaj filmik z jazdy. Niech ma nawet niecałą minutę. Wówczas rozwiejesz wszelkie wątpliwości odnośnie swojej ręki  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się