Nasza twórczość fotograficzna cz. II

co wy na to?? dopiero zaczynam zabawę w fotografie 😉 i chciała bym jakieś "mocne" uwagi  😁




juliadna   siwek czarnogrzywek <3
29 lutego 2012 06:32
Fluttershy ja też się borykałam z tym problemem ( i dalej borykam) - za mocno przycinasz.
juliadna ja nic nie przycinam  😁 po prostu takie robie  👀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 lutego 2012 10:10
I oto chodzi- juliadnie chodziło o to że za ciasno kadrujesz a nie, że później przy obrabianiu tniesz 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 lutego 2012 13:21
pierwsze jest niedoostrzone. na dwóch ostatnich chaos w tle. i tak powiedziały poprzedniczki - za ciasne kadry.

m.indira, cudowne! szemrana ma rację.
m.indira   508... kucyków
29 lutego 2012 14:28
Facella dzięki za docenienie
szemrana nie ciapne barierki, ale ją wykasuję 😉 a oto efekt bez barierki no i pozbyłam sie przepaleń jakie podczas obróbki się zrobiły same  🤬



trzynastka   In love with the ordinary
29 lutego 2012 15:06
Fluttershy - na drugim długo się zastanawiałam co to jest, to obok lodu.
Drugie jest zrobione za wysoko, więcej dołu, może ciut szerzej. 🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
29 lutego 2012 15:46
Nine też się zastanawiałam, najpierw myślałam że to jakiś pniak  😀
Misskiedis dzięki za poprawkę  :kwiatek: :kwiatek:
przepraszam, ze tak wparuje z butami, ale czy ktoś z warszawiaków zna jakiś stacjonarny sklep, w którym dostanę ramkę na zdjęcia dwustronną? dosc pilne 😉
Witam  😀 Ostatnio w stajni zapanowało nam przyjemna światłość, więc wkroczyłam z aparatem. Chciałabym wiedzieć co sądzicie o tym zdjęciu. Wiem, że oko wyszło jak z horroru, ale samo się tak...  😡 Będę wdzięczna za korekte i ukierunkowanie  😀
dzisiaj była tak cudna pogoda że wybrałam się na plaże. mam kilka ptasich pstryków.
co myślicie.?  👀









trzynastka   In love with the ordinary
29 lutego 2012 19:27
Dziewczyny taka uwaga ode mnie.

Wątek nam umiera i umrze jeżeli będzie działał tak, że każdy wrzuci zdjęcie bez choćby próby pomocy poprzedniej osobie.
Ja wiem, że większość z nas nie jest pewna tego co napisze i boi się, że rady będą chybione, ale chyba każdy jest w stanie napisać swoją subiektywną opinię na temat czyjegoś zdjęcia. Brzmiącą choćby "ładne", "średnie", "coś tam odciąga mój wzrok", "masz z tyłu kosz na śmieci" itd.
Bo aktualnie zrobiłam nam się z tego wątku bardziej galeria niż miejsce gdzie można się czegoś nauczyć.
No chyba, że forma chwalenia się najładniejszymi zdjęciami i czekaniem na hasło "ładne" wam odpowiada.

No i żeby nie być gołosłowną.

montezuma  :kwiatek:
1. widziałabym w poziomie z ptakiem w mocnym punkcie.
4. przez ta belkę wydaje się krzywe, przez co moim zdaniem zdjęcie trochę traci.
Reszta na plus  😉

ontaria
- bardzo pomarańczowe. Wzrok biega mi od oka, do cegieł i jeszcze zatrzymuje się na tym kawałku deski z lewej strony. Niby nic się nie dzieje, a jednak za dużo się dzieje 😉
[quote author=konwalia link=topic=35683.msg1318221#msg1318221 date=1330275380]
co poprawić w tym zdjęciu?


dosiad?? 😂 😂 😂
[/quote]
1. nie ja jestem na tym zdjęciu więc dosiadu nie poprawie trenerem nie jestem
2. nie wnioskuj jak ktoś jeździ po jednym zdjęciu... Właścicielka konia radzi sobie b. dobrze obserwuje jej jazdy pół roku a każdy ma słabe chwile
Facella dzięki za docenienie
szemrana nie ciapne barierki, ale ją wykasuję 😉


w ciapaniu jestem niezła,
w wymazywaniu d..a do kwadratu   😉
Tak czy siak - jest lepiej  😀

Nine
Piszesz o uwagach a ja napiszę tak, jak widzę potencjał w zdjęciu to piszę. Choćby było nie wiem jak spaprane technicznie.
Jak nie widzę nic, to nie piszę nic, bo trzebaby cofnąć się fotografującym do poziomu źłobka fotograficznego.
Po prostu czasem nie mam siły z uwagi na własne zmęczenie i notoryczny brak czasu.
Zerknę i lecę dalej.

No i czasem nic nie piszę jak zdjęcie jest fajne  😉
Autor i tak zna wartość zdjęcia a uwag właściwie nie mam.
Jak powala na kolana to..........też się nie mogę oprzeć i ..piszę, że super 🙂

Ontaria
z pozytywów to, piękne światło.
Tyle, że zmarnowałas okazję. Nie mogłaś chwilkę poczekać aż konina nosa skieruje w Twoją stronę, złapie w pychola źdźbło siana, łypnie okiem w Twoją stronę
albo zrobi cokolwiek, co sprawi, że zdjęcie stanie sie niebanalne ?
Fotografia to...........cierpliwość i umiejętność wyczekania chwili.
trzynastka   In love with the ordinary
29 lutego 2012 22:14
Szemrana - nie było to personalnie do Ciebie, Ciebie tu widać przecież, nie zdjęciami, a treścią.
Co nie zmienia faktu, ze cisza mi się nie podoba. Cisza nie jest, ani zachęcająca, ani zniechęcająca i już na pewno nie jest stymulująca 😉
Skąd mam wiedzieć, że moje zdjęcie jest tragiczne skoro wszyscy to przemilczą, a w tym czasie następnych 10 osób wrzuci swoje foty?
W takiej sytuacji uznam albo, ze było poprawne ale takie sobie- niby nie można się przyczepić ale nie powala, albo, że było tragiczne i nie warte strzępienia klawiatury. Ale to jak odbiorę tą ciszę zależy tylko i wyłącznie od mojego samopoczucia danego dnia. A jeśli było beznadziejne, a ja uznam, ze było całkiem spoko to będę popełniać dany błąd aż się ktoś nade mną zlituje i napisze mi o tym. Dlatego moim zdaniem nawet uwaga typu "słabe" lub "mnie się nie podoba" jest ważna, bo ja mam wtedy powód by szukać błędów, zastanawiać się co mogłam zrobić inaczej i co w tym zdjęciu może się nie podobać. 
Ja nie odebrałam tego personalnie 🙂
Raczej jako głos w sprawie 🙂

Postaram się w miarę wolnego czasu pisać. O ile pisac powinien ktoś, kto nie miał aparatu w łapach od jesieni   😁
Nic to, na Torwarze się wyżyję
montezuma,  dwa pierwsze bardzo fajne!
Dziękuję bardzo za rady  😀 Następnym razem się postaram  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 marca 2012 17:58
ontaria, jak dla mnie to nie zastanowiłaś się nad kadrem, tylko po prostu pstryknęłaś fotkę pod wpływem chwili. niestety sama często tak robię i później żałuję, bo kadry są nieprzemyślane. nie wiem do czego jest wyrównane (pion/poziom) zdjęcie. wg mnie koń jest uwięziony w tym kadrze, te deski to potęgują dodatkowo. najciekawsze co mogłoby być, oko i pysk, są przy krawędzi, nie przykuwają uwagi. poczekałabym na moment w którym koń odwróci łeb w drugą stronę.

montezuma, pierwsze i drugie bardzo miłe dla oka, stonowane i takie proste. czwarte mi jakoś nie podchodzi, może lepiej wyglądałoby w poziomie. ostatnie, hmm. zrobiłabym jeszcze jedno ujęcie, z kaczką w dolnym rogu, porównała obydwa i stwierdziła które jednak lepiej wygląda. nie mówię, że jest złe, tylko nie wiem, czy nie mogłoby być jeszcze lepsze.
[quote author=Dodofon link=topic=35683.msg1320737#msg1320737 date=1330441436]
[quote author=konwalia link=topic=35683.msg1318221#msg1318221 date=1330275380]
co poprawić w tym zdjęciu?


dosiad?? 😂 😂 😂
[/quote]
1. nie ja jestem na tym zdjęciu więc dosiadu nie poprawie trenerem nie jestem
2. nie wnioskuj jak ktoś jeździ po jednym zdjęciu... Właścicielka konia radzi sobie b. dobrze obserwuje jej jazdy pół roku a każdy ma słabe chwile
[/quote]


Laska - to byl zart 🙂

Ontaria - nie, nie, nie.... mi by bylo wstyd taki pstryk wkleic,
Ani przemyslane, ani ladne, ani dobre techniczne,
Zwykly pstryk - jakich wiele
spoko spoko, nie zczaiłam  😲
m.indira   508... kucyków
03 marca 2012 21:01
a ja znowu dorwałam się wody, a że wszędzie już zeszła w miarę tylko w tym miejscu stoi więc chlapanko jak się patrzy, korzystając z pogody bo podobno ma się popsuć i na ładne światło przyjdzie nam sporo czekać...
wielkolud Raziu i Magda
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 marca 2012 21:05
m.indira jak dla mnie bardzo ładnie uchwycony moment. tylko powiem szczerze, stać Cię na dużo więcej...
mnie się udało dorwać niewielką kałużę na padoku. właściwie to nie mnie, a koniom, ja tylko strzeliłam parę fotek. podzielę się jutro.
m.indira
obiciu w wodzie (w dole kadru) mówię stanowcze NIE.
Jest w nim coś, co każe skupić wzrok najpier na tej plamie a dopiero później wzrok wędruje na jeźdźca i konia.
Wprowadza zamęt, rozprasza, odciąga od głównego tematu.
Niby detal ale ważny dla mnie
trzynastka   In love with the ordinary
04 marca 2012 09:40
m.indira - ja ciągle patrzę na to coś za koniem, tuż przy lewej krawędzi i przez to tracę kontakt z całą fotografią, bo zaczynam się zastanawiać co to jest i myśli już same uciekają gdzieś daleko 😉
to jest doskonały przykład jak tło potrafi rozpierniczyc zdjęcie.
Bo przecież jeżdziec z koniem złapany w fajnym momencie, w dobrej fazie galopu, w ładnym świetle.
A wzrok jednak błądzi to tu, to tam 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
04 marca 2012 10:29
W sumie ze swojej wodno polnej sesji wstawię jeszcze 3 🙂



Tu nie wiem czy nie przegięłam z wyciąganiem kontrastów.


Tu sigma zaszalała i piękne rzeczy zrobiła z tłem, normalnie aż się zdziwiłam 😉
cieciorka   kocioł bałkański
04 marca 2012 10:31
no i jeszcze sam dół fotografii- gładka woda, rozprasza- może przyciąć ciaśniej?
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 marca 2012 12:41
skromnie po przerwie zaczynam powracać...







tutaj mi jakoś kadr nie podchodzi, nie wiem dlaczego:




oprawa niestety nieładna:
m.indira   508... kucyków
04 marca 2012 15:40
dziewczyny to jest przykład tego jak fotografia pokazuje coś na co się nie zwraca uwagi normalnie, gdy fotka jest płaska, bo niestety taka własnie moja była, trochę specjalnie zamieszczona by własnie usłyszeć coś na temat i pokazująca że dobre światło to nie zawsze strzał w 10
pokusiłam sie o obróbkę drugiej fotki, nie przycinałam dołu bo lepiej, czyt. bliżej skadrowałam, nie lubię ciasnych kadrów, duszę się w nich, zamykają zdjęcia w ramach bez życia, unikam ich jak ognia choć i takie pstrykam bo tak wychodzi czasem...

nine, ogladając Twoje fotki czasami mnie kusi ich odwrotność, jak w przypadku pierwszej czyli pion, czasami nadmiar powietrza jest przytłaczający i zamiast eksponować własnie tłamsi, na pierwszej focie koń się wydaje kary, gdy na drugiej jest już brudnym kasztanem a to ten sam koń inne światło inne ustawienia i róż na paskach już też nie ten sam, druga fotka to ciut za mało dołu i choć wiem że fotka jest w pionie, to ustawienie konia i jego ruch raczej lekko zdjęcie przekrzywia, ostatnie zdjęcie hmmm no kurcze nie leży mi zupełnie, może dlatego że nie lubię ciętych koni w taki sposób...
sigma potrafi zaskakiwać, dziś sama mi szukała ostrości w chwili gdy nie dotykałam aparatu, ale to pewnie wina przybrudzonego spustu, aparatu 😉
Facella koń na wodą na tak i jedno i drugie fajnie uchwycone z ciekawym pomysłem, tarzający się koń deko za wysoko, gdyby wyżej pokazana by była ta woda też by było zdjecie ciekawsze
reszta to dobre zdjęcia ale nie powalające, takie zwykłe dobrego fotografa, i się powtórzę, każdego z nas stać na więcej a więc do roboty... gdyby to polowanie na te fajne momenty było takie łatwe 😉
doskonała fotografia też może się znudzić niestety

a to ta moja przeróbka, kurcze musze poszukac innej kałuży bo tu tło za bardzo się rzuca w oczy, ale tylko w tym miejscu łapię prawie poziom zerowy, wszędzie indziej jestem do metra w górę(wysokie brzegi dziury zwanej kiedyś boiskiem) ...


edit; kompletna literówka 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się