PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lutego 2012 19:53
nie dyskredytuję tej karmy, Zairka karmi nią i jest zadowolona, ja tylko mówię jak mój na nią zareagował
p.s. nie sądze by wprowadzenie było powodem, bo z drstyczniej kiedyś wprowadzonym Sam's field nie było problemu, jadł aż uszy się trzęsły a i układ pokarmowy nie reagował tak.



Moja suka praktycznie co worek to je inną karmę i tylko jedna drastyczna zmiana zrobiła taką rewolucję, że pies załatwił się na łóżku.
Swoją drogą Fitmin ma słaby skład, więc i tak jest u mnie skreślona 😉

Dementek, w marcu jest akcja sterylizacja:

Kastracja suki:
mała i średnia suka (waga do 35kg) - 200 zł
duża suka - 250zł
kastracja kotki: 100-120zł
Kastracja psa:
mały i średni pies (do 35 kg) - 120 zł
duży pies - 170zł
Kastracja kocura: 60 zł

Lista placówek
http://www.akcjasterylizacji.pl/edycja-2010/lista-lecznic-2010
Jara  dzięki ! :kwiatek:  Jedynie co tam widze dla mnie to juniora w razie W się przyda 😀
Pytałam z ciekawości bo znając życie jutro dostanę informację ,że karma którą zamówiłam jest niedostępna :/ A ja trochę nie w temacie karm jestem aktualnie bo na mięsie jechaliśmy. Teraz potrzebuję jakiegoś dodatku w postaci suchego 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
28 lutego 2012 20:13
JARA dzięki 😉 Trochę drogo się cenią... Za ogiera płaciłam 250zł, a tu za sukę 200... Nie wiem czy uda się chrzestnego przekonać do sterylizacji, bo dość spory koszt... I jeszcze transport do miasta... Ale lepsze to niż minimum 12 szczeniaków pałętających się po podwórku...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lutego 2012 20:22
Dementek, 200zł to sterylka po kosztach 😉 Poważnie. Normalnie sterylizacja suki do 25kg (w cenniku powyżej do 35kg) to koszt 300-400zł w zależności od gabinetu.
Poza tym nie ma co porównywać kastracji konia do suki, gdzie w tym drugim przypadku otwiera się brzuch. Samo otworzenie psa np podczas "operacji zwiadowczej" to koszt 250zł.


We wrześniu miałam sterylizowaną sukę - 22kg-  i zapłaciłam 49zł lub 60zł  (nie pamiętam) za zastrzyk hormonalny + 350zł za zabieg + 3x19zł za antybiotyki. Odszedł mi tylko koszt kubraka, który miałam w domu. Z kubrakiem sterylka 380zł. Więc tu już lekko wyszło ponad 400zł. Dlatego z drugą suką czekam do marca, a to już lada dzień żeby zapłacić chociaż połowę mniej.
cieciorka   kocioł bałkański
28 lutego 2012 20:27
czy są czipy, które działają jak gps?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lutego 2012 20:30
Chipa nie ma, ale są zawieszki do obroży i obroże z gpsem.
Wybaczcie, że nie w ogłoszeniach, ale tam raczej mało kto zagląda.
ale jednak one od tego sa. i wlasnie tam sie ogloszenia wstaiwa.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
Tiniasty ma jakiegoś guzka na plecach  🙁 W piątek wet...
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
01 marca 2012 18:12
no i już jestem umówiona na kastrację mojego wnętra, usg wykazało że jajeczko nie jest głęboko i daleko na szczęście 🙂 (usg wyniosło mnie 60 zł kastracja wyniesie 150 zł a nie jak u jednaj naciągaczki 530 zł -.-)
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
01 marca 2012 20:11
mam pytanko: czy wszystko jest w porządku jeśli suce po naciśnięciu na ok sutka leci taka średnio zwarta trochę wodnista, ale klejąca wydzielina o bardzo lekkim żółtawym zabarwieniu? Czy to naturalne czy lepiej wybrać się do wet? :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 marca 2012 20:14
Medziiik, nie jest normalne, bo zdrowa suka, niekarmiąca nie powinna mieć pokarmu. Twoja zapewne ma ciążę urojoną. Zanim pójdziesz do weta to smaruj cycki wodą z octem, obetnij (nawet drastycznie) racje żywieniową, pochowaj zabawki (pluszaki, piszczące piłki), ogranicz pieszczoty i mówienie do psa piskliwym głosem.

Specjalny płyn na zatrzymanie laktacji kosztuje 17zł za "działkę", a terapia trwa 10dni. Więc 170zł. Są jeszcze tabletki, ale one wywołują okropne wymioty, więc lepiej spróbować domowych sposobów.

bajaderka-zorro, moja suka też umówiona na sterylkę, na następny piątek 🙂
U kogo ciachasz psa?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
01 marca 2012 20:17
JARA - właśnie podejrzewałam ciążę urojoną, dzięki za rady  :kwiatek: "leci" jej z ostatnich 3/4 sutków to tylko te smarować czy wszystkie?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 marca 2012 20:21
JARA - właśnie podejrzewałam ciążę urojoną, dzięki za rady  :kwiatek: "leci" jej z ostatnich 3/4 sutków to tylko te smarować czy wszystkie?


Cały brzuch.
Czy sutki są nabrzmiałe, sine lub widać żyły?
Wiesz dla mnie opisany objaw to ciąża urojona, ale jakieś guzy czy nowotwory też dają objawy jako wyciek z sutków. Kiedy suka miała cieczkę?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
01 marca 2012 20:29
jakoś październik/listopad miała, cycki wyglądają normalnie nie ma żadnych żył,sinych sutków, guzów (nic mi się pod palcami nie ukazało przy oględzinach) itp. ale te ostatnie (są większe, ale nie jakby przez pokarm, a to że się dziewczynie troszkę tłuszczu odłożyło bo niestety z racji mrozów nie mogła biegać tyle co zawsze, a i z łapą mieliśmy problem)
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
02 marca 2012 03:53
JARA w Fizjo Wecie
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 marca 2012 06:30
[quote author=bajaderka-zorro link=topic=32.msg1323846#msg1323846 date=1330660399]
JARA w Fizjo Wecie
[/quote]

A jeśli można wiedzieć gdzie krzyknęli Ci 5 stówek?
A u nas nienajlepiej... O ile Tiniastego guz do wycięcia i "mamy się nie przejmować", to staruszka Maja ma wodobrzusze...  😕
Ja za sterylizację swojej suni zapłaciłam 200 zł (albo mniej, ale na pewno nie więcej) i to już ze wszystkim (antybiotykami, kubraczkiem). Inna sprawa, że to maleństwo, waży 6 kg, ale w szoku jestem widząc, jakie ceny podajecie.

Jeszcze w temacie jedzonka, moja dostawała wcześniej kiepską jakościowo karmę, ale często (przynajmniej raz w tygodniu) jej gotowałam kurczaczka z warzywami, poza tym mięsko z puszki i omegan. Potem miała taki moment, że w ogóle nie chciała jeść, najpierw zostawiała suche, potem nawet mięso, zaczęła jeść, jak dostawała makaron z mięsem, ale też nie zawsze. Potem kupiłam jej Simply, pierwsze porcje wcinała, aż miło, ale potem znowu straciła apetyt (przy czym nie traciła na wadze, ani nic). Ostatnio próbujemy Acanę i psina wcina zdecydowanie chętniej i już nie wybrzydza.
a jakie macie zdanie o BARFie?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
02 marca 2012 14:23
[quote author=bajaderka-zorro link=topic=32.msg1323846#msg1323846 date=1330660399]
JARA w Fizjo Wecie


A jeśli można wiedzieć gdzie krzyknęli Ci 5 stówek?
[/quote]

w Vetmedica na Krynickiej
Odbiegając od tematu chciałabym Wam przedstawić Mikę. Wczoraj minęło 14 lad odkąd zamieszkała z nami  😅 Dokładnie 1 marca 1998 roku wzięliśmy ją ze schroniska, miała wtedy około 1,5 roku.


zdrówko za wszystkie psy w wątku!  😎  😁
Flama, ale fajnie! Szkoda, że mój staruch schroniskowy tylu lat z nami nie zaliczy... No ale mam nadzieję, że z 5 to jeszcze pożyje, bo nie wygląda jakby się wybierał na tamten świat 🙂 Fajna sunia!
Flama, pozazdrościć takiej rocznicy! Oby jak najwięcej kolejnych wspólnych lat 😀

karolinaaa, kojarzy mi się z jakimś francuskim artystą 🙂
Dzionka, fin Dziękujemy  😉
Co prawda od ponad roku Mika dostaje leki na serce, ale na widok kota rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 marca 2012 08:37
[quote author=bajaderka-zorro link=topic=32.msg1324247#msg1324247 date=1330698186]
[quote author=bajaderka-zorro link=topic=32.msg1323846#msg1323846 date=1330660399]
JARA w Fizjo Wecie


A jeśli można wiedzieć gdzie krzyknęli Ci 5 stówek?
[/quote]

w Vetmedica na Krynickiej
[/quote]

Bo przychodnia na Krynickiej nie bierze udziału w Akcji-Sterylizacji, tylko przychodnie, które się zgłoszą. A operacja wnętra tyle kosztuje, no może nie ponad 500zł, ale w okolicach.
dziewczyny.. to ja z trochę innej beczki.

Jakie portale psiowe polecacie? Jakaś taka psia re-volta lub inne strony, na które naprawdę warto zaglądać?

I to samo z prasą?
Dworcika   Fantasmagoria
03 marca 2012 15:48
dogomania.pl

Prasy nie ogarniam🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 marca 2012 16:33
Mój pies i Mój przyjaciel pies
psiakosc.com  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się